Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3760 times)
Astral
Ex Member




Višji IQ, nič mesa
15.12.2006 at 20:06:10
 
Otroci, ki so inteligentnejši od sovrstnikov, bodo kasneje v življenju najverjetneje postali vegetarijanci.      

Študija, ki so jo opravili na southamptonski univerzi, je pokazala zanimive rezultate. Pri tistih, ki so do 30. leta postali vegetarijanci, so imeli v povprečju pri desetih letih starosti inteligentni kvocient višji za 5 točk. Raziskovalci pravijo, da bi to lahko pojasnilo, zakaj so ljudje z višjim IQjem bolj zdravi, saj je za vegetarijansko prehrano značilno, da zmanjšuje bolezni srca ter stopnjo debelosti.

Če ste postali vegetarijanci, je verjetno, da ste imeli kot otrok viški IQ od vrstnikov
20 let potem, ko so leta 1970 izpeljali IQ teste, je 366 udeležencev povedalo, da so vegetarijanci, čeprav je več kot 100 oseb razkrilo, da jedo ali ribo ali piščanca. Moški, ki so bili vegetarijanci, so imeli IQ povprečno 106, v primerjavi z nevegetarijanci, ki so dosegli 101 točko. Pri ženskah so bile točke nižje: vegetarijanke so dosegle do 104, nevegetarijanke pa 99. Pri striktnih vegetarijancih in tistih, ki so rekli, da so vegetarijanci, vendar so jedli ribo ali piščanca, pa razlike v točkah pri IQju ni bilo.
Raziskovalci pravijo, da so se rezultati delno nanašali tudi na boljšo izobrazbo in višji družbeni razred. Vegetarijanci so pogosteje ženske, so v višjem družbenem razredu in imajo večje akademske ali profesionalne sposobnosti tok nevegetarijanci. Kakor koli, te razlike pa se niso poznale pri njihovem letnem zaslužku, ki je podoben tistim od nevegetarijancev.
Glavna raziskovalka Catharine Gale je povedala, da ugotovitve, da je za otroke z višji IQjem bolj verjetno, da bodo postali vegetarijanci, ko odrastejo, ter z dokazom, da vegetarijanska prehrana ugodno vpliva na zdravje srca, lahko razložijo dejstvo, zakaj višji IQ v otroštvu ali mladosti ponavadi vpliva na zmanjšano tveganje za srčne bolezni v starosti.
Dr. Frankie Phillips iz britanskega združenja za dietetiko pa se zanimivo sprašuje, podobno kot pri kokoši in jajcu, ali ljudje postanejo vegetarijanci zato, ker imajo višji IQ ali zato, ker so bolje osveščeni glede zdravja.

     
Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Višji IQ, nič mesa
Reply #1 - 15.12.2006 at 23:54:43
 
Grin
spet ena ameriska pogruntavsna..
visji IQ=106  Grin oziroma najvisji....za celih 5 tock vecji od povprecja  Grin
v institutski menzi IJS se pozanimajte kolk vegetarjanskih menujev prodajo Grin
se pravi, ce to studijo prav interpretiramo..vec vegetarjancev je med povprecnimi ljudmi v primerjavi z umsko zaostalimi  Grin ker so zenske u povprecju bolj neumne, je med zenskami vec vegetarjank.
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Višji IQ, nič mesa
Reply #2 - 16.12.2006 at 08:50:44
 
Jaz sem postal vegetarijanec pri približno 18 - letih, do danes, torej, več kot 15 let ,  pa sem še vedno butast , ko Noč   Grin Cheesy Grin. Kaj pa potem to pomeni Tongue ? Kaj, a niso delali tudi neke raziskave, kjer je jasno dokazano, da umska inteligenca ne velja toliko, kot pa Srčna inteligenca  Exclaim? So meli cele štale okrog tega   Huh... se spominjam, enih 5 let nazaj  Roll Eyes... No, pa lep, sončen dan, še naprej ... v večnost  ... Kopron team Slovenija & Boštjan .
Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Višji IQ, nič mesa
Reply #3 - 16.12.2006 at 16:34:55
 
hehe pol pa nehi bit vegetarjanc morda se ti IQ izboljsa Wink
iz srcne inteligence sledi modrost, se pravi tudi neke vrste umska inteligenca al kukrkol temu recemo
obratno pa niti prblizn ne nujno!
se pravi..IQ je res eno sranje Wink
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Višji IQ, nič mesa
Reply #4 - 16.12.2006 at 18:16:53
 
Take raziskave so ponavadi problematične: so pri "Brainiacih" delali poskus na enemu tipu, ki je cel mesec jedel ribe in tudi pri njemu je po enem mesecu IQ test pokazal rahel dvig - je pa od te diete smrdel kot mrtva riba. Poleg tega pa ne upoštevajo vseh faktorjev, ki na IQ vplivajo. Seveeda pa je vegeterjanstvo postalo tudi modn muha določenih slojev, ki po inteligentnosti odstopajo od povprečja - podobna naveza se je pokazala tudi pri povezavi med dojenjem in IQ-jem, kjer se je na koncu izkazalo, da je IQ tistih, ki sesajo višji zato, ker je višji tudi IQ njihovih mater...

Po moje to, ali bo nekdo postal vegeterjanec nima veze toliko z otroškim IQ, kot pa z njegovim kasnejšim družbenim statusom (ki je lahko posledica IQ-ja, ni pa nujno), in seveda vsemi ostalimi osveščenostmi.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Višji IQ, nič mesa
Reply #5 - 17.12.2006 at 12:16:39
 
Dobro povedano, "t" & Ajsi . Res je vseskupaj ena "polomija"  Cheesy . Pa ta je tud huda :  " je pa od te diete smrdel kot mrtva riba "  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Tongue . Lp, B & K , čaw
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Višji IQ, nič mesa
Reply #6 - 18.12.2006 at 09:16:34
 


To je podobno, kot da birekli, da bojo otroci z višjim IQ kasneje bolj verjetno nosili bele halje...


Grin
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Višji IQ, nič mesa
Reply #7 - 20.12.2006 at 10:54:08
 
Boštyxz wrote on 16.12.2006 at 08:50:44:
Jaz sem postal vegetarijanec pri približno 18 - letih, do danes, torej, več kot 15 let ,  pa sem še vedno butast , ko Noč   Grin Cheesy Grin
.

Grin Roll Eyes Kopron, ne se dajat tako v nič, ni videt, da bi bil ravno butast, Einstein pa seveda tudi ziher nisi.  Wink Tudi jaz sem vegetarijanka že krepko čez 15 let, mogoče pa pomeni ta študija, da moraš biti brihten, da sploh postaneš vegetarijanec? Za uspeh v življenju pa je pomembnejša čustvena inteligenca.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ledenica
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 11

Gender: female
Re: Višji IQ, nič mesa
Reply #8 - 21.12.2006 at 18:59:46
 
poznam kar nekaj oseb z (preverjeno) visokom IQ-jem, ki jedo meso Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Višji IQ, nič mesa
Reply #9 - 22.12.2006 at 15:55:33
 
saj, ravno to govorimo tule, da IQ nima toliko veze ...  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1