Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 28436 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pitna voda
Reply #15 - 01.03.2010 at 15:32:57
 
Boljš moj post kot od DAVIDA,ki mi jih namerno prekriva,že nekaj časa.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Pitna voda
Reply #16 - 01.03.2010 at 15:52:45
 
Lojz zdaj pa je res že čas da nehaš bluzit!!

tam v onem darilu človeštvu ne napišem niti črke, in se tud izogibam vseh tvojih ostalih postov kolikor se da, nobenega komentarja, nič, tak da nehaj bluzit, malo se umiri, stopi ven na zrak al kaj pač kar ti bo pomagalo

in če boš ti vsaj 3 od 10 zadev ki jih dam gor pustil na miru in ne bluzil nekaj brezveze - ne bom jezen, ne, všeč mi bo da ne bo res vse zasrano z večno-sedaj-blablabla....

ne ga bluzit da ti pokrivam bilo kaj, izogibam se te kolikor je mogoče
a zaradi tvoje gonje da se vtakneš v vsak post to žal ni mogoče
žal..

sem ti zadnjič napisal da se s takim folkom ki edini na svetu vse ve ne pogovarjam, tak da hodi svojo pot in pusti drugim da hodijo svojo

nehaj bluzit

pa idi ven na zrak  Wink


pa daj mi že mir pred tabo  Smiley



Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Pitna voda
Reply #17 - 01.03.2010 at 16:02:51
 
Alojz in Sandib wrote on 01.03.2010 at 15:32:57:
Boljš moj post kot od DAVIDA,ki mi jih namerno prekriva,že nekaj časa.

Pa res Lojzek, tvojih postov je premalo in moral bi jih biti poln forum, Davidovih pa ne more človek vseh pogledati, ker ti prej vse zasmetiš. Pa si res ubogi siromak in čisto upravičeno se jokaš, ker nimaš v vsaki temi vsaj pet svojih zadnjih postov. Tvoja vsevednost bo pa ja menda ugnala Davida v kozji rog.

Res, sočustvujem s tvojo krivico, ki se ti tako nepošteno godi!!!!

Pa lep ozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pitna voda
Reply #18 - 01.03.2010 at 16:20:21
 
ML In DAVID

A je fino igrati licemerja in nevedneža --a v resnici sta oba gnila do temeljev.Jaz živim in znam opazovati in hijene licemerske vedno prepoznam!! Gnil sadež pa še zelen povrhu -sta oba-zato vas je drevo vesoljnega življenja že odvrglo-še zelena in gnila-žal. Žalostno je,da se ne zavedata svoje gnilobe,jo pa oba očitno kažeta. Grin Grin Grin Kje je razlika med nami?? Mene je vesoljna večno-sedanja samobitnost življenjsko in duhovno pustila dozoreti vaju,ne bo nikoli!
To je razlika,ki jo vidva nikoli ne bosta dojela v sebi, tudi če živita tisoč let.Živita zato,da Bog živi v vaju v meni je samospoznan-razlika obstaja in to očitna!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Pitna voda
Reply #19 - 02.03.2010 at 01:24:53
 
mel sem 10 vrstic napisanih pa - brezveze

ne gnjavi

(ne gnjavi drugem če drugi ne gnjavijo tebi)

ti ki edini na svetu vse veš, ti je to tak jasno al ne?

--
Kaj je že bil tisti howg zadnjič?,  aja!, da ne pričam s takimi.
relax....

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pitna voda
Reply #20 - 02.03.2010 at 16:39:12
 
Quote:
mel sem 10 vrstic napisanih pa - brezveze

ne gnjavi

(ne gnjavi drugem če drugi ne gnjavijo tebi)

ti ki edini na svetu vse veš, ti je to tak jasno al ne?

--
Kaj je že bil tisti howg zadnjič?,  aja!, da ne pričam s takimi.
relax....



NE pije vode !- Tale tvoj post!!! Grin Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Pitna voda
Reply #21 - 12.06.2010 at 13:35:07
 
Ima kdo kaksno idejo kako hladit vodo ? sicer voda je v plasticni posodi in v prostoru v katerem je temp okol 28 stopinj .Zeljena temp vode bi bla pa oko 19 -22 stopinj . Z klimo hladit zrak v prostoru voda se potem izenaci z zrakom ampak klima - predrago! Led v vodi ne pride v upostev. Mogoce vpihavanje ohlajenega zraka v vodo ampak iz kje hladen zrak dobit ? Kaksna ideja cimbolj varcna ? : )
lp : )
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Pitna voda
Reply #22 - 12.06.2010 at 18:46:56
 
ego-3p wrote on 12.06.2010 at 13:35:07:
Ima kdo kaksno idejo kako hladit vodo ? sicer voda je v plasticni posodi in v prostoru v katerem je temp okol 28 stopinj .Zeljena temp vode bi bla pa oko 19 -22 stopinj . Z klimo hladit zrak v prostoru voda se potem izenaci z zrakom ampak klima - predrago! Led v vodi ne pride v upostev. Mogoce vpihavanje ohlajenega zraka v vodo ampak iz kje hladen zrak dobit ? Kaksna ideja cimbolj varcna ? : )
lp : )  

Resili problem , in popapca samo 15 w : )
thank u
lp : )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Pitna voda
Reply #23 - 12.06.2010 at 18:50:46
 
Kaj si nardil?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Pitna voda
Reply #24 - 12.06.2010 at 19:03:59
 
Vpihava se zrak v vodo s pomocjo zracne crpalke pa airstona iz prostora v katermu je 20 stopinj , plus je da se dodaja se kisik v vodo . Ni neka znanstvena resitev sam  je nekak najbl prirocna pa hitra.
lp : )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Pitna voda
Reply #25 - 12.06.2010 at 20:27:01
 
dve muhi na en mah
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: Pitna voda
Reply #26 - 14.06.2010 at 14:24:44
 
ego-3p wrote on 12.06.2010 at 13:35:07:
Ima kdo kaksno idejo kako hladit vodo ? sicer voda je v plasticni posodi in v prostoru v katerem je temp okol 28 stopinj .Zeljena temp vode bi bla pa oko 19 -22 stopinj . Z klimo hladit zrak v prostoru voda se potem izenaci z zrakom ampak klima - predrago! Led v vodi ne pride v upostev. Mogoce vpihavanje ohlajenega zraka v vodo ampak iz kje hladen zrak dobit ? Kaksna ideja cimbolj varcna ? : )
lp : )  


Hmnja, nekaj zniža temperaturo tekočine tudi, če je ta v glineni posodi, ki je bila pej namočena v vodo (notranja stran pososde glazirana, zunanja porozna). Z evaporacijo vode iz glinene stene se posoda ohlaja in s tem tekočina v nje. Ne vem pa koliko to zniža temperaturo. Takole na pamet bi rekel za par  stopinj (2- 3) pod okoljsko. Pogoj pa seveda je, da okoliški zrak ni zasičen z vlago ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Pitna voda
Reply #27 - 15.06.2010 at 17:43:12
 
Quote:
ego-3p wrote on 12.06.2010 at 13:35:07:
Ima kdo kaksno idejo kako hladit vodo ? sicer voda je v plasticni posodi in v prostoru v katerem je temp okol 28 stopinj .Zeljena temp vode bi bla pa oko 19 -22 stopinj . Z klimo hladit zrak v prostoru voda se potem izenaci z zrakom ampak klima - predrago! Led v vodi ne pride v upostev. Mogoce vpihavanje ohlajenega zraka v vodo ampak iz kje hladen zrak dobit ? Kaksna ideja cimbolj varcna ? : )
lp : )  


Hmnja, nekaj zniža temperaturo tekočine tudi, če je ta v glineni posodi, ki je bila pej namočena v vodo (notranja stran pososde glazirana, zunanja porozna). Z evaporacijo vode iz glinene stene se posoda ohlaja in s tem tekočina v nje. Ne vem pa koliko to zniža temperaturo. Takole na pamet bi rekel za par  stopinj (2- 3) pod okoljsko. Pogoj pa seveda je, da okoliški zrak ni zasičen z vlago ...

Zanimiva resitev : ) verjetno voda iz sten kar dolgo casa izhlapeva pol je zanimiva resitev ce ni potrebno pogosto mocit posod.
lp : )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Pitna voda
Reply #28 - 15.01.2011 at 20:57:36
 
..voda je zakon.


 


? ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pitna voda - ph
Reply #29 - 06.01.2013 at 18:28:59
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3