Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 22309 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Qi Gong
Reply #15 - 07.04.2010 at 13:03:42
 
Alojz in Sandib wrote on 07.04.2010 at 12:59:14:
Človek se je malo naučil o negativni in pozitivni ionizaciji-zadeve je malo obrnil elektromagnetizem-negativna ionizacija je antigravitacija-pozitivna pa gravitacija. Človek se je učil-tega niti ena tradicionalna verska-borilna veščina ne uči.Naučeno-prakticirano.Problem je,ker je učenec,ki ga napada naučen v gibanju.Moje mnenje,kdor verjame naj Gongu sledi,če misli,da bo kaj pridobil zase. Jaz mu ne,ker je že njegova razlaga --naučena-ni tradicionalna razlaga Či energij.!!!

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
D7
Ex Member




Re: Qi Gong
Reply #16 - 07.04.2010 at 13:13:21
 
Magla wrote on 07.04.2010 at 12:41:26:
hvala za odličn link...


Hvala tebi Magla za tega  Wink

Magla wrote on 07.04.2010 at 12:42:45:


--

tipo ima 4 videje na kanalu, tega enega sem že videl - mi je tud zloo kul
http://www.youtube.com/watch?v=WMmpgVYCyno&feature=channel

zabavno dober
Smiley   Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Qi Gong
Reply #17 - 07.04.2010 at 16:17:30
 
[quote author=david link=1160039052/16#16 date=1270638801]Magla wrote on 07.04.2010 at 12:41:26:
hvala za odličn link...


Hvala tebi Magla za tega  Wink

Magla wrote on 07.04.2010 at 12:42:45:


--

tipo ima 4 videje na kanalu, tega enega sem že videl - mi je tud zloo kul
http://www.youtube.com/watch?v=WMmpgVYCyno&feature=channel


Ja tukaj pa je prisotna t.i. Či energija.V prvem spotu tega nisem videl!!!To pomeni izvor je tradicija!! Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Qi Gong
Reply #18 - 07.04.2010 at 21:44:35
 
Alojz in Sandib wrote on 07.04.2010 at 12:59:14:
Človek se je malo naučil o negativni in pozitivni ionizaciji-zadeve je malo obrnil elektromagnetizem-negativna ionizacija je antigravitacija-pozitivna pa gravitacija. Človek se je učil-tega niti ena tradicionalna verska-borilna veščina ne uči.Naučeno-prakticirano.Problem je,ker je učenec,ki ga napada naučen v gibanju.Moje mnenje,kdor verjame naj-jaz mu ne!!!



to si lepo povedal... da naj verjame kdor hoče... sam  predlagam celo da naj nihče ne verjame nobeni ideji...
je pa dobro bit radoveden in če ti je kaka ideja - teorija - hipoteza   všeč  - dovoli svojemu znanstveno pustolovskemu delu osebnosti, da preveri kaj se skriva v ozadju...

Trenutno bom ostal pri raziskovanju  
4 season qi gong od dr. Yang-a in poleg telesnih vaj (na dan cca 1-2 h)  skupaj s trebušnih dihanjem in malo tudi že z obratnim trebušnim dihanje, sem dodal še  embryonic dihalno-mentalno vajo...

trenutno so moji rezultati daleč od tega kar je  "kao" mogoče če imaš 24 ur časa posvečat  temu hobiju...

ne glede na dosežke Lama Dondrup Dorje pa opažam da potrebujem manj spanca in da imam več energije, veselja, volje in da me je težje karkoli spravi v stres, jezo, napetost...

Tist kar mi je bilo v posnetku zelo všeč pa je ideja o vzorniku saj resnično ne poznam veliko oseb, ki bi si našli za vzor nekoga ki je skromen.
S tem me je spomnil na nekaj lepih trenutkih ko sem si sam pri sebi rekel " pismo je ta človek skromen " in istočasno občutil močno prijeten občutek hvaležnosti po celem telesu... in še danes so ti ljudje ki jih žal malo moji dobri prijatelji.
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Qi Gong
Reply #19 - 08.04.2010 at 10:34:15
 
Magla

Da se razumeva-dokler bomo ljudje uživali v lastnem ugodju in strmeli zgolj k njemu-bo sranje ki ga imamo še naprej takšno kot je. Bog vesolje se ni samomanifestiralo v nas,da bi mi sami samo uživali-manifestirano je v nas tudi in predvsem za to,da ohranimo živo tudi ostalo življenje,ki nas obkroža. Sam osebno takoj pristanem na osebno bolezen --samo,da bi videl,da so ljudje svojo življenjsko skrb obrnilo od sebe k ostalemu življenju.
Ti kot vidim pa še z tem služiš.Pozabi,da si ti poduhovljen.Nič osebnega samo malo več subtilnosti,ti priporočam.
Idoli so stvar napačnih predstav-vsi mi vse- smo eno-skrb za to eno je v nas samih-živa in kmalu bo tudi vesoljno samorojena v nas Wink
Ne jemlji osebno-tvoja volja-tvoj svet!!! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Qi Gong
Reply #20 - 10.04.2010 at 18:39:25
 
pomojem da neosebno ne obstaja... definitivno pa sem vesel vsakega mnjena še posebej če ni ravno tak kot bi zrastel v moji buči...

poduhovljen - bom pozabil sam ne vem kaj točno zate pomeni biti poduhovljen...

malo več subtilnosti - zopet ista težava... veliko ljudi meni da sem precej subtilen tko da če bi vedel kaj pomeni zate biti subtilen bi verjetno še bolje razumel tvoje sporočilo in dober namen

zdej definitivno pa vem da še nisem razsvetljen - da nimam odprtega 3 očesa - jest to razumem pod "poduhovljenost"

in ko sem meditiral in bil na malo daljšem postu sem opazil da sem bil tisti čas bolj "subtilen" kar si sam predstavljam da sem bolje čutil in bil bolj pozoren s čuti na okolico...

oba nasveta pa sta mi - če sem ju prou razumel zelo dobra in delam na tem v svojem polževskem - maratonskem tempu.

mam pa eno vprašanje za Alojza in Sandib - a si kdaj poskusil qi gong, yogo al pa kako drugo podobno vajo počet vsaj 1 mesec non stop ?
Ker iz izkušenj vem da tisti ki niso poskusil običajno ne vedo v čem je trik....
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Qi Gong
Reply #21 - 10.04.2010 at 19:15:25
 
Magla wrote on 10.04.2010 at 18:39:25:
pomojem da neosebno ne obstaja... definitivno pa sem vesel vsakega mnjena še posebej če ni ravno tak kot bi zrastel v moji buči...

poduhovljen - bom pozabil sam ne vem kaj točno zate pomeni biti poduhovljen...

malo več subtilnosti - zopet ista težava... veliko ljudi meni da sem precej subtilen tko da če bi vedel kaj pomeni zate biti subtilen bi verjetno še bolje razumel tvoje sporočilo in dober namen

zdej definitivno pa vem da še nisem razsvetljen - da nimam odprtega 3 očesa - jest to razumem pod "poduhovljenost"

in ko sem meditiral in bil na malo daljšem postu sem opazil da sem bil tisti čas bolj "subtilen" kar si sam predstavljam da sem bolje čutil in bil bolj pozoren s čuti na okolico...

oba nasveta pa sta mi - če sem ju prou razumel zelo dobra in delam na tem v svojem polževskem - maratonskem tempu.

mam pa eno vprašanje za Alojza in Sandib - a si kdaj poskusil qi gong, yogo al pa kako drugo podobno vajo počet vsaj 1 mesec non stop ?
Ker iz izkušenj vem da tisti ki niso poskusil običajno ne vedo v čem je trik....


Jaz prakticiram meditacijo v naravi-sprehod-fizično delo,ki ne potrebuje moje misli.Včasih se osredotočim na kakšno misel in jo razčljenjujem v sebi iščem globji pomen..Lahko ti zaupam,da sem večkrat šel v tako globo meditacijo,da sem težko izšel iz nje.To je nekako doživetje kot,da na  trenutek ne eksistiraš- potem zaznaš,da si še tu. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: Qi Gong
Reply #22 - 15.10.2010 at 15:22:23
 
http://www.youtube.com/watch?v=KJr2BdUTYkU&feature=related

sam, res ne vem...men se to res ne zdi verjetno, razen če gre za samointerpretacijo čija, po udarcu. Bi res moral sam probat....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2