Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1808 times)
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
OPRAVLJANJE
04.10.2006 at 11:58:27
 
kaj je z opravljanjem oz. pogovarjanjem o nekom drugem, ki je bolj ali manj prisoten
i say, dokler sem iskrena, je dovoljeno vse
ceprav mam dost enih raznih sekirancij okrog tega.
se sprasujem, a se je to začelo kje s krščansko vzgojo
in stopnjevalo potem z razlago, kako vibracija misli, besed.. vpliva na vse, s tem, ko se materializira

spet resitev: poslušat filinge, bit iskren
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: OPRAVLJANJE
Reply #1 - 07.10.2006 at 22:55:03
 
Opravljamo itak vsi...več ali manj...zdej zakaj to delamo...je drugo vprašanje. Mene moti predvsem na kakšen način se ponavadi to počne...Ponavadi opravljamo človeka, ki ga sploh ne poznamo dobro...Ne poznamo njegovih motivov za njegova dejanja ali besede, ne poznamo ozadja zgodbe, ne poznamo ga čisto od blizu...Ker če ga, potem se ponavadi zgodi, da razumemo...Včasih pač ne. V glavnem se mi zdi, da je pri ogovarjanju prisotnih en kup naših projekcij.
Po moje ogovarjamo tut takrat, ko se nimamo o ničemer bolj pametnem za pogovarjat (plitki pogovori). In kaj je potem lepšega kot iskat napake pri ljudeh in jih kritizirat (po vsej verjetnosti tut zato, ker imamo sami nekje s tem problem). Redkokdaj slišim, da kdo kaj lepega pove o kom...žal...Takšni pač smo...Verjamem, da tudi zato, ker smo bili sami premalokrat pohvaljeni v otroštvu in enostavno tega ne znamo.
Se pa zadnje čase velikokrat vprašam preden bi rada povedala kaj o nekomu...ali mene boli, če kdaj slišim od koga, da so me ogovarjali...Ja, ponavadi me (še vedno). In verjamem, da tudi druge. In mi včasih celo uspe zadržat kritiko zase.
Druga stvar se mi zdi, da je pomembno tudi to, kako neko stvar poveš. Večinoma je tako, da drugega poskušamo čim bolj učinkovito diskreditirat...Meni je bolj sprejemljivo to, če neke stvari samo analiziram, se poleg vsega sprašujem tudi o tem, zakaj me ta stvar tako moti in tako naprej...
Tolk o tem z moje strani...Ostalih stvari pa ne razumem čist dobr, kaj si hotela vprašat...Mogoče, če napišeš kaj več...

Lepo se imej!
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: OPRAVLJANJE
Reply #2 - 07.10.2006 at 23:49:23
 
Če imaš sam s sabo toliko dela, da se ga ne upaš lotiti, drugi zlo prav pridejo  Wink

Skratka, ko dorasteš oziroma dozoriš, nehaš opravljat - po mojem občutku.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: OPRAVLJANJE
Reply #3 - 08.10.2006 at 09:36:50
 

Pametni razpravljajo o idejah,
povprečneži o dogodkih,
omejeni pa o ljudeh.

Hyman Rickover


Izkušnje mi govorijo, da res opravljamo, ko/ker smo omejeni.
Bodisi zaradi tega, ker nam je dolgčas oz. smo leni,
pa se nam ne ljubi ukvarjat s seboj in z nam oz. za nas pomembni stvarmi,
bodisi zato, ker skozi to čistimo in celimo svoje rane ter žulje; oz. imamo priliko, da jih.


Glede kritiziranja pa le to:

If it's painful for you to criticize someone, you're safe in doing it;
if you take pleasure in it, hold your tongue.
 (n.n.)
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1