Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 10113 times)
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Post
12.08.2006 at 21:24:21
 
Danes sem gledal oddajo o postu, v kateri se je Peterle pogovarjal z nekom, ki post ful obvlada in ima celo neko ameriško diplomo o teh stvareh. Mislčim da je bilo rečeno, da deluje v društvu Preporod. Omenil je, da post in presna hrana zdravita raka, ker rakave celice potrebujejo 10 x več beljakovin kot normalne celice. Ko sem probal najti kaj veš o postu na temle forumu, sem zasledil, da rakave celice celo kradejo hrano zdravim, sploh je pa menda glavni problem raka v izredno majhnih razlikah med zdravimi in rakavimi celicami, zato še ni pametnega zdravila.

Sploh me je ap presenetilo, da na celem forumu nisem našel teme o postu, razen če ne znam uporabljati iskanja.

Da preidem k stvari. A ni post oziroma zdravljenje z njim tako eksaktna stvar, da bi se jo dalo z znansvenimi metodami raziskati in ugotoviti, ali gre samo za placebo oziroma samo za spremembo življenja in morda odsotnost kake hrane, ki res zastruplja organizem. Je kdo kje zasledil kako študijo? Naravnost kretensko se mi zdi, da tam neki kao zdravilci vpijejo, kako že samo post in presna hrana skoraj v vsakem primeru pozdravi raka in to v stadiju, ko so medicinci dvignili roke, na drugi strani se pa troši toliko denarja za eno brezvezno zdravljenje v uradni medicini.
Pa ne mi prosim o neki zaroti farmacije, v take stvari ne verjamem.
Ne verjamem, da gre samo za placebo in da ta lahko naredi take čudeže, kot jih opisujejo "zdravilci". Edino kar mi ostane verjeti, da gre za navadne prevarante v povezavi s placebom in spremembo življenja pacientov, ki dajo organizmu neko moč samoozdravitve. Samo če je to dovolj za 30% ozdravitev, zakaj tega ne pograbi nekdo iz uradne medicine ali vsaj politike, da bi metodo naredil uradno.
Skratka zmeden sem in to samo zato, ker nisem dovolj naiven, da bi verjel nekomu. In kaj ko bom morda enkrat potreboval vero v ozdravitev raka  Questioning

Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Post
Reply #1 - 12.08.2006 at 23:55:06
 
Oldio wrote on 12.08.2006 at 21:24:21:
Sploh me je pa presenetilo, da na celem forumu nisem našel teme o postu, razen če ne znam uporabljati iskanja.



Post:
gape wrote on 04.01.2005 at 10:21:27:

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Post
Reply #2 - 13.08.2006 at 10:23:16
 

Oldio wrote on 12.08.2006 at 21:24:21:
Pa ne mi prosim o neki zaroti farmacije, v take stvari ne verjamem.

Ma, jest to jemljem bolj kot izredno moč mogočnega lobija proizvajalcev in predelovalcev hrane, začinjeno z enako močnim farmacevtskim lobijem ... kjer je izključno profit gonilo; nezanemarljivo. Da ne nadaljujem ...

In kar se prehrane in morebitnega posta tiče, mi je najbližje, predvsem pa s konkretno mero zdrave pametji povezana "naravna higiena" (Natural Hygiene), ki sem jo začela odkrivat s knjigo Fit for life (ne vem, kak ima naslov v slovenščini, a prevedena je), ki sta jo sredi osemdesetih spisala "bivša" debeluha in kronična bolnika, Harvey in Marilyn Diamond.

Na brzino:

Zanimiv intervju s Harvijem: http://www.formerfatguy.com/interviews/harvey-diamond.asp
in clanek "Principles of Combining Foods Properly": http://www.formerfatguy.com/food-combine.asp

Osnovni infoti o naravni higieni: http://natural-hygiene.mindbit.com/

Stran International Natural Hygiene Society: http://naturalhygienesociety.org/
in njihov spletni "magazine": http://inhs.ms11.net/review/0501/start.html

Izjemna zakladnica člankov za enih 45 let nazaj: http://drsidhwa.com/

Ne prav bogata Fit for life stran: http://www.fitforlifetime.com/

Smiley
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Post
Reply #3 - 13.08.2006 at 13:34:44
 
imho je post čiščenje telesa
ki ga je pametno izvajat vsake tolko
jest ga ne ... še ... nimam nobenih zalog takih ...
pljuča bi blj rabla post
Smiley

za uspešen post je treba prej jest taprave reči
zelenjavce in to use ...
verjetn je pametno tud pokoji klistir zakurt po grlu
da se čreva res spraznejo
menda da se pri mesojedcih meso zadrži tud po en teden v črevesju in tm razpada ...

drgač pa ...

Oldio wrote on 12.08.2006 at 21:24:21:
Omenil je, da post in presna hrana zdravita raka, ker rakave celice potrebujejo 10 x več beljakovin kot normalne celice.

recimo
exorcist wrote on 19.02.2004 at 22:53:10:
Ko žival zboli, ne je le vodo pije. Raka lahko pozdravimo, tako, da ga izstradamo, da samega sebe poje => BREUSSOVA METODA. Ko telesa ne uskrbujemo s hrano, da se postimo, so prvo na udaro rakaste celice, ki utrpijo najhujše posledice ob odtegnitvi hrane, kar jih zna tudi posledično uničiti. Vendar ni primerna pri vseh oblikah raka. Najboljša metoda za ozdravitev je kombinacija duhovne in zdrave prehrane.

(exo je redko zanimiv)

pa še rak ...
gape wrote on 09.03.2005 at 23:29:34:
v duhu prejšnjega citata, medicina bo morala začet ... kako naj rečem ... podpirat tisto kar je dobro s tistim kar je dobo in ne napadat tistega kar je slabo s tistim kar je glih tko slabo, sam ponavad na drug način, če majo dohtarji srečo, tm kjer je človekov (imunski?) sistem močnejši - nepoškodovan.
se reče
tko kt stari kitajci kjer je bil dohtar (šaman po slovensko) zadolžen da človk ni zbolu, ne pa tko kt je dons, da dohtar na sceno uleti ko si ti že čist u pizdi ... kako so že rekl ... da en čist ogromn procent ljudi pomre od raka, neverjetno ogromnejši procent od teh pa umre za rakom na 4 nivoju - moški plučni rak, ženske rak dojke. kaj je na 4 doma se ve - ljubezen ... ne-čustva - sreča ... zdravje ...
in kaj je rak?
napačno mišljenje, nč druzga!
konstantno obsojanje sebe ali drugih ...  
strah
odsotnost ljubezni


pa še lojze in Nov Obstoj
kako preživet samo z jabolki ... neke vrste 'večni' post
gape wrote on 24.05.2001 at 10:03:09:
Sem prebral knjigo – Nov Obstoj, in zdej ko mi je Lojze dobolil objavljam povzetek tudi tukaj ne samo linka na njegov forum.

.
.
.

LOJZE JE CAR!!!  

Sem izvedel kar nekaj novih stvari.  
Ena, na primer, je ta:  
Kako jesti, pa ne ubijati.  
Tudi rastline ubijemo, če jih hočemo pojesti.  
Ampak rastline ne ubiješ, ko poješ z drevesa sadež. Niti slučajno. Če ga ne poješ, pade na tla in zgnije.  
Torej:  
človekova avtentična hrana je sadje.  
Da se preživeti samo s tem, da se je npr. jabolka (sadeže). Lojze je živi dokaz za to.  
Temeljni sadež imenuje tisti sadež, ki more v nekem podnebnem pasu kot stalna hrana pokriti čas celega leta, vse letne čase, bodisi da stalno rodi ali pa se ohranja.  




frdr
Oldio wrote on 12.08.2006 at 21:24:21:
A ni post oziroma zdravljenje z njim tako eksaktna stvar, da bi se jo dalo z znansvenimi metodami raziskati in ugotoviti, ali gre samo za placebo oziroma samo za spremembo življenja in morda odsotnost kake hrane, ki res zastruplja organizem.
Je kdo kje zasledil kako študijo?

študijo?
probaš pa veš!
... a boš čaku da bojo dokazal to kar jim ni v interesu dokazovat?
ampak rajši skrivat
prosm te no

ni spet tolk natančna ta reč
pač sprazneš čreva in se postiš ...
ne ješ
kaj ... a je problem?

pa kaj ti je s tem placebom še zmeri - po vseh teh letih - gre se za to kaj verjameš ali bolje kaj veš

in sprememba življenja je vse kar je
zarad napačnega načina življenja (in razmišljanja - dojemanja) sploh dobiš raka
od ničesar druzga


morda zastruplja organizem?
povej kaj ga ne?
povej katera od hran ne vsebuje adititvov (ali druge vrste škodljivih snovi)?
ne da so oni v dovoljeni meji
da jih nima!

kaj pomeni da oni so v dovoljeni meji?
če pojem škatlo na dan?
teden?
mesec?
kako in v kakšnem primeru so škodljivi?

bottom line
škodujejo
vsi

če ne ješ, si še najmanj škoduješ!

provzaprov
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Post
Reply #4 - 13.08.2006 at 21:40:44
 
Ma ne no meglo prodajat - v bistvu spuščat, ker smo na forumu.
A ni enostavno zbrati kartoteke ene skupine, ki se organizirano posti in jih kontrolirat čez eno leto. Je ozdravljenje, ni ozderavljenja. Je še kaj bolj enostavnega?
Ampak ne, vsak na svojem kupu gnoja kikirika, jaz naj bi pa kar enemu verjel. Pač nisem lahkovernež, pa tudi raka nimam, da bi lahko stvar zares sprobal.
Kar se pa placeba tiče pa prosim mal več spoštovanja do dejstev.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Post
Reply #5 - 14.08.2006 at 09:33:21
 
Oldio wrote on 13.08.2006 at 21:40:44:
Ma ne no meglo prodajat - v bistvu spuščat, ker smo na forumu.
A ni enostavno zbrati kartoteke ene skupine, ki se organizirano posti in jih kontrolirat čez eno leto.

za mene in za tebe, če bi mela opolnomočenje, bi blo enostavno
pa ga nimava
zato pa mava interes
tisti ki opolnomočenje majo, pa nimajo interesa ...

... in kako naj jest dokažem neki, z znanstvenimi sredstvi če pa nimam možnosti
ne morem ... lako ti dajem edin ljudi ki so raka (al pa kej podobnga) mel, pa ga nimajo več, brez kemije od farmacije ... pa spet ... nimam tega opolnomočenja, tko da ... tak dokaz ti bojo moral celo oni sami dat ...

bottom line ... nism znanstvenik in ti po znanstveno pač ne morem dokazat ... znanastveniki pa nimajo interesa ...

tko da ... za mene to ni megla
je megla to kar znanstveniki prodajajo ...

žal
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: Post
Reply #6 - 14.08.2006 at 14:42:53
 
Živjo!

Moje izkušnje v postu so zelo pozitivne na sam potek in odvijanje življenja po njem.

Moram pa omeniti,da je razlika ali greš v post za fizično očiščenje telesa ali tudi kot metalno,duhovno,fizično.... čiščenje odvisno od pristopa k zadevi.

Sm vsako leto opravim ta čiščenje na vseh ravneh,se pravi metalno,duhovno,čustveno ter fizično.
Proces je sestavljen iz treh delov po 7 dni.

V prvem tednu si doma in miruješ si brez hrane in brez vode ter nimaš kontaktov z zunanjim svetom -poglobiš se v sebe.

V drugem tednu piješ samo razrečene sokove 20% si doma in nimaš stikov z zunanjim svetom.

V trejem delu piješ samo 40% sokove ter si izoliran od zunnjega sevta.

Nekako takole je videt post za kompletno čiščenje,vendar opozarjam da je potrebno strogo mirovanje.Kajti sam prehod je odvisen koliko si bil predhodno usklajen z samim seboj-čist na vseh nivojih.

Po vsakem takšnem čiščenju ti dejansko odpade del bremena katerega nošiš na svojih ramenih.
Tako da bi vsakemo priporočal da poiskusi čiščenje na vseh nivojih ne samo fizičnege telesa.

Spremembe ki so se zgodile v procesu zaznavaš vask sleherni dan.

Ob vsakem takšnem procesu dobivaš nov dijamant kateri te popelje v lastno globino kjer zasveti luč skozi katero deluješ v svet.Res  je da je to delo na skupni energetskem matriksu(vsi smo povezani)in s tem tudi drugi doživljajo spremembe.Vsaj takšne so moje izkušnje.

Vedno bližje si svetu kjer ni dvomov,strahu,nesigurnosti.



Moj naslednji cilj je 40 dnevni post brez hrane prez vode,v letu 2008 bom ta post tud izvedel kajti to sedaj vem da gre,pa tudi vredno je pizkusit.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: Post
Reply #7 - 14.08.2006 at 14:53:12
 

Nekaj sem stsnil tako da me je vrglo predčasno v eter!žal tekst dokončan ter poprevljen.

Omenil bi ,da postajaš vedno majn vezan.
Kar je zanimiv pradoks,v svetu se zelo velik poudarek na vezanost(karkoli pač).

Ampak ravno v tem tiči zajec majn si vezan bolje deluješ.

Tako da dragi moji.Vezanost je največja svetovna prevara človeštva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Post
Reply #8 - 15.08.2006 at 01:19:54
 
Brez vode pa ne bo šlo, že en teden je mislimda tam nekje okrog smrtne doze.

Sem danes gledal oddajo na Piki s Peterletom, Videmškom in še dvema, ki sta pozdravila raka in kaj naj rečem. Ena sama sveta preproščina, mene pa to tako moti, da ne morem skočiti na noben vlakec.
Ali izjavlja kup enih neresnic, ali spregleda kup enih pomembnih stvari, vsi so tko hitro prepričani, da imajo pravo razlago ....
Vsem je skupno le to, da so krepko spremenili prehrano in gledanje na svet.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Post
Reply #9 - 16.08.2006 at 08:42:18
 

Svobodnjak wrote on 14.08.2006 at 14:42:53:
Živjo!

Moje izkušnje v postu so zelo pozitivne na sam potek in odvijanje življenja po njem.

a si zato tako rdeče zaripel od jeze in strašiš z vilami v rokah  Grin
Quote:
Proces je sestavljen iz treh delov po 7 dni.

V prvem tednu si doma in miruješ si brez hrane in brez vode ter nimaš kontaktov z zunanjim svetom -poglobiš se v sebe.

V drugem tednu piješ samo razrečene sokove 20% si doma in nimaš stikov z zunanjim svetom.

V trejem delu piješ samo 40% sokove ter si izoliran od zunnjega sevta.


Torej ves dopust izkoristiš za post ali si brez službe in še kakšne nebodigatreba moteče družine ob tem?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: Post
Reply #10 - 16.08.2006 at 09:40:24
 
7 brez hrane in vode nikakor ni smrtna doza,sevda se moraš držati strikno mirovanja.

Post,da svoje izkušnje vendar so v grobem primerljive z drugimi,navsezadnje je pa vsak na svoji poti in individum svoje vrste,z povsem svojimi izkušnjami prav gotovo so pa so pri vsakem izkušnje pozitivne.

Vendar te moram opozoriti,da se v tem postu katerega sem približno opisal(ni pa edini način),moraš biti človek,kateri se mora zanesti nase-ne  potrebuje skupinske podpore!

Tisti ta rdeči zarepel od jeze."To dejansko sem"kajti z splošno uvelavljenim načinom,katerega naša družba odobrava in sprejema,naj si bodi od religije,družbeno etičnih načel.... se strinjam samo caa 10%vse ostalo je laž laž laž.Čeprav navidezno igram družbeno vlogo-igram se igrico. hahahaha.

Nisem bitje kateri bi dalalo vsak dan 8 ur.Je še mnogo drugih stvari v življenju za počet kateri ti prinaša veselje v življenje.In velik časa zase in za vas bratje in setre ter za vsa ostala bitja. Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1