Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 35837 times)
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #45 - 06.08.2006 at 09:29:38
 
lep primer tega, kaj se zgodi, če nisi sposoben iskreno komunicirat.

Edited:
dost mojstrsko, ARS


Edited:
kaj sem zdej zmotivirana al zmanipulirana, pa v končni fazi ne bi smelo bit važno

ves futr, ki sem ga tko nujno rabla v trenutku notranje totalne zmede, sem dobila prec od Devi pa od Loops; morda samo sestavine, da sem se pol sama spomnila celga recepta in procedure.

V glavi sem imela namreč popolno zmedo, da nisem zmogla ene misli cele premislit, brez da bi me odpeljalo v naslednjo in hotela sem sprejet "manipulacijo"
in sem si rekla, ok, grem na forum zajamrat, tam mi bodo že dal eno jasno misel, jaz bom pa pol vidla, kako se počutim glede te misli, a sem za, a sem proti, s pomočjo misli drugih bom ugotovila, kaj pravzaprav sama čutim o tej manipulaciji in ker bom izzvana, ker se najbrž ne bom popolnoma strinjala z nikomer (we are all unique), bom ravn zato, ker bom moral amisli uredit tko, da jih pojasnim nekomu drugemu, misli sploh uredila, te, ki sem jih imela tako polno glavo in od katerih si nobene nisem upala pogledat in se tolk ustavt, da bi sploh začela, samo jokala sem, čutila, da mi ej pomembno in čutila, da to, da manipulacije ne morem sprejet, me ovira pred tem, da bi šla naprej.
in ta manipulacija menda sploh ne ustreza sskj definiciji manipulacije in to je blo pravzaprav tisto, kar sem morala takrat spoznat, da karkoli počneš iz srca, bo u redu, bo dobro.
Ko sem to vidla, sem se priti mač pomirila. Me je pa skrbelo, da bi mogoče kak človek z drugače oblikovanim mnenjem lahko še rekel kaj takega, kar se s tem ne bi poklapal, konec koncev smo ble jaz devi in loops tri osebe in men se dostrkat nardi, da ko že mislim, da vem, pride nekdo z močnejšim in drugačnim mnenjem in to sem še na tihem pričakovala.

en_bk - u sem se pustila peljat v restavracijo, na ktero me je prej že privat Devi opomnila. Namreč nekaj je blo o odnosih in jaz sem opazila, kako sem posatal nervozna in kako sem ji hotla samo na hitro dat en majhen feedback, nisem se p aupal austavit, in poglobit, zavedla sem se, da se nekaj neudobno počutim tud glede odnosa, ampak sem imela še od prej pomembnejšo stvar, najt tisto, kar naj bi delala, nekej zlo specifičnega. Pol, ko je odnos izpostavil še en_bk, sem po svoji navadi sledit takim zanmenjem, če ji le opazim, se odločila sprejet tud to, ker sem si mislila: evo, če ej priložnost za učenje, jo lahko zdaj izkoristiš, da ti ne bo treba pol kasneje enkrat. Lahko bi rekla: ne odnos ni bil point, ker da sem prišla do te manipulacije, je blo povezano nekaj z mojim desnim palcem in desni je v zvezi s službo, levi bi bil v zvezi z odnosi; toda nisem mogla zanikat tega, da se mi itak v glavi tud ves čas kaj v zvezi z odnosi dogaja (na sploh se štejem med ljudi, ki so mu odnosi zlo pomemben del življenja. Morda bi morala tukaj potegnit
(zdej pa pazi vse moje mordaje - smo že tam) mejo in rečt: ne, ne gre za odnose, hvala, en_bk, vseeno; kar bi blo nekak bolj podobno temu, kar predlaga gape: na forum si šla razrešit manipulacija-issue in to je to. Štos je v tem, da sem imela manipulacija issue takrat že kr ok razrešen (pričakovala še kej ostrejšega), in štos je v tem, da je bilo en_bk-ovo osredotočenje na to temo že drugi namig, da se lotim tega z odnosi, ker se ej na tem področju zadnji čas mal bolj pestro spet dogajalo in sem že opažala, da si bo treba vzet čas tud zato.
never mind, da mi paše, da se kdo ukvarja z mano; never mind, da si pol tud pustim, da mi vsak reče, kar hoče, ker si mislim, da se imam iz tega kaj za naučit in da pozabim pomislit, da se imam iz tega za naučit = da je to priložnost, da se naučim postavit meje, oz povedat svoje mnenje in kaj bi jest rada in kaj ne. Sej je res glupo. pustim folku, da skače okrog mene in si mislim, ok, sej oni to itak delajo zarad sebe; sej (upam evo ti ga na) menda vejo, da če pišejo o stvareh, ki jih jest nism mela v mislih, da to itak delajo zarad sebe, ker so sami pr seb hotl razčistit s temi stvarmi in so vidl priložnost za to v tem topicu. Voyer, tam, kjer sploh nisem hotla bit, premutava da bi sploh stran pogledala.
DA ste nice, sem rekla zato, da bi sploh kej prijaznega rekla, ekr sem imela slabo vest, da se po drugi strani tolk z mano ukvarjate, jaz pa nisem čutila hvaležnosti, dokler nisem vsega obrnila n apogled duš in to.. na osebni ravni je nisem čutila.
boli me grlo, ker se mi zdi, da grdo mislim in pišem o vas
ampak če tko pogledam, je to vse ogledalo in če boste vi vidl, da se bi rada nekam sprojicirala, morda ne boste za slabo vzel, zameril, al whtvr.
zato sem ponavadi raje tiho
vem, da sem zarad stvari lahko tolk prizadeta, da en vidim najočitnejšega.
Vem tud, da če bi se iskreno spucala tukaj, bi blo v končni fazi dobro za vse; če se pa vmes ustrašim, lahko začnem delat traparije, ki bi jih blo za dobro vseh morda bolje ohranitmed mano in bogom. Se bodo pa sigurno vmes ustrašili drugi
in a bom takrat vklopila svojo sočutno stran in raje pustila vse, kot da bi komu prizadejal abolečino, al si bom lahko dopovedala: ne boj se delat tko, kot čutiš, da je prav. ČE se nisem mal pripravljena postavit za svoje.. zase, kako bom sploh kdaj našla pogum/moč živet se polno.
I don't care, kaj imate še za pvoedat o čemerkoli, ker sem navajena stvari najbolje razrešit pri sebi; takrat v tisti zmedi in sama doma sem dobila to idejo, da grem na forum.
In ja, pol mi je postal težko in odveč. Ampak spet ne morem zanikat koristnosti tega. kakšna koristnost, še meni zveni plehko. Blo je direkt to, kar sem rabla, direkt to, akr sem se učila: priložnost za postavit meje, izkomunicirat sebe  whtvr, vse to, šmornčk, pa nisem
in tu mač mi je, da če jest skoz iščem pr sebi, kaj bi se mogla naučit, da mi pol drug gre dat filing, da je vse to pa on počel zarad mene in nič zarad sebe in da se bom jaz zdaj še azrad tega sekirala, medtem, kos edrugim ni treba
in ja, (spet) je glupo, da ne rečem bobu bob in vse poplesava okrog mene, sebi v tratenje energije, ko bi radi doma spal (ob pol enih, kot ars), drugi pa ne vem, zakaj
in meni v to, da bolj ko odlašam, bolj se pogrezam vase, bolj se mi zdi neprimerno rečt karkoli, ker sem predolg odlašala, da bi začela...
včer sem se nečesa hotla lotit, nakar je pršu v mojo malo sobico Miha za hrbet in sem že vedla, da bo spet kr nekej bluzil in šlatal stvari in sem že kar začela dost glasno, da naj gre ven ipd (ne vem točno, kaj sem rekla, ampak več stvari a la, kaj si spet pršu pust vse pr miru etc. in je že držal ta nov vžigalnik za sveče in reku, dabi rad samo probal, kako deluje... in potem sem zaprla oči in rekla, naj hitr proba pol pa ven.. in potem sem razmišljal ao tistem, a naj sprejemem to situacijo ker se morm ful neki naučit iz nje al kaj. later on sem o tem pisala. later ons em brala gapetov odgovor, ampak nisem bla prpravljena verjet, da ma prav, ker kako se lahko zgodi nekej, iz česar se nimaš kej za naučit; later on sem dobil aidejo, da sem se pa mogoče mogla naučit postavit se za svoje tisto.. in da je valjda, zdej, ko se tolk s tem ubadam mi vesolje dalo priložnost prav za to in je blo torej u redu, četud sem prej šla skoz to, kako jest včasih njemu začenm kaj težit, medtem, ko on dela in se polon zapizdi nazaj. Jest pa mislim, da je to narobe in tud, če sem tolk živčna, da se prec zapizdim nazaj, potem to obžalujem in se sekiram, ker to p ani blo ljubeče and stuff like that
in kolk težko mi je blo sploh začet pisat tist o gledanju v slovar in to.. sploh kar kol nasprotovat arski
in pol to, kako sej je kul, sej oni že to rabjo, če se s tem ukvarjajo, sej je logično, da bo en_bk imel pozornost tam, kjer ej kaj z odnosi
in ARS tam, kjer je kej z biti skupaj ali iti narazen
torej se mi ni treba sekirat
in a bitch, that i may be, pol vsem poskušam ljubezen poslat in poskušam v seb pridet do tam, kjer do vseh začutim eno hvaležnost in jo, ampak manjka kaj, manjka vse tisto sranje vmes? manjka to, da se pravzaprav še nisem naučila, da si prav še vedno nisem vzela čas, da bi ugovotila, tisto, kar mi je za ugotovit.
in to tko je, da če ne upaš, pač ne upaš in se držiš in grabiš, dokler ne moreš več, včasih čakam, da se vame kaj tko močno zaleti, da me bo kr odneslo naprej, ne da bi vedla. SAmo res, če greš zavestno skoz stvar, se boš to vsaj nauču, čene bo ob naslednji priložnosti spet našla nekaj, kjer se lahko držim, v zavetrju
moj real issue je, sprejet svoje notranje dogajanje do te mere, da bi ga lahko delila z drugimi. In ja, vem, da je love the key, ampak izražanje sebe je pač moj issue of the issues; in hkrati čutim nujo po tem in hkrati vem, že po majcenejših izkušnjah, kako izpolnjeno se počutim če to nardim in vem, da mi je pomembno kot bič; in ko grem se vsest za dnevnik in imet pogovor med sabo in bogom, mam ravno tako ful presnetih težav, preden se mi rata tolk sprostit in odpret in sprejet, da z zanimanjem in ljubeznijo iščem po sebi in ozaveščam in se spomnijam stvari, ki bolijo, ki so ranile. In ko mi to uspe, čutim Truth is beauty in si tko želim, da bi to lahko delila z drugimi in ko pride do tega, je krep. Lahko povem neko izrezlajno misel, če me pa ne boste razumel, jih bom mogla p aše velik in če jih bom mogla velik, se bom vmes že tolkrat ustrašla, da če bom hotla ostat iskrena, bom morala sprot začet predelovat stvari in naj te sprot predelovane stvari spet delim kr z vami, a naj jih posebej s sabo in če jih bom posebej, bo spet zmeda, ekr ne boste imel celotne slike in na tak način nikol ne bom cele sebe delila z vami; in zdej me pocitrejte, da sem šla v skrajnost, ja but' it's the only way in to nima veze s srednjo potjo ampak ma veze s popolno odprtostjo
zaletavam se v zid, ki mislim, da so ga postavli drugi, po resnici pa sama vanj preveč verjamem, da bi lahko šla skoz...
what else
polno tega
In žal mi je, da ne morem bit skoz v ljubezni, ampak čutim, da moram it tud skoz "grobe filinge", da pridem do ta lepih; in in fact, se ne strinjam, da ej prav, ko začutiš, da te nekej zamatra, da se od tega odmakneš (nekdo je to pisal) (četud sem včasih mislila, da je), potrebno je it zavestno skoz filing, vanj tu da kor, če se odmikaš od njega (kar sem včasih delala) ga tko ne sprejmeš kot svojega, ga ločuješ od sebe, vendar ostaja nekej v bližini, in se nalaga, da te vsakič naslednjič bolj zbode.
in ja, teorija je izi, tud prakso sem že sprobala, ampak žal, nisem še skoz sposobna ostat v praksi in zato prizadenem druge in sebe in kes in odpuščanje
če bi se kdo zares hotel fajta z mano, bi v meni to tolk močn eobčutke zbudil, da bi iz njih lahko jasno razbrala, kaj me matra pa kaj si želim, pa česa ne. iz tega sem nabluzila stavek, da nisem navajena, da je folk tolk prijazen
u bistvu pa so vaša pisanaj v men zbudila močne filinge, sam pol, ko sem gruntala kaj in kako, sem se skulirala. tko da: sploh se mi niste zdel tko nice, pa sem vseeno izslinila tist iz sebe
take stvari so mi nagravžne
in ja, po drugi strani sploh ni bil odvečen material; šenkrat skozi univerzlne osnove, ker očitno en bi imela nikakršnih problemov, če bi lepo osnove dosledno upoštevala vedno in povsod.
In ja, bad mi je, da sem vas pustila mislit, da sem lačna
zmankal placa
Back to top
« Last Edit: 06.08.2006 at 11:17:02 by Eva »  
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #46 - 06.08.2006 at 14:05:22
 
jao Ars ... ...



aja Eva> action - reflection
pa ravnovesje med tema
pa bo glih prav

(se mi zdi da te, isto kot mene, prepogosto v premlevanje potegne  Wink)
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #47 - 06.08.2006 at 14:47:04
 
dobr m, action-reflection ravnovesje

sam PREpogosto ravnovesje razmišljanje, to pa še ne

Edited:
se mi je mudilo nekaj gledat pa se mi je zdel zadost pomemben, da sem napisal aprvo misel;
in ja, uh, vidim, da sem namest razmišljanje še ravnovesje napisala, ker sem tolk hitela

kakorkoli že, to nima dost smisla, sploh ker, dokler ne bom vidla, da je prepogosto, tud ravnovesja ne bo.
Štos je v tem, da men zlo paše razmišljat, ne, kaj je že izraz, premlevanje
premlevat
in vidim tud koristi tega
in je že tako, da rabim več premlevanja, kot pa kdo drug, preden naredim nekaj, .. krep, preden naredim nekaj, kar mi je tko pomembno, pa še posebej. Mogoče se bo tudi meni kdaj to premaknilo, mogoče prav kmalu, z Božjo Milostjo. Zdi se mi kar strašljivo: ravnovesje med action in reflection.
Hotla sem to rečt (mislim, da je en bk pisal nekaj podobnega), da mi premlevanje služi, zaenkrat toliko, da me pripelje tud do tega, da kaj naredim. Ker moj drug način je, da ne upam niti premlevat, se zakrčim in ... nič... ju  nou, m, zihr si me že kdaj vidla, kako samo sedim in sem tiho, ko drugi o meni... al pa sploh en o meni, al pa samo o čem, o čemer bi imela tud jest kdaj kej za rečt, pa si niti začet nisem upala, sem samo premlevala. In sem premlevala še naprej in še naprej in še danes in dokler bo Bog dopuščal, še bom, ker je to premlevanje prpipeljalo do sem in sem se začela odpirat in sem začela komunicirat, tako tukaj, kot prejle v še eni akciji z Mihom.
Vedno znova se poskušam prepričat, da zdaj pa moram bit popolna, ampak še vedno nimam prave podobe o tej svoji popolnosti, zato jo še vedno zgrešim.
Ampak je bolje... boli in mam kej za nardit s to bolečino

May I recognise Your blessings, God.
Back to top
« Last Edit: 06.08.2006 at 15:53:35 by Eva »  
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #48 - 06.08.2006 at 16:18:10
 
Eva wrote on 06.08.2006 at 14:47:04:
dobr m, action-reflection ravnovesje

sam PREpogosto ravnovesje razmišljanje, to pa še ne

Edited:
se mi je mudilo nekaj gledat pa se mi je zdel zadost pomemben, da sem napisal aprvo misel;
in ja, uh, vidim, da sem namest razmišljanje še ravnovesje napisala, ker sem tolk hitela



Smiley jaz pa mislila, tud prav, ce se noces ravnovesja, ze mas svoje razloge
kr konc koncev, ko bo konc nihanja sem pa tja, bo tud konc tega plesa, al ne?  Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #49 - 06.08.2006 at 18:17:33
 
en_bk wrote on 05.08.2006 at 08:27:54:
En hipotetični primer za razlago:
Recimo da sem nestrpen do mečkačev, strahopetcev. Po temeljitem brskanju najdem dogodek iz svojega otroštva, ko me oče /ali mati...en od zelo pomembnih ljudi iz tistega časa/ spodbuja k nečemu, česar se bojim /recimo, da bi pobožal sosedovega psa ali kaj podobno banalnega. Zanimivo je, kako skrajno banalni in nepopisno nedolžni, če jih gledaš z odraslimi očmi in zato tako težavni za prepoznat, so lahko vzroki, ki zarežejo v otroštvu tako globoke rane in s tem vzorce kasnejšega obnašanja./, jaz to odklonim ali se obotavljam, nakar mi oče reče, da sem reva ali kaj podobnega. To je vzrok. Je prepoznanje vzroka in ponovno okvalificiranje dogodka z očmi odraslega /ozaveščanje/ dovolj? Hja. Mogoče za ozdravitev te, točno določene rane. Kaj pa za spremembo odnosa do strahopetnosti? Ne, še vedno jo zaznavam kot negativno lastnost...v meni in ne opazim nobenega sonca ali dragulja v njej.



En bk si me požgačkal s tem primerom. Sicer Eva, sori, nima toliko veze zmanipulacijo... hm, ali pač...

Sprememba odnosa do strahopetnosti.... Meni se tako dogaja... da se zavem obeh "osebic" v takih zgodbah. En oče, ki te ni sprejel, ker si bil kao strahopeten. In to si ponotranjil - tako, da sedaj tudi ti sam sebe ne sprejmeš (niti druge), ko se kaže strahopetnost. In druga osebica si ti, toliko let nazaj - ki predelaš dejstvo, da te oče ni sprejel takega ... odtegnil ti je ljubezen, recimo.... In tu je energija zamrznjena...
Vzrok je res sicer to, da te oče ni sprejel.... ampak korak dalje je pa še.... "kaj bi mu rekel, kaj si potreboval takrat, namesto tega, kar ti je dal"?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #50 - 06.08.2006 at 20:43:14
 
m wrote on 06.08.2006 at 16:18:10:
Eva wrote on 06.08.2006 at 14:47:04:
dobr m, action-reflection ravnovesje

sam PREpogosto ravnovesje razmišljanje, to pa še ne

Edited:
se mi je mudilo nekaj gledat pa se mi je zdel zadost pomemben, da sem napisal aprvo misel;
in ja, uh, vidim, da sem namest razmišljanje še ravnovesje napisala, ker sem tolk hitela



Smiley jaz pa mislila, tud prav, ce se noces ravnovesja, ze mas svoje razloge
kr konc koncev, ko bo konc nihanja sem pa tja, bo tud konc tega plesa, al ne?  Wink


m, meni se je zdelo , da v obeh primerih odklanjam ravnovesje
vendar se mi to ne zdi pametno

Amstel, je u redu, res lahko se pogovarjate o čemerkoli se hočte, se mi fino zdi, da se tu nekaj dogaja, da mam tud jest priložnost za dogajanje...čeprav ne vem, če bo to še dolgo smiselno -mislim, zase govorim; resno mislim: vi kar... "svoboden forum" bi se izrazla in jaz se moram itak osvobodit tega, da je to "moj" topic. zato pa smo na javnem forumu... da se nekaj dogaja (asociacije na ARSino zgodbo)
Je pa lepo, kar si napisala. Če vem, kaj si želim namesto tega, kar je bilo, je to zame zelo učinkovit korak k zdravljenju in tudi k spremembi. Ko rečem "ozaveščanje vzorcev" bi morala s tem pojmom zajeti vse to: kje se je začelo, kako sem razumela, kaj sem si želela, morda še kakšna vizualizacija primera, kako bi naslednjič šla skozi tako situacijo - aja, saj res, nekateri to delajo, da si predstavljajo, da gredo skozi isto situacijo; najbrž sem tud jaz že kdaj to nardila, čeprav se mi zdi, da si pogosteje predstavljam novo situacijo, ali pa, kako bi se s tistim človekom pogovirla o tem, kaj sem takrat čutila. Nekateri gredo to celo res narest. Verjetno je v različnih situacijah (pa za različne ljudi) potrebno različno.

Edited:
ok, mogoče še nekaj. Gotovo so stvari, ki bi jih bilo pomembneje pojasnit, pa sem si to zapomnila zato, ker je najlažja, al pa zato ker je ... ne vem.. ker je tako očitno jasen primer, kako sem dostikrat raje (bila, prosim, Bog) tiho, kot pa da bi pojasnila stvari, ki me še bolele ne bi, razen mogoče v tem, da ne bi bla sposobna razumljivih stavkov stvorit in bi se spet lahko nekdo obregnil ob to.
Mateja, ni bil majevski orakelj, vem, da sem se čist nejasno izrazila, tako, da težko veš, za kaj gre, če nisi jaz, ampak vseeno. Ni bil majevski orakelj, Orakelj je bil moj. Na izžrebanem kartončku je pisalo "Classic Mayan"; kar pomeni, da je čas, da si ponovno preberem ta horoskop, (...) šla sem na to domačo stran, kjer so majevski "podpisi" in tam takoj videla nekaj novega - sem bla navajena, da tistega ni tam, in sem šla pogledat to povezavo, kjer je bil en izbor Oshovih citatov in to brala, ker se mi je zdelo, da mi je blo namenjeno to videt.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #51 - 07.08.2006 at 00:08:56
 
Eva wrote on 06.08.2006 at 20:43:14:
      Če vem, kaj si želim namesto tega, kar je bilo, je to zame zelo učinkovit korak k zdravljenju in tudi k spremembi. Ko rečem "ozaveščanje vzorcev" bi morala s tem pojmom zajeti vse to: kje se je začelo, kako sem razumela, kaj sem si želela,



Ma ja, v tem primeru gre lahko za manipulacijo svoje zgodovine.... kot manipuliramo s kostmi (naravnamo, recimo). Zato je ta pojem res lahko ok.  Ampak verjetno nisi tega mislila.

Je pa bistvenega pomena, da za manipulacije nismo dojemljivi (za one druge manipulacije, s skritim smislom), to, da smo "močni" v sebi, spucani... In mislim, da začutiti, kaj smo rabili "takrat" enkrat, namesto tega, kar smo dobili, je moč.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Manipulacija
Reply #52 - 07.08.2006 at 06:49:07
 
Amstel wrote on 06.08.2006 at 18:17:33:
en_bk wrote on 05.08.2006 at 08:27:54:
En hipotetični primer za razlago:
Recimo da sem nestrpen do mečkačev, strahopetcev. Po temeljitem brskanju najdem dogodek iz svojega otroštva, ko me oče /ali mati...en od zelo pomembnih ljudi iz tistega časa/ spodbuja k nečemu, česar se bojim /recimo, da bi pobožal sosedovega psa ali kaj podobno banalnega. Zanimivo je, kako skrajno banalni in nepopisno nedolžni, če jih gledaš z odraslimi očmi in zato tako težavni za prepoznat, so lahko vzroki, ki zarežejo v otroštvu tako globoke rane in s tem vzorce kasnejšega obnašanja./, jaz to odklonim ali se obotavljam, nakar mi oče reče, da sem reva ali kaj podobnega. To je vzrok. Je prepoznanje vzroka in ponovno okvalificiranje dogodka z očmi odraslega /ozaveščanje/ dovolj? Hja. Mogoče za ozdravitev te, točno določene rane. Kaj pa za spremembo odnosa do strahopetnosti? Ne, še vedno jo zaznavam kot negativno lastnost...v meni in ne opazim nobenega sonca ali dragulja v njej.



En bk si me požgačkal s tem primerom. Sicer Eva, sori, nima toliko veze zmanipulacijo... hm, ali pač...

Sprememba odnosa do strahopetnosti.... Meni se tako dogaja... da se zavem obeh "osebic" v takih zgodbah. En oče, ki te ni sprejel, ker si bil kao strahopeten. In to si ponotranjil - tako, da sedaj tudi ti sam sebe ne sprejmeš (niti druge), ko se kaže strahopetnost. In druga osebica si ti, toliko let nazaj - ki predelaš dejstvo, da te oče ni sprejel takega ... odtegnil ti je ljubezen, recimo.... In tu je energija zamrznjena...
Vzrok je res sicer to, da te oče ni sprejel.... ampak korak dalje je pa še.... "kaj bi mu rekel, kaj si potreboval takrat, namesto tega, kar ti je dal"?


Hojla Amstel

Ja, saj sem napisal "in ponovno okvalificiranje dogodka /ozaveščanje/". Kaj sem s tem mislil?
Eno je to kar si napisala "kaj bi mu rekel..." sedaj, ko podoživljam dogodek, ko ga opazujem z odraslimi očmi, z novim vedenjem, znanjem..., ne takrat, ko se je zgodil, kajti takrat sem mu rekel kar sem ali nisem. Če imam srečo, da je še živ, mu to lahko /in priporočljivo je zelo/ tudi povem. Se zna zgodit, da bom slišal iz njegovih ust tudi njegovo interpretacijo dogodka, ki ga zna postavit v povsem drugo luč /običajno/, se pa zna zgodit, da mi bo povedal, da me dejansko ne sprejema...in vse vmes.
Drugo pa je to, da lahko pristopim k dogodku s sočutjem, če ga premorem. Da se zavem v sebi, da je oče ravnal ne tako kot je najbolje znal /ker je mogoče znal tudi bolje/, ampak kot je tisti trenutek najbolje zmogel. Če zmorem biti sočuten, tudi manj obsojam.
Tretje pa je, da na osnovi prevetritve dogodka lahko tudi ugotovim, da je bila slika dogodka, ki sem jo zapekel na svoj CD, čisto drugačna od dejanske, da sem si dogodek predstavljal napačno, da sem bil sprejet /ljubljen/ in si lahko na osnovi tega spoznanja izberem ena druga vedenja /oprostim sebi in njemu, se cenim, se sprejemam.../ in nove slike in s tem novo obliko odnosa z očetom.

Vse to je ozaveščanje /zame/. Zame je bistveno, da se zavedam, da sem jaz tisti, ki izbira svoja vedenja, sedaj, ta trenutek in da je le od mene odvisno, kaj bom izbral, kako se bom lotil situacije, kakršnekoli, tudi mnogo hujše in bolj boleče. Jaz sem tisti. Ti lahko ustvariš situacijo kakršnokoli, odziv nanjo je pa moj. In če se tega zavedam, potem ne bom krivil tebe za svoje odzive, ne bom prevračal odgovornosti nate za svoje ušivo ali čudovito življenje.

en bk
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #53 - 07.08.2006 at 11:57:10
 
Amstel wrote on 07.08.2006 at 00:08:56:
Eva wrote on 06.08.2006 at 20:43:14:
      Če vem, kaj si želim namesto tega, kar je bilo, je to zame zelo učinkovit korak k zdravljenju in tudi k spremembi. Ko rečem "ozaveščanje vzorcev" bi morala s tem pojmom zajeti vse to: kje se je začelo, kako sem razumela, kaj sem si želela,



Ma ja, v tem primeru gre lahko za manipulacijo svoje zgodovine.... kot manipuliramo s kostmi (naravnamo, recimo). Zato je ta pojem res lahko ok.  Ampak verjetno nisi tega mislila.

Je pa bistvenega pomena, da za manipulacije nismo dojemljivi (za one druge manipulacije, s skritim smislom), to, da smo "močni" v sebi, spucani... In mislim, da začutiti, kaj smo rabili "takrat" enkrat, namesto tega, kar smo dobili, je moč.


mm, super, ja
res nisem nič na manipulacijo mislila (čeprav se mi zdi, da je na nek način, ki morda ne ustreza slovarski definiciji, prepletena povsod, pač ne kot nekaj zlobnega, ampak kot namen za dosego cilja, namen z apot, ni treba, da je škodoželjen)
"manipulacija zgodovine"
enkrat smo se pogovarjal v zvezi z reikijem, da si ga pošiljamo v preteklost ali prihodnost, oz, da si ljubezen pošiljamo v pretekle situacije... men se zdi, da če me nekaj boli, lahko itak najbolje ozavestim to bolečino s tem, da ji pošljem ljubezen in sem se kar malo navadila, da jo pošljem že čist križemkražem. Seveda se ne spomnim vedno, da moram poslat ljubezen, ali pa se spomnim, pa se kar ne čutim pripravljeno, da bi to storila. Niti tega se ne spomnim, da je važno samo, da si iskreno želim, da bi si iskreno želela, da bi iskreno želela ... poslat nekam ljubezen in bi potemtakem ena iskrena želja sprožila verižno reakcijo. Kaj naj si mislim drugega kot: ja, če se nisem niti tega mogla spomnit, potem pač še nisem bila pripravljena? KAkšen predlog?
To pošiljanje ljubezni, je to tud na nek način manipulacija, ali lahko temu rečem zdravljenje, ali celo kreacija? Ker vsemu temu je nemenjeno - pošiljanje ljubezni.
"biti dojemljiv za manipulacije" v smislu podrejat se volje drugega, jaz temu spucanosti rečem sebe poznat, mislm, da isto misliva. Bit čist, tako čist, da ločiš, kaj ti hočeš od sebe in kaj hoče od tebe nekdo drug; in to, kar t hočeš, je tvoj notranji Bog je pravzaprav Volja Boga - za katero moraš tud bit prečiščen, krišnovci rečejo: prečistit zunanje čute: kakor vem, je to lepo namenjenmu temu, da če jim zaupaš, potem tudi ločiš, kaj so zaznali tvoji zunanji in kaj tvoji notranji čuti.
Veš kaj me je zdaj spomnilo na uno premlevanje. Sinoči ležim v postelji in res nisem bla pozorna nato, kaj razmišljam, potem pa zaslišim starkast glas (zdej nisem zihr, če ej blo to dobesedno) "Everybody quiet" in tega niti nisem ozavestila, ker sem imela itak polno glavo, bol sprot sem začela sledit, ko je tko bolj zategnjeno rekla: "I meean iit:" in potem spet zadrla "Everybody quiet" takrat sem se zavedla,  Grin, zdajle se mi tako smešno zdi. Vsi glasovi so res potihnili in jaz, o hvala bogu.. potem sem najbrž zaspala, sem se pa še to spomnila da sem to pobrala iz risanke Pocahontas od grandmother willow, samo še mal prilagodila po sebi; ker se je ona isto drla na živali, ko je hotla poslušat Pocahontas-ine sanje. In šele zdajle sem se zavedla, da to je ena taka situacija, v kateri se mogoče jaz sploh ne bi strinjala, da preveč premlevam in sem se samo zato, ker mam ta glas za tolk ločenga od tega mojga običajnega stanja zavesti; in ker vem, da ga moram ubogat. Sploh pa nisem zavestno vsega potihnila, potihnilo se je kar samo, ko sem se zavedla in osredotočila na njegovo sporočilo, da mi spet govori od znotraj, ma jaz bi ga kar z bogom enačila.
No, če ne bi ta glas tega rekel, bi kar pustila... čeprav nisem sledila svojim mislim, mora bit res intenzivno dogajanje zame, zdaj še tole s forumom zraven.
in to, da je tisto, kar se je zgodilo takrat, blo najbolj prav, najbolj tako, kot je moralo bit - maš tud prav; god bless

npr. jaz sem z ARSino zgodbo dost ene bolečine začutila, ampak ko sem razmišljala in sem vidla, da me je tolk ob zid pritisnila, da mi ne preostane drugega, kot da se zdaj odprem, in mal pojasnim svoje doživljanje in dogajanje, sem si mislila, ma al je to zanalašč nardila, da bi me "zmanipulirala", al se je ona počutila prizadeto, al kaj tretjega, na koncu ne bo važno, ker ko bom to zapisala, bom samo hvaležna Bogu, da se je končno zgodilo tud v javnosti. In sem res, ampka še ne "samo to", se bo že prečistilo, bom jaz, z Božjo milostjo, namera, prošnja, želja... stvari, za katere vem, da delujejo.
Se mi pa zdi lepo, da je človek v sebi tolk odprt, da naredi nekaj tazga za druzga človeka, tud če ni zavestno (čeprav je to še boljš), je lepo pol, ko nazaj pogledaš in lahko rečeš Hvala Bog, da si mi izpolnil željo, tako si milosten...

en_bk, tud lepo napisal
Quote:
mu to lahko /in priporočljivo je zelo/ tudi povem.

Tole je nekaj, kar moram jaz osvojit. Ne vem, .. navadno sem se tolažila, da je zadosti, da te stvari razčistim pri sebi, sploh, ker vem, da velikokrat stvari vidim zelo subjektivno, še posebej pri teh otroških spominih, ko ne morem s 100% gotovostjo trditi, da je bilo sploh res tako, kot se spominjam. Včasih se spomnim česa čisto novega in ker se tistega do tedaj še nisem, se čudim, a pa je blo to res, al sem to dala tja enkrat prej, ko sem tu razčiščevala in skušala podoživet, sem takrat kaj dodala? This may sound insane. But it is ok, even if it does.
Velikokrat gre za ljudi, s katerimi se itak od tako dolgo nisem videla... in si potem mislim, "itak, da bo moralo zadostovati, da razčistim pri sebi". Vendar sem se pa zdajle spomnila še enega takega primera, eno punco - osnovnošolsko sošolko sem pa srečala, po dolgem času in sem si rekla: poglej, ravno zdaj ko imam to že tolk spucano. In potem sva se še dvakrat srečali in vedno sva se ful sproščeno pogovarjali, takrat med nama ni blo takega odnosa in nazadnje sva se celo zmenili, da se morava nekaj pgoovrt za nazaj, ona je pravzaprav prva rekla in potem sem ji rekla tud jaz, samo da sem le jaz njej dala številko in me še ni poklicala. Skratka, to bi pa res lahko doumela kot znamenje, da se z njo lahko pogovorim, in zdaj, ko razmišljam, so še eni drugi ljudje, ki bi jih včasih rada vprašala, kaj se je takrat sploh  dogajalo? kako je tebe prizadelo in .. name j epa vplivalo tko pa tko, ki jih videvam, pa jih niti pozdravit ne upam. In kokr vem, sem o vseh prej začela razmišljat, da je tam v preteklosti zame nekaj tako nepojasnjenega, da ne vem, kako naj si razlagam, šele potem se je začelo dogajat to, da sem jih videvala. In fact se pripravljam in nagovarjam v sebi že dolgo časa, da bi ene dva mladeniča sploh upala pozdravit. Kakšni strahovi; četud sem si predstavljala, kako bi se pogovarjal o preteklosti, nisem še nikol pomislila na to, da mi jih je prav zato Bog privedel pred nos. No, zdaj, ko v tem vidim Božji plan, se bom pa menda tud tega lahko lotila z več vere in poguma.
Uau, tole mi je pomembno, da sem se zavedla. thanx for the cue, en_bk
In fact, zadnje čase ugotavljam, .. zaletavam se v take spomine - pravzaprav so to spomini, v katere se vsake tolk časa spustim in včeraj, i guess al predvčerajšnjim, ?? sem opazila, da teh spominom zato nimam razrešenih, ker po resnici sploh ne razumem, kaj se je takrat dogajalo. Kaj so mislili ljudje, ko so rekli, kar so rekli? zakaj so rekli? kaj.. in se sprašujem, a čem lepo predat vse bogu---
včasih koga vprašaš, pa se sploh ne spomnijo nič - o tem je že Thomas pisal v Osvobajanju od sebe, takrat me ponavad skrbi, da se bom še bolj izpostavla in ranljivo nardila, če sploh začnem govort o kaki taki stvari z drugimi. Ja, taki so moji strahovi in eni večjih izzivov.
Milost mi Božja, Hvala Bog.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4