Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 36017 times)
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #15 - 01.08.2006 at 15:53:54
 
en_bk  Smiley Hvala, dosti materiala si dal
Zdaj sem enkrat prebrala in niti ne razumem vsega, bom si pa vzela čas pa vprašala. In to ni zdele.
Dobr ti je ratal to izluščit, kar utegne bit res trenutno eden izmed mojih večjih problemov:
Quote:
Slika partnerskega odnosa vs partnerski odnos, ki ga živiš.


Namreč ukvarjala sem se z ozaveščanjem svojih želja, svojih sanj, vizij, "slik", kot ti praviš. Iz njih luščim svoj edinstveni izraz in so ble na témo, ki se mi je zdela najbolj pomembna: najt svojo vlogo na tem svetu, nekaj, kar naj bi počela in s čimer bi se lahko preživljala. (Ker se mi zgleda zdi, da ne bi hotla ostat vedno v tej službi, najbrž niti ni mogoče). Phuhh.. ja, in sem opažala, kako med vsemi temi željami ne odkrijem nobene romantične, saj sem imela teh včasih ful, zdaj pa .- najbrž se mi vse zdijo že razsute in neprimerne, neustrezne... ne spomnim se, ampak zihr sm iskala odgovor in to je pa treba takoj pazit začet, kaj bi človek rad
tako da se najde nekdo, pri katerem slutim, da ma neko zelo podobno vizijo kot jaz in ugotovim, da so pododbnosti med nama, take osebne in pol u bistvu sem si sproti začel apriznavat, da sem jest tud o nečem podobnem nekoč sanjala, vendar da tud ta slika ni več popolnoma ustrezna mojim željam, prepričanjem in zakaj da ne, in sem jo začela brusit, in sem imela nekako dve želji, ki sta bli v konfliktu, i guess da je mela ena veze s svobodo, biti jaz, ne da bi se mi blo treba obremenjevat, da s tem koga ful prizadanem in druga biti v neki partnerski zvezi. in glej ga, tolk sm bla kunštna, da mi je ratal vzporednice potegnit z vsem tem in vse sem rešila v glavi THE PERFECT PLAN in vse rešeno.
razen seveda obstoječa .. phh dobro, recimo "zveza" ker tud če mislim, da to ni, je nisem pripravljena tolk v nič dajat... (pišouka.. tuki je moj problem), da ji ne bi rekla zveza. Odnos je, glih prav zveza pa ni. Ker je ne čutim tako polno, ker nimam takega zaupanja vanjo, ker nimam neke vere, da je to res prava stvar zame... Čeprav ne, da bi blo nevem kaj narobe, razen stalnega občutka krivde, da sem zarad svoje drugačnosti zanj (pretiran izraz uporabljam zadnje čase, bom nehala pol: ) izrodek družbe in zarad moje želje bit z nekom, ki se mu bom taka, kot sem, zdela u redu in sprejemljiva in ne kot da sem kej bolna ...
phuhh.. moram it, sem pa dobr zastavla
hvala za izhodišče
ne, mislim, da manipulacija je imela bolj z nekim mojim jobom veze s tem, kar naj bi jest počela za boljši svet, ampak definitno če dost razmišljaš, boš najdu veze z manipulacijo povsod, oz. jest bom to itak nardila Wink
later
God Bless You
Back to top
« Last Edit: 01.08.2006 at 17:17:23 by Eva »  
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #16 - 01.08.2006 at 22:24:45
 
moja izbira je bla nedelovanje v zunanjem svetu in umik v notranji svet
težav nisem upala reševat, ker sem imela na izbiro dve ful zahtevni možnosti
ena je bl ait anrazen, druga je pa bla bit iskrena
zdej bom z drugo probala
je človeku treba dat možnost, da sploh ve, kakšna sem, da sploh ve, kaj je tisto, kar je za sprejet oz. ne
namesto da se iz strahu nočem pokazat, pa se še prilagajam, da pol on misli, da sem dobra zanj, ko pa začnem mal bolj po svoje, si pa misli, da sem .. kaj vem.. da sem azfrustrirana.. jest sem pa zafrustrirana tistih ostalih 75 % (sej en vem proporcev) ko poskušam samo ustrezat eni sliki, ki jest mislim, da jo on rabi..
kompromis v katerem bi bla jest zadovoljna: sem hotla rečt, da pomojem ni možen, ampak sploh ne vem, če sem že kdaj bla v fifty fifty kompromisu, glede na to, da nisem bla jest. Lažem, ampak ok, je dobr za predstavo. Skratka, zaenkrat pojma nimam o kompromisih!  Roll Eyes (šeena laž)
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #17 - 02.08.2006 at 01:34:07
 

Eva wrote on 01.08.2006 at 22:24:45:
težav nisem upala reševat, ker sem imela na izbiro dve ful zahtevni možnosti
ena je bla it narazen, druga je pa bla bit iskrena

Gornji "upala" zamenjaš z "nisem hotela", pred dve vrineš "vsaj" ...  Wink
Imam občutek, kot da bi blo najbolje, da bi bila trenutno "narazen"; kar itak si, če znam brat.  

Kiss
ARS

PS: Sicer pa, manipulaciji tega tvojega topika se v slovenščini reče kar lepo in konkretno preračunljivost; ki nima prav dosti zveze z manipulacijo npr. paketov, telesa ali pa s Kamasutro. Ti bo zdej šlo lažje od rok?  Wink
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #18 - 02.08.2006 at 12:01:34
 
ja nisem hotela, ker nisem upala
itak da vsaj

grem še manipulacijo in preračunljivost v sskj pogledat, da en bom samo rekla, da je to vse isto in da si ti pikolovska.. in mi tko učinkovito po žuljih hodiš, čeprav mi ni jasno, od česa jih mam  Grin, tko da bom meditirala na to
thanks bič
ufff...
Hvala ( "i think i need a hug"  Roll Eyes []
krep
((((((((((((((((((((((Eva))))))))))))))))))))))))))  Cheesy
Edited:

pri preračunljivosti je namig na lastno korist, jest bi pa s tem vsem pomagala, četudi posredno

manipulacija 3 nav.slabš. preračunljivo dejanje, ravnanje

pišouka, Bogu hvala, kr dvakrat sm imela prou in je moja semantika čist o.k.

veš, to me najbolj gane... dokaz, da sm mela jest prou, to sem včasih res čist premal prpravljena verjet
phuhhh

"don't save it all for christmas day"


Edited:
mislm, da si vedla, ? upam (no, nolk mi gre dobr, kljub upanju, sem pršla vseen še to povedat ) da z bič izražam svoja čustva ne pa tebe zmerjam
menda se da naučit tud ljubeznivejšga načina za kej tazga izrazit, bomo videl, vedi pa, da te cenim ARS
Be well
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #19 - 02.08.2006 at 12:50:24
 
WELCOME Jasnost
Hvala boginji Hator
Hvala vam vsem sodelujočim bolj ali manj subtilno  Kiss

Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #20 - 02.08.2006 at 13:04:18
 

Grin  Kva si luštkana!
Dokler ne boš prjavla, da te z bičem tepem, se ti puci kokr češ ...  Wink

Sicer pa, pikolovska ARSka gor al pa dol, največ problemov imamo
zaradi (netočne, nezadostne ...) komunikacije in umanjkanja le-te; s samim seboj in z drugimi.

Eva wrote on 02.08.2006 at 12:01:34:
pri preračunljivosti je namig na lastno korist

Ma, obrači kokr češ, pa cajt na tem zgubli (kok je fajn se z drugim(i) zamotit,
da ni cajta za navznoter) in si dokazuj svoj prav, a
"manipulacija = preračunljivost = odločitev za dejanje/ravnanje zlasti glede na lastno korist".
Kar ni nujno slabo.  Wink

Objem,
Kiss
ARS
Back to top
« Last Edit: 02.08.2006 at 17:10:53 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #21 - 02.08.2006 at 13:37:07
 

Eva wrote on 02.08.2006 at 12:01:34:
veš, to me najbolj gane... dokaz, da sm mela jest prou, to sem včasih res čist premal prpravljena verjet

Veš, kaj je pri tem ganotju fletn?
Da ti že npr. trideset sekund zatem, ko si dokažeš, da imaš prav, npr.
nekdo "odpre novo okno", ki te butne v čisto nov "prav", (precej) drugačen od pravkar preminulega.

In veš, kaj je pri tem ganotju najbl fletn?
Da imamo itak vsi vsak trenutek zase najbolj prav; vedno.

Ampak, a veš kaj je pa u iber najbl d'best?
Da lahko pride dan, ko se zaveš, da se ti sladko jebe, ali imaš še kdaj prav ali pa ne.
In na to (skorajda) pomislila ne boš več. In boš mrbit tut močno ganjena.

In najbl orto fajn scena?
Da se zavedaš, kaj (si) počneš, kako & zakaj si, in da za to prevzemaš odgovornost ... je ena izmed možnih.

Wink
ARS

PS: Sicer pa

ARS wrote on 26.09.2003 at 00:00:08:

Če bi me vprašali,
zakaj mislim, da imam prav,
bi vam odgovorila,
da je razlog vedno isti:
vsakdo ima pravico na svoj prav.


na http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Manipulacija
Reply #22 - 02.08.2006 at 14:16:04
 
Eva wrote on 01.08.2006 at 22:24:45:
moja izbira je bla nedelovanje v zunanjem svetu in umik v notranji svet
težav nisem upala reševat, ker sem imela na izbiro dve ful zahtevni možnosti
ena je bl ait anrazen, druga je pa bla bit iskrena
zdej bom z drugo probala
je človeku treba dat možnost, da sploh ve, kakšna sem, da sploh ve, kaj je tisto, kar je za sprejet oz. ne
namesto da se iz strahu nočem pokazat, pa se še prilagajam, da pol on misli, da sem dobra zanj, ko pa začnem mal bolj po svoje, si pa misli, da sem .. kaj vem.. da sem azfrustrirana.. jest sem pa zafrustrirana tistih ostalih 75 % (sej en vem proporcev) ko poskušam samo ustrezat eni sliki, ki jest mislim, da jo on rabi..
kompromis v katerem bi bla jest zadovoljna: sem hotla rečt, da pomojem ni možen, ampak sploh ne vem, če sem že kdaj bla v fifty fifty kompromisu, glede na to, da nisem bla jest. Lažem, ampak ok, je dobr za predstavo. Skratka, zaenkrat pojma nimam o kompromisih!  Roll Eyes (šeena laž)


Hojla Eva

Sej ne vem glih, kje začet. Ajd...iz tvojega teksta.
Začela si pri posledici, nadaljuješ pa pri vzrokih. Bi ti mal napisal, kako jst gledam na to, če ti je prav, mislm, tud če ti ni, k nisva iz oči v oči.

Ne bom ti pisal, zakaj smo ljudje sploh v odnosih, to veš tud ti, če ne bi bili pomembni in potrebni za naš razvoj, bi dal Bog vsakmu svoj planet, pa da se ne zajebava človek pol z odnosi in da v miru nirvanira al karkol že v svoj cilj. Pa ni dal Bog vsakmu svoj planet, se prav, da so odnosi jako fest pomembni, clo tolk rajtam, da so tista rdeča nit, ki vodi človeka skoznje do sebe. Zato jst mislm, da tist, ki odklanja odnose zato, da je blj pristno v odnosu z Bogom, da je tist mal narobe zastopu pomen in namen svojga živetja tle in se ni glih obrnu k Bogu ampak preč od njega. Pa pustva to, vsakmu kokr paše pač.

Kolk entitet vsebuje tvoja zveza s partnerjem /brez upoštevanja otrok in loverjev/. Tri. Tebe, njega in...odnos. On je krog v katerem sta, je prostor, v katerem sta. Ta krog, prostor je omejen. Se da stopiti ven ali pa noter. Kaj ga pa drži skupaj, mu daje obliko, vsebino? Ja ene vezi a ne. Ktere pa so to? Ljubezen je ziher glavna vez /zdej, to se nanaša na partnerski, ljubezenski odnos, ne na poslovni al en drug/, pol so pa še druge blj ali manj pomembne;skupni interesi, kompatibilnost potreb po preživetju, moči, zabavi, pripadnosti in ljubezni ter svobodi, slike v albumu, kufri iz otroštva itd. itd. Zdej, niti dva človeka si nista enaka, da bi reku kt ključ in ključavnica /ja sta...k sta zaljubljena, k še ne vidta ali nočeta videt ničesar iz rožnatega oblačka...tko, ene pol leta/.

Tle grem mal ven iz teme, zajet luft, skoz duše dvojčice. A so? Zna bit da ja al pa tud ne. A če najdeš dušo dvojčico, a pol se pa nadaljuje v stilu "in živela sta srečno do konca življenja"? Sploh ni mus, ker ne živita v odnosu duši dvojčici ampak dva človeka. To je mal več in zna bit sitn fest. Tko da ne se zanašat, da je nekje duša dvojčica in jo besno iskat, in upat, kako bo pa una zveza ful blj kul, kt pa ta, k jo imaš. Zakaj?

No luft sem zajel zdej. Vsi imamo pričakovanja. Bližje kt smo si, večja so. Je to dobro ali slabo? Ja je. Ja ni.
Zakaj je? Ko se pričakovanje uresniči, smo zadovoljni, srečni, vse je lepo, pa tko. Ko se pa ne uresniči, nas boli, smo v konfliktu /jezni, žalostni, razočarani.../. To je dobro. Ker lahko negujemo prijetno vedenje in rešujemo konflikte.
Zakaj ni? Ker se pričakovanja lahko /večinoma/ nanašajo na partnerja in njegovo vedenje in tik tak pripeljejo do razmišljanja, celo prepričanja, da je partner odgovoren za za naše zadovoljstvo in bolečino. Kar pa ne drži glih. Sploh ne. Zadovoljstvo ali bolečino povzroči skladnost oziroma konflikt med sliko iz albuma in rl-jem. Zdej, če to veš in če veš, da tvoje slike so tvoje in so take kt so, partnerjeve pa partnerjeve in tud take kt so, pol že tud veš, kaj je tisti, kar določa trdnost in elastičnost vezi.

Pogovor /pa ne samo verbalni/. Ni odnosa, sploh ne ljubezenskega, ki bi rasel, se razvijal, brez pogovora. Kaj je pogovor in kaj ni pogovor, ne bom pisal /sem že večkrat/, je pa fino, da se ga da z lahkoto naučit. Zavedaj se, da partner nima pojma, kaj ti misliš, če mu ne poveš in obratno. Napisala si, da poskušaš ustrezat sliki, za katero ti misliš, da jo rabi. Zmota in to ful nevarna. Kako pa ti veš, kaj on rabi, če ti ne pove, ne pokaže. Ne veš...to je edino kar veš zagotovo. Samo skozi pogovor boš zvedela in on enako, ne pričakuj, da on kar ve, da mora vedeti, kaj ti misliš. Tako je tudi s slikami. Predstavi mu jih. Naj on predstavi svoje tebi. Samo tako bosta zvedela drug o drugem, kaj komu kaj pomeni, kakšna so hrepenenja, vizije, sanje, želje, vrednote, potrebe, pa tudi kaj je s kufri, kakšne bolečine se skrivajo v njih, frustracije, rane, vzorci itd...
Sem prepričan, zagotovo, da bodo razlike med vajinimi slikami, velike ali pač majhne, vsekakor pa bodo. No evo, Eva. Zdej, šele zdej pa nastop takoimenovano kompromisiranje. In se zna pokazat, da to sploh ni tak bavbav, kt ga občutiš sedaj, ko ti jemlje integriteto, ker pač ne veš, čemu sploh kompromisiraš. In se zna pokazat, da je ful velik procentov skupnih in samo mal takih, ki potrebujejo kompromis. Ja, zna se pa tud pokazat, da pa so vajine slike tolk v nasprotju, da kompromis ni možen. V čem je prednost pol? Ja, ne boš več v hudi stiski, ktero možnost izbrat...al ostat skupaj al it narazen, a ne. Pa še cel kup ostalih prednosti je na vidiku. Mislm, ni več nerealnih pričakovanj in konfliktov, ki iz njih izhajajo, ni obtoževanja in prelaganja odgovornosti za svoj lajf na partnerja, je pa več zavedanja, da svoje življenje kreiraš sama, svoje odzive, svoje misli, dejanja, več zadovoljstva, ker se slike poklapajo z rl-jem, sprotno reševanje konfliktov, sočutje se ful razraste, s tem pa sprejemanje drug druzga takih kt sta, kar avtomatsko pelje v bistveno večjo svobodo, pa v manjšo potrebo po uveljavljanju moči, pa v večjo pripadnost in zadovoljitev potreb po ljubezni, potreb po zabavi /zabava je tud učenje skozi zadovoljstvo, ne le skoz bolečino in prisilo, kar ni zabava sploh/...i tako.

Dih, dih spet. Duše dvojčice in zakaj ni tacga poteka in konca kt v pravljicah? Hehe. Ker sta samo duši dvojčici, ne pa človeka. In človek je več kt duša. In človeka morta komunicirat, se pogovarjat, se iskat, raziskovat, se usklajevat...se učit...skoz odnos. Ker duše se skoz ljudi učijo. Zato ljudje sploh so. Da bi se duše naučile. Ja, je učenje in s tem odnos, lahko mrbit lažje, če gre za duši dvojčici v partnerjih, ni pa mus, je lahko še težje, nikakor pa ni odnosa, mislm, tistga iz pravljice, brez komunikacije in to tud zelo zelo verbalne.
U, še nekej. Pričakovanja so tretirana pri marsikom kt najhujše zlo, nevredno duhovno razvitih ljudi in dokaz pogojne ljubezni. Zdej, lahko res, ma, jst si ne predstavljam glih, kako bi zgledal v praksi bit čist brez pričakovanj do partnerja, do življenja nasploh. No, mrbit si lahko mal, če si mrtev človek ali če si dal skoz totalno lobotomijo, bi znal bit, da nimaš pričakovanj.

butl
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Manipulacija
Reply #23 - 02.08.2006 at 14:26:42
 
en_bk wrote on 02.08.2006 at 14:16:04:
U, še nekej. Pričakovanja so tretirana pri marsikom kt najhujše zlo, nevredno duhovno razvitih ljudi in dokaz pogojne ljubezni. Zdej, lahko res, ma, jst si ne predstavljam glih, kako bi zgledal v praksi bit čist brez pričakovanj do partnerja, do življenja nasploh. No, mrbit si lahko mal, če si mrtev človek ali če si dal skoz totalno lobotomijo, bi znal bit, da nimaš pričakovanj.

Je lahko (pa ne vem če je nujno tako) celo za odnos malo strupeno ali pa vsaj kancerogeno, če partnerju nikoli ne moreš povedat, kaj pričakuješ od njega in je odgovor vedno nič, ali pa nič posebnega.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #24 - 02.08.2006 at 14:33:05
 

en_bk wrote on 02.08.2006 at 14:16:04:
Ne bom ti pisal, zakaj smo ljudje sploh v odnosih, to veš tud ti,
če ne bi bili pomembni in potrebni za naš razvoj, bi dal Bog vsakmu svoj planet,
pa da se ne zajebava človek pol z odnosi
in da v miru nirvanira al karkol že v svoj cilj.

Smiley
Hvala ti za tole, mladenič!! Prav fletn te je brat ...

Kiss
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Manipulacija
Reply #25 - 02.08.2006 at 14:34:19
 
Quote:
en_bk wrote on 02.08.2006 at 14:16:04:
U, še nekej. Pričakovanja so tretirana pri marsikom kt najhujše zlo, nevredno duhovno razvitih ljudi in dokaz pogojne ljubezni. Zdej, lahko res, ma, jst si ne predstavljam glih, kako bi zgledal v praksi bit čist brez pričakovanj do partnerja, do življenja nasploh. No, mrbit si lahko mal, če si mrtev človek ali če si dal skoz totalno lobotomijo, bi znal bit, da nimaš pričakovanj.

Je lahko (pa ne vem če je nujno tako) celo za odnos malo strupeno ali pa vsaj kancerogeno, če partnerju nikoli ne moreš povedat, kaj pričakuješ od njega in je odgovor vedno nič, ali pa nič posebnega.  Smiley


Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Manipulacija
Reply #26 - 02.08.2006 at 14:50:19
 
ARS wrote on 02.08.2006 at 14:33:05:
en_bk wrote on 02.08.2006 at 14:16:04:
Ne bom ti pisal, zakaj smo ljudje sploh v odnosih, to veš tud ti,
če ne bi bili pomembni in potrebni za naš razvoj, bi dal Bog vsakmu svoj planet,
pa da se ne zajebava človek pol z odnosi
in da v miru nirvanira al karkol že v svoj cilj.

Smiley
Hvala ti za tole, mladenič!! Prav fletn te je brat ...

Kiss
ARS


Hvala teb za mladeniča, punčka
Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #27 - 02.08.2006 at 17:04:46
 
super
k se že zahvaljujemo, hvala arski za "luškano" mene
pa glih dones sem pod tušem razmišljala nekej o boksarski vreči, pa si se kr ponudla  Smiley another hvala
super je to, k preberem to in se z Edited:
"vsem"
strinjam in vse se ujema z mojo novo jasno sliko, to je dodatno zagotovilo, da vem, kaj je "moj prav" = pot srca
i gue-ess
hihi
Vse vs mam rada  Smiley
God Bless us all
in sploh, hvala bikc, k si toolk veliik napisal in podrobno razložil. Sej to bi blo pa že za člank za Pozitivke  Smiley

Love to All
Back to top
« Last Edit: 02.08.2006 at 19:04:30 by Eva »  
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Manipulacija
Reply #28 - 03.08.2006 at 08:59:32
 
en_bk wrote on 02.08.2006 at 14:16:04:
U, še nekej. Pričakovanja so tretirana pri marsikom kt najhujše zlo, nevredno duhovno razvitih ljudi in dokaz pogojne ljubezni. Zdej, lahko res, ma, jst si ne predstavljam glih, kako bi zgledal v praksi bit čist brez pričakovanj do partnerja, do življenja nasploh. No, mrbit si lahko mal, če si mrtev človek ali če si dal skoz totalno lobotomijo, bi znal bit, da nimaš pričakovanj.

butl
Smiley



Ok, pričakovanja naj bodo, če jih potrebuješ, ampak a znaš voljno sprejeti, da se ne izpolnijo po tvoje in ob času? Če so do drugih in sveta; kako si vendar zamišljaš druge nadzirat? No can do. Lahko jih imaš do sebe, da se prožno odzivaš (sprejemaš whatever) hkrati pa ohranjaš kljub vsemu notranji mir.

(Pa ne pozabit bit happy in bit your own creator, za kar je pa resda potrebna zamisel. Pismu, a je zamisel  isto kot pričakovanje?) ...neverending
 




Back to top
« Last Edit: 03.08.2006 at 10:12:16 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Manipulacija
Reply #29 - 03.08.2006 at 11:52:07
 
Quote:
en_bk wrote on 02.08.2006 at 14:16:04:
U, še nekej. Pričakovanja so tretirana pri marsikom kt najhujše zlo, nevredno duhovno razvitih ljudi in dokaz pogojne ljubezni. Zdej, lahko res, ma, jst si ne predstavljam glih, kako bi zgledal v praksi bit čist brez pričakovanj do partnerja, do življenja nasploh. No, mrbit si lahko mal, če si mrtev človek ali če si dal skoz totalno lobotomijo, bi znal bit, da nimaš pričakovanj.

butl
Smiley



Ok, pričakovanja naj bodo, če jih potrebuješ, ampak a znaš voljno sprejeti, da se ne izpolnijo po tvoje in ob času? Če so do drugih in sveta; kako si vendar zamišljaš druge nadzirat? No can do. Lahko jih imaš do sebe, da se prožno odzivaš (sprejemaš whatever) hkrati pa ohranjaš kljub vsemu notranji mir.

(Pa ne pozabit bit happy in bit your own creator, za kar je pa resda potrebna zamisel. Pismu, a je zamisel  isto kot pričakovanje?) ...neverending
 






Hojla krhka

Sem ti hotel odgovort na široko in sem že precej skupej spravu, pol sem se pa premislu, ker ne morš samo o enem segmentu pisat, ker so tako al tako vpleteni vsi kt kurja čreva, o vseh pa tud ne morem, ker sem v službi, ker se mi ne da.
Bom poskusil bit čist kratek.
Pričakovanje, sprejemanje, nadzor, odgovornost je med seboj prepleteno in soodvisno in vse ostalo tud. Kaj je sprejemanje? Sprejemanje je priznat drugemu in mu dovolt, da je tak kt je in da ima do tega vso pravico. Ampak. Do tega istega imam pravico tud jst. Se prav, če me njegovo vedenje, dejanja, sobivanje ne osrečuje, imam vso pravico se umaknit, mu ne dovolt, da posega v moj prostor. Ni sprejemanje, da prenašam človeka, ki dela v nasprotju z mojimi vrednotami, ampak, da mu priznam, da ima pravico, da tko dela. Se prav, če mu rečem, posluš miško, tole kar počneš /razmišljaš, občutiš/ je sicer tvoja stvar in imaš do tega pravico, ampak men ne sede, zato čaubau /al pa me boli in bom poskrbel da tega ne boš več delal...če je to kakšen fizičen poseg v mojo integriteto/. To je sprejemanje. Kaj so pa pričakovanja?
Moj svet kakovosti /moje vrednote, slike idealne partnerske zveze, slika traktorja, ki si ga želim in vse vmes/ želim uresničevati vsak trenutek in tud delam na tem da ga. Iz tega izhajajo moja pričakovanja...recimo uresničevanja partnerske zveze iz slike. Če se uresničuje, pol mi je fino, če ne, pol mi pa ni. In če ni, kaj pa zdej a ne? E tle je keč okol pričakovanj kt nečesa slabga al pa dobrga. Če pričakujem, da si ti odgovorna za to, a je slika uresničena, pol boš ti kriva da ni in bom tebe krivil za bolečino. Ampak ni samo to. To pomen, da bom izbral tako vedenje /recimo depresiranje/, da ti bom dal jasno vedet, kako si ti kriva, da me boli in da če bi pa ti se spremenila, pol me pa ne bi več in da se dej že enkrat spremen, da bo pol spet dobr, pa zakva se še nisi spremenila a ne vidš, da še kr boli...i tako...nadzor! Pa ni samo to. To pomen tud, da sem ti dal svoje življenje...platno in škarje...da nimam več sebe. To so pričakovanja, ki hromijo, razbijajo, onemogočajo.

Ampak, jst...poudarek je na jst...se pa lahko odločm tud drgač, izberem drugačno vedenje. Spet se ne uresničuje partnerska zveza tako kot je v sliki, kot pričakujem in boli. Gotov da boli. Izberem lahko drugo pot. Lahko te vprašam, posluš, kakšna je pa tvoja slika partnerske zveze in kakšne so slike okol, ki se te zveze tičejo. In zraven ti povem svojo sliko in ti razložim svoje filinge ob tem neuresničevanju, o detajlih. In se zavedam da ti si, kakršna si in da maš bit pravico taka in zvem, kakšna si, ko mi poveš in obratno. In ko se tkole pomenva /enkrat, dvakrat, stokrat, če nisva ziher/, pol se lahko tud, a se da kej nardit, da bi določene poglede uskladila al pa, če vidva, da se zelo razlikujejo, da greva vsak svojo pot. A še vedno sprejemava drug drugega. Ja, ker en drugmu dajeva in priznava pravico, da je tak kt je in ne drugačen. Je v tem primeru še obtoževanje druzga za svoje tegobe, nadzor nad drugim, predaja življenja v njegove roke? Ne ni. In še nekej. V tem primeru se tud slike uskladijo mal blj, v prejšnjem pa ne, ker sploh ne veš, kakšna je slika drugega. In zavedaš se, da si ti tist, k izbira svoje vedenje /obnašanje, delovanje, razmišljanje/ in s tem svoje življenje.

Tko si jst razlagam te pojme.

en bk Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4