Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 36019 times)
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Manipulacija
31.07.2006 at 11:25:32
 
A mi lahko poveste, zakaj je manipulacija dobra
na kakšen način lahko manipulacija služi ljubezni oz najvišjemu dobremu??
Če lahko?
Prosim za vse ideje in predloge... ker men nič ne prebije, ..nič--
Prosim in Hvala

Edited:
in če je slaba, pač povejte kako je slaba
rabim kakršnokoli idejo

Edited:
a samga sebe smeš, je dobr zmanipulirat? na kakšen način, v kakšnem smislu?
oz. zakaj ne?, zakaj je slabo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #1 - 31.07.2006 at 11:38:47
 
Eva wrote on 31.07.2006 at 11:25:32:
na kakšen način lahko manipulacija služi ljubezni oz najvišjemu dobremu?

manipulacija je po moje odlična skrajnost, v kateri spoznavaš princip izgube lastne volje v korist volje nekoga drugega. po moje se na tak način kar dobro učiš uveljavljanja svojih načel, principov in želja in jih začneš boljše vrednotit in cenit, pol ko ugotoviš, da služenje namenom drugih zihr ne more bit slabše kot če svojim. pol ko se igre zaveš, seveda

tak iz glave..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #2 - 31.07.2006 at 11:46:16
 
tenks, srce za tako hitr odgovor
moram še razmislit
sem pa ravn mal joge delala in se zavedla, da je to manipulacija telesa, skozi katero manipuliraš čustva, um in duha in niti ni videt, da bi bla slaba - manipulativna joga - pač pa zelo fajn

Edited:
Devi, ja, pol sva vmes telepatizirali: če prav razumem: če te nekdo zmanipulira, se ti, ko se enkrat začneš tega zavedat, temu v sebi upreš dejmo tko: jaz se uprem temu, kar me je poskušal zmanipulirat in skozi proces upora njegovi resnici odkrijem svojo resnico - se spoznam. . - in obratno kot si ti rekla: moja resnica zihr ne more bit slabša od njegove. In fact, pod pogojem, da smo individualni in edinstveni izrazi Boga, (univerzuma...) je moja resnica zame boljša od njegove, to da svojo resnico poznam, pa je poznat sebe, kar je itak the key to self-realiztion (ključ k samouresničitvi) , to the god inside (bogu v nas)
..in to je sprožilo to , da me je nekdo poskusu zmanipulirat
čes čas, ko moja resnica zraste in se razširi, lahko celo ugovotim, da je imel on prav..
lahko se celo zavem, da je imel take dobre namene s svojo manipulacijo
kako se pa kaj karma tukaj vmes prepleta?
razen tega, da sva si itak odsev, torej je manipulator in manipulirani v vsakem izmed naju
v njegovih očeh gre za pomoči potrebnega mene in pomočnika njega
skozi zavedanje jest dobim isti pogled na stvar
pol sploh ni več manipulacija
toda če jest želim nekoga zmanipulirat, kao da bi mu neki pomagala: kwa je s tem, kolk je to lahko dobr? kolk slabo? kolk karma? -- v vsakem primeru vem, da je pomoči potrebni v meni
(sic! a ni to zdej že zelo podobno neptunovskemu redeemerju; ogledala, manipulirani manipulator healer ali victim prosecutor redeemer; zgleda kot precej isti jajc)


Edited:
Quote:
v kateri spoznavaš princip izgube lastne volje v korist volje nekoga drugega.

in, a ti veš, zakaj si v tem stavku prevzela vlogo tistega, ki je zmanipuliran by nekdo drug? a si namerno al ti je kr samo tko poklikal?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #3 - 31.07.2006 at 12:44:48
 
Quote:
Sem lih mislila prilepit zunaj, pa se mi je zbrisalo. Sprašuješ, kako je lahko dobra. Po moje, ker te utrudi. Vseeno kakšen cilj: ali nekaj želiš, ali nekaj ne želiš. Utrudi te, da se lahko predaš, kar pa ne pomeni predaje. (preberi Onkraj upanja prispevek od Devi). Obstajajo pa pozitivne manipulacije za zaščito sebe. Skratka, odpustiti si je treba, se razumeti, kolkol že manipuliram. Sočutje in milost pa pol tak pridejo - odvisn kolk si strog do sebe.  

by LoI
pa hvala za linke
http://www.pozitivke.net/article.php/Onkraj_Upanje_Derrick_Jensen

i guess, da me še vedno matra to, kolk je Ljubeznivo pomagat drugim
pustit jim svoje izzive, da se naučijo
zmanipulirat jih, da se naučijo
dokler vidiš učenja potrebne, uči sebe
ali je moj božanski izraz pomagat drugim?
ali je moj božanski izraz pomagat sebi in ali ta izraz zajema, da se naučim manipulirat druge, da jim pomagam, ker je to moja pot učenja o sebi?
in a se lahko nekdo namesto mene spomni, zakaj mislim, da je manipulacija grozna? vsaj poskusi naj  Smiley
mene že prou glava boli - kaj spet krivda, nesprejemanje
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #4 - 31.07.2006 at 12:58:03
 
Eva wrote on 31.07.2006 at 11:46:16:
in, a ti veš, zakaj si v tem stavku prevzela vlogo tistega, ki je zmanipuliran by nekdo drug? a si namerno al ti je kr samo tko poklikal?

v bistvu sem namerno napisala, kako to nekdo meni dela, itak je pri manipulaciji zmer tak, da moraš ti manipulatorju to dopustit, da počne, brez tvojega dopuščanja to ne more laufat. če lahko zgruntaš, zakaj mu to pustiš, pol si po moje rešil cel problem. manipulacija je posledica, vzrok je pa drugje in zmer pri tebi (tud pri drugem, sam to je pa že njegov problem)
manipuliranje drugih pa, kaj jaz vem, jest sm kar dobra (bla) v tem, sam rezultati mi niso všeč. ni pošteno. kako boš spoštoval človeka, ki ga lahko v trenutku obrneš? kako boš vrednotil tak odnos? kaj boš imel od tega, razen slabega okusa, da si goljufal? kaj ti je bolj važno pri nekom kot njegova lastna integriteta? kaj ti to o sebi pove?
v bistvu imam tud preveč dela s svojimi ne-preveč-zavednimi manipulacijami, da bi še zavestno se tega lotevala. čeprov je včasih res težko naravnost kaj povedat al pa doseč.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #5 - 31.07.2006 at 13:17:49
 
Devi wrote on 31.07.2006 at 12:58:03:
kako boš spoštoval človeka, ki ga lahko v trenutku obrneš? kako boš vrednotil tak odnos? kaj boš imel od tega, razen slabega okusa, da si goljufal? kaj ti je bolj važno pri nekom kot njegova lastna integriteta? kaj ti to o sebi pove?

uau
en primer
obrneš človeka in opazuješ - kar se vidi na zunaj, kar se čuti, čutiš, zaznavaš, Bog daj odprto srce, čene nima smisla: reakcijo v njem, njegova čustva, njegovo doživljanje, njegovo transformacijo, ker so ti te stvari itak med najbolj zanimivimi na svetu in obožuješ to, da se ljudem dogajajo in spoštuješ to, da si jih ljudje pustijo čutit in polno doživet, morda jih pa ravno takrat najbolj ljubi..m? morda mi sicer sploh niso zanimivi.. (itak bom obrnila tole na spoznavanje sebi, zato sem tud odprla topic, ker nisem mogla skoz).
To je primer iz romantične ljubezni dveh zelo podobnih ljudi in je iz ene moje fantazije, ki pomojem zajema moje najgloblje želje, ker je zdej že tretjič v eni čist drugačni situaciji priplavala na površje, in tvoja vprašanja so me asociiralo na to; se sprašujem, kaj še vse je v njej zajeto. Ta odnos je vzajemen - to dva človeka počneta drug drugemu. V tem primeru ni vprašanja goljufije, integritete, o sebi mi pove to,.. kar sem že dost priznala za tale javni forum pa za exposanje of ego...
Devi, če se zalotim, da bi te mogoče lahko nekej zmanipulirala, da ti tako pokažem nekaj, kar jest mislim, da vidim v zvezi s tabo, ti pa ne in ti rečem (mislim, privat, najbrž): a te lahko neki zmanipuliram v zdravilne namene? K si glih ti, pa k sm glih jest, what would you say?

No, ampak moj primer ni tak. V mojem onem primeru sva si midva tolk podobna, da itak obadva veva.
A bi se odločila čist zavestno it skoz to. A to ne bi bla več manipulacija? Kaj pa če bi se jest potrudila vstavit en element presenečenja zate, a bi pol bla? Pa bi ti že vnaprej vedla, da bom to nardila, samo ne bi vedla kje?
Pišouka bi mogla bit božanska manipulatorka. A gredo komu lasje pokonci od te besedne zveze?

Govorim o bolj terapevtski manipulaciji. ne neki izkoršičevalski; čeprav jo izkoristim zato, da se tudi sama učim o sebi, pa ker mi je to doživetje menda (i'm not sure though, al pa samo ne upam priznat), tako zanimivo, občudovanja vredno... a sm čustveni voyer... what? bom iskristalizirala

Edited:
ne, nism voyerka, ker sem se čist pripravljena obrnit stran in rečt: ne mi povedat, zapri se v sobo, pejd u gozd, ni važno, da poveš meni, važno je, da si sam s sabo iskren.
But the thing is: dostkrat (? nejasen proporec) sem tud pripravljena bit s tabo oz. si to želim.(definitivno mirror, path?)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Manipulacija
Reply #6 - 31.07.2006 at 13:25:30
 
Eva wrote on 31.07.2006 at 12:44:48:
in a se lahko nekdo namesto mene spomni, zakaj mislim, da je manipulacija grozna? vsaj poskusi naj  Smiley
mene že prou glava boli - kaj spet krivda, nesprejemanje


Manipulacija ni kul, če hočemo, da je nekdo drug takšen in tako kot mi hočemo. Not cool at all. Ko se tega zavemo, se itak ozavesti, če pa ne, pa začne manipulacija really sucks.

Kako boš sam kdaj svoboden, če želiš drugemu odvzemati to pravico, da je takšen kot je?
Spet kalkulacija? Če že je, naj bo vsaj takšna, da drugemu podariš svobodo, ker jo le tako lahko imaš sam.




Back to top
« Last Edit: 31.07.2006 at 16:32:14 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #7 - 31.07.2006 at 13:34:20
 
Quote:
Eva wrote on 31.07.2006 at 12:44:48:
in a se lahko nekdo namesto mene spomni, zakaj mislim, da je manipulacija grozna? vsaj poskusi naj  Smiley
mene že prou glava boli - kaj spet krivda, nesprejemanje


Manipulacija ni kul, če hočemo, da je nekdo drug takšen in tako kot mi hočemo. Not cool at all. Ko se tega zavemo, itak odpade, če pa ne, pa začne manipulacija really suck. Kako boš sam kdaj svoboden, če želiš drugemu odvzemati to pravico, da je takšen kot je?
Spet kalkulacija? Če že je, naj bo vsaj takšna, da drugemu podariš svobodo, ker jo le tako lahko imaš sam.



točno, ja. točno to. koj ko hočem nekomu pomagat, to že pomen, da ga ne sprejemam takega, tam kot, kjer je .
suckiendo mucho
razen če je to stvar najinega medsebojnega dogovora.

kaj, torej mirroring, da sebe ne sprejemam take in tu zdaj, in da se želiva spremenit?.. ccss, v primeru one fantazije midva veva, da mava neozaveščene stvari, ki jih želiva predelat in spoznat-sprejet, zato, da ozdraviva blokade-- torej ja, želiva se spremenit, ker čutiva da tu zdaj vsak samega sebe omejujeva in zato se greva to terpaijo, ker se nočeva omejevat

Edited:
rada bi sprejela manipulacijo, govorim o idealih, ki naj bi ble uresničjive želje, manipuliram pa tud drugače, mnogo manj ozaveščeno (nič primerov  Smiley)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Manipulacija
Reply #8 - 31.07.2006 at 13:37:00
 
Ta mi je ušeč od eckharta:

»Zapusti situacijo, spremeni jo ali pa jo sprejmi; vse ostalo je norost.«

čeprav "sprejmi" tud jaz še nisem čist dojela.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #9 - 31.07.2006 at 13:38:39
 
Quote:
Ta mi je ušeč od eckharta:

»Zapusti situacijo, spremeni jo ali pa jo sprejmi; vse ostalo je norost.«

čeprav "sprejmi" tud jaz še nisem čist dojela.

"sprejmi" najbrž v smislu, spoznaj, zakaj s v njej = zato ker ti za nekaj koristi, ko to dojameš, ti je kul= sprejmeš
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #10 - 31.07.2006 at 13:48:47
 
Eva wrote on 31.07.2006 at 13:17:49:
Devi, če se zalotim, da bi te mogoče lahko nekej zmanipulirala, da ti tako pokažem nekaj, kar jest mislim, da vidim v zvezi s tabo, ti pa ne in ti rečem (mislim, privat, najbrž): a te lahko neki zmanipuliram v zdravilne namene? K si glih ti, pa k sm glih jest, what would you say?

ne vem. sam sej ti itak lahko meni vse, kar češ, jest ne morem vplivat na to, kar ti delaš. tud zaupam ti in bi verjetno lahko ti meni mnogo več kot pač nekdo drugi. tud verjetno manipulacija ni vsaka slaba. sam res ne vem, kje bi pol tista meja bla. sam zmer je en rob, čez katerga ni dobro it, ker se lahko zgubiš v nečem, česar namen bi naj bil lih, da se najdeš. ponavadi imajo strupene stvari tud zdravilne učinkovine, razlika je sam v dozi pa pripravi. sej če boš šla kdaj predaleč, boš že vedla. pa tud o sebi boš dost ugotovila. sam načeloma še vsen mislim, da je bolš iz srca kot pa iz razuma. odziv je bolj iskren, okus pa stokrat boljši.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #11 - 31.07.2006 at 13:50:54
 
Eva wrote on 31.07.2006 at 13:34:20:
točno, ja. točno to. koj ko hočem nekomu pomagat, to že pomen, da ga ne sprejemam takega, tam kot, kjer je .
suckiendo mucho
razen če je to stvar najinega medsebojnega dogovora.

rrazn, če bi bla zihr, da je to to, kar Bog želi od mene...?

Devi wrote on 31.07.2006 at 13:48:47:
ne vem. sam sej ti itak lahko meni vse, kar češ, jest ne morem vplivat na to, kar ti delaš. tud zaupam ti in bi verjetno lahko ti meni mnogo več kot pač nekdo drugi. tud verjetno manipulacija ni vsaka slaba. sam res ne vem, kje bi pol tista meja bla. sam zmer je en rob, čez katerga ni dobro it, ker se lahko zgubiš v nečem, česar namen bi naj bil lih, da se najdeš. ponavadi imajo strupene stvari tud zdravilne učinkovine, razlika je sam v dozi pa pripravi. sej če boš šla kdaj predaleč, boš že vedla. pa tud o sebi boš dost ugotovila. sam načeloma še vsen mislim, da je bolš iz srca kot pa iz razuma. odziv je bolj iskren, okus pa stokrat boljši.

oh, men se zdi, da si tol eful lepo povedala
Hvala
Zdej se mi zdi, da veliko bolje vem, kaj bi rada. cel point tega topica
zato prosim, da še kdo pove svoje mnenje, da vidim, kolk zares dobr vem.
kaj čem pa jest zdej delat? a nej kej skuham?? Roll Eyesmam še eno uro cajta.. pa me je spet strah it nazaj v svoj svet.. nekej mi še manjka, torej
Bog, prosim, naj se odprem tvojemu vodstvu

Love to All
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Manipulacija
Reply #12 - 01.08.2006 at 12:05:04
 
Sem se spomnila, eva, kako so lepo povedale shakespear sestre:

Love is a strange thing, just when you think you know how to use it it's gone.





(thanks to God, I said)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Manipulacija
Reply #13 - 01.08.2006 at 13:12:57
 
koz as soon as you try to "use" it,  it's not love anymore

sem se mela na sumu, da je to samo stvar mojga dogovora z bogom, ki sm vedla, da je pametno ga imet, da ne bi delala traparij

Let Us recognise Gods blessings
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Manipulacija
Reply #14 - 01.08.2006 at 14:07:36
 
Eva hojla

Zdej, jst sem samo en bk in se na manipulacijo ne spoznam glih, tko kt se tud na kej druzga ne. Sploh pa ne na tujke.
Ko sem prebral naslov, sem takoj pomislil na rek "manipuliram, torej sem". Kaj sploh manipulacija je? Delovanje. Je slaba potem ali ne? Ja ni. Ja je. Odvisno od namena in načina.

Sem moral prebrati ene par tvojih postov, da sem našel čevelj, ki te žuli. No ja, saj ne vem če te res, samo zdelo se mi je tako. Kaj se mi je zdelo?

Slika partnerskega odnosa vs partnerski odnos, ki ga živiš. Pravzaprav konflikt med njima.

Kdaj in kako si umestila to sliko v svoj svet niti ni pomembno. No ja, pravzaprav je pomembno, celo zelo pomembno potem, ko se soočiš s tem, da to sliko zamenjaš z novo ali pač ne, če jo uspeš modificirat sproti, kar pa zna biti težko ali celo zelo težko.

Kaj je bistveno pri sliki, ki si jo umestila v svoj svet? Da jo poskušaš realizirati...zavestno ali nezavestno...za presneto ceno, lahko celo za vsako ceno. Je ena plat. Druga plat pa je partner, oziroma partnerski odnos, ki ga živiš. Če se sklada s tvojo sliko, potem je krasno. Če se ne, pa nastopi konflikt. Kaj pa, ko pride do konflikta?

No, tu pa nastopi veselica, gasilska lahko, z latami iz ograje in s črevi na plotu ali pač ne.
Konflikt izzove bolečino, jezo. Je to pravilno? Je. In kot  posledica se nadaljuje v stanje depresije, žalosti, razočaranja, tesnobe. Je to pravilno? Ne, to pa ni. Zakaj? Ker s tem, ko si rečeš, da si v depresiji, žalosten, razočaran, da občutiš tesnobo, dopuščaš /če že ne izbereš/ možnost, da je za tvoje stanje nekdo kriv /tvoj partner, ker ni tak in tak ali drugačen/. In ker konflikt boli, se trudiš spremeniti partnerja ali to od njega pričakuješ ali zahtevaš celo, da te ne bi več bolelo. Prelagaš odgovornost nanj /to je najbrž tisti vidik manipulacije, ki ga omenjaš/.

A bi bilo drugače, če zamenjaš samostalnik /depresija/ ali pridevnik /depresiven/ z glagolom /depresiram/? Če rečeš, da si kot reakcijo na konflikt in iz njega izhajajočo bolečino /jezo/ izbrala depresiranje? Ne a ne. Saj še vedno počneš isto, tudi partnerja kriviš za svojo bolečino. Ja pa je drugače. Zaveš se, da si sama izbrala odziv, da lahko izbereš tudi drugačnega. Da depresiranje, tesnobljenje, žalostenje, bolečinjenje ni stanje, v katerega si padla neodvisno od tebe, ampak tvoja izbira delavanja, vedenja. In da se lahko kadarkoli odločiš in izbereš neko drugo vedenje. Ti.
Je izbira depresiranja dobra izbira? Ja je in ni. V začetku je, ker kontrolira jezo, da ne bi eskalirala v destrukcijo ali v samodestrukcijo, ker ti odvzame energijo. Čist fizično. Je tudi prošnja za pomoč. Te obvaruje pred novo bolečino, če bi ukrepala in tvegala nov konflikt. In poskus kontrole drugih /evo, manipulacija z drugimi, s tvojim partnerjem, češ, slabo se počutim zaradi tebe, ti si kriv, ker si takšen in drugačen/, kar ni dobro, ker drugih ne moreš spreminjati. Le sebe in svoje odzive. In če se ne zaveš, da je depresiranje tvoja izbira, lahko depresiraš do konca življenja in kriviš življenje in druge za tvoje ušivo počutje in bolečino. Če pa se zavedaš, da je to tvoja izbira, lahko izbereš tudi kakšno drugo vedenje, ko se naveličaš bolečine ali ko ti depresiranje postaja monotono. Recimo, lahko izbereš, da se boš s partnerjem pogovarjala, da bosta en drugemu predstavila svoje slike in jih poskušala uskladiti in jih s tem zamenjati z novimi, takimi, ki so uresničljive. S tem bo konflikt med sliko in rl-jem odpadel. In bolečina. Jo bo zamenjalo zadovoljstvo, ker uresničenje slike prinese zadovoljstvo.

Za kar se boš že odločila, je to tvoja odločitev, ti si odgovorna zanjo, za svoje misli, dejanja in s tem posledično za občutke, čustva in fizično počutje, kajti, ja, občutki, čustva in počutje so pogojeni, na njih vplivaš posredno preko svojih misli in dejanj, na katere imaš pa neposreden vpliv.

Aja, a je nudenje pomoči nekomu že nesprejemanje. Ne ni. Če mu poveš kar ne ve, je prav. Kaj bo on s tem napravil, je pa njegova stvar, saj nosi tudi posledice za svoje ravnanje. Sprejemanje je, da mu priznaš pravico, da ravna, kot ravna. Če s svojim ravnanjem posega v tvoj prostor, ga z lahkoto onemogočiš, brez da bi bilo pod vprašanjem sprejemanje.

I tako.
Nekako tako si jaz to zamišljam na kratko. Ta trenutek, naslednji mogoče tudi drugače.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4