Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 14884 times)
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Ozdravljeno srce
Reply #45 - 28.02.2007 at 16:02:02
 
Lepo napisano Titud.
Vztrajanje v ljubezni je v biti veliko delo dveh, ki naj bi se ljubila. Ljubezen sama kot taka in njena čustva nas marsikdaj spravljajo v skušnjave in dvome. "Me ima rad?" Me ima resnično rad kot človeka, žensko, partnerico ali je z menoj samo zato, ker si ni našel druge? Kaj pa če igra, se pretvarja in hlini neko ljubezen? Kaj potem? Kaj če me vara, izkorišča?
In dvom se vedno naseli v srcu, pa naj se delamo še ne vem kako pogumne, samozadostne in ljubeče. Pravijo, da ljubezen je tam, kjer se ljudje trudijo zanjo, kjer si jo resnično želijo. Za to pa je potrebno veliko dela obeh. Veliko poštenja, odkritosti, prilagajanja, pogovarjanja, spoštovanja. Toliko življenskih stvari in toliko dogodkov, ki nas tarejo sprejeti s skupnimi močmi, se truditi in vztrajati. In ko pišem o skupnem delu obeh partnerjev mislim tudi na spoštovanje, občudovanje in sprejemanje. Že res, da moramo imeti na prvem mestu radi sebe, moramo pa tudi ljubiti drugega tako kot sebe. Brez zavisti, ljubosumnosti in pohlepa.
Ženske smo mogoče bolj sposobne nekih čustev, ki so globja, kot so moška. Mislim tako. Ne vem ali imamo eno vlako več v srcu, ali pa eno manj v glavi, kot vi moški. Mogoče vam delam krivico moški, samo skozi svoje ljubezenske izkušnje sem enostavno prišla do spoznanja, da bolj trpimo. Relativno? Mogoče se motim, žal pa poznam več žensk s strtim srcem, kot moških. Moški si prav hitro najdete drugo vezo in enostavno pozabite na kalvarijo prejšnje. Ženske pa trpimo in v svoji bolečini ostajamo same.
In veste kaj je najtežje na svetu? Najtežje na svetu je biti sam. Truditi se za neko vezo, biti v vezi, pa naj bo kakšna koli ni tako hudo, kot je biti sam.
Tako je moje osebno razmišljanje, ker sem vrsto let vdova. Vse ostale ljubezenske avanture so v bistvu bile le mašilo, da bi pozabila globoko bolečino samote. Ne boli toliko končana zveza, kot boli občutek, da ljubljene osebe resnično ni več. Iščem jo v drugih moških, iščem podobnosti z nekom, ki ga več ni. Iščem podobne besede in poglede, podobna nagnenja in želje, kot jih je imel moj pokojni. Pa se vedno opečem. Napačno je moje razmišljanje, vem in vendar ne morem iz svoje kože. Edina osba, ki mu je resnično podobna v značaju in hotenjih je moja hči. V njej marikdaj zazrem podobnost, ki me gane v dno srca. Pretrese me z vso hvaležnostjo usodi, da je edini človek na svetu, ki ji je dana skoraj enakost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Solange
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5

Re: Ozdravljeno srce
Reply #46 - 15.04.2007 at 17:40:40
 
Nisi kriva ti in ni kriv on. Niso krivi starši. Tak film se ti je odvrtel. tako kot drugim pred tabo in tako se dogaja danes meni, jutri nekomu drugemu. Biti zapuščen in zavržen, je težko. Zelo težko! Ubogo bitje. Pa te nočem pognati v jok. Trpela boš samo še do trenutka, ko boš spoznala, da si prav ti tista, ki si namenjena najlepšemu in najboljšemu bitju zate na svetu, nekoč. Morda prav kmalu. Tistemu, ki te bo občudoval, ker si tega v resnici vredna- občudovanja namreč. Hvala bogu, da si zgrešila ono bitje, ki ti daje občutek zavrženost. Tebi ga ni bilo potrebno pustiti. Hvala bogu, da ga nisi pustila, prizadela. Zakaj sovraštvo in maščevanje? Boš še s tem izgubljala svojo energijo? Ne želim ti pridigati kot mama. Očitno si zelo pogumna in se ne bojim zate. Verjetno sedaj že veselo frfotaš naokoli in nabiraš pike samozavesti, ki ti pripadajo. Glavo pokonci, bitje.
Nalakiraj si nohte in ven na sonce ali pa v osvežujoč dež. Morda te pokliče prijateljica in bo žur.
Si neskončno edina, pa če to veš ali ne. Zavedala se boš tega nekega dne gotovo. Temu bi lahko tudi rekla "shodila" v samozavedanju.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Ozdravljeno srce
Reply #47 - 16.04.2007 at 14:16:49
 
Lepa hvala Solange za spodbudne besede in želje! Roll Eyes
Bi morala napisat, da je strto srce nekoliko ozdravelo, čeprav lahko verjamete, da poraz nihče ne preboli kar tako. Naša čustva nas delajo take, kot smo in žal jim ne moremo ne ukazovati ne otresti in znebiti se jih ne moremo. Sem že pisala o tem smislu, da dogodki niso to, kar so, ampak to, kar mi naredimo iz njih. Moja ljubezenska polomija je bila zato še večja, ker sem v trepljenju videla le sebe in svojo bolečino. Takoj ko pa odvrneš pozornost drugam, ko spoznaš, da je življenje sestavljeno tudi od odhajanja, ti je lažje pri srcu. Usoda vedno poskrbi zato, da postavi stavri in ljudi na svoje mesto. Tudi čustva. Z dneva v dan je bolčina manjša in trpljenje se izniči ob obilici opravkov in novih zamisli. Človek postane rešen bremena in vse stvari in dogodke postavi na novo mesto. Sem vesele, da je celotna zgodba dobila nov smisel, tako kot sem napisala v prvem postu. "Ljubzen je povsod, samo najti jo je treba. v vsaki malenkosti, pa naj bo še tako majčkeni...v vseh ljudeh in vseh stvareh..."
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Ozdravljeno srce
Reply #48 - 16.04.2007 at 14:18:31
 
Očitno rabim še lektorja za napke. Sori, ej! Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4