Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 14885 times)
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Ozdravljeno srce
Reply #30 - 23.02.2007 at 11:47:01
 
Ko sem ravno omnjala primere oseb, sem pozabila napist, da določeno karizmo imajo nekateri. V Slo je moških osebkov s posebno karizmo malo, so pa vseeno deležni velike medijske pozornosti in ne nazadnje od njih prav rada preberem kaj v tračih. Kdo ženske je za vas tak karizmatičen moški v Slo?
In dragi moški, katera od znanih slovenk bi za vas bila No1?
samo zanima me... Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Ozdravljeno srce
Reply #31 - 23.02.2007 at 13:07:01
 
igor e. bergant

mojca mavec (pa nism moški Grin)
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Ozdravljeno srce
Reply #32 - 23.02.2007 at 17:27:52
 
vesna milek (pa tud js nism moški)  Cheesy
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Ozdravljeno srce
Reply #33 - 23.02.2007 at 19:59:07
 
u pazi da to bp ne vid, če ne te bo hotu za svojo sestro (če bi jo mel) Grin
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Ozdravljeno srce
Reply #34 - 23.02.2007 at 23:59:26
 
spark wrote on 23.02.2007 at 19:59:07:
u pazi da to bp ne vid, če ne te bo hotu za svojo sestro (če bi jo mel) Grin


?! nism čist razumela... me jebe tole zadne čase, nč več ne razumem    Undecided dj sparky, mal razlage prosm. pa brez cinizma zravn  Tongue
ampak lahko pa dodam, da ni problema, če me hoče, bpja z veseljem vzamem za svojga bratca   Kiss
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Ozdravljeno srce
Reply #35 - 24.02.2007 at 14:31:59
 
tai wrote on 23.02.2007 at 23:59:26:
spark wrote on 23.02.2007 at 19:59:07:
u pazi da to bp ne vid, če ne te bo hotu za svojo sestro (če bi jo mel) Grin


?! nism čist razumela... me jebe tole zadne čase, nč več ne razumem    Undecided dj sparky, mal razlage prosm. pa brez cinizma zravn  Tongue
ampak lahko pa dodam, da ni problema, če me hoče, bpja z veseljem vzamem za svojga bratca   Kiss



hehehe, čist si narobe vse zastopla, ampk sm tud jz mal čudn napisala Grin Grin

hotu bi ti zrihtat svojo sestro, če bi jo imel, ker pač ne razume, kako lahko ženske pohvalimo in občudujemo druge ženske Grin Grin
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Ozdravljeno srce
Reply #36 - 24.02.2007 at 17:06:32
 
damn, sm si vedno želela imet enga starjšga brata, pa sm bla že vesela, da bo kaj iz tega  Cheesy
čeprov... bp je itak verjetno mlajši, ene mlajše tečnobe pa ne bi hotla prenašat  Wink

hm, ja, mislm, da je ženske lažje komentirat ker smo že v osnovi bolj zanimive od moških  Smiley
pr moških lahko komentiraš ritko, postavo, pa če ma kej posebej dobrga (npr. oči). pol se pa že konča.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Ozdravljeno srce
Reply #37 - 24.02.2007 at 17:13:08
 
tai wrote on 24.02.2007 at 17:06:32:
hm, ja, mislm, da je ženske lažje komentirat ker smo že v osnovi bolj zanimive od moških  Smiley
pr moških lahko komentiraš ritko, postavo, pa če ma kej posebej dobrga (npr. oči). pol se pa že konča.  


Huh

kaj pa pri ženski komentiraš, poleg naštetega?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Ozdravljeno srce
Reply #38 - 24.02.2007 at 18:04:43
 
tai wrote on 24.02.2007 at 17:06:32:
damn, sm si vedno želela imet enga starjšga brata, pa sm bla že vesela, da bo kaj iz tega  Cheesy
čeprov... bp je itak verjetno mlajši, ene mlajše tečnobe pa ne bi hotla prenašat  Wink

hm, ja, mislm, da je ženske lažje komentirat ker smo že v osnovi bolj zanimive od moških  Smiley
pr moških lahko komentiraš ritko, postavo, pa če ma kej posebej dobrga (npr. oči). pol se pa že konča.  



Grin Grin bp je starejši pa je ena velka pozitivna tečnoba Tongue Wink
pa niti ne gre za to al je lažji al je težji komentirat ženske al moške... gre pač zato, da ma vsak od nas eno tako energijo k te pritegene ali odbije... in jz včash za kako žensko rečm, da če bi bla desc bi jo sigurno pecala Grin pa to ne pomen da sm homo Grin

Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
xyz--
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Re: Ozdravljeno srce
Reply #39 - 26.02.2007 at 01:40:53
 
Donna super uvodni post!!

Pri meni recimo mi zavrnitev ne da filinga lastne nicevosti al pa nacetja samozavesti..
pri zadnji ljubezni je bilo ravno nasprotno, pridobil sem vse to. no sj ubistvu je bila zalublena vame, ampk me vseeno zavrnila ker ima tipa

to so spet drugi primerki,

mene predvsem na koncu zre to, kje bom spet nasel tako perfektno osebo, kjer bo ljubezn obojestranska, se recmo razvila iz prijatelstva(!!),
pa da uzivas v druzbi itd...

to je vse kar me zre,

saj verjetno je tko, da sposobnost videti v nekom "perfektno" osebo , odvisno tudi od nas samih, od lastnih (ne)omejitev.. morda?
kaj bi vi rekli?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Ozdravljeno srce
Reply #40 - 26.02.2007 at 12:58:27
 
Hvala xyz! Malo bom iz karizme napisala še o ljubezeni in ozdravljenem srcu.
Ljudje namreč toko zelo radi začenjamo in spoznavamo nove ljudi in zdravimo strto srce z novimi vezami, ker so ravno začetki najbolj razburljivi. To se lahko nanaša tudi na karizmo. Osebno mene vedno prevzame nekdo, ki se mi zdi vreden moje pozornosti, ki me omami z duhovitostjo, humanim pogledom na svet, stvari in dogodke, ki ima izrazit besedni zaklad in mu ni težko opisovati svojih čustev, hotenj in želja. Pa tudi strasti. Prevzamejo me torej ljudje, v katerih takoj opazim pozitivno energijo, odkritost, poštenje. Taki, ki so s seboj zadovoljni, ki znajo vsak trenutek izkoristiti v nečem lepem in dobrem. Taki, ki že navzven sevajo dobroto v svet. Videz mi sploh ni več pomemben. Moški mora čutiti, kaj imajo ženske rade. S človekom, ki je duhovit, ni nikoli dolgčas. Ne more biti. Ko zazrem sebe v nekom drugem, kot v ogledalu vem, da je tak človek vreden moje pozornosti in zaupanja. Seveda pri tem tudi tvegam. Me bo sprejel kot prijatelja ali zavrnil? Bo preskočila iskra, ali pa bo moja ljubezen samo enostranska. In draga moji, ravno to je tisti začetek, ki me omamlja. Enostranske ljubezni so najbolj boleče, vem to prav dobro. Kaj mi pomeni hrepenenje, če pa ni utehe? Zdihujem lahko v nedogled za nekom, ki me niti opazi ne, ali pa srečam osebo, ki jo prevzamem tudi jaz, tako kot on mene.
Žal se ljudje ne zavedamo, da je prava ljubezen redka. In boleča. Žal se ne zavedamo, da smo za pravo ljubezen lahko hvaležni višji sili. Energija dveh se poveže v nekaj božanskega, enkratnega in lepega.
Bolečina ob izgubi ljubljene osebe vsakega potre, prizadane, vzame celo pogum in samospoštovanje. Kakor me drugi cenijo, tako cenim tudi sebe. Kakor ravnajo z menej na delovnem mestu, v šoli, kakor ravnajo z menoj domači, toliko se lahko cenim, kljub ne vem kakšni močni osebnosti in ne vem kaki samozavesti in samozadostnosti. Ljubezen dveh naj bi bila osvobajoča, svobodna in skoraj popolna. JAZ bi želel biti TI, mene BOLI, kar TEBE boli in mene osrečuje, kar tebe osrečuje. Na prvem mestu pa želim, da osrečujeva eden drugega, ne pa da naju oslepi ljubusumlje, zavist in pohlep.
Pravijo, da je telesna ljubezen ena najložjih oblih izražanja. Najbolj boleča in najlepša pa je psihična. Pišem najbolj boleča, ker mislim, da nas najbolj bolijo čustva, ki izvirajo iz bolečine duše: nesprejetje, zavrnitev, varanje, laži...Na kakšen način občutim to bolečino, je dano samo meni. V tem sem drugačna od drugih. Prav tako, kot so moja čustva drugačna od druge ženske. Zato smo si tako zelo različni in ravno zato je toliko variant ljubezni, kaj šele bolečine ob strtem srcu.
Karizma znanih oseb izžareva v biti lepoto duha. Čustveno inteligenco, možnost empatije in neko posebno energijo, ki nas privlači, prevzame in očara.
Naprimer: Jan Plestenjak je za moje pojme slab pevec, ima pa karizmo. Všeč kot ženska mi je duhovita Desa Muck, čeprav ni lepotica. Stvar osebne presoje. Pri Janu mi je všeč njegov videz, smeh in samozavest...pri Desi pa duhovito hudomušno pisanje. Rada jo berem. Stvar osebnega okusa pač.
Kakor koli že opisujejo ljubezen drugi, le meni sami je dana  boleča izkušnja. Pot žalovanja je trpka. Ne iščem jo v drugih vezah, preboleti jo moram sama in razmisliti v čem se je moj odnos končal kot tragedija. Za mojega bivšega se je končal kot komedija. Rekel je celo:"Zakaj si tako ženeš k srcu?" Bedno vprašnje mar ni? Tatalno neinteligentno. Najbrž zato, ker imam srce v nasprotju z njim. Začela sem celo verjeti, da ima namesto srca v prsih kamen. To pa je že povsem druga zgodba... Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ozdravljeno srce
Reply #41 - 26.02.2007 at 15:48:12
 
xyz-- wrote on 26.02.2007 at 01:40:53:
saj verjetno je tko, da sposobnost videti v nekom "perfektno" osebo , odvisno tudi od nas samih, od lastnih (ne)omejitev.. morda?
kaj bi vi rekli?



Seveda je odvisno kolk si odprt. Koliko si dovoliš biti, videti. V meditaciji smo, ker tam se ne bojimo. Razočaranje je lahko big time, če nimaš dovolj pojma, če si ne narediš dovolj prostora za svoje sanje, kjer bi naj bil tud prostor na nekoga drugega. Dream big time - seveda ja. Sam kje je prostor za resnično? Oz. osebo, ki je tisti frend, ki ljubi. Tudi sanje se kradejo. Saj vemo, da je vse v eyes of the beholder. Omejitev se mi zdi zaželjena in pametna. Ljubezen naj bo prostovoljna.

Izkušnje mi kažejo, da bolj kot jaz nisem omejena, torej bolj kot vidim perfekcijo, bolj jo nekdo tadrug ne. In obratno. Koliko je nekdo sposoben sprejet kaos oz. tisto česar se boji? Če je to sploh point. Tega ne vem. Če je, zakaj sploh? Da bi lahko bil prijatelj in ljubezen? Ko smo vsi (oba) v neke vrste meditaciji.., prijazni naklonjenosti.., tako ali tako je. Če dosežeš, da je ta pristna pri sebi, je svet pravzaprav v tvojih rokah. In potem bi zares bili posamezniki celote in ne le določen % od 100% (ne vem). Zaceljeni, ozdravljeni. 'Tam' bi se le prepoznali, da bi se lahko darovali.

Hm..


(So mi rekli (miss eva), da se je dalo začutit v temle, da si sestavljam resnico, pa sem bla prehitra in zbrisala, ker sem absolutno imela občutek, da je nerazumljivo oz. nerazumljeno. Pa sem se zmotila. Lepim nazaj, ker je še po čudežu ostala opcija 'prlepi' od prej.. Bi jaz v bistvu tud drugemu svetovala takole, naj pusti vendarle.., ne vem zakaj sama ko nekdo 'sprejme', ne dopustim takisto.. Še en hm)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Ozdravljeno srce
Reply #42 - 26.02.2007 at 15:50:26
 
Quote:
Seveda je odvisno kolk si odprt. Koliko si dovoliš biti, videti. V meditaciji smo, ker tam se ne bojimo. Razočaranje je lahko big time, če nimaš dovolj pojma, če si ne narediš dovolj prostora za svoje sanje, kjer bi naj bil tud prostor na nekoga drugega. Dream big time - seveda ja. Sam kje je prostor za resnično? Oz. osebo, ki je tisti frend, ki ljubi. Tudi sanje se kradejo. Saj vemo, da je vse v eyes of the beholder. Omejitev se mi zdi zaželjena in pametna. Ljubezen naj bo prostovoljna.

Izkušnje mi kažejo, da bolj kot jaz nisem omejena, torej bolj kot vidim perfekcijo, bolj jo nekdo tadrug ne. In obratno. Koliko je nekdo sposoben sprejet kaos oz. tisto česar se boji? Če je to sploh point. Tega ne vem. Če je, zakaj sploh? Da bi lahko bil prijatelj in ljubezen? Ko smo vsi (oba) v neke vrste meditaciji.., prijazni naklonjenosti.., tako ali tako je. Če dosežeš, da je ta pristna pri sebi, je svet pravzaprav v tvojih rokah. In potem bi zares bili posamezniki celote in ne le določen % od 100% (ne vem). Zaceljeni, ozdravljeni. 'Tam' bi se le prepoznali, da bi se lahko darovali.

Hm..

(So mi rekli (miss eva), da se je dalo začutit v temle, da si sestavljam resnico, pa sem bla prehitra in zbrisala, ker sem absolutno imela občutek, da je nerazumljivo oz. nerazumljeno. Pa sem se zmotila. Lepim nazaj, ker je še po čudežu ostala opcija 'prlepi' od prej.. Bi jaz v bistvu tud drugemu svetovala takole, naj pusti vendarle.., ne vem zakaj sama ko nekdo 'sprejme', ne dopustim takisto.. Še en hm)

thank you  ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Ozdravljeno srce
Reply #43 - 26.02.2007 at 20:37:36
 
js sm začetni post prebrala že dolg nazaj in morm priznat, da se mi je usedu v srce. tolk zlo, da nisem znala nč napisat ker nism mogla zbrat misli in povedat kar hočm  Undecided

in takrat sem si rekla, ok, bom šla pa mal pogledat po netu, če pa kej o njem piše o njem - k sm ga pa jaz imela neskončno rada in sm mu nekoč nekje dala svoje srce in dušo.
in zvem, da ima otroka s punco, ki jo ima zelo rad (in ona njega), povsod sta napisana skupaj, na področju službe je dobil to, kar si je vedno želel, živita v skupnem stanovanju in iz njunega pisanja se prov čuti sožitje. in ja, izvem, da je očitno zelo zelo srečen.
prva moja misel je bla  - jz krava, kaj sploh hodm to gledat, potem sem začela histerično jokat s presledki in dva dni sploh nisem mogla nehat.

najbolj zanimivo pa se mi je zdelo to, da sm se spomnla na isto vprašanje kot sm si ga postavlala, ko sem bla z njim. ko sm samo sebe vprašala, ali je on res tisti, ki mi daje to, kar hočem, sem si rekla "ja, midva bova zmeri skupi". ampak, ko sm si rekla, dej tanja, resno si priznaj, a je to to, je bla v moji glavi vedno najprej tišina, potem žalost in vedno isti odgovor "ne, to ni to". in občutek, da naj grem čimprej stran, ker bom samo sebe pojebala.

mene je najbolj fasciniralo spoznanje, kako sm se sama obnašala v vezi (potem,ko je minilo tisto obtoževanje, da je on vsega kriv). dojela sem, da ko mi nekdo zleze pod kožo, se nenormalno predam človeku, v bistvu se mu izročim v roke in če sem čist iskrena, takrat ko čutm, da gre za neki več, ne samo za "navadno" ljubezen, pričakujem od moškega, da mi da to, kar sama nimam - potrditev, varnost in ljubezen. in čeprov se zdi klišejsko, je res, da ne morš met drugih rad, dokler sam sebe nimaš. in sm opazla, da si sama pr seb velikrat to skreiram, da stvari kot so ljubezen, sreča ipd. velikart enačim z bolečino, ker mislm, da se res globoke stvari lahko zgodijo samo skozi eno posebno obliko trpljenja.

in kar hočm povedat je to, da mislm da če bi imela sposobnost stvari gledat z razdalje, če bi bla tolk usredinjena sama vase, da bi gledala ne brezsrčno, ampak realno, bi si priznala, da to zame osebno ni bla ljubezen. in vedno me najbolj boli to, da jaz ko enkrat sprejmem osebo za "mojo" ni tistga, kje si bil, zakaj si s kolegi, a me maš kej rad in bla bla, nikol. ampak v odnosu do sebe pa pogrnem na celi črti. v obdobju ko sem bla z njim  (pa ne samo takrat) sm bla tolk ranjena v seb, da sm hotla, da bi mi on zapolnil tisto praznino k sm jo mela in mi pretvoru bolečino v srečo (kakšna iluzija). in to ne pomen, da ni naredu stvari narobe, da me ni (namenoma)prizadel, ne, še vedno je naredu dost stvari k jih mu ne bi blo treba.
ampak včasih imam občutek, da tud če bi spoznala princa na belem konju bi se mi zgodilo podobno. ker s tem, ko odpiram srce se mi vedno zgodi, da po eni strani postajam srečna,  po drugi strani pa so mi te osebe eno tako ogledalo k mi pokažejo kolk zlo nesrečna sm nekje v seb in kolk zlo si želim, da mi dajo neki, kar si sama ne morm dat. in to je to, kar men vedno ostane na koncu, po vsej tej bolečini, ki mi jo da drug - da ugotovim, da sm nekje v srčiki moje duše tko zlo ranjena, da že vnaprej skreiram to dramatično, bolečo zvezo in nč čudnga, da privlačim nase potem ljudi k me lahko prizadanejo.
in kljub temu, da sm z njim doživela res neverjetne momente, mislm to i za opisat, ko se mi je zdel, da je vse okol mene obstalo, ampak vseen mislm, da to ni bla ljubezen, tista prava kokr jo js razumem, ker ljubezen kot taka ne more bit bolečina. in če je, pol to ne more bit to. in takrat ko to ne bo več tko, mislm, da bom zlo vesela, ker bom vedla, da sm nrdila eno velko štengo pr seb, v svojem lastnem sprejemanju same sebe.

/ če se vm bo zdel tole čudno al pa ne, js sm mela neverjetno potrebo po tem, da tole zbašem ven iz sebe.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ozdravljeno srce
Reply #44 - 27.02.2007 at 10:12:55
 
Lahko da ljubezenska patrnerska skupnost trajno ne razrešuje skor nobenega od vprašnaj, ki si si jih zastavljate zgornjih postih. Če je ta skupnost kolikor toliko iskrena, si v njej  vsak dolžan vsak dan znova zastavljat skor ista vprašanja in si tud vsak dan znova iskat argumente, zarad katerih je vredno v skupnusti vztrajat. Parnerska skupnost ni noben tak 'big deal', ki bi moral komu manjkat prav tako kot ni neka samska scena tako privlačna alternativa, da bi se človk kar  nehal iskat argumente, zakaj mu je v partnersko sceno vredno ohranjat, in si umišljat, da boš sam laže najdu odgovore.

Moja žena ma najboljše frendice ravno med ločenimi, vdovami  ali kako drugače samskimi vrstnicami in predvsem strejšami 'damami'. V njihovi družbi najbolj uživa ravno zato, ker se ji ni  treba obnašat kot da 'ima dedca', kar je prsiljena  med poročenimi vrstnicami, ki jim možovi dajejo potreben družbeni status, zarad katerga se po njenem obnašajo 'ko glupe kure' in jo mečejo iz tira predvsem zato, ker tud od nje pričakujejo, da se bo obnašala enako, če ne bi tkorekoč omaloževala lastno razmerje.  Svojimi samskimi frendicam s tem početjem praviloma dviga smozavest, hkrati  pa jo popade totalna alergija na to, kolk nekritične in neumne kure postanejo njene samske frendice, ko jim skuša  naplest kakšno novo razmerje. Se je zarad tega že  skor nehala ukvarjat s tovrstnim 'zvodništvom', ampak v manjših krajih se dekleta dejasnko počutjo 'manj vredna', zarad tega si tud med sabo ne razvijejo dost močne 'alternativne scene', v kateri bi razvile dovolj samozavesti, da se jim ne blo treba spuščat v vnaprej zavožena razmerja zaradi razmerij...            
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4