Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 10134 times)
bp
Ex Member




Re: psihologija in droge
Reply #15 - 18.05.2006 at 18:36:18
 
Quote:
..se mi zdi zanimivo vprasanje, ce je prav da kec teh njegovih tezav iscemo v gobah?

meni bi se zdelo več kot zanimivo, če bi jih raje posvsod drugod, recimo v morebitnih prejšnjih življenjih, kot je bilo tudi tukaj predlagano, še posebej, ker:
1. ni osamljen primer, ampak ga je mogoče zaznat in izločit iznad šuma, oz. individualnih reakcij
2. brez gobic ni bilo problemov, z gobicami pa so

Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: psihologija in droge
Reply #16 - 18.05.2006 at 21:00:57
 
Quote:
2. brez gobic ni bilo problemov, z gobicami pa so
Huh

ja
sej
verjetno odvisno od posameznika
in njegove namere
zihr se da življenje preživet 'brez problemov'
dočim problemi so priložnost da jih prerastemo

frdrmore
kot sm zapisu
Quote:
jah ... kot sm reku; najprej bi blo dobr vedet kaj je vidu in kaj je to v njem sprožlo; po tem, bi se verejtn dal s kakšno 'nadzorovano' terapijo spremenit percepcijo v tolko da bi razumel ...  

jest itaq mislm da če te zabedira te zato ker si biu kuitak bed, sam da si ga (bed) potlaču (s kakršnokoli tehniko že pač (se je nabiral dolg cajta)) ... in če te ne bi zabediral, da boš težavo začel razreševat, bi pač po neki časa reč (bed) vn butnla z boleznijo ... kar je velik slabš ...  


se reče
ni nujno da je on bed zato ker je jedu gobe
on bi ratu slejkoprej bed pri tej življenjski usmeritvi (npr; k ne vem kaj je blem, pa kr pišem)
je pač ratu bed mal prej, zdej ko še ima moč da se s tem spopade; da se pa s tem spopade mu mora pa to najprej pridet v zavest - zato vidi kar mora pač videt - je to blj iluzija al blj resnično je vprašanje; ki ga je že lilith načela ...
in pol se prašamo; zakaj je pršlo v zavest če tega v podzavesti ni blo?


kle morm kr tega še prbit; k sm ga dons pisu ... k je use povezan ...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1147817416/8#8
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: psihologija in droge
Reply #17 - 18.05.2006 at 21:01:20
 
Bi si upala trditi, da so droge pri njem v najbolj mili varianti delovale vsaj kot sprožilec nečesa, kar je latentno že "prežalo" v njem, morebiti pa so celo same po sebi kaj razturile.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: psihologija in droge
Reply #18 - 18.05.2006 at 21:05:58
 
Lilith wrote on 18.05.2006 at 21:01:20:
Bi si upala trditi, da so droge pri njem v najbolj mili varianti delovale vsaj kot sprožilec nečesa, kar je latentno že "prežalo" v njem, morebiti pa so celo same po sebi kaj razturile.

ker to ni bla droga kot taka
ampak je bla rastlina moči
in to ena najsvetejših (vsebujejo zakodirano znanje atlantov - menda), sm jest skor zazihr da tisto prvo
tisto drugo; kot sm že pisu - ni znan primer da bi človeku fizično škodovala rastlina moči ... razen seveda če se preveč upre - ego - in se pri tem poškoduje ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: psihologija in droge
Reply #19 - 19.05.2006 at 09:45:08
 
Quote:
Ta možnost je nekako relativizirala znani vsakdanji svet - kajti videl sem, da zna biti znani svet zelo drugačen, in to spoznanje se mi je močno zarezalo v dušo. [12]   Ali bi prav to razodetje drugačnega, na videz celo resničnejšega sveta, lahko postalo vaba za t.i. psihično odvisnost od mamil ali celo pot k zasvojenosti?


Dokler se spet ne oglasi psiho bi spet rad izkoristu priložnost in se z  gornjim citatom navezal na lilth oz. na njeno vprašnje o resničnosti znanega vsakdanjega sveta oz. o možnostih obstoja prav tako resničnih razlničnih  paralenih svetov. Po moje je tko, da kdor jih izkustveno doživi, jih ne more več  zanikat. pa naj se to zgodi spontano al pa s  farmakološko stimulacijo. Zdaj če je temu tko, pol je prepoved uporabe 'rastlin moči' kot jih imenuje gape povezana z omejevanjem osebne svobode do spoznanja/gnoze, kar je takorekoč kriminalno dejanje in poseganje v človekovo osebno svobodo  enako kot je tkorekoč kriminalno dejanje, če se nekomu prepove dostop do teh svetov spreko  religioznih  prakticiranj ali ekstremnih telesnih stanj.  Prepoved je po moje sistemska zloraba osebne svobode in manipulacija enako kot je zloraba osebne svobode in manipulacija zapoved samo enega  religioznega prakticiranja/ideologije ali zapoved določenega  farmakološkega sredstva (npr. soma iz krasnega novega sveta).  Sory, če sem spet out of topik.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
psiho(Guest)
Guest




Re: psihologija in droge
Reply #20 - 19.05.2006 at 18:59:13
 
Tudi jaz najdem smisel v tvojem razmislanju Titud, tocno tko k s reku, ONI(sistem) tocno vejo zakaj omejeujejo clovekovo svobodo, ker ce je nebi ta sistem nebi funkcioniral, tako kot funkcionira, kot oni hocejo da funkcionira.(izkoriscajo naso energijo) zakaj je to tako- odgovore na ta vprasanja, sem jaz osebno nasel v teoriji Davida Icka, veliko njegovih trditev se povezuje tudi z vsebinami ki so zapisane na tem forumu, in v vsakdanjem zivjenju, veckrat sem se vprasal v lajfu zakaj je to tako kot je, teh vprasanj je cedalje manj, zavest je cedalje bolj mocna, in veliko koristnih povezav sem nasel tudi na tem forumu.edino kar mi tukaj ni vsec je to da se prevec zatekate k bogu, mislim da vi enacite najti svojo sreco in notranji mir in s tem tudi sposobnost ljubiti, kar je res bistvo,  z pooenotenjem z bogom, tukaj ne najdem neke prave logike.razen ce vi uporabljate ime za to stanje harmonije bog, potem nekako pridemo skupaj.Kar se pa tice mojga frenda z problemi pa v bistvu jaz zanga res nimam kej dost narest lahko mu samo pomagam pri izbiri nacina pomoci.
LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: psihologija in droge
Reply #21 - 22.05.2006 at 13:11:25
 
Koncept boga ni nujno religiozen, lahko je tudi filozofski pripomoček za pojmovanje enosti/celosti  ali celo zgolj psihološko orodje za označitev izvorne enosti, ko osebni jaz še ni izdifernciran iz sebstva. Tud bog v religiznem pomenenu je lahko osebni bog ali neosebni, spoznaten ali nespoznaten (apofatičen)... tko da na forumu zihr ni prevdajučujega  pojmovanja/občutenja  boga  kakor   tudi ni prevladjuče niti nepojmovanja/neobčutenja...  Boljš povedano: Vsak je pozoren predvsem na tisto, kar ima nerazčiščeno in tisto je z njegovega zornega kota tudi prevladujoče...
Back to top
 
 
IP Logged
 
psiho(Guest)
Guest




Re: psihologija in droge
Reply #22 - 22.05.2006 at 17:26:44
 
Kar se mene tice lahko ta topic zaklucmo, vsak dan mi je bolj jasn, in tudi to kar sem imel nerazcisceno sem razcistil-zaenkrat..
Zelo good forum...hvala vsem za sodelovanje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: psihologija in droge
Reply #23 - 22.05.2006 at 18:35:32
 
psiho
stvar resena, super

moram pa dopisat..   me prav srbi..
- sobota, Pekarna, koncert skupine Overflow, in gobice,  cist slucajno, brez kaksnih namenov da se jih dobi smo se "srecali z njimi".
in wow,
ce hocem z eno besedo opisat. Vse good (skoraj vse), tak good da sem enemu frendu kaksnih 50x povedal da je enostavno neverjetno. Mi je reko da ze ve, da je okej. da naj neham ( lol )

najvecja finta mi je bla, nekje na spici vsega, da sem videl "eter", oz. nekaj kar nas vse obdaja, V tej stvari smo, in potem sem gledal folk, kako je vsak vplival na vse, z gibi, z besedami, mislimi. Polje. Lukavo pune. Eter se je odzival na vse to, se spreminjal, muval. Kot da bi zrak obarval, in ga se malo zgostil. Slaba primerjava ali ipak. Poleg milijon fint in fintic ki so se dogajaleje bla ta cist uf...
Good uf.
Za kancek so mi vecer pokvarli, oz. poskusli pokvarit neki mladci ki so bili prepricani da sem si izbral neprimeren prostor za wc dejavnost, in kako hudo da jih to moti. Imeli so celo idejo da bi morali to resit na cisto fizicnem nivoju. Ampak, vse je bilo tipi-top.
Dober vecer, dobre gobe.
:nevjerovatno:

..pa da ne pozabim,
Overflow so odigrali ful dober koncert
Smiley


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2