Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7831 times)
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Svobodnost
Reply #15 - 10.05.2006 at 14:25:33
 
Quote:
izključno zaradi Njegove milosti tudi obstajamo.


Jaz nekako ne morem dojet oz. sprejet, da bi izključno po Njegovi milosti obstajala. Kaj pa jaz? Spomnim se svojega rojstva: namreč zbudila me je resda energija med staršema, čigava odločitev, da "grem" pa je bila, je pa zelo težko, če ne nesmiselno definirat, ko si eno.

Zakaj tako poveličevati naš obstoj, da bi ga morali videti kot Njegovo milost? Lahko smo tud zgolj njegova nečimrnost.



Najboljše orožje zoper brezobzirnosti življenja so pogum, svojeglavost in potrpljenje. Pogum te krepi, svojeglavost zabava, potrpljenje pomirja.
Herman Hesse







Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Svobodnost
Reply #16 - 10.05.2006 at 14:25:48
 
Quote:
Quote:
Kako že to konkretno?



tukaj je opisan proces predaje...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1081852890/0#0


več o procesu Bhakti joge (predanega služenja Gospodu) pa tukaj...

http://www.linfis.si/gokul/forum


Hari bol.


Aha

hvala
Back to top
 
 
IP Logged
 
aravindalochan das(Guest)
Guest




Re: Svobodnost
Reply #17 - 10.05.2006 at 14:58:29
 
Quote:

Jaz nekako ne morem dojet oz. sprejet, da bi izključno po Njegovi milosti obstajala. Kaj pa jaz? Spomnim se svojega rojstva: namreč zbudila me je resda energija med staršema, čigava odločitev, da "grem" pa je bila, je pa zelo težko, če ne nesmiselno definirat, ko si eno.

Zakaj tako poveličevati naš obstoj, da bi ga morali videti kot Njegovo milost? Lahko smo tud zgolj njegova nečimrnost.


bi mi obstajali če ne bi bilo naših staršev ?  bi obstajali če ne bi bilo hrane, zraka, vode, sonca, lune, materialne kreacije, itd ?

Vede pravijo da ja. ker mi nismo to vednospreminjajoče se materialno telo, ampak spiritualna duša, čista zavest ki je kategorično različna od materije.

to, da obstajajo spiritualne duše, materialna telesa, ljubezen, sonce, (omejena) svobodna volja, celotna materialna kreacija itd...lahko jemlješ kot Njegovo milost, lahko pa tudi ne. lahko si hvaležna za to, lahko pa tudi nisi. noben se ne more odločit/sprejet/dojet tega namesto tebe. drugi so lahko samo instrument s katerim lahko spoznaš.  in tako je tudi prav, ker ljubezen ne pozna prisile. je prostovoljna.

brez predaje ni ljubezni, niti v duhovnem smislu niti v materialnem. brez ljubezni pa ni zadovoljstva. brez zadovoljstva je trpljenje.


Hari bol.
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Svobodnost
Reply #18 - 12.05.2006 at 11:24:51
 
nomad wrote on 05.05.2005 at 11:12:07:
O SVOBODI

In kaj je drugega svoboda, če ne drobec vas samih, ki ga hočete zavreči, da bi
postali svobodni?

če je zakon, ki ga hočete ukiniti, nepravičen, vam povem, da ste ta zakon sami
zapisali na svoje čelo.

In če hočete pregnati strah, vam pravim, da je sedež tega strahu v vašem srcu
in ne v roki, ki se je bojite.
(Kahlil Gibran)





Quote:
Samo zavest, ki ni pohabljena s preteklostjo, ima pravo svobodo. Ne obstaja ničesar takega, kot je svoboda misli. To je popolna neumnost. Misel ni nikoli nova, ker je misel odziv spomina, izkušenj, znanja. O veselju ne moremo premišljevati. Veselje je trenutna stvar in razmišljanje o njem ga spremeni v užitek. Živeti v sedanjosti pomeni trenutno občutenje lepote in veselja, ne da bi v tej lepoti iskali užitek.

Svoboda ni osvoboditev od nečesa, svoboda je stanje zavesti, čutenje svobode - svobode dvoma in vseh vprašanj in zato tako ostra, aktivna in odločna, da pomete z vso odvisnostjo, suženjstvom, prilagoditvijo in sprejemljivostjo. Takšna svoboda pomeni biti popolnoma samoten.

Če rečete »Svoboden sem!«, potem niste svobodni. To je kot bi človek rekel: »Srečen sem!« V trenutku, ko to reče, že »živi« v spominu na nekaj, kar je »bilo«, v preteklosti. Svoboda obstaja onkraj polja razuma, onkraj polja misli.
(Krishnamurti)

Svobodni smo v vsem, le v svobodi ne. SARTRE
Svoboda je edina stvar, ki jo imate samo, če jo dajete tudi drugim. William Allen WHITE
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Svobodnost
Reply #19 - 15.05.2006 at 09:57:46
 
v Ljubezen je svoboda že vključena. svoboda sama po sebi ni kej dost izpolnjujoča.

v tej zdejšni blagoslovljeni dobi, ni drugega načina za dosežt Ljubezen kot le z izgovarjanjem Svetih imen Boga.  

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Svobodnost
Reply #20 - 15.05.2006 at 10:06:16
 
Če ti svoboda ni izpolnjujoča, potem še nisi dodobra izkusil zasužnjenosti uma. Kaj ti pomaga (ponavljati) neko sveto ime, če ti ni sveto. Imena so le simboli, kamor položimo svojo vero, srce.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Svobodnost
Reply #21 - 15.05.2006 at 10:33:09
 
Quote:
Če ti svoboda ni izpolnjujoča, potem še nisi dodobra izkusil zasužnjenosti uma.

al pa ciljam na neki bolj izpolnjujočga kot je svoboda od zasužnjenosti uma.

Quote:
Kaj ti pomaga (ponavljati) neko sveto ime, če ti ni sveto. Imena so le simboli, kamor položimo svojo vero, srce.

če ti Sveto ime Boga ni Sveto je problem, ja. ker brez Njegove milosti v tej dobi ni mogoče dosežt niti svobode od zasužnjenosti uma, kar pa je le vmesna postaja do Ljubezni.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2