Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 
(Read 34197 times)
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Ob dnevu OF
Reply #75 - 17.06.2006 at 08:35:44
 
Igor P. wrote on 07.06.2006 at 09:54:22:
vida wrote on 06.06.2006 at 15:51:52:
Quote:
Bamby wrote on 06.06.2006 at 05:10:29:
Quote:
..., uradno ime prvih oboroženih belogardističnih enot je bilo MVAC, Miliza Volontaria Anti-Communista,  oz. če prevedem Prostovoljna antikomunistična milica, ...



Aha, razumem, hočeš samo reči, čeprav samo posredno, da je bilo uradno ime za  partizane: "banditi".

Res je, da sploh ne vem, kako so "ta beli" imenovali sami sebe. Stražarji? Vaški stražarji? Katoliški aktivisti? Erlihovci? Sploh po tem, ko so se organizirali in integrirali v paravojaške enote, ki so presegle nivo posameznih vaških straž in preden so postali domobranci.


klicali mislim da so se po imenih ... Janez, Lojze itd ... branili pa so zemljo ... dom ...


Branili zemljo....dom...pred kom?


Pred nasiljem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Ob dnevu OF
Reply #76 - 17.06.2006 at 08:37:03
 
Quote:
vida wrote on 14.06.2006 at 15:24:27:
dragi Mojmir, zmeraj in vsepovsod so ljudje ki zmorejo razumet, da so zmagovalci v resnici poraženci, medtem ko poraženci postanejo zmagovalci.

Draga Francka, prava narava te misteriozne "zmage" mi bo verjetno ostala skrita.


Ni nujno, kakor boš hotel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Ob dnevu OF
Reply #77 - 17.06.2006 at 08:39:52
 
Quote:
Razen ... hmm .... razen če ne gre za podobno žrtev, kot je bila recimo žrtev Križanega. Vendar medtem, ko je namen in nauk Kristusove žrtve poznan še celo meni, pa bi v tem primeru "zmage" skozi žrtvovanje potreboval tvoje pojasnilo, kdo je žrtvoval koga in pa s kakšnim namenom.



Nameni so poznani le Njemu, počasi pa se le Razodevajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ob dnevu OF - Vpliv rimskokatoliške cerkve na…
Reply #78 - 17.06.2006 at 13:06:56
 
je borislav spet eno močno zložu skupi

Quote:
Vzorčen primer zlorabe politike s strani katoliškega klera ( vsaj po moji oceni ) predstavlja sprememba statusa cerkvenih zvonov v Uredbi o mejnih vrednostih kazalcev hrupa v okolju iz januarja 2006. Leta 2003 so na ministrstvu za okolje, prostor in energijo povedali, da so bili zvonovi kot vir hrupa opredeljeni skladno z evropsko smernico. »Na ministrstvu sicer pripravljamo spremembo uredbe o hrupu, vendar bo skladna z obstoječimi evropskimi standardi, ki zvonove obravnavajo kot vir hrupa.« To so trdili na ministrstvu prejšnje, nekatoliške vlade. Volitve l. 2004 so s katapultiranjem katoliške vlade – in njenega mentorja RKC -- v politično orbito spremenile tudi razumevanje evropskih standardov. Kar naenkrat so se ušesa državljanov spremenila in ne zaznavajo več razbijanja zvonov kot hrup, ampak kot milozvočno glasbo. Zvonovi so se tako z novo, katoliško vlado spremenili iz virov hrupa v glasbila. In posledično je ta vlada zvonove kot vir hrupa izbrisala iz uredbe. Tu se sama od sebe pojavlja zanimiva primerjava. Kaj, če bodo npr. rokerji ali raverji dobili svojo vlado? Ali lahko takrat pričakujemo, da se bo njihovo razbijaško, možgane trgajoče glasbeno žuranje z dovoljenjem državnih zakonov razširilo na vse vasi in mesta, podnevi in ponoči, ne glede na to, kaj si mislijo in želijo drugi, ne-rokerski državljani oz. kaj piše v uredbi o dovoljeni stopnji hrupa?

zdej je očitno tko - dobiš mandat in delaš kar češ ...
bo še zabavno ... očitno ...

Quote:
Naj povzamem bistvo zgornjih misli, predvsem za vse površne, pa tudi za zlonamerne bralce. Nič nimam proti katoliškemu ( ali kakršnemukoli drugemu ) izražanju vernosti v javnosti s pomočjo zvonjenja zvonov. Toda naj se kleriki in njihovi verniki držijo zakonov in uredb ( v tem primeru Uredbe o mejnih vrednostih kazalcev hrupa v okolju ), tako kot se jih moramo držati vsi, brez izjem, ne pa da izkoriščajo svojo politično in ideološko prežetost s sedanjo vlado za svoje protiustavne cilje. Prepričan sem, da ustavno določilo o enakopravnosti vseh državljanov ( tako njihovih pravic kot njihovih dolžnosti ) velja za vse na ozemlju te države. Tudi za versko-ideološke izpostave tujih držav.

Pa še nekaj. Premišljevalci in zagovorniki stoletja dolge tradicije zvonjenja katoliških cerkvenih zvonov pozabljajo na dejstvo, da je evolucija človeške družbe
( če pustimo ob strani revolucijo ) postopna razgradnja tradicije, predvsem njenih negativnih plati. Če tega ne bi bilo, bi še danes imeli suženjstvo. Ko so se pojavili prvi človekoljubni kritiki le-tega, so jih večinski tradicionalisti, kolikor vem, tudi zavračali z besedami o tisočletja dolgi tradiciji sužnjelastništva, da je suženjstvo vendar eden temeljev civilizacije, kdo mislijo, da so in kaj se grejo, ko rušijo ta temelj, ipd. Mimogrede. Vatikan je bil zadnja država v Evropi, ki je odpravil sužnjelastništvo. Doslej še nisem nikjer prebral, da je Jezus Kristus priporočal svojim naslednikom, naj imajo sužnje, kot jih je dolga stoletja imel Vatikan. Kolikor vem, je Jezus učil o nesebični ljubezni do ljudi, živali in celotne narave, katero je tudi živel v praksi. Tudi to dejstvo pove vse o tem, kdo v resnici sedi na Petrovem stolu v Vatikanu! Lahko, da je naslednik Petra, ki je v eni sami noči 3x izdal Jezusa Kristusa, predstavnik in zagovornik resničnega Jezusovega nauka to zagotovo ni. Vsaj po mojem – in ne samo mojem – prepričanju.

http://www.pozitivke.net/article.php/20060615154324636
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Ob dnevu OF
Reply #79 - 17.06.2006 at 13:21:41
 
vida wrote on 17.06.2006 at 08:35:44:
Igor P. wrote on 07.06.2006 at 09:54:22:
vida wrote on 06.06.2006 at 15:51:52:
Quote:
Bamby wrote on 06.06.2006 at 05:10:29:
Quote:
..., uradno ime prvih oboroženih belogardističnih enot je bilo MVAC, Miliza Volontaria Anti-Communista,  oz. če prevedem Prostovoljna antikomunistična milica, ...



Aha, razumem, hočeš samo reči, čeprav samo posredno, da je bilo uradno ime za  partizane: "banditi".

Res je, da sploh ne vem, kako so "ta beli" imenovali sami sebe. Stražarji? Vaški stražarji? Katoliški aktivisti? Erlihovci? Sploh po tem, ko so se organizirali in integrirali v paravojaške enote, ki so presegle nivo posameznih vaških straž in preden so postali domobranci.


klicali mislim da so se po imenih ... Janez, Lojze itd ... branili pa so zemljo ... dom ...


Branili zemljo....dom...pred kom?


Pred nasiljem.


Čigavim?
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Ob dnevu OF
Reply #80 - 19.06.2006 at 09:51:07
 
vida wrote on 17.06.2006 at 08:35:44:
Igor P. wrote on 07.06.2006 at 09:54:22:
vida wrote on 06.06.2006 at 15:51:52:
Quote:
Bamby wrote on 06.06.2006 at 05:10:29:
Quote:
..., uradno ime prvih oboroženih belogardističnih enot je bilo MVAC, Miliza Volontaria Anti-Communista,  oz. če prevedem Prostovoljna antikomunistična milica, ...



Aha, razumem, hočeš samo reči, čeprav samo posredno, da je bilo uradno ime za  partizane: "banditi".

Res je, da sploh ne vem, kako so "ta beli" imenovali sami sebe. Stražarji? Vaški stražarji? Katoliški aktivisti? Erlihovci? Sploh po tem, ko so se organizirali in integrirali v paravojaške enote, ki so presegle nivo posameznih vaških straž in preden so postali domobranci.


klicali mislim da so se po imenih ... Janez, Lojze itd ... branili pa so zemljo ... dom ...


Branili zemljo....dom...pred kom?


Pred nasiljem.


Nasilje se navadno izvaja nad ljudmi.  V trenutku ko nekdo začne govoriti o nasilju nad zemljo, večnimi ognjišči, domovi, smo hitro pri interesnih ali celo ideoloških sporih. Prvi se navadno rešujejo skozi pravo, drugi skozi politiko. Sredstva pa so navadno času primerna, silovitost pa korelira z nezmožnostjo reševanja teh istih nasprotij v preteklosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Ob dnevu OF
Reply #81 - 21.06.2006 at 19:44:45
 
vida wrote on 04.05.2006 at 11:22:25:
mene pa vseeno bolj kot to zanima, kdo je bil pravzaprav v resnici Viktor Jagodic? (če nam Bamby lahko pojasniš prosim). Ne spomnim se namreč, da bi nas pri zgodovini to učili ...  Huh


Se opravičujem za pozen odgovor pač napišem kaj, ko utegnem zato svoje odgovore precej reduciram.

To tudi mene zanima, ta umor omenja Ivo Žajdela v svoji knjigi "Zasuta usta" in ga nisem zasledil v drugi literaturi, zato je tole spodaj:

Igor P. wrote on 04.05.2006 at 22:28:19:
Kaj je bil po poklicu ne vem, vem pa da je bil belogardist in izdajalec. Kako vem? Prebral sem nekje. Če je res pa nisem prepričan, ker eni pišejo da je bil nedolžen, drugi pa da ni bil nedolžen.


... po vsej verjetnosti navadna laž in sprenevedanje in spet se je izkazalo kot sem že napisal zgoraj za resnično, nalepka "belogardist" in "izdajalec" je vedno pri roki, če ni nobenega drugega opravičila za umor.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Ob dnevu OF
Reply #82 - 21.06.2006 at 20:19:44
 
Igor P. wrote on 04.05.2006 at 22:28:19:
Bambi, mogoče boš našel še kaj za svoje obsežno znanje. Če morda še ne veš, si poglej. Ali pa že zdaj črpaš znanje od tukaj: http://www.zaveza.org/



Uh kakšno tvoje "epohalno" odkritje, si končno le odkril, da planet Zemlja kroži okoli sonca in ne obratno.  Grin
Malo pozen si, in če te zanima, največ mi o komunistih povedo knjige, ki so jih napisali komunisti sami o sebi in to še takrat, ko se še niso sramovali tako kot se danes npr., da so delali revolucijo in so bili na to zelo ponosni. Tako ponosni, da so svojo vladavino povezovali z diktaturo: "diktaturo proletariata". V bistu so v svojem ponosu zelo veliko priznali česar se danes sramujejo. Npr. prejšni predsednik ZZB Ivan Dolničar je v devedesetih letih prejšnjega stoletja na veliko razlagal (beri lagal), da ni bilo revolucije ampak samo NOB in to kljub temu, da je šolstvo v prejšnjem komunističnem režimu celih 45 let takorekoč zabičalo vsem učencem, da morajo vedno ponavljati mantro: "Bila je NOB in revolucija", če želijo dobiti pozitivno oceno iz zgodovine, da ne omenjam 9 knjig: "Dokumenti ljudske revolucije" katere prva je izšla leta 1962.
Je hudič, će ti hoče en Dolničar revidirati zgodovino. Potrebno se je odločno upreti proti temu.  Grin

"Nam borcem je bilo najtežje v letih 1991 in 1992" (Ivan Dolničar)

... jaz naiven Bamby pa sem bil kot otrok vedno prepričan, da je bilo borcem najhuje v letih 1942-45.  Grin


Sedaj v vsem zgodovinskem kontekstu (Op. Bamby: samo zaradi ljubiteljev kontekstov na tej strani  Grin) lažje razumem zakaj se je Pepca Kardelj kmalu po zmagi DEMOS-a obesila na štrik.


Proletarci vseh dežel združite se ..... v Haagu
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Ob dnevu OF
Reply #83 - 22.06.2006 at 08:28:01
 
Bamby wrote on 21.06.2006 at 19:44:45:
vida wrote on 04.05.2006 at 11:22:25:
mene pa vseeno bolj kot to zanima, kdo je bil pravzaprav v resnici Viktor Jagodic? (če nam Bamby lahko pojasniš prosim). Ne spomnim se namreč, da bi nas pri zgodovini to učili ...  Huh


Se opravičujem za pozen odgovor pač napišem kaj, ko utegnem zato svoje odgovore precej reduciram.

To tudi mene zanima, ta umor omenja Ivo Žajdela v svoji knjigi "Zasuta usta" in ga nisem zasledil v drugi literaturi, zato je tole spodaj:

Igor P. wrote on 04.05.2006 at 22:28:19:
Kaj je bil po poklicu ne vem, vem pa da je bil belogardist in izdajalec. Kako vem? Prebral sem nekje. Če je res pa nisem prepričan, ker eni pišejo da je bil nedolžen, drugi pa da ni bil nedolžen.


... po vsej verjetnosti navadna laž in sprenevedanje in spet se je izkazalo kot sem že napisal zgoraj za resnično, nalepka "belogardist" in "izdajalec" je vedno pri roki, če ni nobenega drugega opravičila za umor.


Še dobro, da si napisal po vsej verjetnosti, kot sem tudi jaz napisal, da nisem prepričan, da če je res... Grin

Pa še ena zanimivost. Je blo v družini moje mame deset otrok in so imeli majhno kmetijo. Poleg tega je dedek hodil še v rudnik v službo. In že tako so imeli bolj malo za jest in so prišli k njim partizani in beli in so si vzeli, kar je pač bilo. Seveda brez vprašanja. Pa naj bi beli branili domove, kot piše Vida.

Sicer pa imata Bamby in Sinjeoka dobro taktiko. Nekaj napisat in če vama kdo odgovori z dobrim pritiargumentom, potem par dni nič napisat, da se stvar poleže in potem začet pljuvat na drugem področju. In se delat, da sta pač tisto spregledala. Dobra taktika, ni kaj.  Roll Eyes

Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Ob dnevu OF
Reply #84 - 22.06.2006 at 08:29:52
 
Bamby wrote on 21.06.2006 at 20:19:44:
Igor P. wrote on 04.05.2006 at 22:28:19:
Bambi, mogoče boš našel še kaj za svoje obsežno znanje. Če morda še ne veš, si poglej. Ali pa že zdaj črpaš znanje od tukaj: http://www.zaveza.org/



Uh kakšno tvoje "epohalno" odkritje, si končno le odkril, da planet Zemlja kroži okoli sonca in ne obratno.  Grin
Malo pozen si, in če te zanima, največ mi o komunistih povedo knjige, ki so jih napisali komunisti sami o sebi in to še takrat, ko se še niso sramovali tako kot se danes npr., da so delali revolucijo in so bili na to zelo ponosni. Tako ponosni, da so svojo vladavino povezovali z diktaturo: "diktaturo proletariata". V bistu so v svojem ponosu zelo veliko priznali česar se danes sramujejo. Npr. prejšni predsednik ZZB Ivan Dolničar je v devedesetih letih prejšnjega stoletja na veliko razlagal (beri lagal), da ni bilo revolucije ampak samo NOB in to kljub temu, da je šolstvo v prejšnjem komunističnem režimu celih 45 let takorekoč zabičalo vsem učencem, da morajo vedno ponavljati mantro: "Bila je NOB in revolucija", če želijo dobiti pozitivno oceno iz zgodovine, da ne omenjam 9 knjig: "Dokumenti ljudske revolucije" katere prva je izšla leta 1962.
Je hudič, će ti hoče en Dolničar revidirati zgodovino. Potrebno se je odločno upreti proti temu.  Grin

"Nam borcem je bilo najtežje v letih 1991 in 1992" (Ivan Dolničar)

... jaz naiven Bamby pa sem bil kot otrok vedno prepričan, da je bilo borcem najhuje v letih 1942-45.  Grin


Sedaj v vsem zgodovinskem kontekstu (Op. Bamby: samo zaradi ljubiteljev kontekstov na tej strani  Grin) lažje razumem zakaj se je Pepca Kardelj kmalu po zmagi DEMOS-a obesila na štrik.


Proletarci vseh dežel združite se ..... v Haagu


Najboljše, da še ti napišeš kakšno knjigo in bo seveda ta knjiga "knjiga vseh resnic in zmot NOB-a)  Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Ob dnevu OF
Reply #85 - 26.06.2006 at 11:07:37
 
Igor P. wrote on 22.06.2006 at 08:29:52:
Najboljše, da še ti napišeš kakšno knjigo in bo seveda ta knjiga "knjiga vseh resnic in zmot NOB-a)  Grin

napisanih je po moje že dovolj knjig, večji problem je v tem ker nekateri preprosto nočejo razumet drugačne resnice ...
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1206062520215...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ob dnevu OF
Reply #86 - 03.03.2007 at 15:00:49
 
ne najdem boljšiga placa ...

bo kle ok

http://www.gape.org/gapes/prispevki/SEPOMNITETOVARISI.pps
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6