Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9947 times)
spiritOne(Guest)
Guest




stigmatizacija?
19.04.2006 at 10:30:27
 
pozdravljeni,
zanima me ce lahko kdo interpetira dogodek, ki se je zgodil moji kolegici. Naj prvo povem, da je kolegica resnicno dovzetna za spiritualne zadeve in ima resnicno velik potencial pri teh zadevah.
No, da se vrnem k dogodku. Ob gledanju filma kristusov pasijon, ko so jezusa krizali, si je ob tem mislila, da sreca "da ona ni tako krvava" in ravno takrat v tem casu se ji je iz nosa in ust vlila kri!!! Nima pa nobenih zdravstvenih težav!

razlaga ???

Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: stigmatizacija?
Reply #1 - 19.04.2006 at 11:35:25
 
Po moje ima tako močen majnd, da je to sama sprožila. (Če si misliš "ne krvavo", je polnopomenska in zato konkretna beseda, ki teži k uresničitvi, zgolj "krvavo"; ne pa je bolj splošen in zato manj močen.) Ampak ne kar tako brezveze. Gotovo je nekaj, kar podaja ta film, zanjo pomembno. Če ne se ne bi tako zelo "zlila" z dogajanjem v filmu.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: stigmatizacija?
Reply #2 - 19.04.2006 at 11:48:54
 

Kaj pa pomeni imeti potencial pri spiritualnih zadevah?




Back to top
 
 
IP Logged
 
spiritOne(Guest)
Guest




Re: stigmatizacija?
Reply #3 - 19.04.2006 at 12:04:03
 
potencial pri spiritualnih zadevah pomeni, da se oseba z taksnimi stvarmi ne ukvarja, vendar ce bi se oseba ukvarjala, bi se oseba dosti bolj "razvila" na tem podrocju kot pa oseba ki taksnega potenciala nima!

ja, samo me bolj zanima kaksno tocno povezavo bi lahko to imel prizor iz filma?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: stigmatizacija?
Reply #4 - 19.04.2006 at 12:28:55
 

Kolikor vem se kot stigme ponavadi štejejo samo tista krvavenja, ki so identična s Kristusivimi ranami.

- čeprav mu je Mel dal v pasionu krvaveti kar povsod...



Grin
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: stigmatizacija?
Reply #5 - 19.04.2006 at 16:34:23
 
potencial gor al dol, eni so res bolj senzibilni od drugih, ampak oseba se razvija toliko kolikor ima želje spoznati sebe
Back to top
 
 
IP Logged
 
Achilcrates
2
**
Offline

divinum est sedare dolorem

Posts: 86

Gender: male
Re: stigmatizacija?
Reply #6 - 20.04.2006 at 02:37:58
 
Sugestije imajo zelo mocan efekt. Prosim, kdor to bere, naj si ne predstavlja ugriza v krhelj se ne cisto zrele limone.




case closed Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Aravindalochan das(Guest)
Guest




Re: stigmatizacija?
Reply #7 - 20.04.2006 at 18:48:58
 
Quote:
Kaj pa pomeni imeti potencial pri spiritualnih zadevah?  


Vedski spisi in čisti Gospodovi bhakte pravijo, da smo spiritualne duše. zato, ker imamo svobodno voljo se lahko odločamo. pravijo tudi, da je notranja/izvorna/inherentna narava spiritualne duše popolno znanje, večno zadovoljstvo in večen obstoj. željo po tem je lahko opazit če malo raziščemo sebe ali če preprosto pogledamo, kako se ljudje trudijo. trudijo na tak način, ne samo da bi preziveli ampak da bi zadovoljno živeli. zakaj se trudimo?

moj Gurudev Šrila Bhakti Vallabha Tirtha Maharaj pravi, da je Absolutna resnica lahko samo ena. če bi jih lahko bilo več, pol to ne bi bila več Absolutna resnica. Absolut nikoli ne more izgubit svoje absolutne pozicije, ker če bi jo lahko potem to ne bi bil več Absolut. tudi Vede in ostali čisti gospodovi sluge (Vajšnave) pravijo, da je Absolut lahko samo eden. nič ne more obstajat izven Njega, ker če bi lahko, pol to ne bi bil več Absolut.

če pogledamo malo v sebe in okoli sebe, lahko vidimo (govorim za sebe) da mi nismo ta Absolut. ker če bi bili Absolut, pol bi lahko priklicali sonce kadarkoli. ampak ne, moremo počakat na njegovo milost, da se nam prikaže. po drugi strani pa moremo biti tudi mi iz Absoluta, ker nič ne obstaja izven Njega. torej mi ne moremo biti ničesar drugega kot (zanemarljivo) majhen delček Absoluta. mi izhajamo iz Absoluta, a hkrati nikoli ne moremo biti enaki Njemu. mi smo posledica On je vzrok. Mi smo odvisni On je neodvisen. mi smo sluga, On je gospodar. On je uživalec, mi smo uzivani. to je naša pozicija, v kateri smo zmeraj. mi se lahko odločamo, lahko mislimo, čutimo, ljubimo itd...vse to, zaradi tega ker smo osebe. smo življenje. in tudi On je življenje. On je oseba. On je vseveden, vsedober, vsemogočen. On je Absolutna Vsevišnja Božanska Osebnost.

Vede pravijo, da smo mi življenje. nismo materija. telo (materijo) poganja življenje. to življenje smo mi, spiritualna duša. materija sama po sebi se venomer spreminja, nastaja in propada. tako kot naše materialno telo. ko življenje gre iz telesa, je telo samo kup materije ki nima življenja. ko vstopi življenje spet v materialno telo, le-to spet začne nastajat, spreminjat, propadat. grobo materialno telo od otroka, do mladenica, starca, itd...ali materialno subtilno telo od neumnega, do malo bolj pametnega, do pametnjakoviča, do pozabljivca (um)...itd...

   
naša (relativna) svobodna volja ter hkratna enost in različnost nam omogoča da lahko ljubimo. za ljubezen sta vedno potrebna dva (različnost), ki služita eden drugemu v ljubezni (sta eno). tud če "ljubimo sebe" sta ob pozornem poslušanju tukaj prisotni dve entiteti. z meditacijo lahko to še bolj opazimo. če prav razumem Gurudeva, je z besedo spiriualni potencial mišljeno, da je (spiritualna) ljubezen v bistvu naša najbolj naravna pozicija, naša notranja narava. ampak zakaj potem trentno ne doživljamo te ljubezni, ki če jo že imamo v potencialu oz. je to naša izvorna narava ? zato, ker je ljubezen prostovoljna.    


Hari bol
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: stigmatizacija?
Reply #8 - 21.04.2006 at 08:58:37
 


Prej sem pozabil: stigmatizacija je nekaj precej drugačnega od stigmatizma.

(zaenkrat vam ne bi kratil veselja do raziskovanja semantičnih slepih čreves)



Grin
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: stigmatizacija?
Reply #9 - 07.11.2006 at 23:23:35
 
Quote:
pozdravljeni,
zanima me ce lahko kdo interpetira dogodek, ki se je zgodil moji kolegici. Naj prvo povem, da je kolegica resnicno dovzetna za spiritualne zadeve in ima resnicno velik potencial pri teh zadevah.
No, da se vrnem k dogodku. Ob gledanju filma kristusov pasijon, ko so jezusa krizali, si je ob tem mislila, da sreca "da ona ni tako krvava" in ravno takrat v tem casu se ji je iz nosa in ust vlila kri!!! Nima pa nobenih zdravstvenih težav!

razlaga ???



Razlaga je po moje v tem, da so res ljudje, ki so dovzetni za take stvari in se jim na telesu pojavljajo stigme. Eden župnik na Hrvaškem, zdaj se ne spomnim imena, je ravno tako znan, da ima na telesu stigme, pa opisi svetnikov, ki so podoživljali Kristusove rane in so se jim le te resnično pojavile na telesu. Očitno je kolegica res dovzetna, da podoživlja stvari in se ji to odrazi tudi na fizičnem nivoju.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: stigmatizacija?
Reply #10 - 08.11.2006 at 08:08:29
 
Ja, oni Zlatko Sudac , se ga spomnim, je imel podobne . Mogoče pa je prijateljica imela le previsok pritisk. Mogoče pa je imela le preveč krvi, zaradi navala krvi . Mogoče pa je res notr padla v te sfere .  Undecided Se mi pa zdijo te stvari izredno zanimive in sem bil tudi na srečanju Giovanija Bongiovanija ki je imel iste , pred nekako 10 leti v Postojni .  Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: stigmatizacija?
Reply #11 - 08.11.2006 at 11:34:23
 
Smiley Seveda, Kopron, Zlatko Sudac! A lahko poveš kaj več o srečanju v Postojni, kako izgledajo te stigme, kako ti ljudje doživljajo takšne mistične stvari, kot je pojava stigem?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: stigmatizacija?
Reply #12 - 08.11.2006 at 18:47:34
 
Uf, bolj malo sem ga razumel, pa še manj se spomnem , ker sem takrat imel burne čase z bivšo   Embarrassed . No, menda , ko krvavijo, ga na nek način ( Giovannija ) tudi bolijo, je rekel , kot sem ga vprašal . Vendar, je rekel, da je to bolečina veselja, ker gre ta le v dobro človeštva . Menda naj bi ga nagovoril sam Jezus, da bi prenesel del trpljenja človeštva . Ima tudi družino in otroke . Šele zdaj, po 10 letih ga razumem. Vendar pa še vedno malo dvomim, ker je danes moderno biti " in New Age " , pa še zgleda , da se je tip izgubil nekam . Moram zdele preverit po netu, kam se je skril . Bye 4 now ... Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: stigmatizacija?
Reply #13 - 21.11.2006 at 16:11:16
 
preberte si knjigo Pater Pij, je izsla pri Ognjiscu..
Kr zanimivo..on je imel ful te stigme in to..
Smiley
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: stigmatizacija?
Reply #14 - 21.11.2006 at 16:13:16
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2