Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 8693 times)
eva(Guest)
Guest




prejšnje življenje
11.04.2006 at 15:03:41
 
Ali se otrok v najzgodnejšem otroštvu lahko spominja kakšne travme iz prejšnjega življenja?  Vprašanje izvira iz pozornega opazovanja mojega sina.

Kaj menite?

E
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: prejšnje življenje
Reply #1 - 11.04.2006 at 15:06:30
 
Quote:
Ali se otrok v najzgodnejšem otroštvu lahko spominja kakšne travme iz prejšnjega življenja?  Vprašanje izvira iz pozornega opazovanja mojega sina.

Kaj menite?

E

ja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
eva(Guest)
Guest




Re: prejšnje življenje
Reply #2 - 11.04.2006 at 15:10:39
 
Nikoli še nisem toliko razmišljala o tem kot zdaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
the_s
1
*
Offline

OMG! It's t3h s!
Posts: 22
ljubljana
Gender: male
Re: prejšnje življenje
Reply #3 - 21.07.2006 at 22:15:11
 
sigurno.. vbistvu je škoda da se več ne spomni oz. dalj časa zapomni.. Ob vnovični inkarnaciji, nas počasi prevzame ta gosta energija (fizični svet) in nekako pozabimo na vse tisto kar se je dogajalo, v naših prejšnjih inkarnacijah v fizični, gosti materiji tako kot tudi kaj smo počeli med "postanki" v eteričnem svetu ali karkoli ga želite imenovat. In v tem zadnejm postanku pred "dušino" inkarnacijo se nekako odločimo s pomočjo vodnikov in prijateljev kaj se mamo novega za naučit oz. kaj je naš namen tukaj v fizičnem svetu.. zato je res škoda, da se tega namena potem velika večina ne spomne in morebiti zapravijo čas za druge reči. Naš namen je skrit še vedno nekje v globinahnaše zavesti, zato mnogo ljudi meditira, oskuša odkrivat nova stanja zavesti in se astralno projecirat, da bi našli "izgubljene" napotke.
Back to top
 

&&...
the_s  
IP Logged
 
the_s
1
*
Offline

OMG! It's t3h s!
Posts: 22
ljubljana
Gender: male
Re: prejšnje življenje
Reply #4 - 21.07.2006 at 22:27:21
 
aha še nekaj morda o rojevanju.. Bral sem zanimivo kjigo na to temo imenovano "Devet Stopnic - Zgodba o rojstvu in vnovičnem rojstvu". Avtorja sta ila dva francoska zakonca, katerih imen se trenutno ne spomnim. Knjiga pa govori o njunih izkušnjah, ki sta jih imela z "dušo", ki se je 9 mesecev utelešala in ju ob tem povabila na to dolgo pot preivajanja na fizičen svet. Vse to sta doživela s pomočjo t.i. astralne projekcije..

Veliko knjig je bilo napisanih na temo, kaj se zgodi ko "umremo" v tem fizičnem svetu.. zelo zelo malo pa kako se rojevamo.. in po teh pričevanih je reojevanje oz. inkarniranje v fizično/gosto energijo za dušo v "tistem" svetu enako kot mi doživljamo smrt v tem. Pravtako imamo "gori" mnogo prijateljev in vodnikov, kjer živimo duhovno življenje etc.. in to da moramo zapustiti svoje najbližje tam "gori" je ravno tako hudo kot tu spodaj, če ne še bolj. Zato mnogo duš doživlja rojstvo v fizični svet kot šok, mnogi jokajo cele dneve, imajo probleme z vsem tem, počutijo se utesnjeni zaradi svojega fizičnega telesa.. mnogi ki imajo težak porod (recimo jaz) naj se sploh ne bi želeli vrnit v fizični svet, nekateri celo ne preživijo poroda, ker si je duša v tistem trenutku preveč zadala za to življenje in ne zdrži in še mnogo je razlogov..

Ampak otrok se rodi določenim staršem z razlogom, sam si jih je zbral, da se bo v tem okolju nekaj naučil, ali pa da bo nekaj naučil starše oz. svoje bližnje.. ali oboje. Definitivno priporočam Vsem bodočim staršem in tudi ostalim, da si preberejo zgoraj omenjeno knjigo, ker bodo potem lahko mnogo bolje poskrbeli za "prihod" svojega otroka in spoznali mnogo stvari..

lp,saš
Back to top
 

&&...
the_s  
IP Logged
 
Kristina
1
*
Offline


Posts: 7
Ljubljana
Gender: female
Re: prejšnje življenje
Reply #5 - 12.08.2006 at 00:33:36
 
Eva, ce zelis bolje razumeti, priporocam knjigo Ali zivimo le enkrat? (Barbara Novak Skarja in drugi avtorji)

Sem bila na njenem predavanju in je govorila ravno o primerih, ko se otroci spominjajo prejsnjih zivljenj. Ocitno smo kasneje prevec zaposleni z odkrivanjem novega zivljenja, da pozabimo na prejsnji svet in v nasih mislih naredimo prostor za nove izkusnje.

Lp Smiley
Back to top
 

Timeless - center popolne sprostitve: lebdenje v komorah, masaza, refleksna masaza, nehipnoticna regresija &&http://www.timefloat.com
 
IP Logged
 
madafaka
1
*
Offline

Ignoranca je huda bolezen

Posts: 3
Ljubljana
Gender: male
Re: prejšnje življenje
Reply #6 - 05.09.2006 at 11:34:15
 
Quote:
Ali se otrok v najzgodnejšem otroštvu lahko spominja kakšne travme iz prejšnjega življenja?  Vprašanje izvira iz pozornega opazovanja mojega sina.

Kaj menite?

E



Tukaj bom pisal ker menim, da ste zreli za take pogovore(sveto upam da se ne motim, ker če se bom izpadel totalen debil)

Jaz se spomin samo ene zadeve oz. bolje rečeno sem se. Danes je stvar drugačna, ker čutim in se zavedam, da je prej nekaj bilo a nimam nobenih zavestnih spominov.

Vse skupaj se je začelo leta 2003 ko sem nekega večera doživel "flash" in misel, ki me je stresla je bila "zakaj umremo" in vse kar je s tem povezano(ne bom na široko pisal, ker nimam 10 dni časa za vse). No, ker sem živel normalno življenje, je bil to zame zelo hud šok, če ne prehud. Normalno je sledil napad tesnobe in od šoka nisem mogel trezno razmišljati. Obisk pri psihiatru mi žal ni pomagal (kar sem ugotovil po 2. letih.) zato sem se sam lotil zadevo rešiti. Naletel sem na regresijo do katere sem imel recimo temu zategnjeno mnenje, ker se mi duhoven svet ni zdel realen. No prav tam so se mi odprle oči ze te stvari in ko sem skozi čas, ki je vmes pretekal delal na tem sem ugotovil veliko stvari. Tolk nakratko kako sem to tega sploh prišel.

Kar se tiče mene kot otroka, sem že takrat jokal in spraševal starše, zakaj moramo umreti(star sem bil 3 leta in nikoli nisem bil izpostavljen smrti ali da bi kdo v bližini umrl) v bistvu sploh izraza za smrt nisem poznal ampak sem spraševal zakaj nismo večno tukaj. Ko me je mama spraševala kje tukaj ji nisem znal povedati. Starši so se takrat kar malo bali kaj je z mano vendar sem kar naenkrat nehal s tem. Je pa ena stvar, ki je verjetno ostala iz prejšnjega življenja nikoli ampak res nikoli nisem prenesel samote, še danes jo ne. Delni odgovor nato sem videl na regresiji.


Tako, da upam Eva, da boš lažje razumela obnašanje svojega otroka in da se ne ustrašiš če kaj "čudnega" izjavi.  
Vsekako pa priporočam kako knjigo na to temo.

lp

Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: prejšnje življenje
Reply #7 - 05.09.2006 at 12:31:01
 
A še velja, da se mora vsak 'nekdaj' soočit in sprijaznit s svojo samostjo?  

Enih par lepih:

Kdorkoli uživa v samoti je ali divja zver ali bog. (Francis Bacon)

Ves pekel je v tej besedici: samota. (Victor Hugo)

Samota je zame izvir zdravljenja, zaradi katerega je moje življenje vredno živeti. Govorjenje je zame pogosto muka in potrebujem več dni molka, da si opomorem od jalovosti besed. (Carl Gustav Jung)

Dobro je biti sam, kajti samota je težka. To, da je težka, nam mora biti razlog, da jo čim več uporabljamo. (Rainer Maria Rilke)

Nujna sta samotnost srca in duha. Če ju nimate, niste sami tudi, če bi bili sami na svetu. Če ju imate, se lahko pomešate v katerokoli množico in vendar boste samotni. (Jan Van Ruysbroek)
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: prejšnje življenje
Reply #8 - 05.09.2006 at 15:20:46
 
the_s wrote on 21.07.2006 at 22:27:21:
Ampak otrok se rodi določenim staršem z razlogom, sam si jih je zbral, da se bo v tem okolju nekaj naučil, ali pa da bo nekaj naučil starše oz. svoje bližnje.. ali oboje ...



kaj bi potem rekel na to, da včasih država preko centra za socialno delo poseže vmes, odvzame otroka staršem in ga dodeli v rejo, ne glede na to da se starši s tem ukrepom ne strinjajo  Huh

Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: prejšnje življenje
Reply #9 - 06.09.2006 at 08:34:42
 
vida wrote on 05.09.2006 at 15:20:46:
the_s wrote on 21.07.2006 at 22:27:21:
Ampak otrok se rodi določenim staršem z razlogom, sam si jih je zbral, da se bo v tem okolju nekaj naučil, ali pa da bo nekaj naučil starše oz. svoje bližnje.. ali oboje ...



kaj bi potem rekel na to, da včasih država preko centra za socialno delo poseže vmes, odvzame otroka staršem in ga dodeli v rejo, ne glede na to da se starši s tem ukrepom ne strinjajo  Huh



Saj verjetno privržencem raznoraznih new age teorij (karma, reinkarnacija, pa to) nima smisla karkoli govorit, pa kljub temu ne morem mimo zgoraj napisanega stavka.

Ne samo da je to skrajno bedasto, je tudi popolnoma brez sočutja, človečnosti in etike. Namreč, mirno gledati zlorabo otroka in to vzeti kot karmo, ki si jo je izbral.

Tudi za starše veljajo meje in žal niso vsi zreli, odgovorni in ljubeči.
Back to top
 
 
IP Logged
 
madafaka
1
*
Offline

Ignoranca je huda bolezen

Posts: 3
Ljubljana
Gender: male
Re: prejšnje življenje
Reply #10 - 06.09.2006 at 11:10:50
 
vida wrote on 05.09.2006 at 15:20:46:
the_s wrote on 21.07.2006 at 22:27:21:
Ampak otrok se rodi določenim staršem z razlogom, sam si jih je zbral, da se bo v tem okolju nekaj naučil, ali pa da bo nekaj naučil starše oz. svoje bližnje.. ali oboje ...



kaj bi potem rekel na to, da včasih država preko centra za socialno delo poseže vmes, odvzame otroka staršem in ga dodeli v rejo, ne glede na to da se starši s tem ukrepom ne strinjajo  Huh



Zanimivo vprašanje. Jaz nisem veren ampak bi rekel"čudna so pota gospodova" al kako je že un rek.
Jaz osebno poznam človeka, katerega bi sigurno bilo treba vzeti staršem, ko je bil majhen, ker tisto so bile muke. Ampak moram reči, da je on sedaj ko je sam starš odličen oče katerega bi si lahko samo želeli. Vprašanje pa je kakšen oče bi bil, če bi ga vzeli v rejo.


Back to top
 
 
IP Logged
 
madafaka
1
*
Offline

Ignoranca je huda bolezen

Posts: 3
Ljubljana
Gender: male
Re: prejšnje življenje
Reply #11 - 06.09.2006 at 11:12:30
 
lola wrote on 06.09.2006 at 08:34:42:
vida wrote on 05.09.2006 at 15:20:46:
the_s wrote on 21.07.2006 at 22:27:21:
Ampak otrok se rodi določenim staršem z razlogom, sam si jih je zbral, da se bo v tem okolju nekaj naučil, ali pa da bo nekaj naučil starše oz. svoje bližnje.. ali oboje ...



kaj bi potem rekel na to, da včasih država preko centra za socialno delo poseže vmes, odvzame otroka staršem in ga dodeli v rejo, ne glede na to da se starši s tem ukrepom ne strinjajo  Huh




Saj verjetno privržencem raznoraznih new age teorij (karma, reinkarnacija, pa to) nima smisla karkoli govorit, pa kljub temu ne morem mimo zgoraj napisanega stavka.

Ne samo da je to skrajno bedasto, je tudi popolnoma brez sočutja, človečnosti in etike. Namreč, mirno gledati zlorabo otroka in to vzeti kot karmo, ki si jo je izbral.

Tudi za starše veljajo meje in žal niso vsi zreli, odgovorni in ljubeči.


se strinjam. Največji zločin, ki ga lahko človek naredi je da izda lastnega otroka. Tudi zloraba(ni važno kakšna) je izdaja. Takim ljudem, bi sodil po hitrem postopku.

Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: prejšnje življenje
Reply #12 - 03.11.2006 at 21:41:12
 
Quote:
Ali se otrok v najzgodnejšem otroštvu lahko spominja kakšne travme iz prejšnjega življenja?  Vprašanje izvira iz pozornega opazovanja mojega sina.

Kaj menite?

E


Pravijo, da se otrok v prvih letih spominja prejšnjega življenja, morda ne vsi, nekateri pa sigurno. Potem ti spomini počasi zbledijo, še posebno, ker večina staršev smatra besede otrok glede takih vtisov za domišljijo. Tako da je čisto možno, da se tvoj sin spominja kakšne travme iz prejšnjega življenja.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: prejšnje življenje
Reply #13 - 04.11.2006 at 13:04:26
 
Super, čestitam, :; nekateri te se prav dobro izkazali z povedanim , recimo The_s-Saš, Satya, Kristina ..., čeprav tudi oni "posiljevalec mater" , z grdim imenom, je tudi še kar nekaj  zadel . Drugi so pa že mimo . No, že mnogo, mnogo knjig je bilo napisanih, na te teme, nekatere lažnive, druge resnične . Sem pa tudi par let nazaj bral " V objemu Svetlobe ", ki mi je tudi marsikaj pripomogla v življenju . Tudi to knjigo priporočam vsem, čeprav ni toliko direktna za otročičke . Torej, sedaj, v novejših časih, ko se rojevajo boljše duše, se tudi lažje spominjajo prejšnjih življenj, sigurno  da .  Lep, sončen dan še naprej ... Bošt Smiley+
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1