Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7037 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Čas
Reply #15 - 15.03.2006 at 14:08:12
 
Čas je abstrakcija, način, kako um dojema (percepira) dogajanja, gibanja, zaporedje dogodkov.

Natančneje je bil čas definiran v fiziki, vendar se je tudi tu dojemanje časa z novimi spoznanji spreminjalo.

Po Newtnovi mehaniki je bil čas  enakomeren in reverzibilen (dogodke bi bilo mogoče zavrteti tudi nazaj)

Po relativnosti pa čas ni več enakomeren in se lahko krči ali celo ustavi.

Spoznanja kvantne mehanike pa narekujejo celo ireverzibilnost časa, kar pomeni, da dogodkov ni mogoče zavrteti nazaj, podobno, kot bi nazaj zavrteli film. To delno sledi sicer že iz klasične mehanike iz entropijskega zakona v termodinamiki, vendar bi tudi tam vsaj načeloma še vedno lahko "film zavrteli nazaj", po kvantnih zakonih, pa to ni več možno niti načeloma. To je tista puščica časa, smer, o kateri se je že toliko razpravljalo in za katero vse kaže, da gre lahko le "naprej", kar pomeni, da dogodkov ne moremo zavrteti tako, da bi potekali nazaj (da bi se v obratni smeri vrnili v ista stanja, v katerih so bili že prej)


Back to top
 
 
IP Logged
 
svobodnjak(Guest)
Guest




Re: Čas
Reply #16 - 15.03.2006 at 18:58:51
 
Čas,čas,čas.

Še ena,od prevar v človeštvu.

Vse to in še mnoge druge stvaritve so"čarovnije",kolektivne zavesti.


Karma:da obstaja,kot popravni izpit tako,pri opravljanju tega izpita dobivamo tudi različne informacije in pokazatelje ali smo pravilno usmerjeni itd....

Žal vam ne morem rezložiti ter pojasnit kakšni so ti znaki kajti vsi smo različni in vsi smo eno.






Back to top
 
 
IP Logged
 
quadesh
1
*
Offline

In love with live
Posts: 37

Gender: female
Re: Čas
Reply #17 - 19.05.2006 at 12:51:26
 
Čas...
meni osebno se je to vedno zdel le plod človeške norosti. Ure, koledarji, ipd....zakaj bi to sploh rabili? V bistvu sploh ni pomembno ali je ura 2 ponoči ali 5 popoldne-početi bi morali tisto kar nam v tistem trenutku sede-in to neglede na primeren oz. neprimeren čas.
In še nekaj v tem stilu-kdo zaboga si lahko dovoli, da reče nekomu, da je prestar oz. premlad?? Pomislite, če ne bi bilo let bi se ljudje (določeni ljudje) veliko prej poštekali kot pa sedaj, ko nam čas predstavlja neke omejitve??
Me zanima, če ima še kdo podobne poglede?? Undecided



Stori, kar moraš, s tem, kar imaš, tam, kjer si.
Back to top
 

Več svetlobe, ko spustiš vase, svetlejši postane svet v katerem živiš.
 
IP Logged
 
bog(Guest)
Guest




Re: Čas
Reply #18 - 19.05.2006 at 19:14:35
 
Ja cas ni tok tezko razlozit, kot si mislite, se najbolj sem osebno naklonjen trditvam SVOBODNJAKA.

Tkole nekak si js predstavljam- cas je samo se ena od iluzij cloveka, ampak nismo sami krivi, nismo si sami izmislili casa, cas nam je bil dan, res je ena prevara.
ce gledas na cas kot na sekunde, minute, ure, dneve, tedne, to je iluzija, tednov in mesecev ni samo mi mislimo in verjamemo da je, zato pac je.
dal so nam neke zapestince ki nam kazejo kolk je cas kasna fama...kako lohk neka naprava na steni tvori nas cas, fama...
edini cas ki obstaja  in je merljiv je odvisen od medsebojne lege in gibanja planetov- like polna luna, soncni mrk, ...pa se ta se skos ponavlja v nekem ciklu.
lazje bi izmerili cas z vdihi in izdihi, ta cas ki pa ga poznamo mi in ga stejemo kot nasa leta, ter ga nosimo okoli zapestja pa je samo se ena od mnogih iluzij,utvar..
npr. star sem 24 let- kasna fama.....prej bi rekel da sem star 500 polnih lun in 6 soncnih mrkov
Back to top
 
 
IP Logged
 
bog(Guest)
Guest




Re: Čas
Reply #19 - 19.05.2006 at 19:28:25
 
pozabu sem dodat se eno od splosnih dejstev, zakaj je bil ta cas nam dan.
najprej se vprasimo kako vpliva ta cas na nas mislm da negativno in omejujoce, npr, uh ura je ze 6 zjutri moram domov kaj bodo doma rekl....star sem ze 30let pa se nimam druzine, nimam funce/fanta, nism nc naredu v lajfu vse to nas omejuje.
je pa res da ta sistem brez tega danega casa nebi mogu funkcionirat, sej kako bi pa pol folk hodu v sluzbo,solo, mormo bit orientirani da lohk sluzimo temu materialisticnemu svetu(sistemu) ki je pa itak ena fama.....pa smo spet tam vse je fama...zakaj je to tko je pa ze drugo vprasanje..
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Čas
Reply #20 - 19.05.2006 at 19:45:56
 
quadesh wrote on 19.05.2006 at 12:51:26:
Čas...
meni osebno se je to vedno zdel le plod človeške norosti. Ure, koledarji, ipd....zakaj bi to sploh rabili? V bistvu sploh ni pomembno ali je ura 2 ponoči ali 5 popoldne-početi bi morali tisto kar nam v tistem trenutku sede-in to neglede na primeren oz. neprimeren čas.

če bi ne blo dnarja kot tazga ... bi blo full lažje ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aravindalochan das(Guest)
Guest




Re: Čas
Reply #21 - 19.05.2006 at 20:50:43
 
sposobnost razlikovanja med večnim in minljivim nam je kot človeku omogočena. če tega ne izkoristimo tukaj in zdaj, ni nobene garancije kdaj nam bo to spet omogočeno.

Hari bol.

 
Back to top
 
 
IP Logged
 
quadesh(Guest)
Guest




Re: Čas
Reply #22 - 22.05.2006 at 09:35:40
 
gape:
če bi ne blo dnarja kot tazga ... bi blo full lažje ...


Se strinjam, itak smo pa zdejle že tako globoko v tej "sceni", da je najbolš, da se sprijaznimo s tem.

In seveda, da se čim manj obremenjujemo z "pri 30tih še vedno sam/a" scenami-škoda živcev Wink



Don't fight the stream, just go with the flow:D
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2