Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 21350 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Gibanje za pravičnost in razvoj
Reply #30 - 06.03.2006 at 21:51:33
 

sinjeoka wrote on 06.03.2006 at 19:08:47:
humanitarna organizacija pa naj izvaja več humanitarnosti in manj PR-ja, da se ji ne bo zgodilo kot Unicefu

Art of living izvaja mnogo več kot le PR: http://www.artofliving.org/

sinjeoka wrote on 06.03.2006 at 19:08:47:
p.s. Zanimiva ta Fundacija o Umetnosti življenja, ki v Sloveniji nima odprtega niti transakcijskega računa (preverljivo na pageu Banki Slovenije), malo manj razvppito društvo, ki se imenuje po zvezdi, ki greje našo Zemljo premore kar 3 ...

Art of living v Sloveniji deluje pod uradnim imenom Zavod za razvoj človekovih vrednot: http://www.artofliving.si/

Zdej pa zihr ne bo težko TRja najt ...
Namesto prostovoljnega prispevka ti pa udeležbo na osnovnem tečaju priporočam; bo vsem nucal, ne le teb ...

sinjeoka wrote on 06.03.2006 at 19:08:47:
in še nekaj - na vprašanje, ali Indijski mediji dogodek slučajno kakorkoli omenjajo, je moj prijatelj iz delhija odgovoril v smislu .... "zakonske težave Britney Spears so očitno pomembnejše za naše časopisje, o kakšnem vele dogodku na Šri Lanki, pa nimam pojma"

Slišmo tisto, kar čmo ... sprašujemo pa tut; lahko clo na tak način, da ja ni odgovora.
Oziroma je - o tem, kaj nekoga res zanima, npr. Britney, ne pa neko druženje množice in politikov in ...

Sicer pa, dogodkov je bilo kar precej, bili pa so v Bangaloreju, Indija.

Program je objavlen vsaj tle: http://www.artofliving.org/silverjubilee/events.htm

Tole so pa infoti & članki, najdeni na brzino:

http://presidentofindia.nic.in/scripts/sllatest1.jsp?id=738
http://www.deccanherald.com/deccanherald/Jan122006/district18352006111.asp
http://in.news.yahoo.com/060220/139/62lvc.html
http://www.welchmedia.com/news/article_462.shtml

Quote:
Art of Living silver jubilee celebrations end in Bangalore
20 Feb 2006

By K.G.Vasuki, Bangalore: Silver jubilee celebrations of the world famouse Art of Living meditation course came to an end on Sunday with a large number of people attending the “Maha Sudharshan Kriya'.

Millions of people gathered at the Jakkur Airfield in Bangalore to attend the mass meditation “Maha Sudharshan Kriya', a meditation technique devised by the spiritual guru in 1981 on the third and the final day of the Art of Living silver jubilee celebrations.

President APJ Abdul Kalam, who arrived soon after the kriya, said he was “delighted” to be participating in the celebrations. Dr. Kalam appreciated the efforts of Ravi Shankar for bridging the gap in the society.

“Respected religious leaders and the members who are assembled here, I have put forward a three dimensional approach for the evolution of the society. Can the Art of Living with multiple religious conglomerate here (will) evolve a system that can capture and propagate an action-oriented doctrine on the evolution of the citizens?”, said President APJ Abdul Kalam.

Spirituality should have the following missions...number one- The evolution of the society, number two using music as a binding force of the mind and hearts throughout the world. Just now I saw...any violent god will melt there...third...making fine arts as a part of the curriculum in the secondary and university education. Fourth, celebration of inter-religious festivals...every religious organisation should celebrate the festivals of other religions, five...multi-religious community projects for e.g. religious schools should welcome 20 percent poor boys and girls from other religions. Six, the education system must be able to draw the best thoughts of all the religions and promote among all the participants. A healthy exchange of ideas, promotion of a common goal among the participants to become a useful member of the entire society, radiating harmony everywhere should be the goal of the entire educational process,” said Kalam.

Conscience is the light of the Soul that burns within the chambers of our psychological heart. It is as real as life. It raises the voice in protest whenever anything is thought of or done contrary to the righteousness. Conscience is a form of truth that has been transferred through our genetic stock in the form of the knowledge of our own acts and feelings as right or wrong.

He further went on tosay that a virtuous and courageous person can alone use the instrument of conscience. He or she can alone hear the inner voice of the soul clearly.

“In an impious person this faculty is dead. The sensitive nature of his or her conscience has been destroyed by sin. Hence he or she is unable to discriminate right from wrong. The members of the “Organization of Spiritual Glad tidings” should develop this virtue of the ability to use their own conscience and also inspire others to do so which will enable them to enjoy the freedom and remove their anxiety and worries,” he added.

“Wisdom has got to be inculcated to the mankind by the parents, teachers and leaders from various walks of life in the society and most respected religious and spiritual leaders of various religions and traditions. Such training and exposure among our youth will definitely enable them to develop human values and ethics needed for promoting universal harmony,” he said.

Leader of Opposition L.K.Advani, Gujarat Chief Minister Narendra Modi, BJP leader Anantha Kumar, a galaxy of leaders and other dignitaries were also present at the event.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Gibanje za pravičnost in razvoj
Reply #31 - 06.03.2006 at 22:49:51
 
ARS wrote on 06.03.2006 at 21:51:33:
Art of living izvaja mnogo več kot le PR: http://www.artofliving.org/




Še eni prodajalci megle.


U bistvu že po imenu - resnični umetniki življenja, ki folk cufajo za dnar, da bi jih učili živeti .

Enostavna formula  Grin

Ars bi se rada naučila živeti brez denarja?

Daj mi ves svoj denar in te bom takoj naučil  Grin Grin Grin Grin Grin


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Gibanje za pravičnost in razvoj
Reply #32 - 06.03.2006 at 23:42:02
 
definitivno so dobri prodajalci megle ... podatki za leto 2004

Naziv: ZAVOD ZA RAZVOJ ČLOVEKOVIH VREDNOT ZAVOD ZA RAZVIJANJE IN DVIGOVANJE KAKOVOSTI ČLO- VEŠKEGA ŽIVLJENJA V FIZIČNEM, UMSKEM IN DUHOVNEM SMISLU, L
ZAVOD ZA RAZVOJ ČLOVEKOVIH VREDNOT LJUBLJANA
Ulica: SAVELJSKA CESTA
Hišna številka: 75 G
Poštna številka: 1000
Pošta: LJUBLJANA
Vrsta organizacije: Zavod
Dejavnost: Drugo izobraževanje, izpopolnjevanje in usposabljanje, d. n.
Datum ustanovitve: 22.4.1998
Število zaposlenih: 1
Prihodki: 0 mio SIT
Geokoda X: 461970
Geokoda Y: 105456
Tip: 1



da so lahko sfinancirali Drnovškov pratež Smiley) ... mogoče bi morali začeti pri njemu in ga naučiti kako se živi brez denarja. Če bo šolanje uspešno, jim lahko pošljemo še kakšnega politika ...

(Če se pa v kej verjamem, je pa to, da se ukvarjajo še s čim drugim razen PR, toda jaz pravim ... Let the money be, wher your mouths are.)

p.s. Ker gre za resnega človeka, je bil odgovor mojega prijatelja hudomušen ... na mojo prošnjo je namreč pregledal nekaj indijskega dnevnega časopisja o tem veledogodku (pa ne samo on) ... naši mediji znajo poskrbeti za kreativno prikazovanje pomembnih dogodkov v tujini (Belgija Nemčija, Avstrija UK, Irska, Turčija - so bile prikrajšane za luksuz vedenja kaj počne naš veliki predsednik)
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Gibanje za pravičnost in razvoj
Reply #33 - 07.03.2006 at 09:58:45
 
t wrote on 05.03.2006 at 21:37:18:
gape wrote on 05.03.2006 at 14:37:56:
t wrote on 05.03.2006 at 14:06:04:
Če se za nekaj zavzemaš, mogoče za nekaj, kar je celo v nasprotju s tvojo funkcijo, potem pač ali utihneš ali pa zamenjaš funkcijo.

explain

Če si ti na neki najvišji državniški funkciji, potem najbrž opravljaš to funkcijo po svojih najboljših močeh - če misliš, da lahko drugače storiš več, oziroma da na tej funkcijo ne moreš storiti dovolj in da bi ustanovil še neko drugo organizacijo, potem je edina opcija ta, da svojo funkcijo častno zapustiš, potem pa se posvetiš tej drugi organizaciji. Mislim da imeti najvišjo funkcijo v neki državi, hkrati pa ustanavljati še neka kvazi civilna gibanja ne gre (nekonsistenca je v tem, da je to najmanj sedenje na dveh stolih - ki sta na nasprotnih straneh šanka).

Če imaš funkcijo, da si tajnica, ki podpisuje zakone, potem to delaš, ne pa da po cajtngih namiguješ, da premišljuješ, da mogoče pa ti ne bi podpisal...

(če pa želiš še en mandat na svoji funkciji pa ne bodi mona in povej...potem pač vsi vemo, kam Brodijeva šapka kaže)

Wink

kar se tiče tajnice je jasno
njena naloga je taka kot je
jasno je tud da ma še vedno pravico rečt kar pač hoče
kljub temu da ma svoje naloge ki jih mora opravt, če ne zgubi službo
to da govori naglas o tem, da podpisuje neki s čimer se provzaprov ne strinja čist, mislm da težava ne more bit ...
kot sm že reku, če bi kej narobe naredu, bi ga že 'indajtal'

to da bi bil še en mandat predsednik, mislm da ni dilema ...
ne vem kaj ma šapka od brodija s tem

in kar se mene tiče, smo od skoz vedl da edin tisti ki opravljajo državne funkcije lahko RES neki spremenijo
višje k so blj lahko vplivajo na spremembe
pa nikol niso mel interesa
namreč, čim delaš za ego tazga interesa ne moreš met
tko da ... če si na tem mestu in tak interes izkažeš, kažeš vsaj na to, da se ega zavedaš in da delaš neki na tem da bi se on zmanjšu ... njegov vpliv na tvoje življenje, tvoje odločitve

se reče
definitivno s te funkcije k jo ma lahko stori največ,
če ga le ni strah, da naslednjič pa mogoče ne bo izvoljen, ker bo nerazumljen ... ali celo da ga parlament odstavi

kolkr jest razumem mu na mestu predsednika ni prepovedano se it civilnodružbenopremikajočih projektov - gibanj
če iz tega izide tudi neki kar bo sodelovalo na volitvah, mislm da glih tko ne more bit problem

to da sta oba stola
predsednik države
in
predsednik gibanja za pravičnost in razvoj
na nasprotnih straneh šanka (kot praviš)
je pa skranji čas da se neha
treba prešaltat na okroglo mizo

predsednik države mora postat modrec

gape wrote on 06.03.2006 at 11:24:34:
hvala ti za tole ars

tole:
*»Nasprotno, vsak politični vodja bi moral postati tudi duhovni,« je odvrnil Sri Sri. *
bi pa jest clo reku da bi prej ne smel vstopt med vodje (politične), preden se ne prebudijo ... in niso vsaj mal duhovni (a niso uni k so demokracijo definiral mel tko nekak narjen, da je bla modrost vključena?)

da se politični vodja 'zbudi' in postane duhovni vodja ... to je pa quitak boljkotne precedens
da bi nekdo pri vrhu, odvrgu ego in se predal služenju
s tiste pozicije
sanje mojstrov

imho






t wrote on 06.03.2006 at 22:49:51:
ARS wrote on 06.03.2006 at 21:51:33:
Art of living izvaja mnogo več kot le PR: http://www.artofliving.org/

Še eni prodajalci megle.

a ti slučajno trdiš, da če prodajaš stvari, da prodajaš kej manj 'megle', kot pa če prodajaš znanje o umetnosti življenja? trdiš celo naj si ljudje za denar kupujejo še več stvari in ne še več znanja o tem kako živeti? trdiš celo da znamo živeti?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Gibanje za pravičnost in razvoj
Reply #34 - 07.03.2006 at 12:10:02
 


Meni je Drnovšek popolnoma kul tak kot je - če bo kandidiral, ima mojo aboslutno podporo.

Čeprav bi bilo bolje, če bi ga postavili za slovenskega Dalaj Lamo, Kučanu pa bi lahko dali dosmrtni predsedniški mandat.

Ampak vsega pa res ne moremo imeti  Roll Eyes
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Gibanje za pravičnost in razvoj
Reply #35 - 07.03.2006 at 15:51:08
 
sinjeoka wrote on 05.03.2006 at 11:37:30:


si bila v otroštvu prikrajšana za pomemben nauk ... in za katerega še danes misliš, da ti nič ne koristi ...


Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Gibanje za pravičnost in razvoj
Reply #36 - 07.03.2006 at 16:22:47
 
t wrote on 07.03.2006 at 12:10:02:
Čeprav bi bilo bolje, če bi ga postavili za slovenskega Dalaj Lamo, Kučanu pa bi lahko dali dosmrtni predsedniški mandat.

Grin Grin Grin
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Kućanćek(Guest)
Guest




Re: Gibanje za pravičnost in razvoj
Reply #37 - 07.03.2006 at 18:04:50
 
t wrote on 07.03.2006 at 12:10:02:
Meni je Drnovšek popolnoma kul tak kot je - če bo kandidiral, ima mojo aboslutno podporo.

Čeprav bi bilo bolje, če bi ga postavili za slovenskega Dalaj Lamo, Kučanu pa bi lahko dali dosmrtni predsedniški mandat.

Ampak vsega pa res ne moremo imeti  Roll Eyes

Imaš prav...

Mrtvega Tota bi ša lahko postavili za njunega zlobenga vilinca...

Majgaš, dovolj hudo, če jih ne najdemo v Sloveniji kakšnega pol milijona bolj primernih... Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Gibanje za pravičnost in razvoj
Reply #38 - 07.03.2006 at 23:00:56
 

t wrote on 06.03.2006 at 22:49:51:
Še eni prodajalci megle.
U bistvu že po imenu - resnični umetniki življenja, ki folk cufajo za dnar, da bi jih učili živeti .

Zanimiva percepcija. Še posebej, če se sprehodiš po Aol spletnih straneh, kjer so opisani glavni projekti in delovanja, tudi nekaj tistih, ki se zgodijo takoj, ko nastane nepredvidena potreba (največkrat po naravnih nesrečah in po/ob vojni).

Sicer pa, men je čist ok, da moram posredovanje (marsikaterih) znanj plačat. Pa pustmo zdej cene in posredovalce ... Tko kot mi je ok, da svoja delim, ali pa katera kar tko, mimogrede, dobim/osvojim. Tko pač je. No, jest na to tko gledam. Ma, tut če hočem bit sita & še naprej oblečena, mi v štacunah nič ne šenkajo ...

Za denar, čas in prostovoljno delo, ki sem jih do sedaj namenila AoLu, pa mi niti slučajno ni žal. Sem se naučila veliko. In sem vesela, ker vem, da se večina denarja, npr. tečajnin AoL tečajev, prelije v programe AoL fundacije in zelo konkretno do ljudi. Tko pač je. In to zaprmej ni prodajanje megle. No, vsaj zame ne.

t wrote on 06.03.2006 at 22:49:51:
Enostavna formula  Grin
Ars bi se rada naučila živeti brez denarja?
Daj mi ves svoj denar in te bom takoj naučil  Grin Grin Grin Grin Grin

Tisti, ki bi vedel oz. ve, kako dandanes živeti brez denarja, zaprmej mojega ne rabi.  Cool
Back to top
« Last Edit: 08.03.2006 at 00:01:20 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Gibanje za pravičnost in razvoj
Reply #39 - 07.03.2006 at 23:26:45
 

sinjeoka wrote on 06.03.2006 at 23:42:02:
definitivno so dobri prodajalci megle ...
da so lahko sfinancirali Drnovškov pratež Smiley) ...

Le kdo je navajal, da je slovenski AoL to financiral ...

sinjeoka wrote on 06.03.2006 at 23:42:02:
toda jaz pravim ... Let the money be, wher your mouths are.

AoL fundacija zaprmej v življenje spravlja vse tisto, za kar je; tako s prisluženim in podarjenim denarjem kot s prostovoljnim delom mnogih. Sicer pa, najverjetneje največja in najbolj razširjena nevladna organizacija na svetu ne postaneš zaradi prodajanja megle ...

sinjeoka wrote on 06.03.2006 at 23:42:02:
p.s. Ker gre za resnega človeka, je bil odgovor mojega prijatelja hudomušen ... na mojo prošnjo je namreč pregledal nekaj indijskega dnevnega časopisja o tem veledogodku (pa ne samo on) ... naši mediji znajo poskrbeti za kreativno prikazovanje pomembnih dogodkov v tujini (Belgija Nemčija, Avstrija UK, Irska, Turčija - so bile prikrajšane za luksuz vedenja kaj počne naš veliki predsednik)

Vidim, da si res "a firm believer" in izvajalec, da bolj kt neko neresnico oz. izjavo ponavljaš, bl resnična mora bit ... oz. se zdi, kot da itak že je. Ja, in tudi mediji znajo bit izredno kreativni ...

Ne da se mi na dolgo in široko, a je dovolj, da le tole stran odpreš:

ARS wrote on 06.03.2006 at 21:51:33:

Najverjetneje tudi za Indijo približno velja, da lokalni mediji predsedniku države sledijo na skorajda vsako "pasjo procesijo", zato je težje verjeti, da bi se le-ta zgolj kitil s tem, koga vse naslavlja v svojih govorih ... kot tudi to, da v indijskih medijih o teh dogodkih ni bilo besed. In - seveda - najverjetneje je bila večina sveta "prikrajšana za luksuz vedenja kaj počne naš veliki predsednik", a me to niti najmanj ne skrbi oz. moti. Saj ni šlo zanj ...

Gre pa za svet; pa kakorkoli in katerokli "zadevo" obrneš.
In me veseli & navdahne vsakokrat, ko se kdo odloči, da bo neko "zadevo" resnično obrnil na bolje ...
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Gibanje za pravičnost in razvoj
Reply #40 - 07.03.2006 at 23:33:20
 

gape wrote on 07.03.2006 at 09:58:45:
in kar se mene tiče, smo od skoz vedl da edin tisti ki opravljajo državne funkcije lahko RES neki spremenijo

Ma, jest pa še zmeri verjamem, da vsak s svojim "piskrčkom" prispeva k spremembam ... Uni, k so bolj enakopravni, lohk mrbit res bolj in na bolj velik in bl hitr zares, a brez baze oz. enakopravnih ... se jim največkrat ne piše uspešno; ne v dobrem ne v zlu.

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Gost(Guest)
Guest




Re: Gibanje za pravičnost in razvoj
Reply #41 - 08.03.2006 at 10:34:56
 
če nehaš po nepotrebnem trošit dnar za cigarete, alkohol, meso, ženske, diskače, kine, morje, kazinoje, smučanje, predrage avtomobile, bajte, jahte ... in se načiš žvet čimbolj skromno in pošteno, s pravilno meditacijo... si zlo hitr olajšan marsikaterga problema, skrbi itd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Gibanje za pravičnost in razvoj
Reply #42 - 09.03.2006 at 13:33:10
 
ARS wrote on 07.03.2006 at 23:26:45:
sinjeoka wrote on 06.03.2006 at 23:42:02:
definitivno so dobri prodajalci megle ...
da so lahko sfinancirali Drnovškov pratež Smiley) ...

Le kdo je navajal, da je slovenski AoL to financiral ...

sinjeoka wrote on 06.03.2006 at 23:42:02:
toda jaz pravim ... Let the money be, wher your mouths are.

AoL fundacija zaprmej v življenje spravlja vse tisto, za kar je; tako s prisluženim in podarjenim denarjem kot s prostovoljnim delom mnogih. Sicer pa, najverjetneje največja in najbolj razširjena nevladna organizacija na svetu ne postaneš zaradi prodajanja megle ...

sinjeoka wrote on 06.03.2006 at 23:42:02:
p.s. Ker gre za resnega človeka, je bil odgovor mojega prijatelja hudomušen ... na mojo prošnjo je namreč pregledal nekaj indijskega dnevnega časopisja o tem veledogodku (pa ne samo on) ... naši mediji znajo poskrbeti za kreativno prikazovanje pomembnih dogodkov v tujini (Belgija Nemčija, Avstrija UK, Irska, Turčija - so bile prikrajšane za luksuz vedenja kaj počne naš veliki predsednik)

Vidim, da si res "a firm believer" in izvajalec, da bolj kt neko neresnico oz. izjavo ponavljaš, bl resnična mora bit ... oz. se zdi, kot da itak že je. Ja, in tudi mediji znajo bit izredno kreativni ...

Ne da se mi na dolgo in široko, a je dovolj, da le tole stran odpreš:

ARS wrote on 06.03.2006 at 21:51:33:

Najverjetneje tudi za Indijo približno velja, da lokalni mediji predsedniku države sledijo na skorajda vsako "pasjo procesijo", zato je težje verjeti, da bi se le-ta zgolj kitil s tem, koga vse naslavlja v svojih govorih ... kot tudi to, da v indijskih medijih o teh dogodkih ni bilo besed. In - seveda - najverjetneje je bila večina sveta "prikrajšana za luksuz vedenja kaj počne naš veliki predsednik", a me to niti najmanj ne skrbi oz. moti. Saj ni šlo zanj ...

Gre pa za svet; pa kakorkoli in katerokli "zadevo" obrneš.
In me veseli & navdahne vsakokrat, ko se kdo odloči, da bo neko "zadevo" resnično obrnil na bolje ...




Smiley) PR klaftra svoje, računovodski izkazi pa ostajajo neusmiljeni
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Gibanje za pravičnost in razvoj
Reply #43 - 09.03.2006 at 13:37:09
 
Mateja B. wrote on 07.03.2006 at 16:22:47:
t wrote on 07.03.2006 at 12:10:02:
Čeprav bi bilo bolje, če bi ga postavili za slovenskega Dalaj Lamo, Kučanu pa bi lahko dali dosmrtni predsedniški mandat.

Grin Grin Grin



potem nas bosta pa blagoslovila s pravičnostjo in razvojem (ter pošiljanjem lastnih otrok na Harvard in na študij v Nemčijo)

p.s. Matejka me veseli, da se lahko smeješ tako resnim zadevam ....

btw. Si že postala članica te nove sektice in ali je Miranda tudi že not? (Smiley) toliko o tem, da ne podpiraš institucionalne vere, ker je zlo per se)


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Gibanje za pravičnost in razvoj
Reply #44 - 09.03.2006 at 18:35:54
 
ARS wrote on 07.03.2006 at 23:33:20:
gape wrote on 07.03.2006 at 09:58:45:
in kar se mene tiče, smo od skoz vedl da edin tisti ki opravljajo državne funkcije lahko RES neki spremenijo

Ma, jest pa še zmeri verjamem, da vsak s svojim "piskrčkom" prispeva k spremembam ... Uni, k so bolj enakopravni, lohk mrbit res bolj in na bolj velik in bl hitr zares, a brez baze oz. enakopravnih ... se jim največkrat ne piše uspešno; ne v dobrem ne v zlu.

definitvno drnovšek sam ne more spremenit reči; rabi vsaj našo podporo
in kle (kolk je nas ki ga podpiramo) se mi zdi zlo pomembno kaj si predstavljamo pod razvoj
razvoj gre lahko v velik stvari
lahko se razvije en človk, lahko skupina, lahko pa tud svet
point je pač KAM?
v katero SMER?
za nekatere smeri je trial & error pokazu da ne prinašajo razvoja ...
spet je vprašanje razvoja česa
ega?
višjega jaza?
represije?
svobode govora?
človekovih pravic?
omejitev?
trga mogoče?
zanimiva mi je predpostavka da 'bo trg poskrbel' ... tud za razvoj
in ... kle je precej pomembno se zavedat, da trgu (da ne okolišim) razsvetljen človek ni v interesu
razsvetljenje ljudi mu ni v interesu
razsvetljeni ljudje niso dobri potrošniki
niti prebujeni

(peti svet trgu ni v interesu niti pod razno - tam trga več ne bo ... velika večina znanja ki smo se ga naučil bo precej neuporabna)

da sm zapisu tko kot sm zapisu
*edin tisti ki opravljajo državne funkcije lahko RES neki spremenijo*
je pač posledica dejstva; da oni so tm za to da bojo določal davke, pomoči, subvencije, ... ipd, tistim (dejavnostim, organizacijam, posameznikom) ki bodo spodbujali razvoj
razvoj že
ampak česa?

če človk gleda kaj se dogaja in kaj se spodbuja, al pa se pripravljajo zakoni kaj se bo spodbujalo ... ne vidi da bi hotl spodbujat enakopravnost, kamoli razsvetljenje ...


je pravično da vse najnovejše in najboljše tehnologije najprej dobi vojska? je to razvoj?
in da jih porabi za svoje namene in ko tehnoligijo izkoristi ... ne ... zlorabi do konca, jo da ljudem v uporabo ... podobno kot je z atomsko energijo.


ali ... kot bi povedu janez
Quote:
Kakšen svet želimo?

Današnji svet ni uravnotežen, v njem je veliko neskladij. Človeštvo se ne razvija na dolgoročno vzdržen način. Če pomislimo na velikanske razlike v porazdelitvi zemeljskih bogastev, nas je lahko sram. Pol človeštva živi pod mejo, ki ji pravimo minimalno zadostna za preživetje. Na drugi strani pa se kopičijo velika bogastva v rokah majhnega števila ljudi. Na eni strani trpljenje, umiranje, na drugi strani brezvestno kopičenje. Pravijo, da tako mora biti, da to narekujejo tržne zakonitosti.

Ali je res tako? Ali ni to prepoceni izgovor za tiste, ki imajo vse in preveč? Tudi, če sprejmemo trg in konkurenco kot gibalo materialnega razvoja, se ne smemo pri tem zaustaviti. Trg bo uravnaval gospodarsko učinkovitost, ne bo pa razreševal drugih neravnotežij, ki pestijo človeštvo. Kdo pravi, da se mora polovica človeštva sprijazniti z životarjenjem? Kako dolgo bo to prenašala? In kakšne posledice to pušča drugi polovici? Kako dolgo bomo lahko mirno živeli in trdili, da smo dobri kristjani, ljudje poleg nas pa bodo od lakote umirali? Na kakšnih temeljih je zgrajen tak svet? Na zakonih dobička, pravice močnejšega, na sprenevedanju, da ne vidimo trpljenja sočloveka. Če bog je in večina ljudi misli, da je , kako je to v skladu z božjimi zakoni? Tam se zasluge najbrž ne merijo z dobički. Treba bo storiti nekaj več. Morali se bomo malo bolj potruditi. Zlasti tisti, ki sedijo v različnih denarnih ustanovah in ki so svoj življenjski nazor zožili na bilančne postavke. Kakšna pa je bilanca sveta? In kakšna je bilanca našega življenja?
Svet bo moral postati pravičnejši. Skrb za ljudi v stiski bo morala postati naša glavna usmeritev. Mar ni grozljivo, da države še vedno namenjajo ogromna sredstva za oborožitev, ne vidijo pa glavnega sovražnika: revščine in nepravičnosti. Ta jih na dolgi rok ogroža bolj kot pa izmišljeni vojaški nasprotniki. Zamislite kakšen moralni kapital bi si pridobila najmočnejša država sveta, če bi začela resno reševati problem revščine v svetu. Ne le s kozmetičnimi popravki, ki nič ne prinesejo, pač pa zares. V tretjem svetu je ne bi sprejemali več kot arogantno velesilo, ki hoče diktirati vse, pač pa kot največjega prijatelja. Si predstavljate, kako bi se svetovno razpoloženje obrnilo? Medtem ko danes občutek krivičnosti v svetovnih razmerjih ustvarja podlago za nezadovoljstvo in tudi za nasilje, bi spremenjena vloga razvitega sveta v odnosu do manj razvitega ustvarila pogoje za dolgoročen in miren razvoj. Ne bi se bilo treba bati teroristov niti zapirati vrat pred ekonomskimi priseljenci. Ti ne bi imeli več razloga za množično zapuščanje svojih domov in iskanje kruha v razvitih državah, v glavnem na ilegalen način, velikokrat v nepojmljivo bednih razmerah in z velikimi tveganji. Ljudje iz bogatih držav bi lahko živeli v svojih mestih brez strahu pred samomorilskimi napadi. Lahko bi potovali po svetu brez strahu, da jih ugrabijo ali ubijejo samo zato, ker prihajajo iz katere od razvitih držav.
Da ne govorimo o tem , da bi lahko najmočnejše države brez večjih težav razrešile različne krizne situacije v svetu- npr. palestinsko vprašanje- če bi le zbrale dovolj volje in stopile skupaj. Če veliki v varnostnem svetu ne bi stalno sledilo svojim "geopolitičnim" interesom, pač pa bi delovali enostavno v interesu človeštva. Tako enostavno in tako težko. Tako težko se je odreči sebičnosti, ozkosti, podcenjevanju vseh milijard ljudi, ki trpijo samo zato, ker so se rodili na napačnem delu sveta.
Vendar Biblija pravi: zadnji bodo prvi in prvi bodo zadnji. Slej ko prej se bo krivičnost izravnala in vsak bo dobil, kar si je zaslužil. A ne v obliki dobička, denarja. Kdor bo uspel dvigniti svojo zavest in videti dalj od dobička, bo pravi zmagovalec. Na tem in na onem svetu.
Kdor bo znal pomagati drugim bo s tem na dolgi rok pomagal tudi sebi.
Naš cilj mora biti bolj uravnotežen, bolj pravičen svet. Vsak človek ima pravico do dostojnega preživetja, četudi skromnega. To bomo želeli doseči s svojim delovanjem. A ne z revolucijo, nasiljem, kot se je to dogajalo v preteklosti. Vse kar zraste na nasilju bo končalo v nasilju. Postavili bomo drugačne, bolj trdne temelje. Dvigovali bomo zavest ljudi. Širili bomo zavedanje, da smo na tem svetu vsi ljudje med sabo povezani in soodvisni. Da ne more biti sreče, varnosti, ne zveličanja za nikogar, ki misli samo nase in pušča druge ljudi v nesreči, čeprav bi jim lahko pomagal. Da človeštvo lahko preživi samo na višjem nivoju zavesti, kot pa je tisti, ki ga s sabo prinaša zakon dobička in sebičnosti.
Svet bo boljši kot je danes ali pa ga ne bo več.
       
dr. Janez Drnovšek


http://www.gibanje.org/?id=29

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4