Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 16299 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
I WILL NEVER WASTE MY FOOD
18.02.2006 at 12:25:42
 
Have a close look at both the photographs & read the messages below them. Forwarding this message to as many people as you can. This wouldn't fulfill any of your wish; nor deleting it will cause any misfortune; but its our moral duty to be concerned...towards humanity; that's it. Goodbye and take care...



Ujeda, ki čaka na otrokovo smrt
...

...

Kevin Carter
Fotografija je dobila Pulitzerjevo nagrado leta 1994.
Ptič na fotografiji čaka DA otrok umre, DA Ga Bo lahko pojedel. Fotografija je šokirala ves svet. Nihče NE ve kaj se je zgodilo z otrokom, niti fotograf, ki je zapustil prostor kakor hitro je posnel fotografijo. Tri mesece kasneje je naredil samomor.





This was found in his diary,

Dear God, I promise I will never waste my food no matter how bad it can taste and how full I may be. I pray that He will protect this little boy, guide and deliver him away from his misery. I pray that we will be more sensitive towards the world around us and not be blinded by our own selfish nature and interests.

I hope this picture will always serve as a reminder to us that how fortunate we are and that we must never ever take things for granted.

Please don't break.. keep on forwarding to our friends On this good day. Let's make a prayer for the suffering in anywhere any place around the globe and send this friendly reminder to others Think & look at this...when you complain about your food and the food we wasted daily........





MAKE YOUR PROMISE TODAY.....
"I WILL NEVER WASTE MY FOOD"





This is real world in which we all live & these are ground realities. Just thought of sharing with you all.


http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,396,119801
Back to top
« Last Edit: 19.02.2006 at 17:13:36 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: I WILL NEVER WASTE MY FOOD
Reply #1 - 19.02.2006 at 03:07:12
 
Zakaj pa mu butl ni dal jest?
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: I WILL NEVER WASTE MY FOOD
Reply #2 - 19.02.2006 at 12:46:34
 
X wrote on 19.02.2006 at 03:07:12:
Zakaj pa mu butl ni dal jest?



Iz udobnih foteljev naših dnevnih sob z neverjetno lahkoto iz naših ust letijo...bedarije.
Iz udobja naših foteljev je vse tako preprosto in enostavno, mar ne?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: I WILL NEVER WASTE MY FOOD
Reply #3 - 19.02.2006 at 16:59:49
 
Lilith wrote on 19.02.2006 at 12:46:34:
Iz udobnih foteljev naših dnevnih sob z neverjetno lahkoto iz naših ust letijo...bedarije.
Iz udobja naših foteljev je vse tako preprosto in enostavno, mar ne?


Bom drugače vprašal, da bo bolj jasno:

Zakaj pa mu butl ni dal jest?

Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: I WILL NEVER WASTE MY FOOD
Reply #4 - 19.02.2006 at 17:11:45
 
X wrote on 19.02.2006 at 16:59:49:
Lilith wrote on 19.02.2006 at 12:46:34:
Iz udobnih foteljev naših dnevnih sob z neverjetno lahkoto iz naših ust letijo...bedarije.
Iz udobja naših foteljev je vse tako preprosto in enostavno, mar ne?


Bom drugače vprašal, da bo bolj jasno:

Zakaj pa mu butl ni dal jest?


mogoče je pa tolk (velik) takih otrok vidu in sliku, da se je od same togote kr ubou ... preden je sploh pomisu da bi jim lahko kej pomagu ... bi lahko reku ... se je ustrašu razsežnosti dela ki ga bo treba opravt ...

...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: I WILL NEVER WASTE MY FOOD
Reply #5 - 20.02.2006 at 09:58:23
 
Lilith wrote on 19.02.2006 at 12:46:34:
X wrote on 19.02.2006 at 03:07:12:
Zakaj pa mu butl ni dal jest?



Iz udobnih foteljev naših dnevnih sob z neverjetno lahkoto iz naših ust letijo...bedarije.
Iz udobja naših foteljev je vse tako preprosto in enostavno, mar ne?


Tud jst se sprašujem, zakaj mu butl ni dal jest
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: I WILL NEVER WASTE MY FOOD
Reply #6 - 20.02.2006 at 11:20:35
 
en_bk wrote on 20.02.2006 at 09:58:23:
Tud jst se sprašujem, zakaj mu butl ni dal jest

Mogoče ni imel s seboj nič ustrezne hrane, fotoaparata mu pa tudi ni mogel ponuditi za jesti.

Poleg tega tako sestradanemu otroku ne moreš dati karkoli za jesti, ker bi ga to prej ubilo, kot pa mu pomagalo.
(Ko so se taboriščniki po osvoboditvi na hitro prenajedli, jim je to tako škodilo, da so mnogi zaradi tega umrli.)

Problem je mnogo širši in reporter se je tega najbrž zavedal, saj je verjetno videl še kaj drugega, kot le enega stradajočega otroka. Zaradi občutka nemoči, je kasneje tudi storil samomor, kar sicer ničesar ne reši, govori pa o tem, da mu ni bilo vseeno.

Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: I WILL NEVER WASTE MY FOOD
Reply #7 - 20.02.2006 at 13:58:25
 
Bardo_Thodol wrote on 20.02.2006 at 11:20:35:
en_bk wrote on 20.02.2006 at 09:58:23:
Tud jst se sprašujem, zakaj mu butl ni dal jest

Mogoče ni imel s seboj nič ustrezne hrane, fotoaparata mu pa tudi ni mogel ponuditi za jesti.

Poleg tega tako sestradanemu otroku ne moreš dati karkoli za jesti, ker bi ga to prej ubilo, kot pa mu pomagalo.
(Ko so se taboriščniki po osvoboditvi na hitro prenajedli, jim je to tako škodilo, da so mnogi zaradi tega umrli.)

Problem je mnogo širši in reporter se je tega najbrž zavedal, saj je verjetno videl še kaj drugega, kot le enega stradajočega otroka. Zaradi občutka nemoči, je kasneje tudi storil samomor, kar sicer ničesar ne reši, govori pa o tem, da mu ni bilo vseeno.



Hehe...a ti to s fotelja Grin

Preberi kaj si napisal
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: I WILL NEVER WASTE MY FOOD
Reply #8 - 20.02.2006 at 14:31:00
 
en_bk wrote on 20.02.2006 at 13:58:25:
Hehe...a ti to s fotelja Grin
Preberi kaj si napisal

Kje pa ti sediš, ko tole pišeš? Na štoru,  na kišti, .. ?  Cool

Si že bil kdaj v Afriki med tistimi reveži?
Za naše razvajene riti nič kaj prijetna izkušnja in depresivnih občutkov se je težko znebiti.

Tule se lahko delamo pametne, čisto drugačne od tistega butla, a ne?.
Tako reporter, kot otrok s slike sta pa že oba pokojna ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: I WILL NEVER WASTE MY FOOD
Reply #9 - 20.02.2006 at 15:04:57
 
Bardo_Thodol wrote on 20.02.2006 at 14:31:00:
Tako reporter, kot otrok s slike sta pa že oba pokojna ...


In čigava krivda je to?

(odg: butlova)
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: I WILL NEVER WASTE MY FOOD
Reply #10 - 20.02.2006 at 15:20:43
 
X wrote on 20.02.2006 at 15:04:57:
In čigava krivda je to?

(odg: butlova)

Zelo hitri ste nekateri v obsojanju ...

Kruto dejstvo: vsak dan umre zaradi lakote skoraj 40.000 otrok!!

Tiste, ki obsojate reporterja, ki je dokumentiral en izsek iz velikega mozaika bede sprašujem;
kaj ste že storili za kateregakoli od teh otrok?



Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: I WILL NEVER WASTE MY FOOD
Reply #11 - 20.02.2006 at 15:48:03
 
Bardo_Thodol wrote on 20.02.2006 at 15:20:43:
Tiste, ki obsojate reporterja, ki je dokumentiral en izsek iz velikega mozaika bede

Ne obsoja se ga zaradi tega, ker je dokumentiral izsek iz velikega mozaika bede (to je kvečjemu pohvalno), temveč zato, ker je bil, bolj kot vsi mi tule, v položaju ko bi lahko z relativno malo truda naredil veliko delo (dobesedno bi moral le roko stegnit), a ga ni. Da se je potem šel ustrelit, kaže, da mu kolesca resnično niso najbolje delala (blago rečeno).

Bardo_Thodol wrote on 20.02.2006 at 15:20:43:
kaj ste že storili za kateregakoli od teh otrok?


Kaj si pa ti storil zanje?

A preden se začnemo prepucavat in si metati krivde v obraz, naj rečem tole: maš prav, vse premalo naredimo zanje, vključno z mano in tabo. A na svetu je toliko gorja, da človek ne more prevzeti nase breme rešitve celotnega sveta, ker bi se od same teže takoj zlomil. Kljub tveganju, da zvenim kot vanilla new-ager ali Drnovšek, naj rečem, da bi si res vsi morali prizadevati za boljši svet, a vsakdo ima omejeno moč in če nekdo, ne vem, skrbi za to, da komaj svojo familijo preživlja, ne mu potem po jajcih hodit, da je bastard bastardov, ker ne rešuje lačnih v Afriki. Ali pa, četudi bi jih, kaj je pa potem naredil za milijone Indijcev, ki komajda životarijo iz dneva v dan? In če bi šel reševat še nje, bi bil pa težka baraba, ker nič ne naredi za komunistično zatirane Kubance, in če bi se lotil še reševanja njih, bi pa bil skorajda naci zločinec, ker se ne zavzema za pravico tistih, ki so se v svojih službah nevede zastrupili z azbestom, itd. Enostavno ne gre vse, pa naj bo ta sicer dobronamerna želja še tako velika.

Tale fotograf je vreden obsoje zato, ker je bil tam, na licu mesta, v Afriki, pred umirajočim otrokom. Tudi če ni imel hrane pri sebi, ali pa tudi če je imel v nahrbtniku polno zrezkov (ki bi, kot praviš, malčka na sliki ubili, če bi pojedel enega), je butl zato, ker bi (upam) vsako drugo človeško bitje v njegovi poziciji nekaj naredilo za tega otroka. Fotograf je fotografiral zato, da bi v ljudeh vzbudil človečnost in srčnost, a sam ju očitno ni premogel niti za kanček. Saj otroka ne bi bilo treba odpeljati domov in vzgajati do polnoletnosti. Dovolj bi bilo da bi ga odnesel nekam, kjer bi mu dali hrano, obleko pa potem skrbeli zanj. Al kaj podobnega, ne vem. V glavnem, NEKAJ bi lahko naredil. Če se komu takšno razmišljanje zdi foteljaško, pa se mu naj - to je njegov problem, ne moj. Razumem, da je fotografova dobrodelna aktivnost predvsem osveščanje ljudi s pomočjo pretresljivih fotografij, kot je tale zgoraj, a to fotko bi še vedno lahko posnel in dobil svojo nagradico.

Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: I WILL NEVER WASTE MY FOOD
Reply #12 - 20.02.2006 at 16:05:05
 
To da je bil fotograf tam, mi smo pa tu in zato pač ne moremo nič, je bolj slab izgovor.
Skoraj vsakdo od nas ima možnost, da tako ali drigače (tudi kot prostovoljec) odpotuje tja in pomaga ...
pa vendarle tega ne storimo. Zakaj?

Ker tudi jaz (kot najbrž vsak od vas) nimam namena oditi tja in pomagati, sem ravno tako ali še bolj "kriv", kot tisti reporter.
Če bi že hoteli kogarkoli obsojati, bi morali začeti najprej pri sebi ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: I WILL NEVER WASTE MY FOOD
Reply #13 - 20.02.2006 at 16:16:03
 
Bardo_Thodol wrote on 20.02.2006 at 16:05:05:
To da je bil fotograf tam, mi smo pa tu in zato pač ne moremo nič, je bolj slab izgovor.
Skoraj vsakdo od nas ima možnost, da tako ali drigače (tudi kot prostovoljec) odpotuje tja in pomaga ...
pa vendarle tega ne storimo. Zakaj?


Še enkrat preberi moj prejšnji post.

Quote:
Ker tudi jaz (kot najbrž vsak od vas) nimam namena oditi tja in pomagati, sem ravno tako ali še bolj "kriv", kot tisti reporter.
Če bi že hoteli kogarkoli obsojati, bi morali začeti najprej pri sebi ...


Kot posledico teh silnih besed pričakujem, da bo tvoj naslednji post iz Afrike. Lahko mi pošlješ kako razglednico. Evo, jaz bom pa dosleden tudi do sebe in se bom medtem obsodil za foteljaškega pametnjakoviča (in, o groza!, še naprej obsojal tega fotografa), za razliko od vseh drugih tule, ki že pakirate svoje nahrbtnike...
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: I WILL NEVER WASTE MY FOOD
Reply #14 - 20.02.2006 at 18:03:43
 
X wrote on 20.02.2006 at 15:48:03:
A na svetu je toliko gorja, da človek ne more prevzeti nase breme rešitve celotnega sveta, ker bi se od same teže takoj zlomil.

mogoče pa je ob tem spoznanju se kr ubou ...


X wrote on 20.02.2006 at 15:48:03:
skrbi za to, da komaj svojo familijo preživlja, ne mu potem po jajcih hodit, da je bastard bastardov, ker ne rešuje lačnih v Afriki. Ali pa, četudi bi jih, kaj je pa potem naredil za milijone Indijcev, ki komajda životarijo iz dneva v dan? In če bi šel reševat še nje, bi bil pa težka baraba, ker nič ne naredi za komunistično zatirane Kubance, in če bi se lotil še reševanja njih, bi pa bil skorajda naci zločinec, ker se ne zavzema za pravico tistih, ki so se v svojih službah nevede zastrupili z azbestom, itd. Enostavno ne gre vse, pa naj bo ta sicer dobronamerna želja še tako velika.

če mene prašaš je glih kle fora; kako sploh pomagat?
je res pomoč lačnim v afriki to, da fotograf da kos kruha lačnemu otroku?
je on šu za to dol?
da jih bo nahranu?
s svojimi rokami?

šel je dol zato ker ma tako delo - fotografirat - tm je za fotografirat to kar se dogaja - smrt - hiranje ... in tako

s tem ko on to fotografira ozavešča zahod kaj povzroča tretjemu svetu

to je bla njegova naloga ...


naša naloga je pak neki druzga; pomagt umirajočim da to ne bojo več, vsaj ne na naš račun, če pa že to tko mora bit, pa vsaj čim manj, vsak dan manj ...

kako pomagat?

če bi hotu it dol; bi nas mogl it ... vsaj miljon ... da bi s svojimi telesi in prisotnostjo ustavl norenje ...


če se mene praša, pomagamo samo tko da spremenimo način življenja
vedno lahko spremenimo samo sebe
s tem pa lahko damo zgled drugim

... men se zdi da se reči premikajo ...

in ... obsojat tega fotografa ker ni unga otroka rešu ampak ga je rajši sliku ...
mislm da ni pravilno
se je sam zadost obsodu



(iz fotelja)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2