Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 25 26 27 28 29 ... 31
(Read 129041 times)
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #390 - 26.01.2007 at 10:52:59
 
t wrote on 26.01.2007 at 09:26:57:
Sicer te pa ogenj kot tak nikoli ne opeče - opeče te njegov spremljajoči produkt - toplota...

hvala ti za tole.

Hare Krišna
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #391 - 26.01.2007 at 10:54:28
 
gape wrote on 26.01.2007 at 10:51:48:
Quote:
gape wrote on 26.01.2007 at 10:45:42:
Quote:
Če daš roko v ogenj vede ali nevede, z zavedanjem efekta ognja ali brez njega (npr. dojenček) te bo spekel v vsakem primeru.  

v teoriji se pa s tem ne bi mogu strinjat
namreč, verjamem da če se otrok ne zaveda kaj mu bo zgodil in ga noben drug pri tem dejanju ne opazuje - se mu ne bo zgodil nič ... ker nima koncepta o tem - še!

ja, to zato ker verjameš, da onkraj misli ni nič.

to ti verjameš da jest verjamem
misli so pač osnova za delovanje kle dol - kar misli mislijo, to je ... dokler le tega ne predrugačiš ...

kaj oz. kdo pa je osnova za misli?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #392 - 26.01.2007 at 11:15:29
 
t wrote on 25.01.2007 at 19:49:51:
Univerzum je zame gotovo dejstvo, ne pa nekaj, kar bi rabilo karšnokli lepilo - še najmanj pa tako kot ga ponujajo religije.


Lahko da je univerzum gotovo dejstvo, ampak nam je kot tako nespoznavno oz. spoznavno le skozi zavest o njem, ki pa je nujno prirejena naši osebni/kolektivni rabi in izkušnji. Ta pa je tud  leplenjenka raznih tehnik/obredov/ ritualov, mitov/legend/pravljic, zapovedi in dogem in kar je še takega štofa, iz katerega so sestavljene religije kot oblike zavesti o univerzumu. Univerzum, amputiran za religije, torej ne bil v naši zavesti nč bolj tak kot je, ampak bi bila v naša zavesta o njem  brez tega štofa samo drugačna prilagoditev naši osebni/kolektivnio rabi in izkušnji....  

titud wrote on 25.01.2007 at 19:35:42:
Živimo v univerzumu, kjer je moč pravilo.

Imam bolj pomembne opravke kot pa je rušenje nečesa, kar je že v osnovi sesuto.


Se ti pridružujem s pripombo, da  je napajanje pri virih  strukturne moči/oblasti življensko pomebno le za  zombije/reptiloide/vampirje/čitahurije (bitja skrataka, ki si na tak način ustvarjajo iluzijo, da so še živa)...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odprava religije
Reply #393 - 26.01.2007 at 11:21:57
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odprava religije
Reply #394 - 26.01.2007 at 11:31:36
 
Quote:
gape wrote on 26.01.2007 at 10:51:48:
Quote:
gape wrote on 26.01.2007 at 10:45:42:
Quote:
Če daš roko v ogenj vede ali nevede, z zavedanjem efekta ognja ali brez njega (npr. dojenček) te bo spekel v vsakem primeru.  

v teoriji se pa s tem ne bi mogu strinjat
namreč, verjamem da če se otrok ne zaveda kaj mu bo zgodil in ga noben drug pri tem dejanju ne opazuje - se mu ne bo zgodil nič ... ker nima koncepta o tem - še!

ja, to zato ker verjameš, da onkraj misli ni nič.

to ti verjameš da jest verjamem
misli so pač osnova za delovanje kle dol - kar misli mislijo, to je ... dokler le tega ne predrugačiš ...

kaj oz. kdo pa je osnova za misli?

mah
skoz s tem
bog kreator je dal substanco in osnovni sistem - fraktal - tko ga mi lahko zaznamo
tuki notr so se reči dogajale
in kle notr je nastalo telo
in kle notr se je duh naselu v telo
in kle notr so nastale misli
kot komunikacija med egom in višjim jazom - če čist poenostavm ... da zakompliciram pa je višji jaz povezan z vsemi ostalimi višjimi jazi in s tem so vse misli ki jih misliš provzaprov od drugih egotov ki jih mislijo in pošiljajo proti tebi

bog je dal substanco in pravila kot sm že reku
kako pa zavesti substanco in pravila uporabljajo ali zlorabljajo je pa njihova svobodna izbira

past pa je, da padeš med pravila ki so dodatno predelana ... bolje ... na osnovna ravila ki jih je bog-kreator postavu so nekateri nalimali svoja pravila ... in ta mi uporabljamo
med temi pravili je tud da ogenj peče
pa ne peče
provzaprov
samo tvoje telo ima tak občutek ... in ti ga posreduje ... in ti ga dojemaš tko kot ga
lahko ga sprejemaš ... (ob)čutiš mogoče
lahko pa razmišljaš o njem ... ko začneš razmišljat (rang ... pa kako to da ne peče), te speče ...

si probu to?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #395 - 26.01.2007 at 11:33:02
 
gape wrote on 26.01.2007 at 10:45:42:
v teoriji se pa s tem ne bi mogu strinjat
namreč, verjamem da če se otrok ne zaveda kaj mu bo zgodil in ga noben drug pri tem dejanju ne opazuje - se mu ne bo zgodil nič ... ker nima koncepta o tem - še!
da še mal napišem
ko so mi ta koncept že vpisal in me je ogenj že peku
sm uspel s pomočjo zavedanja, da ogenj provzaprov ne peče, niti toplota ki jo oddaja it preko njega

to ti verjamem.

jz sm tm uporabu sam tak primer za povedat en point. da ko prideš v kontakt z Bogom, se bo v vsakem primeru zgodil nek poseben efekt. kakšen, in ali boš ti prepoznal za dejansko koga se gre, pa je odvisno od tvoje naravnanosti do Njega.

Quote:
ps
mdg ... si že preštudiru kej icketa? davida?
ki razlaga tudi nasatnek religij iz indije, poleg zahodne ipd
si najdu dokaze da laže?

ne da se mi študirat icketa davida, sam zato, da bi ti lohk (ne)verjel v njegove ideje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odprava religije
Reply #396 - 26.01.2007 at 11:36:32
 
t wrote on 25.01.2007 at 19:49:51:
Univerzum je zame gotovo dejstvo

s tem bi se strinju tud jest
ampak
naša (osebna) percepcija univerzuma, je pa ponavad neki čist druzga, kar pa ono je ...
rang, sej ne vem kaj tm je, samo 'naši' nepopolni stroji z neopopolnimi čutili - senzorji, ki znajo merit samo to kar smo jih naučil, mi ki ne vemo vsega - reči merijo in nam sporočajo rezultate, mi si te rezultate ogledamo z našimi nepopolnimi čutili ... jih interpretiramo z nepoponim znanjem in pol trdimo da vemo kaj tm je ...

prosm te lepo ... kaj pa izkušnja ... k je bla še učeri full pomembna?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #397 - 26.01.2007 at 11:41:28
 
gape wrote on 26.01.2007 at 11:31:36:
Quote:
gape wrote on 26.01.2007 at 10:51:48:
Quote:
gape wrote on 26.01.2007 at 10:45:42:
Quote:
Če daš roko v ogenj vede ali nevede, z zavedanjem efekta ognja ali brez njega (npr. dojenček) te bo spekel v vsakem primeru.  

v teoriji se pa s tem ne bi mogu strinjat
namreč, verjamem da če se otrok ne zaveda kaj mu bo zgodil in ga noben drug pri tem dejanju ne opazuje - se mu ne bo zgodil nič ... ker nima koncepta o tem - še!

ja, to zato ker verjameš, da onkraj misli ni nič.

to ti verjameš da jest verjamem
misli so pač osnova za delovanje kle dol - kar misli mislijo, to je ... dokler le tega ne predrugačiš ...

kaj oz. kdo pa je osnova za misli?

mah
skoz s tem
bog kreator je dal substanco in osnovni sistem - fraktal - tko ga mi lahko zaznamo
tuki notr so se reči dogajale
in kle notr je nastalo telo
in kle notr se je duh naselu v telo
in kle notr so nastale misli
kot komunikacija med egom in višjim jazom - če čist poenostavm ... da zakompliciram pa je višji jaz povezan z vsemi ostalimi višjimi jazi in s tem so vse misli ki jih misliš provzaprov od drugih egotov ki jih mislijo in pošiljajo proti tebi

bog je dal substanco in pravila kot sm že reku
kako pa zavesti substanco in pravila uporabljajo ali zlorabljajo je pa njihova svobodna izbira

past pa je, da padeš med pravila ki so dodatno predelana ... bolje ... na osnovna ravila ki jih je bog-kreator postavu so nekateri nalimali svoja pravila ... in ta mi uporabljamo
med temi pravili je tud da ogenj peče
pa ne peče
provzaprov
samo tvoje telo ima tak občutek ... in ti ga posreduje ... in ti ga dojemaš tko kot ga
lahko ga sprejemaš ... (ob)čutiš mogoče
lahko pa razmišljaš o njem ... ko začneš razmišljat (rang ... pa kako to da ne peče), te speče ...

si probu to?

ogenj bo materijo (tvoj materialni telo) v vsakem primeru transformiru, tko kot jo. kakšen efekt ognja pa ti čutiš, je pa odvisn kolk se poistovečas s svojim materialnim telesom.

ko si pr zavesti, čisti zavesti, te nobena materialna transformacija ne vznemirja ali ti povroča trpljenje, a vseen se dogaja.

kar sem jaz hotu povedat je to, da mi nismo materija, ampak, da smo čista zavest. ta čista zavest je delček Boga, bolj natančno delček Njegove potence in je kot taka Njegov naravni sluga. dokler mu prostovoljno ostajaš nenaklonjen si v skrbeh, strahu itd. ko si Mu naklonjenen si lahko popolnoma osvobojen vsega trpljenja in dokončno izpolnjen.

osvoboditev od trpljenja še ni pozitivno zadovoljstvo. pozitivno zadovoljstvo pride od večnega ljubečega odnosa z Bogom.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odprava religije
Reply #398 - 26.01.2007 at 11:44:16
 
Quote:
Quote:
ps
mdg ... si že preštudiru kej icketa? davida?
ki razlaga tudi nasatnek religij iz indije, poleg zahodne ipd
si najdu dokaze da laže?

ne da se mi študirat icketa davida, sam zato, da bi ti lohk (ne)verjel v njegove ideje.

ni to glih tko
to kar on bluzi bluzim jest že morje dolgo
jest sm začel bluzit 2000
on pa 1991
in ko sm njega slišu (svoje besede) nism mogu verjet, da je nekdo dejansko vse te informacije tolk razisku in povezu da stojijo skupi popolnoma - sm zvedu tud kr neki reči novih od njega, predvsem pa od credota ...
in zdej je situacija taka, da jest vem da je tko
in doker mi nekdo ne bo uspel pomagat dojet da je drugač, bo pač tko ...
če boš hotu bit to ti, boš mogu vedet vsaj to kar vem jest ... tega pa ne veš ... če se ti niti videoposnetkov predavanj ki jih je človk meu ne da pogledat ...
celo nočeš informacij ki bi ti pomagale it naprej ... da bi lahko ostale potegnu naprej ...

če bi nekdo trdil, da so religijo katero sledim, ustvarl zato da bo zasužnjevala duše, bi to hotu raziskat ... kaj je na tem ... in ne bi vprašu samo svojih gurujev za katere vem da so indoktrinirani v to smer ... ampak nekoga ki ima drugačno izkušnjo - živi drugo življenje ...

ampak ... tak sm samo jest ... verjamem samo če že od prej vem da je tko ... če se ne sklada raziskujem zakaj ne ... dokler ne najdem ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odprava religije
Reply #399 - 26.01.2007 at 11:47:29
 
Quote:
nobena materialna transformacija ne vznemirja ali ti povroča trpljenje, a vseen se dogaja.

explain this
telo mi gori a mene to ne moti?
si to hotu rečt?
k ni taka situacija ko greš čez ogenj ...

ostalo vse jasno
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #400 - 26.01.2007 at 12:30:06
 
gape wrote on 26.01.2007 at 11:47:29:
Quote:
nobena materialna transformacija ne vznemirja ali ti povroča trpljenje, a vseen se dogaja.

explain this
telo mi gori a mene to ne moti?
si to hotu rečt?
k ni taka situacija ko greš čez ogenj ...

v določenih primerih tud transformacije ni ja. vse to kontrolira Bog, preko svojih uslužbencev, v tem primeru polbog ognja, Agni.

ti je jasno to, da z zavestnim kontroliranjem materije ne morš bit dokončno izpolnjen, niti z osvoboditvijo od nje ne? da si pa lahko ko sebe in vse kar maš na razpolago uporabiš za naklonjeno služenje Bogu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Odprava religije
Reply #401 - 26.01.2007 at 16:12:36
 
Quote:
v določenih primerih tud transformacije ni ja. vse to kontrolira Bog, preko svojih uslužbencev, v tem primeru polbog ognja, Agni.

Ostalega ne bom komentiral, mi je pa pritegnil pozornost bog ognja Agni.
Če ta beseda izvira iz sanskrta, je to še en dober primer podobnosti slovenskih besed s sanskrtskimi

Agni - Ogenj  (praktično enako, zanimivo  ..)



Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Odprava religije
Reply #402 - 26.01.2007 at 16:23:20
 
sanskrt pa tut sodobna hindujscina, naj bi bla ful podobna slovenscini!! men je to ful zanimiv, sem cist slucaj no odkrila, ko sm se pogovarjala z enim indijcem, da takorekoc enak stejejo, pa ene besede so cist enake....bom pa letos lahk preverla tole u indiji...sam na jugu pa menda ene druge jezike govorijo, k ne izhajajo iz sanskrta...
pozdravck,
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odprava religije
Reply #403 - 26.01.2007 at 19:15:42
 
Quote:
gape wrote on 26.01.2007 at 11:47:29:
Quote:
nobena materialna transformacija ne vznemirja ali ti povroča trpljenje, a vseen se dogaja.

explain this
telo mi gori a mene to ne moti?
si to hotu rečt?
k ni taka situacija ko greš čez ogenj ...

v določenih primerih tud transformacije ni ja. vse to kontrolira Bog, preko svojih uslužbencev, v tem primeru polbog ognja, Agni.

ti je jasno to, da z zavestnim kontroliranjem materije ne morš bit dokončno izpolnjen, niti z osvoboditvijo od nje ne? da si pa lahko ko sebe in vse kar maš na razpolago uporabiš za naklonjeno služenje Bogu?

itaq
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #404 - 26.01.2007 at 19:55:07
 
Bardo_Thodol wrote on 26.01.2007 at 16:12:36:
Quote:
v določenih primerih tud transformacije ni ja. vse to kontrolira Bog, preko svojih uslužbencev, v tem primeru polbog ognja, Agni.

Ostalega ne bom komentiral, mi je pa pritegnil pozornost bog ognja Agni.
Če ta beseda izvira iz sanskrta, je to še en dober primer podobnosti slovenskih besed s sanskrtskimi

Agni - Ogenj  (praktično enako, zanimivo  ..)




Ja, samo , da ne boste zdaj vsi skup padli v zmedo med bogove ...  Tongue ... Lp, B
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 25 26 27 28 29 ... 31