Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 ... 31
(Read 127860 times)
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Odprava religije
Reply #150 - 21.11.2006 at 08:25:36
 
Quote:
Nazadovanje na raven zavesti, ki je nižja od uma, na predumsko raven naših davnih prednikov, živali in rastlin ni rešitev. Poti nazaj ni. Da naj človeštvo preživi mora napredovati na naslednjo raven. To pa seveda ni samoumevno in je odvisno samo od nas. Z razvojem zavesti, verstva postajajo nepotrebna in odmrejo. Evolucijski napredek zavesti negira vsakršno nasilje, nasprotja in zmedo. Zavest se razvija po vsem vesolju v neštetih oblikah in četudi nam ne uspe se to v kozmičnem merilu ne bo veliko poznalo. Noben napredek zavesti se nikdar ne izgubi, izrazi se v nekaki drugi obliki. Vendar, pa je jasno dejstvo, da si nova zavest vendarle utira pot na naši zemlji, ker tukaj o tem govorimo. To napovedoje tudi novozavezno Razodetje:Nato sem videl novo nebo in novo zemljo. Kajti prvo nebo in prva zemlja sta prešla in morja ni bilo več.


dobro napisano
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odprava religije
Reply #151 - 21.11.2006 at 09:17:33
 
Bamby wrote on 20.11.2006 at 16:12:10:
Kako bi vi odpravili religije?

tko da damo ljudem možnost da se ozavestijo
(in ... med drugim ... sprevidijo kaj religije so)

znanje za vse
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #152 - 21.11.2006 at 10:23:54
 
tai wrote on 21.11.2006 at 08:25:36:
Quote:
Nazadovanje na raven zavesti, ki je nižja od uma, na predumsko raven naših davnih prednikov, živali in rastlin ni rešitev. Poti nazaj ni. Da naj človeštvo preživi mora napredovati na naslednjo raven. To pa seveda ni samoumevno in je odvisno samo od nas. Z razvojem zavesti, verstva postajajo nepotrebna in odmrejo. Evolucijski napredek zavesti negira vsakršno nasilje, nasprotja in zmedo. Zavest se razvija po vsem vesolju v neštetih oblikah in četudi nam ne uspe se to v kozmičnem merilu ne bo veliko poznalo. Noben napredek zavesti se nikdar ne izgubi, izrazi se v nekaki drugi obliki. Vendar, pa je jasno dejstvo, da si nova zavest vendarle utira pot na naši zemlji, ker tukaj o tem govorimo. To napovedoje tudi novozavezno Razodetje:Nato sem videl novo nebo in novo zemljo. Kajti prvo nebo in prva zemlja sta prešla in morja ni bilo več.


dobro napisano


Je dobro napisano, ja, jaz bi pa sam tolko izpostavila: predumska raven naših prednikov ?? Kaj je to? Ne gre mi namreč skupaj napredovanje zavesti kao in pa nesprejetje preteklosti oz. ne videti inteligence v njej. Tudi sicer menim, da je evolucijski napredek tisti, ki nas pripelje nazaj k samemu sebi. K naravnosti. Nato napredovanje v dobrem...




Quote:
" ...in skupaj sta eno meso postala... "

Ko ljubiš nekoga z vsem srcem, z vso zavestjo, s celim telesom s celotnim bitjem, ko popolnoma pozabiš nase zaradi ljubezni, postaneš drug in tebe ni več, primerjave ni več.


Po isti logiki (moji) mi tudi ni čist točno, da tebe ni več. Drug pa šele zares postane drug. Iz tega razloga tud ne vidim smisla kenslanja religije, saj je namreč njena srčika še zmeraj vera v ljubezen.

Ena lepa misel od Dekleve: Bog ne govori. Človeku je dal besedo, da bi se lahko dodobra spoznal in pristopil k drugemu.



Ajgor, če se ti čudno zdi, da quotam tvoje misli zadnji čas, hehe, nič s posebnim pomenom, le worthy se mi zdi, ker mi je v večini všeč oz. se strinjam s tem kar napišeš in kako.
:)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #153 - 21.11.2006 at 20:06:00
 
Ooo, pa tudi Bog govori  Shocked. Še več, govori nam vseskozi, preko razno-raznih namigov, sporočil, vesti itd, itd  Shocked. Problem je le, da mi tega ne slišimo, ne zaznavamo , ali pa načrtno zanikamo Exclaim . No, ampak, bi pa vprašal malo o.t., ostale intelektualneže, kako bi označili, razložili pojem Ljubezen, na splošno . Hvala  Cool.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #154 - 22.11.2006 at 22:49:53
 
predumska raven naših prednikov ?? Kaj je to? Ne gre mi namreč skupaj napredovanje zavesti kao in pa nesprejetje preteklosti oz. ne videti inteligence


Poskušal ti bom razložiti principe človeka. Zahodna psihologija obravnava  zavestni in podzavestni um . To je navsezadnje  prav lepo, ampak ti proučevalci so izpostavili zavestni um, vse ostalo pa so spravili v svoj podzavestni um, pri tem pa prezrli dejstvo, da so mešali najvišje in najnižje lastnosti uma in postavili vse v isto vrsto, srednjo vrsto pa pravilno pustili samo zase. Te teorije človeka zmedejo, ker najde v njih najvzvišenejše pojave genija in najabotnejše ničevosti človeka nizkega razvoja vse skupaj. Torej, naštel ti bom najosnovnejše principe človeka: 1)fizično telo 2)astralno telo 3)prana ali življenska sila 4)instinktivni um 5)razum ali zavestni um 6)spiritualni-duhovni um 7)Duh. Trije nižji principi so najmaterialnejši. So nerazrušni in se na veke nadaljujejo v neštetih oblikah. Nasprotno pa tvorijo višji štirje principi misleči del človeka, takorekoč inteligentni del. Na prvi pogled bi mislili, da opravlja misleči del človekovega uma največ dela. Vendar po premisleku sprevidimo, da je zavestno misleče delo uma samo majhen drobec njegove naloge. Človekov um deluje v treh sferah in te sfere prehajajo neopazno v sfere na obeh svojih straneh. V tem stadiju razvoja človeka je instktivni um zelo pomemben za človeka-brez njega bi kot fizično bitje sploh nemogli obstajati-in če to razumemo, si lahko iz njega naredimo dragocenega služabnika. Gorje pa, če mu dopustimo oblast in se polasti pravic, ki gredo njegovemu višjemu bratu. To je šele vzhajanje sonca in polni beli dan je še daleč. Peti princip se je razvil do določene stopnje, zlasti pri tistih, ki so bolj napredovali, pri marsikom pa se razvoj šele začenja. Verstva delujejo v četrtem principu in morajo odpasti, ker zavirajo razvoj in človek še ni dovršen produkt. To so samo osnove principov človeka in ima v sebi več ali manj resnice, prava resnica pa je preveč komplicirana, da bi jo pisal tukaj, kjer so samo osnove.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #155 - 23.11.2006 at 00:45:18
 
Svobodnjak wrote on 20.11.2006 at 18:02:19:
Bamby wrote on 20.11.2006 at 16:12:10:
Glede na to, da ste že na deseti strani, jaz pa sem že na prvi strani postavil vprašanje na katerega pa še nisem videl odgovora, ponavljam vprašanje:

Kako bi vi odpravili religije?

Kako bi to naredili?

A mogoče s kakšnim partijskim dekretom na vsesplošnem partijskem kongresu?


Odvzet najmočnejso orožje religijskim organizacijam,skupinam šamanov,gurujev,državnimu aparatu nadzor....


Prepoved igre z čustvi,uvest v kazenski zakonik člen,kot kaznivo dejanje.

Pa še velik bi se dal napisat.



Kakšno je to "najmočnejše" orožje?

Kakšna "igra s čustvi"?

Kakšno kaznovanje?

Saj nisem prosil, da bi veliko napisal, lahko napišeš tudi malo.

Torej, če ti ne gre na veliko napiši na malo.

Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #156 - 23.11.2006 at 00:48:45
 
tai wrote on 20.11.2006 at 18:19:05:
Bamby wrote on 20.11.2006 at 16:23:40:
tai wrote on 19.11.2006 at 22:04:25:
odprava verskih organizacij? To bi pa slo:)



A res? Kako bi pa ti definirala, kaj je to verska organizacija?

A bi potem ukinila tudi Semoličeve sindikate?  Grin

... pa kakšna kolesarska društva?  Grin

Pravzaprav si predstavljaš demokracijo na prav diktatorski način, kaj takega se še komunisti niso upali.

In kako bi ustavo spremenila? saj je potrebna 2/3 večina v parlamentu?


ves kaj sm hotla povedat



In zakaj potem nisi povedala, če si hotela?
A imaš vedno takšne težave?

Ne vem kaj si hotela povedati.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #157 - 23.11.2006 at 00:56:50
 
Mikron wrote on 20.11.2006 at 20:00:22:
Svobodnjak wrote on 20.11.2006 at 18:02:19:
Bamby wrote on 20.11.2006 at 16:12:10:
Glede na to, da ste že na deseti strani, jaz pa sem že na prvi strani postavil vprašanje na katerega pa še nisem videl odgovora, ponavljam vprašanje:

Kako bi vi odpravili religije?

Kako bi to naredili?

A mogoče s kakšnim partijskim dekretom na vsesplošnem partijskem kongresu?



Odvzet najmočnejso orožje religijskim organizacijam,skupinam šamanov,gurujev,državnimu aparatu nadzor....


Prepoved igre z čustvi,uvest v kazenski zakonik člen,kot kaznivo dejanje.

Pa še velik bi se dal napisat.




nekje eno stran nazaj sem lepo napisal da žal še naslednjih tisoč let to ne bo mogoče

čeprav uporabljamo namesto konj avtomobile in lahko letimo po zraku smo še vedno v glavah v srednjem veku

še enkrat pozabi na odpravo religij ..lažje se je sprijaznit z njimi in se jih ogibat kokr se le da, kar pa je konckoncev tudi pot do odprave le teh




Še tisoč let ne bo mogoče?
Zakaj pa potem toliko besed?
A vedno rad na dolgo in široko razpravljaš o stvareh, ki se še dolgo ne bodo dale narediti?

P.S. dajte se bolj potrudit s kvotanjem, da ne bom popravljal za vami. če boste tako leni ne boste nič odpravili, še svoje lenobe ne, kaj šele religijo.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Odprava religije
Reply #158 - 23.11.2006 at 01:07:39
 
tezko neki odpravt, ce nimas neki bolsga za ponudt, ki bi zapolnilo tisto praznino...
al kako bi vi to?
kaj pa ce bi za zacetek odpravli guzvo v lj pa bi vsem prepovedal vstop v center z avtom...seveda nebi ponudili alternativnega prevoznega sredstva...se pravi znajdi se sam..peski
pomoje je to dobro izhodisce preden zacnemo razpravlat o odpravi necesa takega kot je religija..
lp
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #159 - 23.11.2006 at 01:15:43
 
Quote:
... To pa seveda ni samoumevno in je odvisno samo od nas. Z razvojem zavesti, verstva postajajo nepotrebna in odmrejo.


Čudno.
Če je odvisno samo od nas to pomeni, da je zavest v relaciji do nas konstanta, mi pa variabila. Torej, zavest se ne more razvijati, ker je že od nekdaj tu, razvijamo pa se lahko kvečjemu mi (in ne zavest).


Quote:
Evolucijski napredek zavesti negira vsakršno nasilje, nasprotja in zmedo. Zavest se razvija po vsem vesolju v neštetih oblikah in četudi nam ne uspe se to v kozmičnem merilu ne bo veliko poznalo. Noben napredek zavesti se nikdar ne izgubi, izrazi se v nekaki drugi obliki. Vendar, pa je jasno dejstvo, da si nova zavest vendarle utira pot na naši zemlji, ker tukaj o tem govorimo. To napovedoje tudi novozavezno Razodetje:Nato sem videl novo nebo in novo zemljo. Kajti prvo nebo in prva zemlja sta prešla in morja ni bilo več.


Glede na zgornje se zavest ne spreminja, ampak se spreminjamo mi. Če bi se zavest spreminjala bi jo lovili kot bi se mačka lovila za svoj rep. Ti pa celo praviš, da napreduje (kaj pa če nazaduje? in kaj je napredek? in kaj nazadovanje?, kako ločiš to dvoje?)  in se celo spremeni v neko novo zavest. Kako se bomo potem spreminjali, če se nam bo zavest evolutivno stalno odmikala in celo spremenila "podobo". Taka zavest nas bo stalno nategovala.
To je skoraj tako kot bi plavali v morju in bi ugotavljali da smo vedno bolj mokri in da voda napreduje.

... in zavest poje religijo?
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #160 - 23.11.2006 at 01:28:52
 
IceIsNice wrote on 23.11.2006 at 01:07:39:
tezko neki odpravt, ...


... če ne veš kaj odpravit Grin

IceIsNice wrote on 23.11.2006 at 01:07:39:
ce nimas neki bolsga za ponudt, ki bi zapolnilo tisto praznino...
al kako bi vi to?


Pa saj to je kot na tržnici. Daj dam.

IceIsNice wrote on 23.11.2006 at 01:07:39:
kaj pa ce bi za zacetek odpravli guzvo v lj pa bi vsem prepovedal vstop v center z avtom...seveda nebi ponudili alternativnega prevoznega sredstva...se pravi znajdi se sam..peski
pomoje je to dobro izhodisce preden zacnemo razpravlat o odpravi necesa takega kot je religija..
lp
ajs


O madonca, Buda pa Kristus in ostali so se pa tako mučili s svojimi učenci (lažje kamela skozi šivankino uho kot bogatin v nebesa)
Ti pa ponujaš tako enostavno "prozaično" rešitev. Grin
Vendar si na dobri poti, reševanje ljubljanskega prometnega gordijskega vozla je tudi neke vrste religija.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #161 - 23.11.2006 at 08:46:00
 
Ajgor, dobro si povedu  Wink Smiley Roll Eyes Cheesy . No, Bamby, tudi ti nisi na slabi poti, le , da "tržnico" precej grabiš ... Grin No, pa lep, sončen dan, še naprej, vsem skupaj, v večnost ... Smiley Roll Eyes  Lp, B by K  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #162 - 23.11.2006 at 15:15:17
 
Bamby, zavest-to si ti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #163 - 23.11.2006 at 18:49:19
 
[quote author=Mikron link=1137491435/135#148 date=1164049222]Svobodnjak wrote on 20.11.2006 at 18:02:19:
Bamby wrote on 20.11.2006 at 16:12:10:
Glede na to, da ste že na deseti strani, jaz pa sem že na prvi strani postavil vprašanje na katerega pa še nisem videl odgovora, ponavljam vprašanje:

Kako bi vi odpravili religije?

Kako bi to naredili?

A mogoče s kakšnim partijskim dekretom na vsesplošnem partijskem kongresu?[/quot


Odvzet najmočnejso orožje religijskim organizacijam,skupinam šamanov,gurujev,državnimu aparatu nadzor....


Prepoved igre z čustvi,uvest v kazenski zakonik člen,kot kaznivo dejanje.

Pa še velik bi se dal napisat.




nekje eno stran nazaj sem lepo napisal da žal še naslednjih tisoč let to ne bo mogoče

čeprav uporabljamo namesto konj avtomobile in lahko letimo po zraku smo še vedno v glavah v srednjem veku

še enkrat pozabi na odpravo religij ..lažje se je sprijaznit z njimi in se jih ogibat kokr se le da, kar pa je konckoncev tudi pot do odprave le teh



SPREMINJAMO LAHKO SAMO ZAKONODAJO,[color=#cc0000][/color]LJUDI SE NE SPREMINJAJO OZ ZELO TEŽKO-ĆASA PA NI VEČ VELIK
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #164 - 23.11.2006 at 21:00:21
 
Z zakonodajo se je že poskušalo spreminjati (Albanija prva ateistična država), delno tudi pri nas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 ... 31