Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 31
(Read 128441 times)
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #135 - 18.11.2006 at 17:31:04
 
IceIsNice wrote on 18.11.2006 at 17:18:49:
Mikron wrote on 18.11.2006 at 16:59:42:
ti kar lepo poslušaj svojega pastirja  Grin


itak, pametna ovca si fajn pastirja izbere, pa je ceu zivljenje na dobri travci  Wink
hihi
ajs


čak mal a niso vse ovce neumne pa umazane?

pametna ovca si fajn pastirja izbere pa je ceu življenje na dobri travci  ... si razlagam da hočeš povedat da če si izbereš pravega dilerja boš cel življenje na dobri ganji Wink
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #136 - 19.11.2006 at 12:52:08
 
Ah, a zdej ste že na drogah ? Moja droga je Ljubezen ...  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #137 - 19.11.2006 at 14:11:38
 
ok da se vrnem na temo

glede na to kar se v svetu in pri nas dogaja pomoje religij ne bo moč odpravit še naslednjih tisoč let
človeštvo preprosto rabi več časa da se osvobodi preteklosti

dokler bomo gledali samo skozi lastne oči bomo ukleščeni na mestu

treba bo pogledat skozi oči drugega človeka ali živali da bomo lahko razumeli...

hočeš nočeš, dobra ali slaba religija vse peljejo v pogubo človeštva in obstoja
ravo zaradi grupiranja in posledičnega nasprotovanja eni ali drugi grupi

fajn bi bilo če bi vsak pri sebi ustvaril lastno religijo tako ki misli da je edina-unikatna in prava za njega
potem pa primerjajmo in vedno bomo našli skupni faktor in ta faktor bo edina in prava resnica
za vsakega posameznika hkrati pa tudi neke vrste duhovna hrana
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Odprava religije
Reply #138 - 19.11.2006 at 15:35:50
 
ko bodo odpravli sole, pa bolnice, pa sodisca, pa vse ustanove, kjer se ljudje zbiramo, bodo tudi institucionalno vero lahko odpravili..kar hocem rect je, da smo ljudje socialna bitja in je logicno, da se druzimo...in tko nastane institucija..to je pa ubistvu kul ane, da nismo strogi individualisti..
to se protestantom ni ratal, ceprav so tako poudarjali individualizem.. se je izkazal, da je skupinsko branje svetega pisma v cerkvi bolj ucinkovito kot pa individualno
menda so mel protestanti na zacetku ravno zaradi tega individualisticnega pristopa vec samomorov..
pa jezus je tud reku..kjer sta dva al pa vec zbrani u mojem imenu sem jaz med njimi..
ne vem zakaj bi bila ideja cerkve napacna...religija je logicna posledica cloveske narave se mi zdi..
odvisn pa seveda, kaksna je..na to bi lahko vplival, na odpravo le te pa pomoje bl tezko..
ajs

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #139 - 19.11.2006 at 21:27:57
 
Ajs, very close enough Smiley  Wink. Ampak, tale Mikron ga pa tud bixa ... Pravi : "dokler bomo gledali na lastne oči bomo ukleščeni na mestu ", in še ; " treba bo pogledat skozi oči drugega človeka ali živali , da bomo lahko razumeli " . Kaj , Mikron, a se ti že spuščaš pod nivo živali, al kaj  Shocked Cry ? Seveda, bomo ukleščeni na mestu, vse dokler se ne naučimo razmišljati "po Božje "  Torej, raje pojdimo na višji nivo gledanja, ne pa na nižjega. Hočeš , nočeš, slaba religija res pelje v pogubo človeštva, kot praviš  Huh. Vendar pa zato dobra religija pelje v rešitev Človeštva + vesolja  Smiley . Aaampak, ta , dobra religija je samo "Univerzalna religija" , ki šele pride , zato še ne moremo preveč govoriti o njej  Lips Sealed... Ko bo čas . Roll Eyes.. Do takrat pa ; Lep, jasen večer, še naprej ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Odprava religije
Reply #140 - 19.11.2006 at 22:04:25
 
sem bla enkrat za polnocnco v cerkvi s kolegico k je verna, pa sm si rekla - ajde enkrat, da vidm kako je:)

no, in se usedeva, levo, desno same mame k so zgledale kt da so blazene in pol vmes se valda zupnik s tisto kosarco v katero se da denar... in mene kolegica vprasa, kolk bom dala in js valda recem, da nc, ker pac nisem verna... in me ona pogleda z izbuljenimi ocmi, zraven pa isto nrdi se mama k je sedela na moji levi...
pa jst tko - kaj, a je kj narobe?
in kolegica - halo, v cerkvi itak vsi dajo vsaj neki
pa tista mama zacne neki klobasat, da mi bo bog ze dal svoje pa bla bla...

in ok, mi je pol kolegica dala neki od svojga kesa, da ji ne "delam sramote" in ko je prsu tist tip s kosarco sm tocn vedla zakaj so tako sceno delal iz tega...
cis za vsacga je pogledu kolk je dal, ga nato pogledal v oci in tistim k so dal vec je tko pokimal s spostovanjem...
in ce si vsaj mal veren verjamem, da ze kr mors neki dat notr, ker drgac ti je res neprijetno.

in potem recejo - to je odlocitev vsakega posameznika, da kaj prispeva -> valda, zakaj se pol on s kosarco okol sprehaja?!  Grin lahko bi dal eno tisto plasticno skatlo nekam v kot, pa bi vsak dal sam prispevke. ampak ne - oni majo skatlo pa se s kosarco se okol sprehajajo... tumac! Wink


tko da - odprava religije mislm da ne bi blo ql
odprava verskih organizacij? To bi pa slo:)
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odprava religije
Reply #141 - 20.11.2006 at 11:56:15
 
IceIsNice wrote on 19.11.2006 at 15:35:50:
religija je logicna posledica cloveske narave se mi zdi

mogoče je logična posledica človeške narave, če le to gledaš tudi kot nagone ipd
pa to ni človekova narava ... dobr ... je ... tud ... pa ni bistvena; ni izvorna
se reče
religija je logična posledica tega, da živimo tako nrav kot jo živimo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #142 - 20.11.2006 at 16:12:10
 
Glede na to, da ste že na deseti strani, jaz pa sem že na prvi strani postavil vprašanje na katerega pa še nisem videl odgovora, ponavljam vprašanje:

Kako bi vi odpravili religije?

Kako bi to naredili?

A mogoče s kakšnim partijskim dekretom na vsesplošnem partijskem kongresu?
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #143 - 20.11.2006 at 16:17:31
 
Boštyxz wrote on 19.11.2006 at 21:27:57:
Ajs, very close enough Smiley  Wink. Ampak, tale Mikron ga pa tud bixa ... Pravi : "dokler bomo gledali na lastne oči bomo ukleščeni na mestu ", in še ; " treba bo pogledat skozi oči drugega človeka ali živali , da bomo lahko razumeli " . Kaj , Mikron, a se ti že spuščaš pod nivo živali, al kaj  Shocked Cry ? Seveda, bomo ukleščeni na mestu, vse dokler se ne naučimo razmišljati "po Božje "  Torej, raje pojdimo na višji nivo gledanja, ne pa na nižjega. Hočeš , nočeš, slaba religija res pelje v pogubo človeštva, kot praviš  Huh. Vendar pa zato dobra religija pelje v rešitev Človeštva + vesolja  Smiley . Aaampak, ta , dobra religija je samo "Univerzalna religija" , ki šele pride , zato še ne moremo preveč govoriti o njej  Lips Sealed... Ko bo čas . Roll Eyes.. Do takrat pa ; Lep, jasen večer, še naprej ...


sklepam da nimaš pojma o nivojih
pa mi povej kaj je tukaj slabega če npr. opazujem ptiča in si predstavljam da imam njegova krila in njegove oči in njegove noge, kljun, perje,....
torej si predstavljam da sem v njegovi koži oz. si poskušam predstavljat njegova doživetja njegove filinge in nagone

verjemi ko ti to uspe si na veliko višjem nivoju in občutki so neverjetni

spomni se reklame kam pa pridemo brez domišljija

samo ti imaš v temu življenju to možnost da gledaš skozi druge oči mogoče ravno zato ker si že na višjem nivoju žalostno pa je da tega ne uporabljaš  Tongue

indijanci so to pomoje kar najbolje obvladal ...preber kakšno legendo

nazaj na našo "religijo"...
bom delil mojo zgodbo/izkušnjo z vami

ko sem bil star nekje 10 let sem se iz firbca udeležil verouka
med predavanjem zgodbic župnika so se mi porajala najrazličnejša vprašanja ki pa jih nikakor nisem mogel zadržati zase
po dveh vprašanjih sem letel ven

toliko o lastnem razmišljanju otroka pri verouku

zato vem kopron in te razumem ker gledam skozi tvoje oči Wink
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #144 - 20.11.2006 at 16:23:40
 
tai wrote on 19.11.2006 at 22:04:25:
odprava verskih organizacij? To bi pa slo:)



A res? Kako bi pa ti definirala, kaj je to verska organizacija?

A bi potem ukinila tudi Semoličeve sindikate?  Grin

... pa kakšna kolesarska društva?  Grin

Pravzaprav si predstavljaš demokracijo na prav diktatorski način, kaj takega se še komunisti niso upali.

In kako bi ustavo spremenila? saj je potrebna 2/3 večina v parlamentu?
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #145 - 20.11.2006 at 17:35:13
 
Tai : dober zaključek , se strinjam  Kiss. No, Mikron, glede one točke gledišča pa : preveč slaba točka  Cry Grin. Ker, živalski nivoji so še vedno prenizki zame  Exclaim. Sicer pa sem tudi jadralni padalec, tako, da sem bližje nebeškim letalcem  Wink. Čeprav so nekatere živali precej visoko blizu človeške inteligence  Shocked. Imajo namreč razvit govor, kot mi in tudi komunicirajo z Angeli + ostalimi duhovi . Najobičajni primer so Mungoti  Shocked. No, mi jih seveda ne razumemo več, ker smo se preveč pokvarili + oddaljili od prave poti . Oddaljujemo pa se še vedno,  Undecided... čeprav se naša ( človeška ) ladja počasi obrača po duhovnem vetru v drugačno smer  Roll Eyes...  Wink  Smiley zahvaljujoč Kreatorju . No, tudi jaz sem imel nenavadne izkušnje pri verouku . Ko sem potem po prvem obisku prišel domov, pa me je fotr takoj tako zadel, Shocked da sem letel pod zvezdami skozi celotno dvorišče po zraku in šele potem trdo pristal na tleh  Sad Cry. No, naprej ne bom razlagal nadaljnih ateističnih vzgojnih ukrepov zaostale+pokvarjene duše mojega tuzemskega očeta  Embarrassed Lips Sealed Cry. Pa lep večer , še naprej ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #146 - 20.11.2006 at 18:02:19
 
[quote author=Bamby link=1137491435/135#142 date=1164035530]Glede na to, da ste že na deseti strani, jaz pa sem že na prvi strani postavil vprašanje na katerega pa še nisem videl odgovora, ponavljam vprašanje:

Kako bi vi odpravili religije?

Kako bi to naredili?

A mogoče s kakšnim partijskim dekretom na vsesplošnem partijskem kongresu?[/quot


Odvzet najmočnejso orožje religijskim organizacijam,skupinam šamanov,gurujev,državnimu aparatu nadzor....


Prepoved igre z čustvi,uvest v kazenski zakonik člen,kot kaznivo dejanje.

Pa še velik bi se dal napisat.

Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Odprava religije
Reply #147 - 20.11.2006 at 18:19:05
 
Bamby wrote on 20.11.2006 at 16:23:40:
tai wrote on 19.11.2006 at 22:04:25:
odprava verskih organizacij? To bi pa slo:)



A res? Kako bi pa ti definirala, kaj je to verska organizacija?

A bi potem ukinila tudi Semoličeve sindikate?  Grin

... pa kakšna kolesarska društva?  Grin

Pravzaprav si predstavljaš demokracijo na prav diktatorski način, kaj takega se še komunisti niso upali.

In kako bi ustavo spremenila? saj je potrebna 2/3 večina v parlamentu?


ves kaj sm hotla povedat
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #148 - 20.11.2006 at 20:00:22
 
[quote author=Svobodnjak link=1137491435/135#146 date=1164042139]Bamby wrote on 20.11.2006 at 16:12:10:
Glede na to, da ste že na deseti strani, jaz pa sem že na prvi strani postavil vprašanje na katerega pa še nisem videl odgovora, ponavljam vprašanje:

Kako bi vi odpravili religije?

Kako bi to naredili?

A mogoče s kakšnim partijskim dekretom na vsesplošnem partijskem kongresu?[/quot


Odvzet najmočnejso orožje religijskim organizacijam,skupinam šamanov,gurujev,državnimu aparatu nadzor....


Prepoved igre z čustvi,uvest v kazenski zakonik člen,kot kaznivo dejanje.

Pa še velik bi se dal napisat.




nekje eno stran nazaj sem lepo napisal da žal še naslednjih tisoč let to ne bo mogoče

čeprav uporabljamo namesto konj avtomobile in lahko letimo po zraku smo še vedno v glavah v srednjem veku

še enkrat pozabi na odpravo religij ..lažje se je sprijaznit z njimi in se jih ogibat kokr se le da, kar pa je konckoncev tudi pot do odprave le teh
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #149 - 20.11.2006 at 22:39:06
 
Nazadovanje na raven zavesti, ki je nižja od uma, na predumsko raven naših davnih prednikov, živali in rastlin ni rešitev. Poti nazaj ni. Da naj človeštvo preživi mora napredovati na naslednjo raven. To pa seveda ni samoumevno in je odvisno samo od nas. Z razvojem zavesti, verstva postajajo nepotrebna in odmrejo. Evolucijski napredek zavesti negira vsakršno nasilje, nasprotja in zmedo. Zavest se razvija po vsem vesolju v neštetih oblikah in četudi nam ne uspe se to v kozmičnem merilu ne bo veliko poznalo. Noben napredek zavesti se nikdar ne izgubi, izrazi se v nekaki drugi obliki. Vendar, pa je jasno dejstvo, da si nova zavest vendarle utira pot na naši zemlji, ker tukaj o tem govorimo. To napovedoje tudi novozavezno Razodetje:Nato sem videl novo nebo in novo zemljo. Kajti prvo nebo in prva zemlja sta prešla in morja ni bilo več.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 31