Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 31
(Read 128492 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #120 - 15.11.2006 at 12:58:02
 
Boštyxz wrote on 14.11.2006 at 22:51:55:
Vidim, da ste spet zašli . No, današnje religije bodo odpravljene, vendar bo namesto teh postavljena Univerzalna Religija  in to ne na način, kot si ga večina zamišlja . Lp, Boštjan .



Univerzalno religijo že imamo - reče se ji neumnost.  Grin

In tudi največja in najuniverzalnejša zarota je zarota neumnih: zarota, da ne smejo otroci vedeti več kot starši, da mediji podajajo samo neumnosti...



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #121 - 15.11.2006 at 16:22:10
 
t wrote on 15.11.2006 at 12:58:02:
Boštyxz wrote on 14.11.2006 at 22:51:55:
Vidim, da ste spet zašli . No, današnje religije bodo odpravljene, vendar bo namesto teh postavljena Univerzalna Religija  in to ne na način, kot si ga večina zamišlja . Lp, Boštjan .



Univerzalno religijo že imamo - reče se ji neumnost.  Grin

In tudi največja in najuniverzalnejša zarota je zarota neumnih: zarota, da ne smejo otroci vedeti več kot starši, da mediji podajajo samo neumnosti...



uživajte!



Napaka, to je vse prej kot neumnost!!!
Ubistvu je vse premišljeno in nadgradljivo in jest bi temu kar rekel MANIPULACIJA z naivnimi glavami.

Enostavno bi bilo če bi ljudje sprejeli da je smrt TEMA in čisto nič drugega!
Stvar je zelo enostavna ubistvu tok enostavna, da jo mamo skos pred očmi samo sprejet nočemo, ker hočemo da je nekaj več, kar pa žal ni.
Povejte mi, kdo se boji zvečer zaspati?????
Najbrž samo 5 let star otrok, ki se je začel spraševati o življenju in kdo je, kaj je, kako je, zakaj je...
Torej zakaj bi se bali umreti in zakaj bi se bali teme če vemo da se bomo zbudili slejkoprej če ne zjutraj pa čez tisoč let  Tongue
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #122 - 15.11.2006 at 17:16:47
 
Mikron, nevem, če veš pravilno o smrti, kot prehodu v višje dimenzije  bivanja, življenja, zaznavanja . Malo imam pomislekov ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #123 - 15.11.2006 at 17:58:51
 
Boštyxz wrote on 15.11.2006 at 17:16:47:
Mikron, nevem, če veš pravilno o smrti, kot prehodu v višje dimenzije  bivanja, življenja, zaznavanja . Malo imam pomislekov ...



Ja prav imaš ko rečeš da ne veš če jest vem...

niti nebi o dimenzijah ker ne spada sem skratka ni treba umret da zamenjaš stanje(dimenzijo)

še enkrat pozorno preberi ampak res pozorno s tem da se res globoko zazri v sebe in se vpraši kar sprašujem jest,
ker na ta način sem prišel do odgovorov ki sem jih istočasno podal

point je to da se slepimo samega sebe ....zakaj? ker nas je strah neznanega? ker je življenje potovanje v neznano-ekstaza? mogoče ker ne razumemo teme?

in ker se odmikamo od teh vprašanj bežimo v lastne iluzije.

začnimo si zastavljati prava vprašanja, da pridemo do logičnih odgovorov

namesto da si izbereš religijo izberi lastno razmišljanje to pa pomeni da si zastavljaš vprašanja, ki ti bodo dala logične odgovore
verjamem da obstajajo vprašanja, ki imajo enak odgovor pri vsakemu izmed nas
...domača naloga poišči jih  Wink
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #124 - 15.11.2006 at 21:05:16
 
Mikron ima kar prav. Vprašanja niso toliko pomembna, pomembna je zavestna navzočnost. Ničesar vam ni treba razumeti, preden postanete zavestno navzoči, kar pomeni zavest, ki se  zveda sama sebe, življenje, ki je dobilo zavest o samem sebi. Tu, so vsi odgovori. Prisluhni tišini in odprla se ti bo pot v zavest.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #125 - 15.11.2006 at 23:20:09
 
No, tudi jaz že veliko let vem, da nam ni treba umreti, da bi si dvignili vibracije  prek meja te dimenzije, za kar bi morali navadno umreti telesno ( primer: C.P., Jezus, itd...) . Ampak, smo pa spet zašli iz prave poti = ot . Pod kaj sploh smatramo religijo ? Da se malo razbere, za kaj se gre , čeprav že vidim , "kam pes taco moli" . Ampak, naj vam bo . Torej, še malo opisa bi prosil ...  Lep večer, še naprej ...
Back to top
« Last Edit: 16.11.2006 at 22:31:56 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #126 - 16.11.2006 at 12:58:07
 
kopron, vprašal si pod kaj smatramo religijo? vprašaj naprej.... kdo je religija? produkt česa je religija? kako in kdaj je nastala? zakaj je nastala? kakšne vrste poznamo? kaj učijo?.....

ko si napišeš odgovore in spodaj potegneš črto prideš do odgovora da je religija lastni produkt človeka skozi tisočletja ki pa pomeni beg ali odmik v iluzije zradi strahov ki sem jih opisal v prejšnjem postu.

še vprašanje zate.. če vplivi religij zavirajo lastno svobodno razmišljanje kaj sledi?
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #127 - 16.11.2006 at 20:58:09
 
Kopron, ne vem kaj ti ni jasno glede religije (lat. religio strah božji; dvom). Naslov topica je njena odprava ne pa analiza le-te in zamenjava ene z drugo. Kot razumem naj bi bila debata o pravilni poti človeške zavesti brez vere in sugestij.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #128 - 16.11.2006 at 22:30:46
 
Eh, vidiš, spet napaka. Ljudje greste iz ene skrajnosti v drugo . Prava pa je srednja pot, in ne odmikanje v skrajnosti . Torej, kot sem zaznal, tudi Religijo različno pojmujemo . No, v glavnem, tako ena kot tudi druga stran nimata prav . Namreč, obe vodita v skrajnosti . Kar tudi ni prav . Zato le pogumno, Prihodnost nas čaka ...  Smiley Lp, Boštjan ,
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #129 - 17.11.2006 at 21:02:16
 
Srednje poti ni. Veren si ali pa nisi. Ne moreš srednje verovati, malo ja malo ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #130 - 18.11.2006 at 07:59:55
 
Ja, avtomatsko si veren. Ali v Znanost, ali pa v Religije . Ampak, srednja pot pa je povezovanje + vera obojega, vseh in vsega . Le tu je pravi napredek .  Cool Lp, B
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #131 - 18.11.2006 at 14:49:18
 
Z kakršnim koli verovanjem vzpostavljaš odnose, imaš odnos, to pa pomeni, da si razdeljen. Ta dvojnost je temeljni razlog vseh nepotrebnih zapletov, vseh težav in navzkrižij v našem življenju. Pravilna pot je sprejemanje, brez vspostavljanja odnosov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Odprava religije
Reply #132 - 18.11.2006 at 16:26:07
 
zakaj je jezus govoru o dobrem pastirju pa o ovcah? zato k ovce smrdijo pa ene izmed najbl neumnih zivali so...(to povedu nas zupnik na priznci) Wink
no pomoje dokler so ovce je treba tud pastirjev..
jaz bi torej raj delala na kvaliteti pastirjev, kot pa na neumnosti ovc  Cool
brez heca,
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #133 - 18.11.2006 at 16:59:42
 
IceIsNice wrote on 18.11.2006 at 16:26:07:
zakaj je jezus govoru o dobrem pastirju pa o ovcah? zato k ovce smrdijo pa ene izmed najbl neumnih zivali so...(to povedu nas zupnik na priznci) Wink
no pomoje dokler so ovce je treba tud pastirjev..
jaz bi torej raj delala na kvaliteti pastirjev, kot pa na neumnosti ovc  Cool
brez heca,
ajs



ti kar lepo poslušaj svojega pastirja  Grin
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Odprava religije
Reply #134 - 18.11.2006 at 17:18:49
 
Mikron wrote on 18.11.2006 at 16:59:42:
ti kar lepo poslušaj svojega pastirja  Grin


itak, pametna ovca si fajn pastirja izbere, pa je ceu zivljenje na dobri travci  Wink
hihi
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 31