Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 26467 times)
Arwen
Guest




Strah
16.12.2005 at 08:40:25
 
Cry Znašla sem se v začaranem krogu - strah me čedalje bolj duši. Pred čim? pred vsem - življenjem, prihodnostjo, ... - pred vsem; bila sem v situaciji, ko se mi je vse skupaj zazdelo b.z., ko sem resno razmišljala o smislu življenja in čemu, na vsem svetu, sem sploh na tem planetu, v tej koži ipd... Skozi življenje sem se prebijala večinoma sama in kar naenkrat sem se naveličala vsega. Ko sem prišla do točke, kaj sedaj, sem se odločila za pomoč, nasvete, branje knjig, za to, da se spremenim. Pred pol leta sem spoznala še sedanjega prijatelja, imam občutek, da vse OK, misli so lepše ...  a STRAH ostaja. Zakaj? Kaj dogaja z mano? Kaj je narobe z mano? Strah - težko opišem kaj točno se dogaja v meni - nek tesnoben občutek, strah pred zapustitvijo, bolečino, pred neznanim (ta je sploh najbolj prisoten)... Karkšen koli nasvet je več kot dobrodošel.

Hvala!

Pozdrav vsem in lep sončen dan želim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Strah
Reply #1 - 16.12.2005 at 08:51:09
 
Arwen wrote on 16.12.2005 at 08:40:25:
Cry Znašla sem se v začaranem krogu - strah me čedalje bolj duši. Pred čim? pred vsem - življenjem, prihodnostjo, ... - pred vsem; bila sem v situaciji, ko se mi je vse skupaj zazdelo b.z., ko sem resno razmišljala o smislu življenja in čemu, na vsem svetu, sem sploh na tem planetu, v tej koži ipd... Skozi življenje sem se prebijala večinoma sama in kar naenkrat sem se naveličala vsega. Ko sem prišla do točke, kaj sedaj, sem se odločila za pomoč, nasvete, branje knjig, za to, da se spremenim. Pred pol leta sem spoznala še sedanjega prijatelja, imam občutek, da vse OK, misli so lepše ...  a STRAH ostaja. Zakaj? Kaj dogaja z mano? Kaj je narobe z mano? Strah - težko opišem kaj točno se dogaja v meni - nek tesnoben občutek, strah pred zapustitvijo, bolečino, pred neznanim (ta je sploh najbolj prisoten)... Karkšen koli nasvet je več kot dobrodošel.

Hvala!

Pozdrav vsem in lep sončen dan želim.

Tudi teb lep pozdrav.

Vsi mozni problemi, tudi strah, izhajajo iz premajhnega poznavanja samega sebe.

Npr. ce jaz ponoc sanjam, da me napada tiger se bojim. Ko pa se zbudim in vidm, da so ble to le sanje, se pomirim, ker vzroka za strah ni vec. Na podobn nacin, smo mi zdle v pozabi samega sebe, zdi se nam, da smo se rodil, da bomo bolece umrl, da bomo zapusceni (sami), da necesa se ne vemo pa bi mogl in raznorazne druge skrbi. Ko se "zbudis" opazis, da so bile to le "sanje" in takrat tud vzroka za skrbi in strah ni vec.

Tist, ki je "buden" lahko zbudi druge, ki spijo. Tist, ki sam spi, ne more zbudit drugih.

Iz neomejenega socutja do nas "specih", se je v tem svetu pojavil sam Bog, Izvor vsega obstoja, znanja in zadovoljstva, da bi nas "prebudil". S svojim zgledom nam je pokazu kako zivi "budni", da bi nas inspiriral, da se tud mi "prebudimo". Ce te zanima se kej vec o zivljenju in nauku Šri Krišna Čaitanja Mahaprabhu-ja in njegovem procesu samospoznanja me lahko tukaj ponovno kontaktiras.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Strah
Reply #2 - 16.12.2005 at 10:10:39
 
Madan Gopal Das wrote on 16.12.2005 at 08:51:09:
Ce te zanima se kej vec o zivljenju in nauku Šri Krišna Čaitanja Mahaprabhu-ja in njegovem procesu samospoznanja me lahko tukaj ponovno kontaktiras.    


MDG, se ti ne zdi da zlorabljaš stisko drugih za reklamiranje svoje sekte?

Je to vaš način, najlažje pridobite nekoga takrat, ko je najbolj ranljiv, ker vas sicer tak noben ne šljivi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Strah
Reply #3 - 16.12.2005 at 10:28:26
 
lola wrote on 16.12.2005 at 10:10:39:
MDG, se ti ne zdi da zlorabljaš stisko drugih za reklamiranje svoje sekte?

Je to vaš način, najlažje pridobite nekoga takrat, ko je najbolj ranljiv, ker vas sicer tak noben ne šljivi?

Ta punca ali gospa je vprasala za nasvet in jaz sem ji ga dal. Kaj bo s tem nasvetom nardila, pa je v koncni fazi njena izbira.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Strah
Reply #4 - 16.12.2005 at 13:57:51
 
ej MGD, sam res si težek..sej ne rečem da so nauki teh tvojih Sri Krišn napačni al pa karkoli....enostavno ne moreš kar vsakemu in za vsak problem težit z njimi. Pa tud dvomim da tebi resnično kej pomagajo, ker če bi ti, ne bi stalno moril z njimi.


Arwen, men se je drgač tudi to dogajalo, celo o samomoru sem razmišljal, sam pol sem prišel do zaključka da rabiš za samomor več poguma kot za življenje Smiley

mal pomisli česa se bojiš, zakaj se bojiš, včasih ko te prime najhujši strah, stisni zobe in se podaj skozi njega Smiley boš vidla da s časom se bo vse uredilo
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Strah
Reply #5 - 17.12.2005 at 15:18:27
 
Quote:
ej MGD, sam res si težek..sej ne rečem da so nauki teh tvojih Sri Krišn napačni al pa karkoli....enostavno ne moreš kar vsakemu in za vsak problem težit z njimi. Pa tud dvomim da tebi resnično kej pomagajo, ker če bi ti, ne bi stalno moril z njimi.

Zgleda kot da te je tko kot lolo zgori strah teh naukov. Priznam, tud mene je se zmeri strah, da bi si dokoncno odstranu strah. Se pa resno prpravlam na to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Strah
Reply #6 - 18.12.2005 at 22:14:42
 
MDG, sej se ne gre za to....gre se za to da ne moreš lih za vsako reč promovirat in vsiljevat te tvoje nauke
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Strah
Reply #7 - 19.12.2005 at 08:37:11
 
Quote:
MDG, sej se ne gre za to....gre se za to da ne moreš lih za vsako reč promovirat in vsiljevat te tvoje nauke

Nauk in proces Šri Čaitanja Mahaprabhuja je univerzalno zdravilo za vse mozne probleme, za vsa ziva bitja. Problemi se tuki zdravjo tko, da se odstrani vzrok vseh problemov. Simptomatsko zdravljenje je lazje, a v koncni fazi ne da zeljenega rezultata. Sam si zgori lahko preberes, da so "njene misli sedaj lepse", a strah ostaja. Pozitivno misljenje lahko pomaga do neke mere, od tam naprej pa je v bistvu ovira za odstranitev problemov/strahu/skrbi itd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Strah
Reply #8 - 19.12.2005 at 11:36:18
 
Madan Gopal Das wrote on 19.12.2005 at 08:37:11:
Nauk in proces Šri Čaitanja Mahaprabhuja je univerzalno zdravilo za vse mozne probleme, za vsa ziva bitja. Problemi se tuki zdravjo tko, da se odstrani vzrok vseh problemov. Simptomatsko zdravljenje je lazje, a v koncni fazi ne da zeljenega rezultata. Sam si zgori lahko preberes, da so "njene misli sedaj lepse", a strah ostaja. Pozitivno misljenje lahko pomaga do neke mere, od tam naprej pa je v bistvu ovira za odstranitev problemov/strahu/skrbi itd.


To je pač tvoje mnenje. Ne moreš pa zato drugemu, ker drugače misli oz. ima drugo izkušnjo, pripisovat/podtikat strah. To je spet tvoja obramba.
Madan Gopal Das wrote on 17.12.2005 at 15:18:27:
Zgleda kot da te je tko kot lolo zgori strah teh naukov.  


Jaz npr. lahko tebi rečem, da so ti popolnoma sprali možgane in papagajsko, brez razmišljanja ponavljaš njihove"nauke", pa mi je v končni fazi pravzaprav vseeno, kaj ti misliš. Moteča je tvoja vsiljivost, zlasti pri ljudeh v stiski, ki so še posebej ranljivi. Kot sem ti že napisala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Strah
Reply #9 - 19.12.2005 at 12:41:44
 
lola wrote on 19.12.2005 at 11:36:18:
To je pač tvoje mnenje.

Ja, in tega sem povedal.

Quote:
Ne moreš pa zato drugemu, ker drugače misli oz. ima drugo izkušnjo, pripisovat/podtikat strah. To je spet tvoja obramba.

Ja, zgledal je ze tko. Namest, da bi tej punci dala svoj nasvet, si se iz strahu, da bi sprejela mojga, postavila ji v bran. Indirektno si ji svetovala naj ne sprejme mojega. Zakaj si ji to svetovala?

Quote:
Jaz npr. lahko tebi rečem, da so ti popolnoma sprali možgane in papagajsko, brez razmišljanja ponavljaš njihove"nauke", pa mi je v končni fazi pravzaprav vseeno, kaj ti misliš. Moteča je tvoja vsiljivost, zlasti pri ljudeh v stiski, ki so še posebej ranljivi. Kot sem ti že napisala.

To kar te ocitno moti pri men, si sama nardila. Indirektno si ji dala nasvet naj ne sprejme mojega. Zakaj si to nardila? Iz strahu. Al se motim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Strah
Reply #10 - 19.12.2005 at 17:53:35
 
jst dam loli čist prav Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Strah
Reply #11 - 19.12.2005 at 18:19:46
 


Madan Gopal Das nam lepo povzroča neugodje z močjo svojih prepričanj, ki jih večinoma dojemamo kot slepa.

Samo vseeno pa dvomim, da bi mu s tako lahkoto uspelo loviti v kalnem, kot si predstavljate nekateri.


Ajja naslov topika je napačen, iz zgoraj opisanega je po moje scena bliže tesnobi, kot strahu - če gremo na osnovno definicijo, da je strah pred neznanim oziroma strah pred nečim, česar ne moremo določiti, tesnoba.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Strah
Reply #12 - 20.12.2005 at 08:17:50
 
t wrote on 19.12.2005 at 18:19:46:
Ajja naslov topika je napačen, iz zgoraj opisanega je po moje scena bliže tesnobi, kot strahu - če gremo na osnovno definicijo, da je strah pred neznanim oziroma strah pred nečim, česar ne moremo določiti, tesnoba.

sej vseen. vazn je da se tesnobo ali strah odstran, ker je to neprijetno stanje. ce hocmo seveda. no in ta punca/gospa zgori si to ocitno zeli in zato sem ji tud dal nasvet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Strah
Reply #13 - 20.12.2005 at 09:55:28
 
Lola, a zdaj že določamo, kakšni morajo biti nasveti, in kakšni več ne? Kriza, ej  Roll Eyes. Če se ti že punca zdi v stiski, ji vsaj daj sama kakšen konstruktiven nasvet, ne pa da napadaš tiste, ki dajo takšnega, v kakršnega pač verjamejo. Zakaj je potrebno to omalovaževanje nekogaršnjih nasvetov, poti?
A si kdaj mela možnost videt spljoh, kakšna je mgd-jeva pot, okolje, da tako sodiš?




Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Strah
Reply #14 - 20.12.2005 at 10:12:44
 
Madan Gopal Das wrote on 19.12.2005 at 08:37:11:
Pozitivno misljenje lahko pomaga do neke mere, od tam naprej pa je v bistvu ovira za odstranitev problemov/strahu/skrbi itd.  

u bistvu ...
imho

lola wrote on 19.12.2005 at 11:36:18:
Ne moreš pa zato drugemu, ker drugače misli oz. ima drugo izkušnjo, pripisovat/podtikat strah.

ni tolk podtikanje kolkr je strah osnova več al manj vseh problemov.
njega se provzaprov da odpravt samo na en način, z zaupanjem in predajo ... bogu ... jasno
krišna mu je pa ime ... če si aryan
Back to top
« Last Edit: 20.12.2005 at 12:09:25 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5