Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14
(Read 88139 times)
leonarda
1
*
Offline

vir je v nas
Posts: 47
Ljubljana
Gender: female
Re: Zakaj???
Reply #15 - 08.11.2005 at 13:11:17
 
lola wrote on 08.11.2005 at 12:59:40:
To imaš zelo prav. Če prvič lekcije ne dojamemo, jo ponavljamo - to je zakaj si določene ženske vedno znova zbirajo nasilneže, alkoholike, ...


Tistle post gor je en monolog al pa dialog s smajliji, k jim je neki dogajal

ženske vedno znova zbirajo nasilneže, alkoholike, ...

Če pa še mal poosebmo pogled in če je ta oseba Laila ... pa lohk dodamo še npr ljubosumneže, posesivneže...
Back to top
 

...iz nič prihajamo in v nič se vračamo...&&...le čemu tak hrup vmes...&&
WWW WWW 268827344  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakaj???
Reply #16 - 08.11.2005 at 14:42:31
 
Kaj pa če fant preprosto ne zmore lailenega  zaupanja drgač dojemat kot kvantitativno,  z dolžino njemu namenjene pozornosti? Fantje  zaupanja  ponavad ne zmoremo vzpostavt neposredno (intuitivno), moramo imet konkretna jamstva v rokah in jih zmerom znova kot otroc potrjevat.  To je za punco prava muka, a ko si punca pridobi fantovo zaupanje, se ponavad začenjajo zanjo muke druge vrste, ker se pol fant zanjo sploh ne zmeni al pa pa vsaj po njenem mnenju ne  zadost, ker začne kvaliteto zupanja merit z njegovo samoumevnostjo. Tko da taka nihanja pozornosti  so po moje v odnosu skorda nujna in dokler jih oba  občutita  intezivno, bo njun  odnos živ. Jest bi se na lailinem  mestu nad  odnosom resno zamislu, ko bo problem s pozornostjo merjenega zaupanja za oba prenehal obstajat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zakaj??? - off topic
Reply #17 - 08.11.2005 at 19:01:23
 
leonarda wrote on 08.11.2005 at 12:51:08:
Ti dam pa čist za prov, da znotrej svojga lajfa vsak dogaja tko, kot se sam odloč - free will - smo jo dubl z rojstvom  Wink

Nej vam bo vsak trenutek čudovit!

spodi dol pod okencem za sporočilo maš kljukico ki glasi na:
Check this if you'll be adding code (or don't like smileys).
nočeš je imet

v quotanem postu jo imaš ... kliknjeno

Wink

reč mu modify
uzem klukco; in bo

'i like smileys'
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
leonarda
1
*
Offline

vir je v nas
Posts: 47
Ljubljana
Gender: female
Re: Zakaj??? - off topic
Reply #18 - 08.11.2005 at 22:02:27
 
gape wrote on 08.11.2005 at 19:01:23:
'i like smileys'


Thx for your  thorough instructions - I like them too  Smiley Cheesy Cheesy

Nej vam bo vsak trenutek čudovit!
Back to top
 

...iz nič prihajamo in v nič se vračamo...&&...le čemu tak hrup vmes...&&
WWW WWW 268827344  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zakaj???
Reply #19 - 08.11.2005 at 23:12:28
 
ne bom reku da so čist na temo, so pa na temo

Bolestno ljubosumje
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Zavist in ljubosumje
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Quote:
Ljubosumje je custvo, ki pogosto zaznamuje nase odnose in dojemanje
sveta. Zaradi njega trpimo, kadar dobre stvari doletijo druge in vstrajno
unicujemo ljubezen in sreco, po kateri tako hrepenimo. Ljubosumje se rodi v
prostoru nezaupanje v lastno dobroto in kvalitete. Vendar lahko ravno to mocno
energijo ljubosumja transformiramo v modrost in ljubezen.

www.tibet-drustvo.si


http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=spolnost;action=display;num=10564...

KAJ SO ČUSTVA?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=ezofest;action=display;num=105231...

LJUBOSUMJE
del teksta iz knjige »Podzavest – centrala moči«
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

ljubuosumen  je tist, ki  si ne  more/upa/zna  ljubezni občutit/priznat/izrazit , ljubosumen pa je na tistega, ki to sposbnost poseduje
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

Vampirji-energije
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=izventelesneizkusnje;action=displ...

Kaj je ljubosumje
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Kaj je senca, temna plat v ljubezni?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

(Ne)navezanost
kako definiraš 'čustveno odvisnost od'?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

sem bila res jaz kriva za vse?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Črna magija
In koliko je norih politikov, ki so umorili cele narode! S svojim strahom ali ljubosumjem so povzročili bolezni ali nesreče, včasih celo naklepne umore. Vendar to ni bilo slučajno. Oba, tako povzročitelj kot žrtev sta potrebovala tako izkušnjo.
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=989490...

Osvobajanje ženske
Valentinaa wrote on 20.05.2002 at 23:44:53:
Jaz osebno se trenutno trudim otrest posesivnega, ljubosumnega obnašanja partnerja, ki me ima za samoumevno stvar, garantirano do smrti, pa bog ne daj, da bi kaj k sosedu čez plot pokukala. To probam zrihtat brez manipulacije, z odkrito besedo  in z odkritim ženskim orožjem (tud z orgazmom, če je treba). In moram rečt, da mi kar dobro uspeva, ker je nekatere stvari že kapiral.  

Živelo osvobajanje žensk!


komentirat niti ne rabim ...



jest nikol ne podpiram da se gre kr narazn
nujno poment, človeku razložit, mu razložit da to ni u redu (da je ljubosumen++), niti zanj niti za partnerko ...
zakaj to tko
razložit

če ne vedet, prebrat in se izučit

in osvobodit
sebe

on bo odpadu (tak kot je) ...



ps
jest bi dal ime tej temi npr ...
zakaj je moj fant tolk ljubosumen???

(popraviš prvi post in je)


dobr zrihti ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Laila
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3

Re: Zakaj???
Reply #20 - 09.11.2005 at 09:18:39
 
[gape wrote on 08.11.2005 at 23:12:28:
ps
jest bi dal ime tej temi npr ...
zakaj je moj fant tolk ljubosumen???

(popraviš prvi post in je)


dobr zrihti ...



Predlog za naslov se mi zdi bolj primeren za to temo ja.. Ze spremenjeno..  Wink

Je tako, da se tudi meni ne zdi resitev problema na tak nacin, da se losas partnerja.. To za mene ni resitev, ampak beg pred problemom. Sem bolj za razresitev problema s pomocjo pogovora..

Nekdo je napisal, da ce bi v zvezi imeli vse, da bi pol ze bila pravljica.. In da vcasih v tistih down trenutkih vidis bolj tiste manj prijetne stvari v zvezi.. in pol o njih premisljujes.. in se vedno bolj pogljabljas v nijh, tako da se ti na koncu ze res zdijo tak big problem.. in da tako ne more it naprej.. Ampak, ce pol mal premislis in vidis kaj je v zvezi vse lepega, pol se ti tudi ta big problem vec ne zdi tako velik in neresljiv.. Ce v zvezi vse druga tako dobr stima.. pol se mora tud ta problem dat resit.. Ce ne pa je res skoda in obup..

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #21 - 09.11.2005 at 09:46:15
 
Laila wrote on 09.11.2005 at 09:18:39:
Ce v zvezi vse drugo tako dobr stima.. pol se mora tud ta problem dat resit..

to pa skor zazihr, za razreševanje problema ti bo čtivo precej prov pršlo ... (za 'beg' bi ne tolk)

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Zakaj???
Reply #22 - 09.11.2005 at 09:48:37
 
Laila wrote on 09.11.2005 at 09:18:39:
[
Ce v zvezi vse druga tako dobr stima.. pol se mora tud ta problem dat resit..

Lepo. Vso srečo.

Quote:
Ce ne pa je res skoda in obup..


Škoda že mogoče, ampak zakaj obup? Tudi v tem primeru ni potrebno obupati. Je pač neko življenjsko razpotje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
leonarda
1
*
Offline

vir je v nas
Posts: 47
Ljubljana
Gender: female
Re: Zakaj???
Reply #23 - 09.11.2005 at 10:08:12
 
gape wrote on 08.11.2005 at 23:12:28:
on bo odpadu (tak kot je) ...


tole te lohk mogoče opogum, da si daš možnost  Smiley

da vama daš možnost  Smiley

Vsi mamo tuki, zdej vso moč, da začnemo sebe spreminjat in si ustvarjat resničnost kot jo želimo  Smiley

Vsi - tud ti, tud tvoj fant,... Wink

Nej vam bo vsak trenutek čudovit!
Back to top
 

...iz nič prihajamo in v nič se vračamo...&&...le čemu tak hrup vmes...&&
WWW WWW 268827344  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #24 - 09.11.2005 at 10:42:34
 
Upanje umre nazadnje!

Samo ne si delati prevelikih utvar, da je mogoče spremeniti karakter človeka.
(Ženske ste sploh "genijalne" pri ocenjevanju karakterja, zgleda, da imate pri tem že prirojeno slepo pego  8) )

Treba se je enostavno odločiti, ali sem pripravljen(a) s tem živeti ali ne.
Če ne, potem se je bolje posloviti ... če da, pa tudi prav (kompleks matere Tereze)



Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #25 - 09.11.2005 at 10:47:01
 
Vse lepo in prav tole o reševanju problema in komunikaciji, itd.

Ampak komunikacija je kot seks - potrebna sta dva in oba morata biti voljna.

Njenega fanta ne poznam, poznam samo Lailino dojemanje njenega fanta, toda sodeč po tem, bi rekel, da on ni zainteresiran za kakršnokoli tovrstno komunikacijo, toliko manj, ker, če sem prav razumel, on nima problema (ima ga samo Laila) in zato nima potrebe za reševanje problema (ki zanj sploh ne obstaja).

Če bo Laila začela s 'komunikacijo' naj se pripravi na sledeče:

- fant se bo delal da nič ne sliši
- če Laila ob tem ne bo obupala in bo vztrajala, se bo fant potem delal kot da ne razume o čem govori
- če Laila ob tem ne bo obupala in bo vztrajala, jo bo fant začel prepričevati, da problema sploh ni
- če Laila ob tem ne bo obupala in bo vztrajala, bo fant začel govoriti, da Laila pretirava in da iz muhe dela slona
- če Laila ob tem ne bo obupala in bo vztrajala.... eh, evo, jaz sem že obupal se mi niti pisat ne da več o tem.

Skratka, čaka jo dolgo, dolgo, dooooooooolgo prepričevanje, ki bo naletelo na ignoranco, zanikanje, odpor in 'glumljenje glive'.

Ne vem od kod ti energija, da se ji bo dalo, ampak če se ji bo, ala ji vera.

Kar še ne pomeni, da ji bo uspelo, seveda. Morda začasno, a tisti rek o volku, ki kožo menja, a barve nikoli, ni iz trte izvit.

Mogoče je pa fant tako ljubosumen zato, ker je sam v stanju Lailo prevarat takoj ko bi imel priliko in se zato boji, da je Laila ista?
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #26 - 09.11.2005 at 15:37:28
 
X wrote on 09.11.2005 at 10:47:01:
Če bo Laila začela s 'komunikacijo' naj se pripravi na sledeče:

- fant se bo delal da nič ne sliši
- če Laila ob tem ne bo obupala in bo vztrajala, se bo fant potem delal kot da ne razume o čem govori
- če Laila ob tem ne bo obupala in bo vztrajala, jo bo fant začel prepričevati, da problema sploh ni
- če Laila ob tem ne bo obupala in bo vztrajala, bo fant začel govoriti, da Laila pretirava in da iz muhe dela slona
- če Laila ob tem ne bo obupala in bo vztrajala.... eh,


če bo Laila vztrajala, ji bo rekel:
Laila wrote on 07.11.2005 at 13:43:19:
mi je rekel, ce morem it sama v trgovino, ce ne morem pocakat, da bi sla skup.. Pa da sem itak rada, ko je v sluzbi, da lahko pol sama okrog skacem..  Embarrassed

Pa ko mi je npr. kolegica prinesla darilo za rojstni dan, mi je rekel, zakaj mora prit takrat, ko njega ni doma.. In zdaj me je ta kolegica povabla na kavico.. In mi tezi.. Da zakaj bi zdaj medve sle same na kavico.. Da lahko gremo drugic vsi skup.. (ona s fantom in midva) in pa, da je tako ali tako bla pred dobrim mescom pri meni, ko mi je darilo prinesla.. da ce ni blo to dovolj..  Undecided

.. mi pa rece, da lahko grem.. ampak se bo pol on sel.. pol pa recem npr. da prav.. da naj gre.. ja pol pa to tudi ni vredu.. pol pa mi vrze pod nos, da mi je itak vseeno za njega in da ga nimam nic rada.. Ali pa le naj naredim kaj (ce je kaj takega, da je spet v nasprotju z njegovim), pa da bom vidla kako je to, ko se bo on zacel.. itd itd.. In pa vedno pol besede tako obrne, da izpadem jaz kot krivec za vse slabo.. Aja, pa ne malokrat mi pol na koncu rece tudi, da ce ne vidim kaj delam znjim.. Da ga unicujem ze od vsega zacetka in da ga bom enkrat do konca unicla..  Embarrassed


najraje pa verjetno ji reče tole:

Laila wrote on 08.11.2005 at 11:04:40:
Da zakaj mi je to potrebno.. da ce ga nimam nic rada, da mu kazem kolko ga ljubim, ce mam take zelje, da njega itak ne rabim zakaj ga pol sploh mam.. itd..



Me zanima, ali ji bo rekel kaj novega, kaj drugačnega, nekaj, kar ne bodo zopet izgovori in manipulacije?  Mogoče le prvi hip, da jo ima rad in podobna jajca, potem pa dalje po starem.

Kaj pa vem, sem upravičeno pesimistična glede tega ali sem zgolj realna  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Zakaj???
Reply #27 - 09.11.2005 at 16:17:17
 
Laila wrote on 09.11.2005 at 09:18:39:
Je tako, da se tudi meni ne zdi resitev problema na tak nacin, da se losas partnerja.. To za mene ni resitev, ampak beg pred problemom. Sem bolj za razresitev problema s pomocjo pogovora..



ja bo držal

Laila wrote on 09.11.2005 at 09:18:39:
Nekdo je napisal, da ce bi v zvezi imeli vse, da bi pol ze bila pravljica..


men so pravljice čist kul Roll Eyes


Laila wrote on 09.11.2005 at 09:18:39:
Ampak, ce pol mal premislis in vidis kaj je v zvezi vse lepega, pol se ti tudi ta big problem vec ne zdi tako velik in neresljiv.. Ce v zvezi vse druga tako dobr stima.. pol se mora tud ta problem dat resit.. Ce ne pa je res skoda in obup..




Ja vidš to pa sama veš kolk je v zvezi lepega in kolk ostalo dobr štima in kolk se splača potrpet/razrešt stvar...
kar se tiče tega bolestnega ljubosumja, sem pa takoj pomislila na Xovo varianto- ko predvidevaš kako drug misli/čuti, razmišljaš tko kot bi sicer ti sam- in je varianta, da njega to tolk skrbi, ker bi ob podobni priliki znal da sam te prevarat oz. če gre sam s prjatlm ven ali sam kaj počne to počne takrat ko te ne rabi al ne mara ???... ampk sej se tko vsi zavedamo, da njega ne poznamo, ampk sam tvoj opis... je pa varianta

po drugi strani (iz izkušenj) pa tipi tko ne vejo kdaj je kaj narobe... oni itak delajo tako kot mislijo, da je prav in na tak način kot mislijo, da s tem izkazujejo vso svojo ljubezen.

lp Kiss
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Zakaj???
Reply #28 - 09.11.2005 at 16:21:00
 
en_bk wrote on 07.11.2005 at 14:42:46:
a če bi bil sam v podobni situaciji, bi si mogoče svetoval nekako vsaj približno takole:
Če bi jo imel rad in bi se mi zdelo, da me ima tudi ona, pa čeprav na svoj izkrivljeni posestni način, bi nama predlagal, da poiščeva vzroke za kar kaj. Recimo, zakaj sva sploh skupaj, kdo je meni vcepil sliko, da je ona prava zame in jaz pravi zanjo. Zakaj me boli njeno ravnanje in zakaj ona tako ravna in zakaj ravnam tako jaz. Ali sem pripravljen spremeniti kaj in ona pravtako? Verjetno še kaj. No in če bi se strinjala, da sva pripravljena storiti kaj, potem bi bilo lažje /mar res?/.
Jaz bi nama priporočil partnersko svetovanje /mal reklame: mirabi je ok/, pa literaturo za začetek /od Hendrixa, ki tko zraven paše, pa Gray, pa Hayevo...pa kolikor hočeš...samo malce pobrskati je potrebno/, pa zavedno delovanje v praksi ves čas.
Proces bi se razvijal verjetno nekako tako; po prvotnem evforičnem / ali malo manj / to je to, bi ugotovila, da ni ravno in takrat je čas za naslednji korak /nova delavnica, knjiga o nečem drugem, novi prijemi/ in tako dalje. Seveda lahko pride do razhoda vmes, ali pa se zveza utrjuje na nekih novih temeljih, pravzaprav zidakih, temelj je tako ali tako ljubezen....dokler naju smrt ne loči ali pač kdo drug.

en bk


Grin ok en bk je izjema

a ti lahk pošlem mojga lupčka na posevtovanje Grin Kiss
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
Reply #29 - 09.11.2005 at 16:23:06
 
X wrote on 09.11.2005 at 10:47:01:
Vse lepo in prav tole o reševanju problema in komunikaciji, itd.

Ampak komunikacija je kot seks - potrebna sta dva in oba morata biti voljna.


Ne vem od kod ti energija, da se ji bo dalo, ampak če se ji bo, ala ji vera.

Kar še ne pomeni, da ji bo uspelo, seveda. Morda začasno, a tisti rek o volku, ki kožo menja, a barve nikoli, ni iz trte izvit.

Mogoče je pa fant tako ljubosumen zato, ker je sam v stanju Lailo prevarat takoj ko bi imel priliko in se zato boji, da je Laila ista?



od kdaj smo tko pesimistični mi ratal ???
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14