Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
(Read 34843 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Živciranja
Reply #45 - 22.10.2005 at 12:02:54
 
t wrote on 22.10.2005 at 11:22:06:
Z lahkoto abstrahiram iz dane situacije vse razen mene in ceste, ter neke ovire na moji poti do cilja

pomoje ma pa titud kle point s tem izgovorjenim
z abstrakcijo si tud vrsto pobrisu
z vrsto pa zgine živciranje in urivanje unga pred tabo v vrsto
(edin če si abstrahiru urivanje iz stranske ceste - izsiljevanje, k poč, ne pa tako v koloni kjer se oba z lahkoto ustavta, edin če ma en zlo velek avto (ponavad un k se ne uriva) in ne jebe niti mal ... in pelje, pa čeprov čez haubo od unga k se uriva ... )
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #46 - 22.10.2005 at 13:08:19
 
gape wrote on 22.10.2005 at 12:02:54:
pomoje ma pa titud kle point s tem izgovorjenim
z abstrakcijo si tud vrsto pobrisu
z vrsto pa zgine živciranje in urivanje unga pred tabo v vrsto
(edin če si abstrahiru urivanje iz stranske ceste - izsiljevanje, k poč, ne pa tako v koloni kjer se oba z lahkoto ustavta, edin če ma en zlo velek avto (ponavad un k se ne uriva) in ne jebe niti mal ... in pelje, pa čeprov čez haubo od unga k se uriva ... )



U bistvu je vrsta samo ovira (s svojimi specifikami, kot je vrivanje) na poti do cilja, v tem smislu se ne razlikuje kaj dosti od tovornjaka, ki ti onemogoča tvoj ritem vožnje ali srn, ki veselo kopitljajo po cesti in na koncu vedno skočijo pred avto.

Jaz tituda razumem, v tem smislu, da je po njegovem problem posledica verbalizacije - medtem ko je po moje problem v bistvu neodvisen od tega ali ga verbaliziramo ali ne, čeprav je res, da ga lahko s svojim verbaliziranjem naredimo večjega ali manjšega, ga kot dejstvo ne spremenimo (nekaj lahko opišemo kot manjšo težavo ali pa kot velik problem, lahko v nečem vidimo nepremagljivo oviro ali pa problem, ki ga še nismo rešili, srna je lahko čudovit kos mesa za v golaž, živo bitje na katerega moramo biti v prometu še posebej pozorni ali pa 200 jurjev škode - ne glede na te vidike ostaja dejstvo, da so srne faktor v prometu, ki negativno vpliva na vse skupaj, to je na to, kako se bom premikal od točke A do točke B).



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #47 - 24.10.2005 at 16:00:02
 
Dejansko se da problem na nivoju mene naprimer odstraniti kot problem in se gleda na to pač kot na dogodek, brez pomena, kar pomeni tudi nič živciranja.

dejansko me pa zanima kaj menite o tem, ali je prav ali ne, da nekomu preprečiš vrivanje, na primer da tako postaviš avto v vrsti, da ne more mimo.
To sem že naredil in tip je znoru zadi.
Cheesy
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #48 - 24.10.2005 at 16:05:00
 
Blisk1 wrote on 24.10.2005 at 16:00:02:
Dejansko se da problem na nivoju mene naprimer odstraniti kot problem in se gleda na to pač kot na dogodek, brez pomena, kar pomeni tudi nič živciranja.

dejansko me pa zanima kaj menite o tem, ali je prav ali ne, da nekomu preprečiš vrivanje, na primer da tako postaviš avto v vrsti, da ne more mimo.
To sem že naredil in tip je znoru zadi.
Cheesy



Po moje je vse lepo in prav, če preprečiš to, da se ti drugi vrivajo - še posebej, če se zaradi tega manj živciraš.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #49 - 24.10.2005 at 16:12:58
 
t wrote on 24.10.2005 at 16:05:00:
Po moje je vse lepo in prav, če preprečiš to, da se ti drugi vrivajo - še posebej, če se zaradi tega manj živciraš.



uživaj!



to že, ampak s tem živciraš druge (jim kradeš energijo), posledično to pomeni slabo delo!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #50 - 24.10.2005 at 16:39:09
 
Blisk1 wrote on 24.10.2005 at 16:12:58:
to že, ampak s tem živciraš druge (jim kradeš energijo), posledično to pomeni slabo delo!



Od vsakogar posebej je odvisno ali se bo živciral ali ne, ali bo po nepotrebnem trošil energijo ali pa se bo temu izognil.

Zato mislim, da se ni smiselno živcirati zaradi takih malenkosti, kot je tistih par tisoč prepotentnežev na cestah, vsekakor pa ni moje (mogoče je tvoje?) poslanstvo v tem, da bi skrbel za njihovo počutje.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Živciranja
Reply #51 - 24.10.2005 at 21:02:24
 
Osebno se najdem v obeh vlogah - tistega, ki druge spušča v vrsto in tistega, ki se vriva. Če se mi ful, ampak res ful mudi, če je torej v igri kaj res pomembnega, potem se vrivam. Če ni panike, potem brez težav spustim tiste, ki se jim tistega dne ful  mudi (al pa imajo kak drug problem s sabo), jaz pa potrpežljivo čakam v vrsti. Vzajemnost, daj-dam odnos, recipročnost, whatever - zakaj si ne bi pomagali, če pa to sploh ni tako težko. In ko tako pogledam na zadevo, se ne živciram.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #52 - 25.10.2005 at 08:40:59
 
Lilith wrote on 24.10.2005 at 21:02:24:
Osebno se najdem v obeh vlogah - tistega, ki druge spušča v vrsto in tistega, ki se vriva. Če se mi ful, ampak res ful mudi, če je torej v igri kaj res pomembnega, potem se vrivam. Če ni panike, potem brez težav spustim tiste, ki se jim tistega dne ful  mudi (al pa imajo kak drug problem s sabo), jaz pa potrpežljivo čakam v vrsti. Vzajemnost, daj-dam odnos, recipročnost, whatever - zakaj si ne bi pomagali, če pa to sploh ni tako težko. In ko tako pogledam na zadevo, se ne živciram.



nikoli se ti tako zelo ne mudi, da bi se moral/a vrivat, nikoli! S tem si pridobiš največ 5 minut!
razen, ko gre za življenje in smrt.
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #53 - 25.10.2005 at 08:53:49
 
Blisk1 wrote on 25.10.2005 at 08:40:59:
nikoli se ti tako zelo ne mudi, da bi se moral/a vrivat, nikoli! S tem si pridobiš največ 5 minut!
razen, ko gre za življenje in smrt.



Se strinjam. Vrivanje in izsiljevanje v prometu sta predvsem grdi navadi, od katerih pa največkrat ni večje koristi, čeprav je zanimivo to, da sta najbolj razširjeni med tistimi, ki so največ na cesti - raznimi tovornjakarji, dostavniki in kar je še tega.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Živciranja
Reply #54 - 25.10.2005 at 08:59:28
 
Blisk1 wrote on 25.10.2005 at 08:40:59:
nikoli se ti tako zelo ne mudi, da bi se moral/a vrivat, nikoli! S tem si pridobiš največ 5 minut!
razen, ko gre za življenje in smrt.


Men se zdi, da je prav ta ostrina (nikoli...!), ki jo dodajaš svojim načelom, tista, ki daje dejansko situacijo pod pritisk, kar ti povroča živčnost. Zakaj ta trdota? Včasih, če se ne premaknemo, ko je čas in prostor za to, prej oviramo promet (fluidno dogajanje), kot pa kaj koristnega. (Če ne pustimo "napakam" noter bo tud resnica ostala zunaj).




Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #55 - 25.10.2005 at 09:08:02
 
Quote:
Men se zdi, da je prav ta ostrina (nikoli...!), ki jo dodajaš svojim načelom, tista, ki daje dejansko situacijo pod pritisk, kar ti povroča živčnost. Zakaj ta trdota? Včasih, če se ne premaknemo, ko je čas in prostor za to, prej oviramo promet (fluidno dogajanje), kot pa kaj koristnega. (Če ne pustimo "napakam" noter bo tud resnica ostala zunaj).







he he he ta pa je zgrešena.
Če ne lažem, tudi resnica ne bo prišla, če ne ubijam, tudi novo življenje ne bo nastalo.......
kr neki!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Živciranja
Reply #56 - 25.10.2005 at 09:14:36
 
Blisk1 wrote on 25.10.2005 at 09:08:02:
he he he ta pa je zgrešena.
Če ne lažem, tudi resnica ne bo prišla, če ne ubijam, tudi novo življenje ne bo nastalo.......
kr neki!


No, pa vsaj nasmejala te je  8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #57 - 25.10.2005 at 09:19:52
 
Quote:
No, pa vsaj nasmejala te je  8)



tud to neki šteje
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #58 - 25.10.2005 at 09:32:50
 
Promet je dober indikator stanja duha v družbi. Če je duh kooperativen, vrivanja sploh ne občutiš kot nek akt, ki bi te ogrožal/živciral ampak legitimno participacijo vrivajočega v skupnem aktu prometa. Tipičen primer tega koopertaivnega duha je npr. promet v indiji, ki je za nas totalno kaotičen in iz vidika posmeznika  egositičen, ampak pri njih funkcionira brez kašnega posebnega živciranja, ker je v globalu kooperativen. Naš sistem pa je v globalu  kompetativen, pravila pa naj bi omogočala enako osnove pri tej medsebojni tekmovalnosti udeležencev.  Kršenje prometnih pravil zato občutmo kot neupravičeno konkurenčno prednost, ki ruši sistem in me  zato ogroža, če se sam  držim pravil. Če pa bi jih kršil še sam, bi ostajala v okviru kompetaitavne družbe nevarnost kaosa/anomije, ki je za razliko od kooperativne ni mogoče razrešit v skupnem aktu prometa. Kometativna  družba  zato  kooperativnost doživlja kot začetek kaosa/anomije  in ne kot  način oraganiziranja koasa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: Živciranja
Reply #59 - 25.10.2005 at 09:52:19
 
titud wrote on 25.10.2005 at 09:32:50:
Promet je dober indikator stanja duha v družbi. Če je duh kooperativen, vrivanja sploh ne občutiš kot nek akt, ki bi te ogrožal/živciral ampak legitimno participacijo vrivajočega v skupnem aktu prometa. Tipičen primer tega koopertaivnega duha je npr. promet v indiji, ki je za nas totalno kaotičen in iz vidika posmeznika  egositičen, ampak pri njih funkcionira brez kašnega posebnega živciranja, ker je v globalu kooperativen. Naš sistem pa je v globalu  kompetativen, pravila pa naj bi omogočala enako osnove pri tej medsebojni tekmovalnosti udeležencev.  Kršenje prometnih pravil zato občutmo kot neupravičeno konkurenčno prednost, ki ruši sistem in me  zato ogroža, če se sam  držim pravil. Če pa bi jih kršil še sam, bi ostajala v okviru kompetaitavne družbe nevarnost kaosa/anomije, ki je za razliko od kooperativne ni mogoče razrešit v skupnem aktu prometa. Kometativna  družba  zato  kooperativnost doživlja kot začetek kaosa/anomije  in ne kot  način oraganiziranja koasa.



To kar ti tukaj razlagaš je mogoče samo v primeru, da se vsi držimo pravil.
To pa je mogoče samo z zelo poostreno policisjko kontrolo in z 3x višjimi kaznimi za kršitelje.

Ampak to sploh ni tema te debate!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7