Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 28251 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: smisel življenja
Reply #30 - 21.09.2005 at 12:39:58
 
ixtlan wrote on 21.09.2005 at 12:36:58:
ja no viš kako naj ti potem razložim... poznavanje sefirojev je osnova, da lohk sploh krkol delaš s kabalo. želiš, da ti razložim kam si ti umeščen v sistem, katerega osnovnih gradnikov ne poznaš. pač nič hudega, ampak ti ne morem tkole memgrede razložit (kot sem ti že namignu) ker bi porabil najmanj par uric

pa se splaca sploh in za kaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: smisel življenja
Reply #31 - 21.09.2005 at 12:50:53
 
Madan Gopal Das wrote on 21.09.2005 at 12:39:58:
pa se splaca sploh in za kaj?


sej sem ti že odgovoril na to vprašanje, preberi tudi tekst v angleščini, piše zakaj izbrati kabalo...

ixtlan wrote on 21.09.2005 at 12:07:38:
o da da... drevo življenja je najmočnejši in najkompleksnejši meditativni simbol, je zelo fajn sistem v katerega lahko umestiš vse kar je resničnega (vse kar sem do zdaj spoznal, lahko narovnam na drevo in povežem-noro) in je tudi orodje za razgibavanje uma in odkrivanje vsega kar obstaja...ni religija, ampak metoda


Chapter 2: The Choice of Path

1: no student will ever make any progress in spiritual development who flits from system to system; each of the  systems has its value, but that value can only be realised if the system is carried out in its entirety – and it has to be done gradually (2)

3: the Path has to be picked regarding the temparement of the environment we live in

5: the racial dharma of the West is the conquest of dense matter. In order that we may conquer dense matter and develop the concrete mind we are endowed by our racial heritage with a particular type of physical body and nervous system, just as other races are endowed with other types

7: the dharma of the West differs from that of the East; is it therefore desirable to try and implant Eastern ideals in a Westerner? Withdrawal from earth-plane is not his line of progress. The normal, healthy Westerner has no desire to escape from life, his urge is to conquer it and reduce it to order and harmony

9: development by meditation alone is a slow process in the West, because the mind-stuff upon which the work has to be done, are very resistant

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: smisel življenja
Reply #32 - 21.09.2005 at 13:00:47
 
ixtlan wrote on 21.09.2005 at 12:50:53:
sej sem ti že odgovoril na to vprašanje, preberi tudi tekst v angleščini, piše zakaj izbrati kabalo...

to sem razbral ze... "zakaj" izbrati kabalo. ker si jo pac lahko izberes.

zdej me zanima se "za kaj" se splaca izbrati kabalo in vlozit tolk enih ur in truda v to?

kaj mas od tega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: smisel življenja
Reply #33 - 21.09.2005 at 13:17:54
 
Madan Gopal Das wrote on 21.09.2005 at 13:00:47:
to sem razbral ze... "zakaj" izbrati kabalo. ker si jo pac lahko izberes.

zdej me zanima se "za kaj" se splaca izbrati kabalo in vlozit tolk enih ur in truda v to?

kaj mas od tega?


ja saj ti piše zgoraj je hud meditativni simbol, dober sistem za sistematiziranje in preverjanje vsega znanja in orodje za razgibavanje ter transcendiranje uma in odkrivanja in spoznavanja vsega kar obstaja in kar ne obstaja. a to ni dost? je gnostična zadeva, z njo raziskuješ in rasteš. je pa tudi čista kreacija, saj s spoznavanjem kako zadeve funkcionirajo, dejansk lahko začneš potem tu uporabljat sile univerzuma. človek ma namreč kot mikrokozmos neomejene zmožnosti makrokozmosa in evo, kabala je tut orodje s katerimi jih lahko raziščeš. v končni fazi lahko izbereš doživetje zlitja z Bogom, stanje brez forme in aktivnosti. bolj na mestu vprašanje bi blo "kaj nimaš od tega"
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: smisel življenja
Reply #34 - 21.09.2005 at 13:21:58
 
ixtlan wrote on 21.09.2005 at 13:17:54:
v končni fazi lahko izbereš doživetje zlitja z Bogom, stanje brez forme in aktivnosti. bolj na mestu vprašanje bi blo "kaj nimaš od tega"

iz tega zgoraj napisanega bi se lohk razbral tud, da neki pa se nimas od tega ja. razen ce si pripravljen it se bolj globok v opis tele koncne faze.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: smisel življenja
Reply #35 - 21.09.2005 at 13:23:52
 
Madan Gopal Das wrote on 21.09.2005 at 13:21:58:
iz tega zgoraj napisanega bi se lohk razbral tud, da neki pa se nimas od tega ja. razen ce si pripravljen it se bolj globok v opis tele koncne faze.


dobr, povej mi rajš ti česa misliš, da "nimaš od tega"? Smiley bo laži se mi zdi
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: smisel življenja
Reply #36 - 21.09.2005 at 13:26:55
 
o izkušnji Kethra v Aziluthu sem pa že nekaj pisal tu:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=112358...

zej mam pa načeloma dost za dons Smiley

če želiš zvedt še več, za začetek predlagam knjigo Dion Fortune, The Mystical Qaballah, ki je tut ena najboljših... najdeš jo na Amazonu
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: smisel življenja
Reply #37 - 21.09.2005 at 13:29:44
 
ixtlan wrote on 21.09.2005 at 13:23:52:
dobr, povej mi rajš ti česa misliš, da "nimaš od tega"? Smiley bo laži se mi zdi

zlitja z Bogom v ljubezni. pri tem oba ohranta svojo formo/individualnost in tud aktivnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: smisel življenja
Reply #38 - 21.09.2005 at 13:31:28
 
Madan Gopal Das wrote on 21.09.2005 at 13:29:44:
zlitja z Bogom v ljubezni. pri tem oba ohranta svojo formo/individualnost in tud aktivnosti.


po drevesu življenja je to izkušnja sefira Chokmah v Aziluthu
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: smisel življenja
Reply #39 - 21.09.2005 at 14:20:36
 
ixtlan wrote on 21.09.2005 at 13:31:28:
po drevesu življenja je to izkušnja sefira Chokmah v Aziluthu

aja?

lahko poves kej vec o tem al pa das link, ce si ze kam napisu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
jezjak
Guest




Re: smisel življenja
Reply #40 - 21.09.2005 at 17:11:03
 
ixtlan wrote on 21.09.2005 at 00:14:22:
mešaš jabolka in hruške

kar se pa Dannya tiče...
da se greš lahko tarot, moraš zelo dobr poznat kabalo ker tarot je kabala (temelji na drevesu življenja)
potem moraš poznat zlo dobr zodiak in planete
pa poznavanje mitologije ti zlo prav pride ker ponavad so na kartah tud mitološki simboli
dvomim, da Danny vse to obvlada Smiley

če pa ne obvladaš, so pa tvoje razlage potem kr neki in ja vsak kekec si lahko karte po svoje tolmač

Kaj koji kurac je zdaj važno, katere vrste blef za nateg kdo pozna in kdo ne? Si ti dejansko na drogah in ne znaš razbrat bistva povedanega? Point je, da vsi ti ljudje le hladno berejo človeka (že iz spola, letnice in kraja rojstva se da veliko stvari na slepo ugotoviti na podlagi že znanih statistik). Point je, da je vse to en bullshit, za katerega neumni obupanci dnevno plačujejo takim nategovalnim kekcem, ki rastejo kot gobe po dežju (navsezdanje je to lažji način zaslužka od resnega dela). Point je, da si ti tudi kekec, ki takim kekcem s propagandnim bullshitom pomagaš priti do denarja. Najbolje, da še sam odpreš svojo plačljivo linijo nategovanja in zapreš vse ostalo, kar imaš odprto zdaj. Ker s tem, kar imaš odprto zdaj, lahko še koga zavedeš, da si resen. Simpatije pa lahko obdržiš, da boš še naprej premamaljal najstniške množice, ampak tokrat za drugačen namen (kabala in podobne pravljice).
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: smisel življenja
Reply #41 - 21.09.2005 at 22:24:44
 
Quote:
Kaj koji kurac je zdaj važno, katere vrste blef za nateg kdo pozna in kdo ne? Si ti dejansko na drogah in ne znaš razbrat bistva povedanega? Point je, da vsi ti ljudje le hladno berejo človeka (že iz spola, letnice in kraja rojstva se da veliko stvari na slepo ugotoviti na podlagi že znanih statistik). Point je, da je vse to en bullshit, za katerega neumni obupanci dnevno plačujejo takim nategovalnim kekcem, ki rastejo kot gobe po dežju (navsezdanje je to lažji način zaslužka od resnega dela). Point je, da si ti tudi kekec, ki takim kekcem s propagandnim bullshitom pomagaš priti do denarja. Najbolje, da še sam odpreš svojo plačljivo linijo nategovanja in zapreš vse ostalo, kar imaš odprto zdaj. Ker s tem, kar imaš odprto zdaj, lahko še koga zavedeš, da si resen. Simpatije pa lahko obdržiš, da boš še naprej premamaljal najstniške množice, ampak tokrat za drugačen namen (kabala in podobne pravljice).


takle post me najprej užalosti (kolk enega gneva, obsojanja in nepoznavanja) pol pa... postanem hvaležen, da sam ne funkcioniram tko... kuko mora bit to en bedn živlene... najina prijetna debata je pa zaključena ker se mi pa res ne da. howgh  Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: smisel življenja
Reply #42 - 21.09.2005 at 22:28:51
 
Madan Gopal Das wrote on 21.09.2005 at 14:20:36:
aja?

lahko poves kej vec o tem al pa das link, ce si ze kam napisu?


http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/1578631505/qid=1127334373/sr=8-1/r...

please buy a book Wink ker prepisovat iz knjige se mi pa res ne da  Kiss
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
jezjak
Guest




Re: smisel življenja
Reply #43 - 21.09.2005 at 23:00:57
 
ixtlan wrote on 21.09.2005 at 22:28:51:
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/1578631505/qid=1127334373/sr=8-1/r...

please buy a book Wink ker prepisovat iz knjige se mi pa res ne da  Kiss

Pravzaprav se tebi ne da utemeljit prav nobene stvari. Da se ti edino prodajat en kup prazne slame, vse dokler jo kdo kupuje, ko pa kdo hoče pogledat v sam žakelj, pa tega napotiš na tržnico.

ixtlan wrote on 21.09.2005 at 22:24:44:
postanem hvaležen, da sam ne funkcioniram tko... kuko mora bit to en bedn živlene...

Mene bi bilo sram, da bi bil tak kot ti ali tebi podobni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: smisel življenja
Reply #44 - 22.09.2005 at 08:19:39
 
ixtlan wrote on 21.09.2005 at 22:28:51:
please buy a book Wink ker prepisovat iz knjige se mi pa res ne da  Kiss

a teb se pa ne da mi kej napisat o tem, s svojimi besedami?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4