Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 8694 times)
krištof kolumb
Guest




energija in negativna čustva
11.09.2005 at 20:13:18
 
pozdravljeni,

a mi lahko kdo pove ali obstaja povezava med negativnimi čustvi in premalo energije (prana, chi)? Menda lahko premalo energije v telesu med drugim povzroči negativne misli in čustva in s tem povezane razne psiho bolezni. Ali kdo pozna kakšno internetno stran, ki bi bolj obširno opisala razne tehnike polnjenja telesa z energijo ali celo kaj boljšega? Mogoče pa ima Gape kaj na zalogi.  Hvala
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: energija in negativna čustva
Reply #1 - 11.09.2005 at 22:21:33
 
Quote:
pozdravljeni,
a mi lahko kdo pove ali obstaja povezava med negativnimi čustvi in premalo energije (prana, chi)? Menda lahko premalo energije v telesu med drugim povzroči negativne misli in čustva in s tem povezane razne psiho bolezni.
Ali kdo pozna kakšno internetno stran, ki bi bolj obširno opisala razne tehnike polnjenja telesa z energijo ali celo kaj boljšega? Mogoče pa ima Gape kaj na zalogi.  Hvala

no ja ...
na zalogi
vse tri besede švoh spljunejo v iskalniku

tale zna bit zanimiv:
gape wrote on 23.05.2001 at 11:54:25:
se mi zdi, da tole lepo govori o tem kar se dogaja, se je godilo in kar govorimo ipd. tukaj.

Energije se ti vedno povrnejo. Vsaka tvoja misel se vrne nazaj k tebi. Če se ti igraš s svojo močjo, se ti bo ta energija vrnila v isti obliki, kot si jo odposlal od sebe. Ljudje so začudeni, ko pride udarec s strani, od koder niso pričakovali. "Saj tem Ijudem nisem nikoli ničesar naredil. Vedno sem bil do njih prijazen in sem jim delal le dobro, oni pa me obrekujejo in mi mečejo polena pod noge."
Človeška neumnost zares nima meja! Bog je pravičen in milosten. Njegova pravičnost je ravno v tem, da se energije izravnajo, in to ne glede na to, kdo nam to pokaže. Največkrat ne tisti, ki smo jih obsojali, obrekovali ali kaj podobnega. In Bog je čista milost. Tudi tu največkrat spregledamo njegov namen. Milost si predstavljamo tako, da se nam vsa naša dejanja, ki jih mi vidimo kot "negativna", preprosto zbrišejo, zradirajo, kot da jih nikoli ne bi bilo.
Bog v nas pa sveta ne deli na pozitivno in negativno, na belo in črno. Ravno tako ne sodi, kaj je prav in kaj narobe. Njegova milost je v tem, da nam pokaže, kaj delamo, in da imamo možnost, da to uvidimo in se sprejmemo take, kot smo. Saj vedno obsojamo le sebe. Njegova milost je naša milost do nas samih. Skozi ples vračanja energij, ki teče noč in dan neprenehoma, imamo možnost, da spoznamo svoja dejanja, svoje misli, svoja čustva, jih sprejmemo in zlijemo s seboj. Na žalost Ijudje največkrat pojmujemo Boga le kot nekoga, ki kaznuje ali odrešuje. Kazen ali odrešitev sta v nas samih in naša dejanja, misli in čustva kreirajo naše življenje, ki ni plod naključne igre nekega sivolasega starca, ki nas gleda z neba. Mi nismo nemočna bitja, smo kreatorji tako tistega, kar v svoji ločenosti imenujemo dobro in lepo, kot tudi tistega, za kar največkrat krivimo "naravne sile" ali kaj podobnega: nesreče, katastrofe, vojne, skratka, zlo v vseh svojih oblikah. Kdor živi z mečem, bo pokončan z mečem.
Upam, da se bodo Ijudje kmalu naučili, da so tako imenovane "naravne katastrofe" le vračanje energij, ki so jih sami povzročili.


in tud tale
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...


to:
*
premalo energije v telesu med drugim povzroči negativne misli in čustva
*
je zihr res, pa kolkrkoli že poimenuješ 'energijo'
recimo, v tem in še marsikakem primeru lahko energiji rajši rečeš ljubezen ... bo več odgovorov na dlani.
bom reku tko, tolk kt ti ljubiš svet tolk on tebe ljubi, deluje tud obratno, je pa redko ... jest temu rečem kr delovanje duha, kadar je začutit ljubezen ki prihaja od sveta ... brezpogojno ...


*
razne tehnike polnjenja telesa z energijo
*
Grin
ta je pa dobra ...


v osnovi z ljubeznijo

za raznorazne premočne odklone obstajajo pa še druge tehnike.
uspeh vseh pa temelji na ljubezni, predanosti, zaupanju ... veri ... in tako

obstajajo seveda tud vsi reikiji in podobno, kar je marsikomu pomagalo, marikomu pa tud ne ...

jest pravm ... odvisno kaj maš za pomoč ... provzaprov ... kaj ti hočeš, in kako je svet mišljen da se bo vrtel ... pač ... katastrofe nad svojo glavo ne moreš preprečit ...
če ti je namenjena ...
če je provzaprov seštevek tvojih dosedanjih delovanj ...
če ni te tm takrat ne bo ...




če pa srčam mal skleščene besede (energij negativn čust)

najdem mal več podatkov

gape wrote on 19.07.2005 at 08:27:45:
to da če so ljudje okorog tebe v negativnih čustvih, morš štekat da boš tm tud ti (slej-k-prej).
lahko bi clo reku, da je tvoje čustveno stanje odvisno od seštevka vseh povezav do vseh ljudi in odnosov, ki si si jih ustvaru do danes. do tukaj in zdaj. eni vplivajo na tebe tko, eni drugač, eni blj, eni manj. velika večina teh veikostnih redov je odvisna od tvoje izbire, provzaprov od tvojih preteklih in (še najblj pa) trenutnih dejanj, namreč, tvoja trenutna dejanja natanko odslikavajo pot, ki si jo že prehodu, skor še blj pa tisto ki jo maš še za prehodt.


Blisk1 wrote on 18.07.2005 at 11:42:46:
to so v bistvu sama negativna čustva in slabo delujejo na nas.
Pa me zanima kje bi lahko prebral kaj več o tem, kako živeti z ljudmi, ki ti naprimer naredijo kakšno škodo, ki te obirajo, ki ti hočejo slabo.
Teh ljudi ne smeš sovražit, ker s sovraštvom ti jemljejo energijo oz. jim daješ energijo in povod, da zo počnejo še bolj z veseljem, kako se obnašati do teh ljudi, ker se jih znebit pač ne moreš in moraš delati z njimi in kakšna čustva gojit do njih, ker ravno rad jih tudi ne moreš imet če ti delajo probleme.


http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=104898...

gape wrote on 27.07.2002 at 09:52:56:
odnos - izmenjava - tantra
karma - reinkarnacija - orel
za prehod mimo orla rabiš določeno količino energije
na zemlji je treba kot prvo razrešiti vso svojo karmo pozitivno in negativno
potem pa še nabrati energijo za polet mimo orla
in mimo orla je lažje pridet če nas je več ... in to je ključna ugotovitev, ki razlaga zakaj delam(o) kar delam(o).
in skor 100% bo avtobus odpelju tm do 2012 enkrat in kdor ne bo pripravljen, ne bo pripravljen, in predpogoj za pripravljenost je razrešena karma, naslednji pogoj pa je energija zbrana in obvladljiva, skupaj s telesom (jaz-om), ki se temu upira - kar je logično, saj se njegovo potovanje tam konča, matrica se prenese na Boga - Bog se zlije z jazom in gremo tja kamor fizično telo ne more, lahko gre samo Bog, tam seveda ne vemo kaj je - pri BOGu namreč - in zato se ego upira kakršnikoli ideji o tem da bi tja sploh šel. zato ga je treba kultivirat do te mere da imaš kot Bog popolno oblast nad njim, da se ne upira, da ne izgubljaš dodatne energije.  


gape wrote on 16.06.2002 at 23:49:45:
to je pa res en boljših textov k sm jih bral u lajfu ...
VELIKA UČENJA VZHODA IN ZAHODA
http://ai.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/modrosti/ucenja.htm

sm čist poln idej ratu med branjem tega ... dons k je bil smak svijeta ...

lahko bi npr enciklopedijo začel gradit iz tega texta ... itd ... ostalo je samo v moji glavi ... še


malo txta za pokušino:

Človek je sestavljen iz osebnosti (ega, nižje narave) , individualne duše in enotnega duha (višje narave). Osebnost je sestavljena iz fizičnega telesa, življenjske energije (energijskega telesa), čustev (čustvenega telesa) in razuma (mentalnega telesa). Duh je sestavljen iz (višje, čiste) inteligence (modrosti), (brezpogojne) ljubezni (dobrote) in (svobodne) volje (moči). Duša je vmesni člen, ki povezuje osebnost z duhom (nekatera učenja se izogibajo besedi duša in večina učenj se izogiba besedi Bog, ker ju razum ne more spoznati).


nomad wrote on 20.12.2004 at 19:15:20:
jaz ti svetujem, da poiščeš kakšno pomoč, ki bo delovala na ozaveščanju vzrokov.. nobeden drugi te ne more pozdravit, če se nisi sama pripravljena soočit z preteklostjo; čustva, misli itd. in nisi pripravljena spoznat napak. v bistvu nas te "slabe" energije učijo, opominjajo kaj ne deloma v skladu z  višjimi zakoni, zato zame niso te neregije slabe, ampak jih samo sprejmeš brez obsojanja. ko pa spoznaš tisto kaj so te prišle kao naučit, pa gredo same od sebe vstran..

še to: elementale in vse take zadeve ustvarjamo sami z negativnim mišlenjem zato je pri tem pomembno delo na sebi, ozaveščanje in totalno sprejemanje, saj smo te energije ustvarili sami...

mir..


ixtlan wrote on 19.12.2004 at 17:36:02:
vsaka misel ob kreaciji postane svoja entiteta. pozitivne misli pritegnejo energijo, negativne pa odbijajo (se da zmerit z nihalom).


Quote:
V psihologiji govorimo o tako imenovani asertivnosti, sposobnosti postaviti se zase, ki se bistveno razlikuje od agresivnosti. Pri prvem samo varujemo svoj teritorij, svojo energijo, pri drugem pa posegamo v tujega. Pri prvem gre za to, da ne krademo drugim njihove energije, a obenem ne dovolimo, da bi se kdo prilaščal naše. Pri drugem pa je poglavitni namen kraja energije. Zato je čisto prav, da odbijemo negativno energijo, bodisi s kakšno pripombo, bodisi s povzdignjenim glasom, bodisi z ignoranco, nikakor pa ne s pasivnostjo.


še mal blj omejeno (by admin)

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=svetovalnica;action=display;num=1...

gape wrote on 18.12.2002 at 18:11:01:
*Avtsogestija je po mojem miselni namen, s katerim želimo vplivat na spremembo 'negativnih' ali ojačanje 'pozitivnih'  čustev.
pa ne vem če je ta tehnika samo čustvom namenjena ... men se zdi bolj dogodkom, ki naj prožijo takšna čustva


http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samanizem;action=display;num=1028...



jest ne vem če bo to zate to, za začetek bo pa zihr ...

pozdravljen tud ti ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: energija in negativna čustva
Reply #2 - 12.09.2005 at 08:56:23
 
Quote:
a mi lahko kdo pove ali obstaja povezava med negativnimi čustvi in premalo energije (prana, chi)? Menda lahko premalo energije v telesu med drugim povzroči negativne misli in čustva in s tem povezane razne psiho bolezni.

ja, je neka povezava med tem in je res kar pravis.

mas pa tud take, ki imajo dost chi-ja/prane pa vseen padajo v depresije in v alkohol... zarad enih drugih razlogov.

dobr je met stabilno psihofizicno stanje in za to imas morje raznoraznih tehnik... se najboljs se men zdi joga. ampak ce ti tega stabilnega stanja materije ne uporabljas za spoznavanje pravega sebe pol se zgodi zgori opisano.

negativni ali pozitivni obcutki pridejo... in odidejo... in spet pridejo... prav tako dobimo to telo in ga pol izgubimo in spet dobimo itd.

ce ga uporabljas na pravilen nacin... se lohk osvobodis vseh teh stanj... in vseh neprijetnosti k spadajo zraven.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: energija in negativna čustva
Reply #3 - 12.09.2005 at 09:13:32
 
Quote:
pozdravljeni,

a mi lahko kdo pove ali obstaja povezava med negativnimi čustvi in premalo energije (prana, chi)? Menda lahko premalo energije v telesu med drugim povzroči negativne misli in čustva in s tem povezane razne psiho bolezni.


Ob branju o energiji in negativnih čustvih sem pomislila na jezo in bes, kjer imaš lahko ogromno energije, ki pa je žal razdiralna. Tudi maščevanje je čustvo, kjer ogromno energije porabiš destruktivno.

Čustva, kjer nimamo energije, bi bila bolj samopomilovanje, žalost, obup. Depresivni ljudje so brez energije.

Tako da nisem prepričana, da je pomanjkanje energije nujno povezano z negativnimi čustvi.

Strinjam se z MGD-jem, da je dobro imeti stabilno psihofizično stanje, takrat imamo gotovo toliko energije, kot je potrebujemo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: energija in negativna čustva
Reply #4 - 12.09.2005 at 11:42:46
 
lola wrote on 12.09.2005 at 09:13:32:
Strinjam se z MGD-jem, da je dobro imeti stabilno psihofizično stanje, takrat imamo gotovo toliko energije, kot je potrebujemo.

tud jz se strinjam s tem. dodal bi sam se to, da ce psihofizicne stabilnosti ne uporabljamo prav... da jo bomo slej k prej spet zgubil... ce ne prej, pa v trenutku smrti. pol jo bo v naslednjem lajfu spet treba na nov in nenehno vspostavljat... ampak - "there is more to life than this".
Back to top
 
 
IP Logged
 
medja
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 20

Re: energija in negativna čustva
Reply #5 - 07.11.2005 at 02:34:49
 
Cao!

Ej z vsem se strinjam pa tut prakticiram na cajte kej v to smer kokr mi srce reče...

Imam pa vprašanje ... kje pa naj najdem oz najdemo določenega učitelja??? Ki obvlada te zadeve.

Mene osebno zanimajo (oz čutim da moram gradit , delat pa če hočte se zdravit..ni važno) čakre predvsem pa mantre in mudre...  Kje naj dobib učitelja kjer bi hodil na vaje ... in praktidirov pod nadzorom...?


Hvala lepa.
Back to top
 

Prosim odpri se srce, več ko sprejmeš še več pokloni.
 
IP Logged
 
mind-
Guest




Re: energija in negativna čustva
Reply #6 - 07.11.2005 at 16:51:39
 
medja,

jaz po svojih zmoznostih sledim nauk ljubezni do Boga, kot ga je vsem zivim bitjem priporocal Sri Krishna Chaitanya Mahaprabhu, kot ga priporocajo Vedski spisi (Vede) in kot ga priporoca moj duhovni ucitelj Sri Srila Bhakti Bhallabh Tirtha Goswami Maharaj.

vsi mi priporocajo izgovarjanje Njegovih svetih imen, ki so nerazlicna od Njega samega. zato vecinoma sam, vcasih pa tudi v druzbi poskusam temu slediti.

ce te zanima se nam lahko kdaj pridruzis.

mas pa tud tukaj nekaj o tem napisano:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=108185289...

Hari bol.

Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: energija in negativna čustva
Reply #7 - 07.12.2005 at 07:33:14
 
glede na moje izkušnje, me je velikokrat negativno mišlenje ful izčrpalo,.. tako da vidim povezavo  Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: energija in negativna čustva
Reply #8 - 07.12.2005 at 09:10:34
 
veronika wrote on 07.12.2005 at 07:33:14:
glede na moje izkušnje, me je velikokrat negativno mišlenje ful izčrpalo,.. tako da vidim povezavo  Wink

a te je pol pozitivno misljenje in s tem tud vec energije notranje osreclo?

ce ni, sta pozitivno in negativno mislenje le razlicni strani istga kovanca, tj. materialne zavesti, ki je sama po seb ovira za notranjo izpolnitev tebe oz. tvojega pravega-jaza.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: energija in negativna čustva
Reply #9 - 07.12.2005 at 09:50:59
 
seveda - pozitivne so povzročile da sem letela Grin

kdo nuca alkohol pa droge Grin
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: energija in negativna čustva
Reply #10 - 07.12.2005 at 10:02:59
 
veronika wrote on 07.12.2005 at 09:50:59:
seveda - pozitivne so povzročile da sem letela Grin

pa zdej? Smiley

Quote:
kdo nuca alkohol pa droge Grin

jz tud ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1