Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 35556 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ko imaš srečo - kaj točno je to?
Reply #30 - 05.09.2005 at 15:49:48
 
Devi, po moje smo v zmoti takoj,  ko psihične fakorje življenja začnemo opredeljevat enako kot snovne neglede na to, da so vzaemno povezani in soodvisni. Če me neka kemična substanca  naredi srečnega, srečnost pa bolj imunega, me je  naredila bolj imunega kemična substanca in ne neka psihično občutenje sreče. Ta bi me lahko naredila bolj imunega nepsredno mimo občutja  sreče in tud če je  ta  moja imunost lahko razlog moje sreče (ki spet utruje mojo imunsot), je sreča spet le kemični proizvod, katerih temljna zakonitost pa je nagnjenost k neravnovesju in kasou, nesreči torej.  

Nevarnosti enostranskega kemičnega izvora sreče brez občutenja sreče iz svojega lastnega celovitega psihofizičnega  izvora se po moje zavedajo homeopati, ki v bistvu v organizem  ničesar snovnega ne dodajajo v količinih, ki bi ga kemijsko karkoli neuravnovesilo  ampak le v količinih za vzbujaje samospomina celic  na svojo izvorno stanje.  Srečnost je v tem smislu spomin  na lastno samoizvorno  ravnovesno stanje je vsaj men je to  točno  to v naslovnem  vprašanju tega topika.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Ko imaš srečo - kaj točno je to?
Reply #31 - 05.09.2005 at 16:36:43
 
Devi wrote on 05.09.2005 at 15:20:49:
nisem prepričana, da so fizični, kemijski in psihični vplivi tako zelo ločeni eni od drugih, tud zato, ker vidim, kolko lahko sama s kontrolo svoje psihe na izboljšanje svojega fizisa vplivam.
al ti tud psiho obravnavaš kot sistem, ki deluje zarad čist določenih kemijskih reakcij? Wink

Saj ne trdim, da so ločeni. To je vse ena in ista zgradba.

Po moje psiha izhaja iz fizisa, od koder tudi vse nastaja, kot hiša sloni na temeljih, streha pa na zidovih hiše.

Psihično stanje torej lahko izboljšaš (ali pokvariš)  tako, da sežeš spet nazaj "dol", v fizis, preko katerega vplivaš na telesno stanje in se od tod vrneš spet nazaj gor v psiho.
To so vse povezani krogi v istem organizmu (povratne zveze).
Seveda lahko podobno preko psihe izboljšaš telesno stanje, le da začneš zdaj delovati na krogu zgoraj (in se od tu zavrtiš preko povratnih zvez naokoli).

Ker je tudi psiha zapleten sitem, ki deluje preko fizisa (predvsem preko nevronskih poti), je še kako odvisna od kemičnih reakcij. Dokazov za to ni treba iskati prav daleč, od uporabe psihoaktivnih substanc do fizičnega stimuliranja možganov, ki se takoj odrazi na psihičnih doživetjih.

Poleg vsega tega, pa še vedno ostaja odprt problem zavesti. Kaj je zavest, od kje zavest, kdo se zaveda, to so  zaenkrat še vedno pretežka vprašanja, da bi nanja lahko z današnjim znanjem z gotovostjo odgovorili.

Pred leti sem na tem forumu že nekaj špekuliral o tem,  v smislu, da bi zavest lahko bila "vseprisotna", in da se v kompleksnem sistemu (kar živo bitje je) lahko na nek način "konkretizira" kot lokalni hologram, ki ravno tako vsebuje  informacijo celote, le da je ta bolj zamegljena.

To so seveda le špekulacije, brez kakšnih trdnih dokazov. Sem pa nekaj podobnega lahko prebral že na več mestih v literaturi, med drugim v knjigi Mitje Peruša, tako, da v podobni smeri razmišljajo tudi drugi.


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ko imaš srečo - kaj točno je to?
Reply #32 - 05.09.2005 at 18:17:08
 
Bardo, pri povratnih zankah je brez veze ugibat, kaj je blo prvo.

V mikrokzmusu bi stalno  snov v oblik atoma z enako verjetnostjo  določili za višjo fazo  od zlitih jeder v jedrih zvezd  kot  zlita jedra za naslednjo fazo, v katero se bodo nekoč zlili atomi. Življenje kot oblika samozvedanja  je očitno vso preteklost in prihnost kozmoza ujelo v povratno zanko, saj je odvisno tako   od  v soncu ujete preteklosti kot kot od v atome oblikovane sedanjosti in hiti na  pot v zlitja  atomskih jeder na zemlji....      
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Ko imaš srečo - kaj točno je to?
Reply #33 - 05.09.2005 at 22:49:53
 
ena fletna zgodbica, zelo na kratko: neki vladar je želel gospodariti nad svojimi občutki. od sufijskega modreca je dobil v odgovor prstan z napisom "tudi to bo minilo" ...in napotkom: kadar boš srečen poglej prstan, kadar boš nesrečen stori isto

prehajanje iz manj ugodnih stanj (dolin) v bolj ugodne (vrhove) povzroča občutek sreče... če bi bili skoz na vrhu, bi se tega naveličali in ne bi znali ceniti oz. le v temi ima luč svoj pomen, po kislem je sladko še bolj sladko

----
pa da vržem še eno filozofsko kost o predeterminiranosti, ko se je ravno omenjala: kaj pa če kozmos ve vnaprej (čas in prostor sta za neskončno hitrost duše itak samo koncepta) kako bomo reagirali v določeni situaciji? svobodna volja s tem ostane nedotaknjena Wink

če je temu tako, potem je zelo osvobojajoče. če že obstajajo neki potencialni ali celo fiksni okviri moje prihodnosti (akasha zapisi), lahko te okvire maksimalno kreativno oz. po svoji želji in izbiri napolnim z občutki, ki jih želim živeti in izkušati. naenkrat se zavem, da recimo objokovanje preteklosti in upanje na lep(š)o prihodnost nima smisla in da je pomemben le občutek (doživetje) v tem (ja prav v tem) trenutku ker mi predstavlja vso dejansko kvaliteto izkustva... in če je temu tako ali ni, pravzaprav sploh ni važno - kar verjamem, je zame resnično in ima moč, dokler ni dokazano drugače

zelo zanimivo pa je tudi Jungovo načelo sinhronosti:

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/0691017948/ref=lpr_g_1/103-7447477...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ko imaš srečo - kaj točno je to?
Reply #34 - 06.09.2005 at 15:30:57
 
Quote:
No pri nekaterih bitjih je zadeva še malo bolj komplicirana, pri nekih golih opicah pa je ta varnostno kontrolni center povezan s centrom za komunikacijo, kar tem bitjem povzroča kupe problemov. Tongue

bp

lol Grin Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ko imaš srečo - kaj točno je to?
Reply #35 - 06.09.2005 at 15:37:32
 
titud wrote on 05.09.2005 at 15:49:48:
Srečnost je v tem smislu spomin  na lastno samoizvorno  ravnovesno stanje je vsaj men je to  točno  to v naslovnem  vprašanju tega topika.  

tole me je čist prevzelo Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ko imaš srečo - kaj točno je to?
Reply #36 - 06.09.2005 at 15:41:00
 
sej so vse dobre teorije, je težko nekej kr izključit Undecided

Bardo imaš mogoče kaki link, kje si teoretirizal o zavesti?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Ko imaš srečo - kaj točno je to?
Reply #37 - 06.09.2005 at 16:15:34
 
Devi wrote on 06.09.2005 at 15:41:00:
Bardo imaš mogoče kaki link, kje si teoretirizal o zavesti?

To je bilo pred kakšnima dvema letoma ali še več.
Z iskalnikom bi lahko našel, vendar mislim, da ni bilo nič kaj takega, kar nisem v bistvu že tukaj povedal.


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ko imaš srečo - kaj točno je to?
Reply #38 - 07.09.2005 at 08:31:14
 
Devi wrote on 06.09.2005 at 15:37:32:
tole me je čist prevzelo Smiley


Naj te prevzetost nad tko definirano srečnostjo ne uspava ampak motivira k aktivnemu smospominjanju  s  polno  pozornostjo in zaupanjem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ko imaš srečo - kaj točno je to?
Reply #39 - 07.09.2005 at 10:25:35
 
sej me ne, sam ko hočeš nekej premlet, včasih pomaga, če zbereš najprej nekej informacij na kup, sploh od ljudi, ki jih imaš za dost verodostojne Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Ko imaš srečo - kaj točno je to?
Reply #40 - 19.04.2013 at 20:08:50
 
ixtlan wrote on 05.09.2005 at 22:49:53:
ena fletna zgodbica, zelo na kratko: neki vladar je želel gospodariti nad svojimi občutki. od sufijskega modreca je dobil v odgovor prstan z napisom "tudi to bo minilo" ...in napotkom: kadar boš srečen poglej prstan, kadar boš nesrečen stori isto

prehajanje iz manj ugodnih stanj (dolin) v bolj ugodne (vrhove) povzroča občutek sreče... če bi bili skoz na vrhu, bi se tega naveličali in ne bi znali ceniti oz. le v temi ima luč svoj pomen, po kislem je sladko še bolj sladko

----
pa da vržem še eno filozofsko kost o predeterminiranosti, ko se je ravno omenjala: kaj pa če kozmos ve vnaprej (čas in prostor sta za neskončno hitrost duše itak samo koncepta) kako bomo reagirali v določeni situaciji? svobodna volja s tem ostane nedotaknjena Wink

če je temu tako, potem je zelo osvobojajoče. če že obstajajo neki potencialni ali celo fiksni okviri moje prihodnosti (akasha zapisi), lahko te okvire maksimalno kreativno oz. po svoji želji in izbiri napolnim z občutki, ki jih želim živeti in izkušati. naenkrat se zavem, da recimo objokovanje preteklosti in upanje na lep(š)o prihodnost nima smisla in da je pomemben le občutek (doživetje) v tem (ja prav v tem) trenutku ker mi predstavlja vso dejansko kvaliteto izkustva... in če je temu tako ali ni, pravzaprav sploh ni važno - kar verjamem, je zame resnično in ima moč, dokler ni dokazano drugače

zelo zanimivo pa je tudi Jungovo načelo sinhronosti:

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/0691017948/ref=lpr_g_1/103-7447477...

http://www.youtube.com/watch?v=1rQ7NriiDbA

Advices on reading akashic records and how to access them (part 1) - Ernesto Ortiz

saj ne pove zares kako - sodoben šamanski intervju
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Ko imaš srečo - kaj točno je to?
Reply #41 - 19.04.2013 at 22:25:01
 
Eva wrote on 19.04.2013 at 20:08:50:
ixtlan wrote on 05.09.2005 at 22:49:53:
ena fletna zgodbica, zelo na kratko: neki vladar je želel gospodariti nad svojimi občutki. od sufijskega modreca je dobil v odgovor prstan z napisom "tudi to bo minilo" ...in napotkom: kadar boš srečen poglej prstan, kadar boš nesrečen stori isto

prehajanje iz manj ugodnih stanj (dolin) v bolj ugodne (vrhove) povzroča občutek sreče... če bi bili skoz na vrhu, bi se tega naveličali in ne bi znali ceniti oz. le v temi ima luč svoj pomen, po kislem je sladko še bolj sladko

----
pa da vržem še eno filozofsko kost o predeterminiranosti, ko se je ravno omenjala: kaj pa če kozmos ve vnaprej (čas in prostor sta za neskončno hitrost duše itak samo koncepta) kako bomo reagirali v določeni situaciji? svobodna volja s tem ostane nedotaknjena Wink

če je temu tako, potem je zelo osvobojajoče. če že obstajajo neki potencialni ali celo fiksni okviri moje prihodnosti (akasha zapisi), lahko te okvire maksimalno kreativno oz. po svoji želji in izbiri napolnim z občutki, ki jih želim živeti in izkušati. naenkrat se zavem, da recimo objokovanje preteklosti in upanje na lep(š)o prihodnost nima smisla in da je pomemben le občutek (doživetje) v tem (ja prav v tem) trenutku ker mi predstavlja vso dejansko kvaliteto izkustva... in če je temu tako ali ni, pravzaprav sploh ni važno - kar verjamem, je zame resnično in ima moč, dokler ni dokazano drugače

zelo zanimivo pa je tudi Jungovo načelo sinhronosti:

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/0691017948/ref=lpr_g_1/103-7447477...

http://www.youtube.com/watch?v=1rQ7NriiDbA

Advices on reading akashic records and how to access them (part 1) - Ernesto Ortiz

saj ne pove zares kako - sodoben šamanski intervju


No, že star pregovor pove, da je vsak svoje sreče kovač. Drugače pa jaz mislim, da je sreča v pravem odločamju in pravilnem ravnanju vsakega posameznika posebej, kar tudi pove zgornji pregovor. Naša sreča se rojeva v spreminjanju napak iz naše preteklosti, saj si le tako lahko ustvarimo srečnejšo sedanjost in zagotovimo tudi srečno prihodnost. Bistvo sreče je, da ne delamo napak v svojem življenju, torej če ne delamo napak, smo srečni. Zelo enostavno, a vendar težko za nas ljudi, ki imamo podedovan padec v napake.

Kdor koli misli, da nam je tako določeno in da pač tako kot ravnamo je tudi prav, se je zelo zmotil, saj nam vendar ni nič določeno in zaradi svoje svobodne volje venomer spreminjamo naš tok življenja, kakor pač hočemo in želimo. Zato, če hočemo slediti sreči, moramo k temu tudi precej več prispevati in nam ne sme biti mar, kaj bomo počeli, temveč se moramo osvobajati napak in se nadvse zavzemati za nenapačno in pravilno pot. To je potem naša prava sreča.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Ko imaš srečo - kaj točno je to?
Reply #42 - 20.04.2013 at 09:44:43
 
M.L. I čing tudi berem.

Dr Eben Alexander - the deepest realms of super-physical existence  

https://www.youtube.com/watch?v=SLdl_yMTOMM
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ko imaš srečo - kaj točno je to?
Reply #43 - 20.04.2013 at 11:19:14
 
kaj pravi o sreči?
i čing
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Ko imaš srečo - kaj točno je to?
Reply #44 - 20.04.2013 at 23:47:14
 
Eva wrote on 20.04.2013 at 09:44:43:
M.L. I čing tudi berem.

Dr Eben Alexander - the deepest realms of super-physical existence  

https://www.youtube.com/watch?v=SLdl_yMTOMM


Ne poznam I činga, povej kaj govori!?

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5