Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9
(Read 45968 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zakon o RTVS
Reply #45 - 23.08.2005 at 20:51:41
 
t wrote on 23.08.2005 at 15:55:09:
In kje so zdaj vsi tisti, ki so Marxa materialno prehitevali po levi?

Kaj nam lahko pokažejo - kje so ostali, koga se spominjamo večkrat?

Poleg tega pa so Marxovi eksistencialni problemi predvsem v tem, da se ni podredil trenutnemu sistemu (namesto pravu se je raje posvetil filozofiji), tako kot so se mu podredili sodobniki, ki so ga materialno prehitevali po levi, duhovno pa mu niso segli do kolen.




Čistk tako - trabant vseeno ni bil nikoli na črni listi ali preganjan tako kot Marxova dela in Marx.

In seveda, kako je lahko nekdo, ki še v prejšnjem tvojem postu "ni bil produktiven", naenkrat prišel do svojega proizvoda?





uživajte!



veš čist tko, meni nek bohemizem ni ravno vrednota, še posebej ne, če sem izsiljevana s kakšno človekovo pravico, da ga moram futrat. Filozofio posameznika pa presojam skozi njegovo  življenje.

Življenje ni ne filozofija in ne materializem v čisti obliki, ampak umetnost združevanja obojega.

Merilo uspešnosti v življenju pa vsaj zame ni PR oz. razvpitost, ampak zadovoljstvo.

Če sem čisto odkrita je razvpitost zame predvsem antivrednota. Zgodovina in družbeni eksperiment Carske Rusije pa je dokazal, da so Marksove ideje zoper človeško naravo - ki jo žene, let's face it egoizem in prizadevanje za ohranjanje oz. pridobivanje individualnih konkurenčnih prednosti pred ostalimi posamezniki znotraj družbe.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zakon o RTVS
Reply #46 - 24.08.2005 at 01:43:05
 
kaj vem
ko vaju berem, vidm da bo težko



se reče; kaj je dobro



a je ego dobro al je slabo


sinjeoka wrote on 23.08.2005 at 20:51:41:
Zgodovina in družbeni eksperiment Carske Rusije pa je dokazal, da so Marksove ideje zoper človeško naravo - ki jo žene, let's face it egoizem


ja ... let's face it

tuki nastane problem
nekateri med nami se s tem ne strinjamo
trdimo, da je egoistična narava v človeku tista, ki izvira iz živali
in ni primarna človeku
po osnovi
po osnovi mu je primarno tisto kar ga dela živega - tista iskrica življenja v njem
to je primarna narava človeka
ki je prekrita z egom
žival je bila osnova za človeka
in se kot njegova narava poslavlja s scene
seveda pa se ego ne da

in mi ... seveda ... se fejsamo with it



se reče

je velik tisti ki je materialno prehitevu marksa po levi? al je marks večji od njega, ker je človeštvu dal neke nove vpoglede, katere še danes veliko nas vidi da so pravi, ampak ... pred časom ...
kdo je večji?
kdo je bolj zrastu?
na poti človeka?
kolk je zraslo človeštvo?
in ... vse kar vejo povedat o njemu da ga je pil ...
pa kadil ... verjetn
Grin
na zdravje


#44
ja
kaj nam majo drugi za pokazat?
materialneži?
nakupovalne centre?
presežke?

da je groza od groze terorist
terorist ki ga je nardila zda (to ne povejo glih radi)
da segrevane in onesnaževanje Zemlje nima veze
da teroristi
da zarad njih pa mi že ne bomo spremenil svojga načina življenja ...

prosm no


jest ne razumem ... kje so dobil znanje?
da so tm kjer so?




zanimiva informacija

#38
v kapitalizmu postane lastnik vsega dela tisti, ki je lastnik produkcijskih sredstev ne pa tisti, ki dela

očitno resnična

jo je dobr vedet
sklepam da je v socializmu al kako je že blo ... nekak obratno ...

kar bi ... po moji ... uno ... zdravi pameti ... reklo ... to je dobro
da je lastnik - čimvečji (v %) - delavec
to je dobro

(da ne bo treba nekomu drugmu;
vem ... ni dobro, ker bo delavc pol na svoji mašini spal ker ne bo znou prodat tist kar dela ... jak jak jak ... ne se trudt)





#36
Kar se pa lastnine tiče je naravno stanje borba za večji in boljši teritorij (in to ne samo pri ljudeh)

rajt
kje pa še ...
kao pr živalih al pa kej a?


mislm ...





t wrote on 23.08.2005 at 11:23:56:
Locke je tako uspešen in čistlan pri kapitalistih, ker je vlado in državo utemeljil na lastnini - osnovni cilj države je zaščita lastnine, (tistih, ki jo imajo) ne pa svobode.


rajt
tuki mam pa končno možnost da preidem od bistva, do threada ...

... mislm ... usaj upam no ...

se reče
locke naštudiru to, oni nardil kapitalizem, sinjeoki oni ql
marx naštudiru da delavc lastnik, oni nardil socializem (komunizem?), t-ju oni ql
njaga njaga njaga


pa do naslova threada
... zdej ... sinjeoka zagovarja da spremenit zakon
t da je tko kt je zdej ql
če sm razumel
zdej
slovenci mamo kle pr tej situaciji - ugotavljanja kaj je dobro - precejšnjo prednost
namreč
smo žvel - pod avstroogrsko, pod kraljom u jugi - tuki treba rečt da bolj kot ne pod krščanarji, pol pod titejem u jugi, ne pod krščanarji, pod komunisti.
zdej k smo se osvobodil smo bli pod sabo
pol so nam 'podtalno' začel tvezt da nas upravlja kontinuiteta, da to čist bed, da štala, da janša bo potrgu ...
da tardeči k so zdej šefi, da oni bed
e ... in zdej smo dočakal šefovstvo, ne bom reku tačrnih, ampak bom reku rajši ... te besede se nikol ne morem spomnt ... k ... konservativci ... ta mi jih dobr opiše ...
neglede na vse odlične zamisli
neglede na vse odlične izpeljave
neglede na vse zajebe ki jim jih je uspel uštimat
hočjo sfurat to kar hočjo sfurat
več kontrole nad mediji
več kontrole nad najuporabljanejšim medijem v sloveniji
rtvslo
spisek sm prečitu

treba rečt
reč zgleda precej nezihr da tko res tud je, da bojo kontrolo, ko jo bodo dobil, izrabl
v slo, kjer je 50% ljudi katolikov, jest mislm da res ne bo sproblem spropagirat česarkoli in ustavt česarkoli, če se bo le še mal več začelo ufuravat krščanarske teme ipd na TV.



sinjeoka wrote on 22.08.2005 at 15:14:17:
problem tvojega novinarstva in civilne družbe je še vedno v ohranjanju statusa quo - meni osebno gredo FDV jevski pisuni enako na živce kot nedeljska jutranja maša in mi je vseeno ali se FDV jevski novinarčki stlačijo v Živ žav in se maša raztegne čez ves dan

za čim ti stojiš jest ne vem
se pa lahko prebere
in to kar se bere ...

dejstvo je da noben ni dost planu, ko so namenjal res velik enih unih modelov na tavisokih mestih u gospodarstvu.

zdej pa ko hočejo to speljat, jasno da se je folk mal pobunil. za ferme skrbi keš ... one ne bojo umrle od menjave šefov ...

če pa ljudem začneš pošiljat tak in tak program, ki je po volji zadost veliki, pa še vedno precej dost mejhni večini, jih u bistvu lahko napedenaš na karkoli hočeš.
in to je slabo.

to da so res redki mediji ki te ne ubijajo ampak še kej nardijo za tvoj razvoj je dejstvo.
in tv slo je za enkrat za mene dost ok.
(ni glih medij za katerega bi lahko reku
mediji v lasti močnih in bogatih
in je tatorej dobro)
nimam nč proti da znižajo stroške, racionalizirajo proizvodnjo programa, digital ... in tako
naj spedenajo
ne pa da se direkt na programski svet obesijo
najprej
mislm
a ni zadost očitno

madona


pa sej vem ... zihr je paket in to sranje ...
ampak ... jest se ne strinjam

tko kt je un revež reku, k niso mel nč pametnga za povedat (sta ...) na tvslo1 danes ob osmih
50 let je blo tko ...

več kt 50% slovencov mu je prikimavalo (imho)

jest bom pa tko napisu

če bomo prikimaval krščanarjem, bomo šli v čas pred 50 leti, ne pa pred osamosvojitvijo!

ne zanikam nč kar so zganjal revolucionarji
dejstvo pa je da so mogl prpravt teren za nov svet
in ker so bli še živali ...

zdej več nismo




sinjeoka wrote on 22.08.2005 at 12:52:45:
pri vsem udrihanju zoper ZDA pa nisi sposoben videti preprostega dejstva, da je ameriški sisitem demokratičen vis-a-vis svojih državljanov in da je argument nedemokratičnosti zmeraj povezan z Irakom, .... (zunanjo politiko). Slovenija bi lahko ameriški sistem copy-pastala vsaj v segmentu odnosa državljani-država


uspešnost se meri po zadovoljstvu
si rekla

u bistvu se mi ne da

jest ti verjamem da so ameri zadovoljni

vem pa da so vsak dan manj

vem da statistika ne govori njim v prid

vem da nočejo ustavit onesnaževanjam ker bi se jim ego sistem sesul ... vem da hočejo s silo prisilit druge v svoj način življenja, katerega nikoli ne bojo spremenili, kot je povedu bler takrat ob uni priliki ... praznih bomb.
vem da strašijo svoje ljudi, da bi ne zajokal da preveč porabjo za vojsko - preveč energije, pa ne mislm denarne al pa kej ... nafte ...

men to zgleda čista zarota  





tko da ...
lahko da je to samo paranoja in tako ...
upam
ker pri taki klimi kot vlada, se bo zgodil tko da bojo ljudje glasoval za svojo politično opcijo.
in ko smo tm, smo pa tm.
karkoli daš ne referendum ... je rezultat jasen, ker maš državo ovc, ker to hočeš, ker to spodbujaš, ker daš političarju to možnost.
on jo seveda izrabi ...
kaj pa naj
če ne pa naslednji mandat ne bo tolk velike plače ...
pa še usi nadzorni in upravni odbori bojo od druge politične opcije, katere ti pripadnik nisi ... treba neki narest za to ...

se reče
za mene to ne more it skoz
ne zdrži
in se ne strinjam s tem, da je treba reči spreminjat samo zato da slučajno ne bo status quo predolgo traju.
jest pravm tko (u mojmu fohu): pusti lava dok spava.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #47 - 24.08.2005 at 07:04:12
 
sinjeoka wrote on 23.08.2005 at 20:51:41:
veš čist tko, meni nek bohemizem ni ravno vrednota, še posebej ne, če sem izsiljevana s kakšno človekovo pravico, da ga moram futrat. Filozofio posameznika pa presojam skozi njegovo  življenje.



Narobe presojaš.

Filozofijo se presoja po resnici - teorije se presojajo po tem, kako zajemajo svet in koliko se njihovi modeli vlklapljajo v celoto.

Tudi slike najbrž ne presojaš po slikarjevem življenju ali glasbe po tem, kako je živel skladatelj, niti te ne zanima, kako živi kitajček, ki je šival tvoje obleke.


sinjeoka wrote on 23.08.2005 at 20:51:41:
Življenje ni ne filozofija in ne materializem v čisti obliki, ampak umetnost združevanja obojega.


Se skoraj strinjam s prvim delom do ampak.

sinjeoka wrote on 23.08.2005 at 20:51:41:
Merilo uspešnosti v življenju pa vsaj zame ni PR oz. razvpitost, ampak zadovoljstvo.




Nikoli ne boš vedela, kako ali koliko je bil zadovojen Marx, zato torej ne moreš ocenjevati njegove uspešnosti.


sinjeoka wrote on 23.08.2005 at 20:51:41:
Če sem čisto odkrita je razvpitost zame predvsem antivrednota. Zgodovina in družbeni eksperiment Carske Rusije pa je dokazal, da so Marksove ideje zoper človeško naravo - ki jo žene, let's face it egoizem in prizadevanje za ohranjanje oz. pridobivanje individualnih konkurenčnih prednosti pred ostalimi posamezniki znotraj družbe.


To je samo ena plat, po drugi plati se je izkazalo tudi, koliko lahko ljudje naredijo, če se stopi skupaj.

Primerjalno je bila carska rusija ob v fevdalizmu, tehnološko pa kakšne pol stoletja za ostalim svetom.

V drugi svetovni vojni so nosili levji delež pri zmagi nad nacizmom, v naslednjih letih pa so tehnološko dohiteli ali celo prehiteli ZDA.

To da je v končni fazi projekt propadel je prej posledica hladne vojne in zelo neenakih izhodišč - medtem, ko je amerika ekonomsko cvetela obe svetovni vojni, je bila SZ samo v II. sesuta s 30 miljoni žrtev - in seveda tako so vstopili v novo vojno (hladno), ki so jo pač izgubili, na veselje kapitalističnega sveta.

Poleg tega pa ne moremo celotnega Marxovega opusa reducirati na nekaj idej, ki so se začele uresničevati popolnoma izven svojega konteksta (Marx je analiziral sodobni industrijski kapitalizem tam naj bi se tudi začelo, ne pa v fevdalizmu).



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #48 - 24.08.2005 at 07:13:09
 
gape wrote on 24.08.2005 at 01:43:05:
pa do naslova threada
... zdej ... sinjeoka zagovarja da spremenit zakon
t da je tko kt je zdej ql




Nikjer nisem napisal, da mi je ql tako, kot je.

Sem pa proti temu novemu zakonu, saj očitno zmanjšuje politično neodvisnost RTV Slovenija.

NA RTV je za popedenat mogo drugega, od portala do digitalizacije in seveda njihovih financ - bi me nič ne motilo, če bi se lotili tega, ampak se niso.

Lotili so se pa programskega sveta, katerega hočejo večinsko postavljati oni - torej politika - to pač ni ql. To je politični napad konzervativcev na svobodo medijev.




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #49 - 24.08.2005 at 09:23:53
 

Po moje je največji problem "tačrnih" ali "klerikalcev" njihova lastna samopodoba, saj je več kot očitno, da jih še vedno boli predvsem to, da so bili med II. svetovno vojno na napačni strani. Dokazov za to je več kot dovolj od revidiranja tistega dela zgodovine, zmanjševanja pomen njihovega sodelovanja z okupatorjem pa do zmanjševanja pomena protifašističnega boja in kriminaliziranja odpora (nazadnje sem zasledil izjavo njihovega hlapca Dežmana, ko je zatreval, da so bili partizani po mednarodnem pravu do sporazuma Tito-Šubešič navadni kriminalci; čeprav bi sprejeli to trditev pa še vseeno manjka dodatek, kaj in od kdaj so bili izdajalci, ki bi seveda kazal na vsaj delno objektivnost domnevnega zgodovinarja).

Problem je v tem, da si nočejo priznati svojega dela krivde za tako samopodobo in zaradi tega raje krivijo medije. Zato pa prek prevzema medijev poskušajo to svojo podobo obrniti: samo najprej je potrbno vse medije in vse te, ki jim postavljajo zrcalo diskreditirati in označiti kot komunistične in kontinuitetne in postaviti svojo sliko tako, kot si jo predstavljajo sami (precej podoben problem imajo tudi komunisti, toda oni svoj del krivde počasi že priznavajo predvsem pa so kot taki izginili s prizorišča (po domače rečeno so popušili), poleg tega pa so se tudi že opravičilki - Cerkev se kot eden od bistvenih faktorjev razkola še ni opravičila, prav tako ne domobranci).

Zato je zelo res tudi to, kar je napisal gape: klerikalci nas hočejo poslati sto let nazaj, pri čemer sploh nimajo več nobenega resnega nasprotnika - vsaj ne takega, kot so bili komunisti.




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #50 - 24.08.2005 at 10:09:40
 
T, očitno so samemu seb najhujši sovražnik: ko si ustvarijo medijsko podobo po svoji predstavi, se njihova veličina pred folkom razblini.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zakon o RTVS
Reply #51 - 24.08.2005 at 10:43:27
 
t wrote on 24.08.2005 at 07:04:12:
Narobe presojaš.

Filozofijo se presoja po resnici - teorije se presojajo po tem, kako zajemajo svet in koliko se njihovi modeli vlklapljajo v celoto.


resnica?  Shocked a to, da produkcijska sredstva so neka nova oblika lastnine?


t wrote on 24.08.2005 at 07:04:12:
Tudi slike najbrž ne presojaš po slikarjevem življenju ali glasbe po tem, kako je živel skladatelj, niti te ne zanima, kako živi kitajček, ki je šival tvoje obleke..


filozofija je veda o resnici (do sem se strinjava) - zato primerjava s sliko in skladbo ni na mestu

s kitajčkom pa - ker bi me zanimalo zakaj je samo krojač, oz. ali je zadovoljen kot krojač




t wrote on 24.08.2005 at 07:04:12:
Nikoli ne boš vedela, kako ali koliko je bil zadovojen Marx, zato torej ne moreš ocenjevati njegove uspešnosti..

v alkoholu ne utaplaš sreče vsak dan


t wrote on 24.08.2005 at 07:04:12:
To je samo ena plat, po drugi plati se je izkazalo tudi, koliko lahko ljudje naredijo, če se stopi skupaj. ..


res je, ko to storijo na prostovoljni bazi  oz. če pa so k temu prisiljeni se zgodi pa katastrofa


t wrote on 24.08.2005 at 07:04:12:
Primerjalno je bila carska rusija ob v fevdalizmu, tehnološko pa kakšne pol stoletja za ostalim svetom. ..


in še vedno je 50 let za razvitim svetom

t wrote on 24.08.2005 at 07:04:12:
V drugi svetovni vojni so nosili levji delež pri zmagi nad nacizmom, v naslednjih letih pa so tehnološko dohiteli ali celo prehiteli ZDA...



bodiva dosledna - najprej so s Hitlerjem paktirali in si razdelili Poljsko

in kaj jim je pomagalo potepanje po Luni. če pa je povprečen Rus živel precej slabše kot povprečen Američan

(se pa glede vrhunskih tehnologij strinjam)

t wrote on 24.08.2005 at 07:04:12:
To da je v končni fazi projekt propadel je prej posledica hladne vojne in zelo neenakih izhodišč - medtem, ko je amerika ekonomsko cvetela obe svetovni vojni, je bila SZ samo v II. sesuta s 30 miljoni žrtev - in seveda tako so vstopili v novo vojno (hladno), ki so jo pač izgubili, na veselje kapitalističnega sveta....


hladna vojna je bila tekma za prestiž (o tekmah za prestiž si pa mislim svoje)

oz. za vojno (tudi hladno) sta potrebna dva


t wrote on 24.08.2005 at 07:04:12:
Poleg tega pa ne moremo celotnega Marxovega opusa reducirati na nekaj idej, ki so se začele uresničevati popolnoma izven svojega konteksta (Marx je analiziral sodobni industrijski kapitalizem tam naj bi se tudi začelo, ne pa v fevdalizmu).


dejansko je to res - Oktobrska revolucija bi se morala zgoditi v Nemčiji - vprašanje pa je kakšen bi bil rezultat (verjetno nič boljši kot je v Nemčiji danes)
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #52 - 24.08.2005 at 11:23:24
 
sinjeoka wrote on 24.08.2005 at 10:43:27:
resnica?  Shocked a to, da produkcijska sredstva so neka nova oblika lastnine?


Očitno ne veš kaj govoriš.

Produkcijska sredstva niso nikakršna "nova oblika lastnine" (vsaj ne v smislu kot to uporabljaš ti), temveč so samo eden izmed konceptov, ki jih je Marx uporabljal pri svoji analizi družbe in družbenih pojavov. Koncept, ki se je uveljavil v celotni ekonomski stroki (če bi kdaj karkoli zares delala bi ti mogoče bilo bolj jasno).


sinjeoka wrote on 24.08.2005 at 10:43:27:
filozofija je veda o resnici (do sem se strinjava) - zato primerjava s sliko in skladbo ni na mestu



Primerjava je več kot odlična, seveda pa ne velja, če za merila resničnosti uporabljaš ekonomsko moralistična merila ali argumente ad hominem (v stilu Marxove ideje niso resnične, ker ga je preživljal Engels in ker ni zmogel prehranjevati svoje družine in ker je pil).



sinjeoka wrote on 24.08.2005 at 10:43:27:
s kitajčkom pa - ker bi me zanimalo zakaj je samo krojač, oz. ali je zadovoljen kot krojač


Kitajski "krojač" je krojač zato, da ne crkne od lakote in po možnosti nahrani še koga od svojih. Vsekakor je zelo zadovoljen, ko mu šefi povedo, da bo lahko za iste pare delal še nadaljnih 12 urc, da bodo fuzbalerji lahko dobili svoje kappa trenerkice.

In sevedadela 18 ur na dan zato, ker je lastnina samo lastnina?

Osnova je v tem, da kitajček lahko ponudi samo svoje spretne prstke, lastnik produkcijkih sredstev, pa poskuša ponuditi, čim manj denarja za delo teh spretnih prstkov in nato čim dražje prodati trenerkice slovenski nogometni reprezentanci.

In ker je kitajčkov s spretnimi prski veliko in so lačni bodo pač delali  v najbolj nemogočih pogojih po najnižji možni ceni. In seveda bodo na koncu zadovljni s svojo skledo riža, ki je bodo deležni v tem dnevu.




sinjeoka wrote on 24.08.2005 at 10:43:27:
v alkoholu ne utaplaš sreče vsak dan


Če si dovolj srečen, zakaj pa ne?

Ljudje pijejo tudi zaradi žeje, ne samo zaradi nesreče. In začuda pijejo tudi srečni ljudje, ne pa samo zamorjenci in klošarji.

Vsekakor ne moreš iz tega, da nekdo pije sklepati na njegovo nesrečo, tak okot ne moreš sklepati, da so vsi, ki ne pijejo srečni. Resnica je nekje v povprečju - največ nas pije zaradi žeje. (poleg tega pa: in vino veritas - polj švoh so filozofi, ki ne pijejo, mogoče kakšni psihoanalitiki, ki imajo popolnoma druge probleme)


[quote author=sinjeoka link=1124347870/45#52 date=1124873007]
in še vedno je 50 let za razvitim svetom

in kaj jim je pomagalo potepanje po Luni. če pa je povprečen Rus živel precej slabše kot povprečen Američan

(se pa glede vrhunskih tehnologij strinjam)

hladna vojna je bila tekma za prestiž (o tekmah za prestiž si pa mislim svoje)

oz. za vojno (tudi hladno) sta potrebna dva

dejansko je to res - Oktobrska revolucija bi se morala zgoditi v Nemčiji - vprašanje pa je kakšen bi bil rezultat (verjetno nič boljši kot je v Nemčiji danes)


Torej se strinjaš o vrhunskih tehnologijah - jeba je pač v tem, da so na račun javnega dobra, žrtvovali zasebno - kar pa sploh američanom ni bilo potrebno, ker so imeli veliko boljše štartne pozicije (bojevali so se drugje, doma pa iz vojne kovali ogromne dobičke) poleg tega so tudi tehnološko štartali iz višje pozicije.


sinjeoka wrote on 01.01.1970 at 01:00:08:
bodiva dosledna - najprej so s Hitlerjem paktirali in si razdelili Poljsko



Bodiva še bolj dosledna - nikogar drugega to ni kaj prida motilo, ker so si tedaj delili vsi med sabo (lep primer je tudi, kako so kapitalisti delili "naše ozemlje" - za svoje interese).




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #53 - 24.08.2005 at 11:26:50
 
titud wrote on 24.08.2005 at 10:09:40:
T, očitno so samemu seb najhujši sovražnik: ko si ustvarijo medijsko podobo po svoji predstavi, se njihova veličina pred folkom razblini.  




Niti ne: Laž, katero stokrat ponoviš, bodo ljudje na koncu sprejeli kot resnico; to je vedel že Goebels, učil pa se je pri RKC.

(dobro to oni vedo, kaj točno je potrbno postoriti, da bo čreda prišla k pravim pastirjem)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #54 - 24.08.2005 at 12:01:55
 
t wrote on 24.08.2005 at 11:26:50:
Niti ne: Laž, katero stokrat ponoviš, bodo ljudje na koncu sprejeli kot resnico; to je vedel že Goebels, učil pa se je pri RKC.

(dobro to oni vedo, kaj točno je potrbno postoriti, da bo čreda prišla k pravim pastirjem)


uživajte!


Predvsem pravi pastir ne bi smel  iztrebit volka, ker če  ni  več strahu pred njim, pol folk  ne rab več pastirjevga vodstva in zavetja... Ko  se pastir prelevi v lovca iztrebljevalca, samemu seb izkpodkoplje položaj, ki si ga želi utrdit...
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #55 - 24.08.2005 at 13:51:16
 
titud wrote on 24.08.2005 at 12:01:55:
Predvsem pravi pastir ne bi smel  iztrebit volka, ker če  ni  več strahu pred njim, pol folk  ne rab več pastirjevga vodstva in zavetja...


seveda rabi - še vedno ostanejo brezna in druge nevarnosti


titud wrote on 24.08.2005 at 12:01:55:
Ko  se pastir prelevi v lovca iztrebljevalca, samemu seb izkpodkoplje položaj, ki si ga želi utrdit...



pastir je že regresiral (in obupal nad lovom) - pastir je po rangu samo hlapec svojega gospodarja



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #56 - 24.08.2005 at 14:18:58
 
t wrote on 24.08.2005 at 13:51:16:
seveda rabi - še vedno ostanejo brezna in druge nevarnosti


Ne tolk to kot pa predvsem  pričakovanja črede  po  bolj sočnih pašnikih, na katere jih bi popeljal..


Quote:
pastir je že regresiral (in obupal nad lovom) - pastir je po rangu samo hlapec svojega gospodarja


Kjer  gopodarji zaplankajo  vse pašnike, itak ne rabjo  več  pastirjev,  da bi varovali in vodili čredo. Toda kjer ni več potrebe po varovanju in vodenju in če začne zmanjkovat še trave, ker  se pašniki zaćnejo spremijat v golf igriča, se neha tud (prostovoljna) pokornost...  

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zakon o RTVS
Reply #57 - 24.08.2005 at 14:30:43
 
titud wrote on 24.08.2005 at 14:18:58:
Ne tolk to kot pa predvsem  pričakovanja črede  po  bolj sočnih pašnikih, na katere jih bi popeljal..


Kjer  gopodarji zaplankajo  vse pašnike, itak ne rabjo  več  pastirjev,  da bi varovali in vodili čredo. Toda kjer ni več potrebe po varovanju in vodenju in če začne zmanjkovat še trave, ker  se pašniki zaćnejo spremijat v golf igriča, se neha tud (prostovoljna) pokornost...  



To bo šele jeba - ko bodo roboti dovolj izpopolnjeni gospodarji ne bodo več potrebovali niti hlapcev niti ovčic.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zakon o RTVS
Reply #58 - 24.08.2005 at 14:47:52
 
t wrote on 24.08.2005 at 09:23:53:
Po moje je največji problem "tačrnih" ali "klerikalcev" njihova lastna samopodoba, saj je več kot očitno, da jih še vedno boli predvsem to, da so bili med II. svetovno vojno na napačni strani. Dokazov za to je več kot dovolj od revidiranja tistega dela zgodovine, zmanjševanja pomen njihovega sodelovanja z okupatorjem pa do zmanjševanja pomena protifašističnega boja in kriminaliziranja odpora (nazadnje sem zasledil izjavo njihovega hlapca Dežmana, ko je zatreval, da so bili partizani po mednarodnem pravu do sporazuma Tito-Šubešič navadni kriminalci; čeprav bi sprejeli to trditev pa še vseeno manjka dodatek, kaj in od kdaj so bili izdajalci, ki bi seveda kazal na vsaj delno objektivnost domnevnega zgodovinarja).

Problem je v tem, da si nočejo priznati svojega dela krivde za tako samopodobo in zaradi tega raje krivijo medije. Zato pa prek prevzema medijev poskušajo to svojo podobo obrniti: samo najprej je potrbno vse medije in vse te, ki jim postavljajo zrcalo diskreditirati in označiti kot komunistične in kontinuitetne in postaviti svojo sliko tako, kot si jo predstavljajo sami (precej podoben problem imajo tudi komunisti, toda oni svoj del krivde počasi že priznavajo predvsem pa so kot taki izginili s prizorišča (po domače rečeno so popušili), poleg tega pa so se tudi že opravičilki - Cerkev se kot eden od bistvenih faktorjev razkola še ni opravičila, prav tako ne domobranci).

Zato je zelo res tudi to, kar je napisal gape: klerikalci nas hočejo poslati sto let nazaj, pri čemer sploh nimajo več nobenega resnega nasprotnika - vsaj ne takega, kot so bili komunisti.

uživajte!


u bistvu je nekaj tisoč pobitih po II svetovni vojni zadosten dokaz o zločinskosti Tita

dogajanje ta črnih trenutno je pa reakcija na 50 let dogajanja na poboje in kraje

tako kot pri vsakem zločinu je za pomiritev duhov potrebna kazen tako da z vidika sodnega preganjanja tistih zaslužnih morilcev nimam absolutno nič proti. Bi bila pa proti, če bi ga kratkomalo ustrelili. (razlika med legitimno in nelegitimno reakcijo)

Zdaj bi se pa vrnila v samo narodnoosvobodilni boj (brez revolucije) - splača se ti prebrati zgodovinska pričevanja ljudi iz različnih koncev Slovenije, iz različnih strani in različnih usod. POtem boš izluščil resnico, da se je NOB razlikoval iz pokrajine v pokrajino in da vse dogajanje ni bilo ravno svetniško (pa tudi ne barbarsko).

Besedo kolaboracija pa uporabljaj izredno previdno - ali je kolaboracija vojskovanje na Nemški strani, ali je kolaboracija tudi biti policist v službi nemške okipacijske uprave (tisti policist, ki začopati kurjega tatu) ali je kolaboracija prijava kurjega tatu nemški upravi ...

pa pojdiva še en korak do medijev - predvsem unih, ki so nastali iz t.i. družbenega (skupnega) premoženja - ne boš odkril nobenega "črnega", pa bi ga načeloma moral - glede na deljenost slovenske populacije

pač mediji so bili zadnjih 15 let prorežimski, zdaj pa ta "črni" skušajo vpečjati svoja pravila. Dokler pa ne bo prvih efektov bomo težko ocenjevali ali je šlo za potrebno "uravnovešanje", ali je prizadevanje degradiralo v "prevlado".

Po pravici povedano, če opazujem trenutna dogajanja na slovenski gospodarski sceni mi je zadeva iz dneva v dan manj všeč. (Če se bo trend v enakem tempu nadaljeval tuzdi v medijih - bodo današnje sile pušnile že na lokalnih volitvah)

kar se pa delovanja Cerkve tiče - Cerkev je ločena od države ni pa izločena iz javnega delovanja (kaj se bo izcimilo iz predstavnikov registriranih verskih skupnosti) bo zanimivo videti (čeprav sem nekako na stališču, da na RTV-ju nimajo kaj iskati)

pa še nekaj o civilni družbi - moč civilne družbe je samo javno mnenje - civilna družba JE javno mnenje - ne pa kreator javnega mnenja (zakonsko favoriziranje kateregakoli društva, zavoda, komiteja, skupnosti - odvzame le tej skupnosti avreolo "civilnosti")




Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zakon o RTVS
Reply #59 - 24.08.2005 at 14:52:47
 
t wrote on 24.08.2005 at 11:23:24:
Očitno ne veš kaj govoriš.

Produkcijska sredstva niso nikakršna "nova oblika lastnine" (vsaj ne v smislu kot to uporabljaš ti), temveč so samo eden izmed konceptov, ki jih je Marx uporabljal pri svoji analizi družbe in družbenih pojavov. Koncept, ki se je uveljavil v celotni ekonomski stroki (če bi kdaj karkoli zares delala bi ti mogoče bilo bolj jasno).




Primerjava je več kot odlična, seveda pa ne velja, če za merila resničnosti uporabljaš ekonomsko moralistična merila ali argumente ad hominem (v stilu Marxove ideje niso resnične, ker ga je preživljal Engels in ker ni zmogel prehranjevati svoje družine in ker je pil).




Kitajski "krojač" je krojač zato, da ne crkne od lakote in po možnosti nahrani še koga od svojih. Vsekakor je zelo zadovoljen, ko mu šefi povedo, da bo lahko za iste pare delal še nadaljnih 12 urc, da bodo fuzbalerji lahko dobili svoje kappa trenerkice.

In sevedadela 18 ur na dan zato, ker je lastnina samo lastnina?

Osnova je v tem, da kitajček lahko ponudi samo svoje spretne prstke, lastnik produkcijkih sredstev, pa poskuša ponuditi, čim manj denarja za delo teh spretnih prstkov in nato čim dražje prodati trenerkice slovenski nogometni reprezentanci.

In ker je kitajčkov s spretnimi prski veliko in so lačni bodo pač delali  v najbolj nemogočih pogojih po najnižji možni ceni. In seveda bodo na koncu zadovljni s svojo skledo riža, ki je bodo deležni v tem dnevu.





Če si dovolj srečen, zakaj pa ne?

Ljudje pijejo tudi zaradi žeje, ne samo zaradi nesreče. In začuda pijejo tudi srečni ljudje, ne pa samo zamorjenci in klošarji.

Vsekakor ne moreš iz tega, da nekdo pije sklepati na njegovo nesrečo, tak okot ne moreš sklepati, da so vsi, ki ne pijejo srečni. Resnica je nekje v povprečju - največ nas pije zaradi žeje. (poleg tega pa: in vino veritas - polj švoh so filozofi, ki ne pijejo, mogoče kakšni psihoanalitiki, ki imajo popolnoma druge probleme)




Bodiva še bolj dosledna - nikogar drugega to ni kaj prida motilo, ker so si tedaj delili vsi med sabo (lep primer je tudi, kako so kapitalisti delili "naše ozemlje" - za svoje interese).




uživajte!



moderna ekonomija je že tako daleč, da je ugotovila da za kapital in delo obstajajo ista pravila. (najbolj zgovoren primer pa je intelektualna lastnina)

Tisti tvoj primer Kitajčkov - za kooperante, pogodbene partnerje, cenovne in valutne razlike očitno še nisi slišal. (recimo mistreij zakaj nemški mesarji kupujejo poljsko govdo in ga dražje prodajajo doma)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9