Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 9576 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
indijski pralni oreški
12.08.2005 at 17:28:09
 
tole sem našla na enem drugem forumu(upam,da avtor ne bo jezen,ker ga direkt sem kopiram) in mi je blazno všeč...Ob prvi priložnosti ga grem kupit,še prej pa me zanima, če imate mogoče kakšno izkušnjo z njimi.

***Danes sem kupil indijske pralne oreške iz Himalaje, ki imajo ogromno saponinov. Uporablja se jih za pranje perila (baje gre ven vse razen kakava in krvi), pomivanje posode in za umivanje las.

300 g vrečka naj bi zadostovala pri pranju perila 3x na teden za 4-5 mesecev.

4-5 polovičk pralnega oreška damo v vrečko iz blaga in jo položimo v pralni stroj skupaj s perilom. Pri nižjih temperaturah se oreške lahko večkrat uporabi. Ostanke pa enostavno vržemo na kompost.

Nisem jih še preizkusil. Ko bom, sporočim.

Kupil sem jih na stojnici na Ljubljanski glavni tržnici na Pogačarjevem trgu.
Zastopnik in prodajalec: Biota Zupet & Co., d.n.o.
041 643 111

Bolj ekološko skoraj ne bi moglo bit. ***

pa še...

***  Prej sem pozabil napisati koliko je potrebno za zadevo odšteti: 300g je 2890 SIT.

Torej prva runda perila je oprana. Najprej naj povem, da je perilo fantastično mehko in lepo diši. Kar se tiče čistoče tudi nimam nikakršnih pripomb.
Mati so tudi zadovoljni.  ***



Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
vipezazi(Guest)
Guest




Re: indijski pralni oreški
Reply #1 - 31.01.2006 at 13:37:34
 
jaz sem jih tudi preizkusla, pa ne morem rečt, da od tega perilo kaj diši... moraš še vedno na koncu dodat mehčalec, če hočeš kaj efekta, drugače so cunje enostavno brez vonja. glede učinkovitosti pranja pa so primerljivi z vsemi praški - večino operejo in nekaj pustijo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: indijski pralni oreški
Reply #2 - 01.02.2006 at 18:25:20
 
Ja, jst sem jih tut kupla pa tut nč ne diši perilo... Dodam pa malo ekološkega mehčalaca pa je...pa še meni osebno bolj diši od večine ostalih 'klasičnih'... Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: indijski pralni oreški
Reply #3 - 23.01.2007 at 22:40:13
 
http://www.biosi.si/index.php?sv_path=14,63&osCsid=344d38a10985eb2ad0d13568bff51...

http://www.biosi.si/product_info.php?products_id=357&osCsid=344d38a10985eb2ad0d1...

jih nameravam končno kupiti. a še kdo kupuje in ve kje v Lj. bi se jih dlao kupit in kakšna je cena, ker če ne bom naročila tele iz linka, jih dobiš pol kile za 9,84 € / 2.358 SIT, kar je ful bolj ugodno od strica na tržnici izpred dveh let. aja, pa zanima me kako ste zadovoljni z njimi?
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: indijski pralni oreški
Reply #4 - 23.01.2007 at 23:34:16
 
Quote:
jih nameravam končno kupiti. a še kdo kupuje in ve kje v Lj. bi se jih dlao kupit in kakšna je cena, ker če ne bom naročila tele iz linka, jih dobiš pol kile za 9,84 € / 2.358 SIT, kar je ful bolj ugodno od strica na tržnici izpred dveh let. aja, pa zanima me kako ste zadovoljni z njimi?



mogoč jim je cena padla odkar folk ni ravn navdušen Wink
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: indijski pralni oreški
Reply #5 - 24.01.2007 at 17:19:14
 
Quote:
http://www.biosi.si/index.php?sv_path=14,63&osCsid=344d38a10985eb2ad0d13568bff51...

http://www.biosi.si/product_info.php?products_id=357&osCsid=344d38a10985eb2ad0d1...

jih nameravam končno kupiti. a še kdo kupuje in ve kje v Lj. bi se jih dlao kupit in kakšna je cena, ker če ne bom naročila tele iz linka, jih dobiš pol kile za 9,84 € / 2.358 SIT, kar je ful bolj ugodno od strica na tržnici izpred dveh let. aja, pa zanima me kako ste zadovoljni z njimi?

jest jih sicer ne uporabljam, jih mateja ... ampak kolkr razumem so blj za taprešvicane cunje in tako ... za fejst zasrane, je še vedno treba dat prašek ...

drgač pa kr uporabno ... če hočeš probat ti mi2 dava mal ...
npr
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: indijski pralni oreški
Reply #6 - 24.01.2007 at 23:31:49
 
gape wrote on 24.01.2007 at 17:19:14:
Quote:
http://www.biosi.si/index.php?sv_path=14,63&osCsid=344d38a10985eb2ad0d13568bff51...

http://www.biosi.si/product_info.php?products_id=357&osCsid=344d38a10985eb2ad0d1...

jih nameravam končno kupiti. a še kdo kupuje in ve kje v Lj. bi se jih dlao kupit in kakšna je cena, ker če ne bom naročila tele iz linka, jih dobiš pol kile za 9,84 € / 2.358 SIT, kar je ful bolj ugodno od strica na tržnici izpred dveh let. aja, pa zanima me kako ste zadovoljni z njimi?

jest jih sicer ne uporabljam, jih mateja ... ampak kolkr razumem so blj za taprešvicane cunje in tako ... za fejst zasrane, je še vedno treba dat prašek ...

drgač pa kr uporabno ... če hočeš probat ti mi2 dava mal ...
npr



saj to me je najbolj zanimalo kako to v praksi zgleda. se bova mogle to z Matejo mal bolj strokovno še pomenit, he he Wink drugač mi ni panike kupit, ker za določene cune bi že prav prišlo, štumfe pa oreng švic  Smiley pa lahko še vedno s praškom perem. btw, sem lih učer vidla na RTL, da so stestiral ful ful pralnih praškov in učinkovitost, pa je najboljši Ariel, ampak mu takoj sledijo no name praški, ki so več kot še 1x cenejši, pa da tekoči niso učinkoviti tolk pa še perilo sivo rata zarad njih. Wink oreščkov žal niso stestirali. zdaj ko tok peremo, bojo men prav prišli ti orehi. me pa zanima kje sta jih vidva nabavila pa cena, da vidim kaj se mi bl splača. Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: indijski pralni oreški
Reply #7 - 25.01.2007 at 00:17:37
 
Jst ne uporabljam več teh oreškov, ker mi je perilo posivelo in niti ne operejo tako učinkovito, kot prašek. Ne uporabljam navadnega, ampak ga kupim v Kalčku, z rastlinskimi saponini in ekološko pridelan. Vendar uporabljam tekočega, ker mi  prašek- prašek pušča ene čudne lise po perilu. belemu potem dodam pecilni prašek, ker sem večkrat zadnje časa prebrala, da so ga včasih uporabljali, da je bilo perilo (predvsem zavese) bolj belo. Koliko pa je dražji od navadnega pa ne vem, ker skor več nič ne kupujem v navadnih trgovinah, ampak skor vse v Kalčku.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: indijski pralni oreški
Reply #8 - 25.01.2007 at 00:48:06
 
picola wrote on 25.01.2007 at 00:17:37:
Jst ne uporabljam več teh oreškov, ker mi je perilo posivelo in niti ne operejo tako učinkovito, kot prašek. Ne uporabljam navadnega, ampak ga kupim v Kalčku, z rastlinskimi saponini in ekološko pridelan. Vendar uporabljam tekočega, ker mi  prašek- prašek pušča ene čudne lise po perilu. belemu potem dodam pecilni prašek, ker sem večkrat zadnje časa prebrala, da so ga včasih uporabljali, da je bilo perilo (predvsem zavese) bolj belo. Koliko pa je dražji od navadnega pa ne vem, ker skor več nič ne kupujem v navadnih trgovinah, ampak skor vse v Kalčku.


hvala za tvoje mnenje. me je kar minil, ker mi ni do posivelega perila, glede na to, da že tko al tko nisem neka huda perica in se mi dogajajo kake nezgode. za pecilni pa sem tud slišala, uporabila sem ag pa lih 1x, ker še nimam tega tok v navadi, da bi avtomatsko ga dodajala. no, verjetno bi bilo najbolje, da ga imam kar na pralnem stroju kak 10x pack Wink, da me spomne.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: indijski pralni oreški
Reply #9 - 25.01.2007 at 18:13:37
 
Quote:
gape wrote on 24.01.2007 at 17:19:14:
Quote:
http://www.biosi.si/index.php?sv_path=14,63&osCsid=344d38a10985eb2ad0d13568bff51...

http://www.biosi.si/product_info.php?products_id=357&osCsid=344d38a10985eb2ad0d1...

jih nameravam končno kupiti. a še kdo kupuje in ve kje v Lj. bi se jih dlao kupit in kakšna je cena, ker če ne bom naročila tele iz linka, jih dobiš pol kile za 9,84 € / 2.358 SIT, kar je ful bolj ugodno od strica na tržnici izpred dveh let. aja, pa zanima me kako ste zadovoljni z njimi?

jest jih sicer ne uporabljam, jih mateja ... ampak kolkr razumem so blj za taprešvicane cunje in tako ... za fejst zasrane, je še vedno treba dat prašek ...

drgač pa kr uporabno ... če hočeš probat ti mi2 dava mal ...
npr



saj to me je najbolj zanimalo kako to v praksi zgleda. se bova mogle to z Matejo mal bolj strokovno še pomenit, he he Wink drugač mi ni panike kupit, ker za določene cune bi že prav prišlo, štumfe pa oreng švic  Smiley pa lahko še vedno s praškom perem. btw, sem lih učer vidla na RTL, da so stestiral ful ful pralnih praškov in učinkovitost, pa je najboljši Ariel, ampak mu takoj sledijo no name praški, ki so več kot še 1x cenejši, pa da tekoči niso učinkoviti tolk pa še perilo sivo rata zarad njih. Wink oreščkov žal niso stestirali. zdaj ko tok peremo, bojo men prav prišli ti orehi. me pa zanima kje sta jih vidva nabavila pa cena, da vidim kaj se mi bl splača. Wink

pol kile za 10€ je kr ok
najine sva dobila pri ... hiši dobrot al neki
provzaprov je un k uvaža te reči povezan s tem
http://www.harmonija-narave.com/trgovina/Hrana_iz_konoplje/hrana_iz_konoplje.htm...
modelom, k sm ga pr drnovšku spoznal ...
mata skupi trgovino ... v mariboru se mi zdi ...

kje se da kupt reči
http://www.harmonija-narave.com/trgovina/Prodajna_mesta/prodajna_mesta.html


eko najdu tud oreške
http://www.hiskadobrot.com/orescki.html
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: indijski pralni oreški
Reply #10 - 25.01.2007 at 23:52:10
 
gape, hvala za informacije.

me pa zanima, če kdo te oreščke uporablja tudi namesto šampona za lase, al pa mila za tuširanje ali morda celo pomiva posodo z njimi, ker piše tam, da se to vse da pa me zanima še to kako v praksi izpade?
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: indijski pralni oreški
Reply #11 - 26.01.2007 at 10:55:29
 
Quote:
gape, hvala za informacije.

me pa zanima, če kdo te oreščke uporablja tudi namesto šampona za lase, al pa mila za tuširanje ali morda celo pomiva posodo z njimi, ker piše tam, da se to vse da pa me zanima še to kako v praksi izpade?


to nism probu
kolkr pa sm vidu, je čist žajfasta voda po tem ko jih notr vržeš ... naravni saponin al kako že ... verjamem da očisti veliko večino umazanije ... in ... kar je najpomembnejše ... ne ubija zemlje ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ELS
1
*
Offline

+
Posts: 2
ljubljana
Gender: female
Re: indijski pralni oreški
Reply #12 - 08.05.2007 at 21:28:21
 
jest jih uporabljam namest šampona in so kul. samo en dan prej se moraš spomnit, ker je treba ene par oreščkov namočit v vročo vodo za čez noč, da tisto vodo pol drug dan uporabiš. se mi zdi, da ti nardijo mal več volumna + lasje so mehki brez kakšnga balzama. počutš se mal friki, ker se umivaš z neko spolzko vodo, ampak efekt je pa navsezadnje fajn.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1