Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 
(Read 27987 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #75 - 06.06.2005 at 09:40:46
 
Quote:
what?

marsikdo marsikaj dela in ne more živet od tega,  ..nimajo vsi wow cen - kljub temu da že ves lajf delajo kar pač delajo..   Tudi tisti ki delajo kje drugje  Wink

seveda ne  Grin, ampak tisti, ki jih imajo ne sodijo na metelkovo  Wink, pa so kljub vsemu tam in odžirajo denar in prostor tistim, ki ga nimajo  Angry (in večina koncertov je na Metelkovi hudo komercialnih, s hudo komercialnimi cenami)


Quote:

Gnoj? ..sej ta opcija kr živi a ne?
Grin  8)


ta opcija bo zmeraj živela, zato ker se bo zmeraj našla KVALITETA, ki bo našla svoje mesto v družbi

ampak skozi subvencioniranje Metelkove najde v družbi neupravičeno mesto visoke umetnosti tudi na hitro skupaj zbita železna lopa, pobarvana na modro

Quote:

..sam, kaj ima to z vsem tem? Živeti od vstopnic ali ne živeti od vstopnic.  hmm..
Bolj stvar meneđerja in kako te bo stržil, kot pa stvar umetnosti..
Fredy Miler proti someoneelse ki dela že 15let pa še bo pa se ne prodaja za 5% Fredijeve cene


škart robe, še noben menedžer ni znal dobro prodat ... kdo pa danes še posluša Freddya?  Roll Eyes (a so ga zato dali na Metelkovo  Roll Eyes )
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #76 - 06.06.2005 at 09:42:37
 
Valentinaa wrote on 06.06.2005 at 09:36:35:
Torej, naj se "metelkova" širi, vse dokler obstajajo zainteresurane skupine. Kompost za vse. Nekje je itak meja, naravna.



meja ni naravna, ker jo nenaravno deajo subvencije ... (nekako tako, kot če bi vaši konkurenčni firmi država dajala vsak mesec po 1 milijon evrov in bi si ta firma lahko špogala bolje plačat delavce in prodajati svoje izdelke po nižji ceni kot so vaši)

me zanima koliko vaših kupcev bi vztrajalo
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #77 - 06.06.2005 at 09:45:28
 
titud wrote on 06.06.2005 at 09:16:34:
Nobena družba svoje pluralnosti ne more s predpisi skreirat!

Odprta pluralana družba mora dopuščat tud pluralnost legitimizacij teh  različnosti, ker če predpiše samo en način legitimizacije, to ni več odprta pluralna družba. Pri odprti pluralni družbi torej   ne gre samo za toleranco mainstreama do alternative ali za anarhično  medsebojno telaranco samih alternativ, amapk za živ organizem, kjer je vsakemu delu priznana  sposbnost uvida v celovitovitst sistema.  

Argument za nujnost   pluralnosti legitimitet po moje ni treba iskat na metelkovi, v sferi umetnosti in produkcije,  v  bistvu se ta pluralnost legitimetete izkazuje vsakomur v sferi reprodukkcije oz. kreiranju avtonmne skupnosti, ki rabi za svoje 'delovanje'  tud družbeni  prostor in sredstva. Ni pa naključje, da se take reprudukcijske skupnosti, ki družbene legitmetete nimajo, zatekajo k legitimnosti  v prostor, ki je legitmiteto dal le samemu sebi in ki jo lahko vzdržuje le na  način, da lasten obstoj ne veže z 'dodelitvtvijo' širše družbne legimitete.

Jest se npr. zlo identficiram z 'metelkovci' zato, ker če bi se svoje pratnerk/družinske/reprodukcijske   skupnosti loteval kot 'projekta', za katerga  bi moral najprej dobit družbeno legitimnost, bi jo osiromašil za tisto, na čemer je ta moja skupnost utemejena.


preverzija tvojega razmišljanja se nahaja v boldu ... ali za umetnost sploh rabiš legitimacijo? U bistvu ne, umetnost je sama sebi namen ...  (le kdo govori o pridobitvi legitimacije kakršnekoli v umetnosti)

jaz govorim o neupravičenem in nepravičnem razdeljevanju sredstev v imenu umetnosti
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #78 - 06.06.2005 at 09:56:29
 
sinjeoka wrote on 06.06.2005 at 09:42:37:
meja ni naravna, ker jo nenaravno deajo subvencije ...


A se gre pri Metelkovi tudi za subvencije? To ne vem. Moje mnenje pač je, da v mesto spada tudi prostor za park, vrtec, šolo, promenado, pa tudi "metelkovo". Sploh ne vem, kdo je zaradi tega prikrajšan. Če se kdo čuti deprivelegiranega, ker ni prišel na Metelkovo, pač to pomeni, da je Metelkova premajhna.


Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #79 - 06.06.2005 at 10:22:44
 
Valentinaa wrote on 06.06.2005 at 09:56:29:
A se gre pri Metelkovi tudi za subvencije? To ne vem. Moje mnenje pač je, da v mesto spada tudi prostor za park, vrtec, šolo, promenado, pa tudi "metelkovo". Sploh ne vem, kdo je zaradi tega prikrajšan. Če se kdo čuti deprivelegiranega, ker ni prišel na Metelkovo, pač to pomeni, da je Metelkova premajhna.





subvencija je vsaka materialna ugodnost, ki jo je deležna ena skupina, druge pa ne

pojavne oblike so pa lahko različne; direkten keš, nepremičnia za socialno ali celo brez najemnine, odpis davkov in prispevkov, odlog plačila, državna garancija za najet dolg (and so on)

drugače pa proti kulturi nimam nič in se strinjam, da je nekaj takega kot je Metelkova treba imeti v mestu

samo ne na ta način

Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #80 - 06.06.2005 at 10:30:41
 
sinjeoka wrote on 06.06.2005 at 09:40:46:
škart robe, še noben menedžer ni znal dobro prodat ... kdo pa danes še posluša Freddya?  Roll Eyes (a so ga zato dali na Metelkovo  Roll Eyes )

Kdo si ti, kdo smo mi, da bomo rekli kaj je "škart"?
Prodajajo se zadeve, ki se dajo stržit, ki jih množica kupi, za katere pa ni nujno da imajo tudi kakšne druge vrednosti . . .
+ ne more vsak ki ustvarja, bit Van Gogh  Wink
in tudi za takšne naj bo prostor

za vse tiste ki jih v gala wow galerijah in placih nočejo
ker nimajo imena/izobrazbe/dobre ocene nekega kritika/forsiranja v medijih/meneđerja, imajo pa drugačen look, drugačne ideje/voljo, veselje..  
na-vdih  Grin  8)

To kdo je in kdo ni dovolj umetnika, je debata ki je brezsmiselna.
sem simpl za to da jim uredijo stvar, jim dajo mir, in naj bo mir v hiši
vsaj jaz



Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #81 - 06.06.2005 at 10:38:56
 
sinjeoka wrote on 06.06.2005 at 10:22:44:
samo ne na ta način


Torej se v bistvu ne strinjamo samo glede ene stvari. Ti misliš, da naj bi metelkova nastala z javnim razpisom, ... itd, jaz pa mislim, da na ta način ne more nastati, nastane pa lahko kaj drugega, kar pa se jaz bojim ima po defoltu v sebi vgrajeno preveč pridnosti in birokratskosti, da bi lahko izražalo prvinsko ustvarjalnost, ki jo kot normirana družba kot žegnano vodo potrebujemo v svoji sredini.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #82 - 06.06.2005 at 10:47:56
 
sinjeoka wrote on 06.06.2005 at 09:45:28:
preverzija tvojega razmišljanja se nahaja v boldu ... ali za umetnost sploh rabiš legitimacijo? U bistvu ne, umetnost je sama sebi namen ...  (le kdo govori o pridobitvi legitimacije kakršnekoli v umetnosti)

jaz govorim o neupravičenem in nepravičnem razdeljevanju sredstev v imenu umetnosti


Keč je v tem, da  je 'pravičen' dostop do sredstev pogojen z legitimiteto, ki jo mora najprej  dobit ta različnost/drugačnost, te  legitimitete sama pa se ne da dobit na legalen način. Perverznost mojega razmišljanja je v tem, da smatram tud uzurpacijo sredstev za legitimno,  s tem pa dopuščam tud možnost, da za re/produkcijo ne  rabiš legitmnosti sploh. Če bi nas blo takih več, pol bi legitmnost ne bila predpogoj ampak stranski produkt kreativne dejavnosti,  s katero je mogoče dejavnost institucionalirat, česar pa  večina re/produkciojski dejavnosti sploh sploh ne rabi. Istitucionalizacija re/produkcije ni predpogoj re/produkcije same, ampak vprega to re/produkcijo v službo specifičnim interesom skupnosti (države, občine/mesta...)

Čar skovterstva  je v tem, da  poteka v vmesnem prostoru, ki ni pokrit z intereseom konkretne institucije, in da  jo skovoterji  sploh ne jemljejo  uzurpacijo. Jeba take ujzurpacije je v tem, da s svojo kreativnostjo naredi ta vmesni prosto zanimiv za institucije in si ga istitucije  zato želijo zasest . Gre torej za uzuprapcijo s starni institicij in ne za uzupacijo skvoterjev, zato je čar skvoterstva ne v legalizaciji uzuprpacije ampak v obrambi pred legalicijo, ki jo skvoterji občutijo kot uzurpiranje s strani institucij.            
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #83 - 06.06.2005 at 12:29:06
 
Quote:
Kdo si ti, kdo smo mi, da bomo rekli kaj je "škart"?



jaz sem tisti, ki proti svoji volji Metelkovo financira z davki namesto, da bi jo financirala po svoji volji s kupovanjem vstopnic

v končni fazi, who the crappity smack are you to speak, saj nisi prebivalec Ljubljane  ???

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #84 - 06.06.2005 at 12:31:35
 
Valentinaa wrote on 06.06.2005 at 10:38:56:
Torej se v bistvu ne strinjamo samo glede ene stvari. Ti misliš, da naj bi metelkova nastala z javnim razpisom, ... itd, jaz pa mislim, da na ta način ne more nastati, nastane pa lahko kaj drugega, kar pa se jaz bojim ima po defoltu v sebi vgrajeno preveč pridnosti in birokratskosti, da bi lahko izražalo prvinsko ustvarjalnost, ki jo kot normirana družba kot žegnano vodo potrebujemo v svoji sredini.


ustvarjalnosti per se, ali ustvarjalnosti, ki doprinese k splošni blaginji  ???

očitno tiste lope na hitro zbite in modropofarbane nisi videla ... medtem ko moramo navadni državljani za vsak pesjak opraviti cel kup papiorologije ...

da pa je tista modropobarvana lopa umetnost ( Grin preden še kaj napišeš jo pojdi pogledat, tako lopo ima vsak kmet za svoje kure - vendar pa ni na modro pobarvana)

... se strinjam, da z razpisom v enaki obliki zadeva ne bi nastala ... vendar pa ali res misliš, da boljše rešitve, kot je trenutno stanje ne bi moglo biti? ..... s takim razmišljanjem se že v naprej postavljaš v položaj, ko razsojaš, da je trenutna ureditev najboljša, ne da bi dopustila, da še kdo da kakšno idejo (to je pa še en raum und zeitgeist)


kaj čmo pomanjkanje pluralizma se začne v glavah posameznikov, klinc je samo, da je moja usoda odvisna od stanja duha družbe v kateri živim ...

... ta duh je pa smrdljiv in zatohel
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #85 - 06.06.2005 at 12:33:45
 
titud wrote on 06.06.2005 at 10:47:56:
Keč je v tem, da  je 'pravičen' dostop do sredstev pogojen z legitimiteto, ki jo mora najprej  dobit ta različnost/drugačnost, te  legitimitete sama pa se ne da dobit na legalen način. Perverznost mojega razmišljanja je v tem, da smatram tud uzurpacijo sredstev za legitimno,  s tem pa dopuščam tud možnost, da za re/produkcijo ne  rabiš legitmnosti sploh. Če bi nas blo takih več, pol bi legitmnost ne bila predpogoj ampak stranski produkt kreativne dejavnosti,  s katero je mogoče dejavnost institucionalirat, česar pa  večina re/produkciojski dejavnosti sploh sploh ne rabi. Istitucionalizacija re/produkcije ni predpogoj re/produkcije same, ampak vprega to re/produkcijo v službo specifičnim interesom skupnosti (države, občine/mesta...)

Čar skovterstva  je v tem, da  poteka v vmesnem prostoru, ki ni pokrit z intereseom konkretne institucije, in da  jo skovoterji  sploh ne jemljejo  uzurpacijo. Jeba take ujzurpacije je v tem, da s svojo kreativnostjo naredi ta vmesni prosto zanimiv za institucije in si ga istitucije  zato želijo zasest . Gre torej za uzuprapcijo s starni institicij in ne za uzupacijo skvoterjev, zato je čar skvoterstva ne v legalizaciji uzuprpacije ampak v obrambi pred legalicijo, ki jo skvoterji občutijo kot uzurpiranje s strani institucij.              


jeba skuoterjev je v tem, da main steram z reveži vred nima v riti ideje, da se sme na silo kamorkoli vselit
Back to top
 
 
IP Logged
 
d b
Guest




Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #86 - 06.06.2005 at 12:50:02
 
sinjeoka wrote on 06.06.2005 at 12:29:06:
v končni fazi, who the crappity smack are you to speak, saj nisi prebivalec Ljubljane  ???
enostavno so mi všeč tvoji odgovori in vse metelkove pekarne bazeni ipd. tega sveta
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #87 - 06.06.2005 at 13:29:21
 
Hja, Sinja, midve si ne bova prišle na kraj, ti imaš eno idejo, jaz drugo, zate je tvoja boljša, zame je moja, zate je tvoj duh zdrav, zame je moj, in tako dalje... Naj tako ostane. Tudi to je ideja, pluralna.


pripis: če že plačujem davke, raje vidim, da se jih porabi za kaj takega, kot za marsikaj drugega.

P.S.: Tudi jaz nisem iz Ljubljane, pa ni važno, vse je ena vas.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #88 - 06.06.2005 at 14:24:01
 
Valentinaa wrote on 06.06.2005 at 13:29:21:
Hja, Sinja, midve si ne bova prišle na kraj, ti imaš eno idejo, jaz drugo, zate je tvoja boljša, zame je moja, zate je tvoj duh zdrav, zame je moj, in tako dalje... Naj tako ostane. Tudi to je ideja, pluralna.


pripis: če že plačujem davke, raje vidim, da se jih porabi za kaj takega, kot za marsikaj drugega.

P.S.: Tudi jaz nisem iz Ljubljane, pa ni važno, vse je ena vas.


that's the explaination, btw. tvoja ideja nema prava na glasanje če nisi rezident na področju MOL  Grin  Grin  Grin (tudi to je del pluralizma, da se gredo lahko pluralizem samo tisti, ki za to nekaj prispevajo) ; čeprav se ni za bat, da boš razumela



sorry nismo vse ena velika vas, sicer bi Kitajci plačevali penzijo našim upokojencem, tako jo moram pa jaz, tako kot Metelkovo ...

btw ... ali bi jo lahko preselili k vam? če je že mi nočemo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #89 - 06.06.2005 at 14:30:55
 
sinjeoka wrote on 06.06.2005 at 12:33:45:
jeba skuoterjev je v tem, da main steram z reveži vred nima v riti ideje, da se sme na silo kamorkoli vselit


Ravno mainstream ma v riti idejo, da bi skvoterje, ki se niso vselili na silo in so prišli na prazno,  vrgli ven na silo, da bi se  lahko vselili tja, kjer so zdaj skovoterji. Mainstream ma v riti predvem idejo o  lastni legitimnosti, ki jo skovetorji nimajo, ne potrebujejo in je nočejo.  Pravičnost enakih možnosti za vse in kar je še orožja iz arzenala demokracije kot dikatuture večine nad manjšino velja samo med tistimi, ki si vzajemno priznavajo legitmnost. Če bi se dejavnost skvoterejev legaliziralo, bi jo mainstream speljal na svoj teren in jih  legalno premagal/izrinil/asimiliral in kar je še takih izničenj....  V tem smislu je  skvoterstvo zlo podobno uživanju marihuane, katerega (ne)združljivost  z mainstreamom  se ne more razrešit v legalizaciji ampak  le v  dekriminalzaciji, saj se le na tak način  ohrani njegov (sub)kulturni  naboj.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7