Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
(Read 27768 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #45 - 02.06.2005 at 15:01:46
 
Bardo_Thodol wrote on 02.06.2005 at 14:36:14:
Z vsem spoštovanjem do umetnikov, vendar  mene vseeno zanima, kdo je pravzaprav lastnik tistega zemljišča in objektov na njem?

Tudi, če bi se na mojem dvorišču naselil sam Picasso ali Andy Warhol in mi prav lepo poslikal stene moje garaže, ga imam jaz kljub temu pravico nagnati s svoje posesti in stene prepleskati po svoje.

To lahko naredim takoj po njegovi vselitvi ali pa šele čez deset let, ker sem se pač šele sedaj naveličal njegovih slikarij, pogodbe pa itak nisva nobene sklenila in sem ga doslej prenašal le zaradi svoje dobre volje, kar pa lastnikove pravice do razpolaganja s svojimi nepremičninami prav v ničemer ne spremeni.





lastnik je MOL

vendar pa je javna oseba podvržena nekoliko drugačnim kriterijem dajanja v neprofiten najem oz. podarjanja nepremičnin zasebnim subjektom ... zato MOL tudi če bi hotel ne bi mogel Metelkove "dati" umetnikom in Mirovnemu inštitutu ...

... predhodno bi morali izvesti postopek javnega razpisa na katerem bi se lahko vsa zainteresirana javnost potegovala za ponujene ugodnosti. To bi zelo verjetno pomenilo, da bi se vsaj 30% zdajšnjih "umetnikov" moralo izseliti - tega pa MOL noče, zato vzdržuje status quo(brezvladje), ker ji situacija ustreza
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #46 - 02.06.2005 at 15:24:54
 
To je torej nekaj vmes med "skupno" lastnino in "privatno" lastnino - ne tič, ne miš.

Če je lastnik MOL, ima ta torej preko svojih predstavnikov, županje in mestnega sveta vse pristojnosti odločati tudi o usodi objektov, ki so lastnina MOL-a, pač v okviru sprejetega pravilnika.

Če so se odločili stvar zamutit in držati status quo, je torej tudi to del njihove legitimitete, ravno tako, kot bi jih lahko tudi izselili, pač stvar odločitve - do naslednjih volitev.  8)


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #47 - 02.06.2005 at 15:29:14
 
Bardo_Thodol wrote on 02.06.2005 at 15:24:54:
To je torej nekaj vmes med "skupno" lastnino in "privatno" lastnino - ne tič, ne miš.

Če je lastnik MOL, ima ta torej preko svojih predstavnikov, županje in mestnega sveta vse pristojnosti odločati tudi o usodi objektov, ki so lastnina MOL-a, pač v okviru sprejetega pravilnika.

Če so se odločili stvar zamutit in držati status quo, je torej tudi to del njihove legitimitete, ravno tako, kot bi jih lahko tudi izselili, pač stvar odločitve - do naslednjih volitev.  8)


em ko bi bilo tako simpel ... država pa je namreč tista, ki sme rušiti tisto kar ni legalno ...

Bardo ... skupne lastnine pa ni več imamo samo še javno (ki je neke vrste skupno) in zasebno ... tako da se boš moral odločiti med tičem in mišjo
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #48 - 02.06.2005 at 15:43:05
 
Skupna lastnina (ali bolje skupno dobro) so zaenkrat na srečo še vedno ravno tiste najpomembnejše stvari, sonce, zrak, ...



Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #49 - 02.06.2005 at 15:45:27
 
Bardo_Thodol wrote on 02.06.2005 at 15:43:05:
Skupna lastnina (ali bolje skupno dobro) so zaenkrat na srečo še vedno ravno tiste najpomembnejše stvari, sonce, zrak, ...



Grin  Grin  Grin

imaš prav, toda ljubši mi je izraz da je to nikogaršnja lastnina  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #50 - 02.06.2005 at 15:57:20
 
Bardo_Thodol wrote on 02.06.2005 at 15:24:54:

Če je lastnik MOL, ima ta torej preko svojih predstavnikov, županje in mestnega sveta vse pristojnosti odločati tudi o usodi objektov, ki so lastnina MOL-a, pač v okviru sprejetega pravilnika.

Če so se odločili stvar zamutit in držati status quo, je torej tudi to del njihove legitimitete, ravno tako, kot bi jih lahko tudi izselili, pač stvar odločitve - do naslednjih volitev.  8)



Zapadaš v protislovje!!!

Sam ugotavljaš, da je MOL vezana na zakonodajo (»... pač v okviru sprejetega pravilnika«)

Potem pa »dovoljuješ« MOL-u, da se tega ne drži:

»Če so se odločili stvar zamutit in držati status quo, je torej tudi to del njihove legitimitete«

Ker ni bilo javnega razpisa (ki je potreben, kot je navedla Sinjeoka) za oddajo prostorov na Metelkovi sledi:

MOL dovoljuje, da so na Metelkovi osebe, ki so tjakaj prišle nezakonito in na nasilen način.

MOL deluje v nasprotju z zakoni.

Torej vzdrževanje takega stanja ni  »del njihove legitimitete« kot navajaš.

Lahko pa morda rečeš, da so legitimno nelegalni. Smiley
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #51 - 02.06.2005 at 16:21:37
 
Verjetno v pravilniku ni točno zapisano, v kolikem času je treba zadevo urediti (rušiti objekt, postaviti drugega), tako da med legitimiteto spada tudi "jemanje šasa za razmislek".

Sicer sem pa napisal tudi "do naslednjih volitev"  8)

Pa v naravi ni protislovij, ta se pojavljajo le v naših glavah, kot ene utvare.


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #52 - 02.06.2005 at 18:07:17
 
Bardo_Thodol wrote on 02.06.2005 at 16:21:37:
Verjetno v pravilniku ni točno zapisano, v kolikem času je treba zadevo urediti (rušiti objekt, postaviti drugega), tako da med legitimiteto spada tudi "jemanje šasa za razmislek".

Sicer sem pa napisal tudi "do naslednjih volitev"  8)

Pa v naravi ni protislovij, ta se pojavljajo le v naših glavah, kot ene utvare.


zakoni so zato, da se spoštujejo tukaj in zdaj, če država ali občina ne spoštujeta lastnih zakonov je to brezvladje (oziroma vladavina močnejšega)

zakoni se morajo zato uresničevati takoj, oziroma je treba sprožiti postopke tudi takoj ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #53 - 02.06.2005 at 18:48:17
 
kolkr jest razumem to metelkovo, je podobn kot z študentskimi servisi ... neki kar je manjkalo se je ustvarlo. z večjo ali manjšo podporo inštitucij.
dejstvo je da ljudje ki se trenutno tm shajajo, nimajo primernejšega prostora v ljubljani, niti ga niso prej imel, zato so ga, po domač povedano, zaskvotal ... tko kot se to dela v zahodni evropi (ki je prihajala k nam), namreč, dejstvo je, da ko neka marginalizirana skupina postane tolk marginalizirnana, da se samoorganizira, tkarat ji tud institucije nč dost ne morejo ... v tem sistemu - demokratično kapitalističnemu, kapitalizem da povod, demokracija pa opravičilo ...
seveda, se je take skupine v trših časih dal dost na izi zaustavt in izničt, zadnji tak primer je bil na trgu večnega miru ...
ampak ... tm ni demokracije, tm ni svobode govora, tm so železnejši časi ...

tuki pač ... če hočeš te ljudi odgnat, jih preprosto moraš _nekam_ odgnat.
se reče ... nekam jih odženeš
verjetno se lastnik prekleto dobro zaveda, kam jih bo odgnal ...
lahko jih seveda pobiješ - kar pa nima veze z demokracijo.
veze ma da jih sprejmeš.
jim omogočiš sobivanje z drugimi.
ne pa da jim skoz najedaš da so drugačni (od tebe ... al pa še debilneje ... večine)
NEGO ŠTA!!!

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #54 - 02.06.2005 at 20:15:28
 
gape wrote on 02.06.2005 at 18:48:17:
kolkr jest razumem to metelkovo, je podobn kot z študentskimi servisi ... neki kar je manjkalo se je ustvarlo. z večjo ali manjšo podporo inštitucij.

em študentski servisi so bili kul dokler se niso izrodili v pralnice denarja. Zdaj so svojo legitimnost izgubili.
- ker delajo štalo na trgu dela
- ker se tistih 5% od koncesije preko ŠOU ne vrača več k študentom (če koga slučajno zanima, včasih je ŠOU imel u iber razpisov za financiranje projektov in se je keš dalo dobit brez internih političnih vez v ŠOU, danes pa to ni več možno) - keš požrejo ŠOU funkcionarji, ki so izvoljeni s strani 3% študentske populacije (in ti funkcionarčki so zakorakali že krepko v 30 leto in faksa že dolgo niso videli od znotraj ... so isti ljudje od kar sem bila 1 letnik pa do danes skoraj 10 let kasneje)


gape wrote on 02.06.2005 at 18:48:17:
dejstvo je da ljudje ki se trenutno tm shajajo, nimajo primernejšega prostora v ljubljani, niti ga niso prej imel, zato so ga, po domač povedano, zaskvotal ... tko kot se to dela v zahodni evropi (ki je prihajala k nam), namreč, dejstvo je, da ko neka marginalizirana skupina postane tolk marginalizirnana, da se samoorganizira, tkarat ji tud institucije nč dost ne morejo ... v tem sistemu - demokratično kapitalističnemu, kapitalizem da povod, demokracija pa opravičilo ...
seveda, se je take skupine v trših časih dal dost na izi zaustavt in izničt, zadnji tak primer je bil na trgu večnega miru ...
ampak ... tm ni demokracije, tm ni svobode govora, tm so železnejši časi ...


tienamen ni imel druge možnosti nego protest. Vsaj jaz osebno tudi ne vidim potrebe po rušitvi mesta kulture ... jaz vidim potrebo po njegovi pluralizaciji ... če so teli squotarji tako pluralni, bi načeloma morali medse sprejeti in deliti prostor tudi z drugačne mislečimi ... pa jih? NE.


gape wrote on 02.06.2005 at 18:48:17:
ne pa da jim skoz najedaš da so drugačni (od tebe ... al pa še debilneje ... večine)
NEGO ŠTA!!!




... ...
...

...

em, s sijaj sva se zapeli, ker ona trdi, da so alternativci (torej drugačni), jaz pa trdim, da so samozvani alternativci (torej da sami sebe imenujejo drugačni), da pa so v resnici mainstream

ergo ... jaz nikogar ne označujem za "drugačnega"



Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #55 - 02.06.2005 at 20:41:55
 
Aha, sedaj si se odločil, da boš zadevo malo »poduhovil« vendar si zopet zapadel v protislovje. No prav, ker je to ravno forum »Sveta duhovnosti«.

Bardo_Thodol wrote on 02.06.2005 at 16:21:37:
Pa v naravi ni protislovij, ta se pojavljajo le v naših glavah, kot ene utvare.


Ni protislovij ???! Shocked
Prvič, mislil sem točno na tvojo glavo.
Drugič, če vsakodnevno ugotavljamo in zaznavamo protislovja in utvare je jasno, da so  tudi protislovja in utvare del te narave. Ne moremo zaznati ničesar kar ni del te narave!!!
Če so protislovja v naših glavah kot pravilno ugotavljaš  in so naše glave tudi del te narave potem je jasno, da so protislovja tudi del te narave.

Torej si ti s svojo glavo tudi notri, nisi zunaj ali nad ...  (če te parafraziram)  Grin
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #56 - 02.06.2005 at 21:30:41
 
mhm

sinjeoka wrote on 02.06.2005 at 20:15:28:
če so teli squotarji tako pluralni, bi načeloma morali medse sprejeti in deliti prostor tudi z drugačne mislečimi ... pa jih? NE.


mhm

ne vem zakaj tolk čudaški aspekt metelkove izpostavljaš
sej (povečini) nemarginalizirane skupine (mladci in mladenke, ki se zavzemajo za prakticiranje spolnosti po poroki, gibanje, ki bi se zavzemalo za skladne medspolne odnose v smislu gojenja pratnerstva, združenje, ki bi se borilo proti pravicam gayev in lezbik,  združenje, ki bi se borilo za enotno davčno stopnjo, združenje za dosledno uveljavitev človekovih pravic na področju zasebne lastnine, sodnih zaostankov, za enake možnosti mladih o odločanju o javnih zadevah, društvo za borbo proti sodnim zaostankom) nekako nimajo interesa pridt tm in se tm združevat ... majo oni precej lepše urejene plejse, s precej blj kontroliranim okoljem ...
nevrdless
mislm da, je večina teh tem, ki si jih naštela, bla obravnavana na metelkovi, je v zavesti nje prebivalcev, tistih ki jih to zanima, verjamem tud, da tole:
sinjeoka wrote on 01.06.2005 at 20:52:08:
(jaz govorim o pluralizmu in ne izključevanju - levičarstvo samo po sebi ne grize in je čist qul, ama pri nas je levičarstva too much in se ne dopušča drugih alternativ)

ni res
(rang ... ni mi jasno kaj ma to z metelkovo)
(glih tko kt ne kaj te levičarji tolk motijo)
saj verjamem, da če je metelkova, če jo vzamem za okvir, njen mainstram, za neko idejo, da, ko jo obravnavajo, da obstajajo tudi mnenja proti (in obratno) ... če ne, je dialog mal brezvezen in je reč samo predavanje ... ker pa dobr vem da vsak predavatelj rad komunicira z poslušalstvom ...
skratka, v trenutku ko se dialog razvije, zihr obstajajo mnenja pro & contra.
zdej ... ti trdiš, da ti ki so tam in so kontra 'manistreamu' metelkove, niso iz zgoraj naštetih (in podobnih) skupin ... k so povečini čist hipotetične ... mislm ...
ni obrobno
ni proti egu
zato je mainstream
en od njih
večjega okvira
slovenije


sinjeoka wrote on 02.06.2005 at 20:15:28:
em, s sijaj sva se zapeli, ker ona trdi, da so alternativci (torej drugačni), jaz pa trdim, da so samozvani alternativci (torej da sami sebe imenujejo drugačni), da pa so v resnici mainstream

ergo ... jaz nikogar ne označujem za "drugačnega"


ergo ...
drugačnost
po čem jo spoznaš?
po neplačevanju davkov?
po nevključevanju v družbo in njene sisteme?
po oblačenju, glasnosti, nemarnosti?
po zahtevi da naj ostanejo prostori v tej državi, kjer je anarhija, kjer ni vlade, kjer ni sistema, kjer ni niti tolk dnarja, da niti mafije ne začne zanimat plejs, kjer je zadost zavesti da se vse skupi ne sesuje v prah zarad ega vpletenih osebnosti?

se reče
to ... da greš tja in greš tm čez (čez metelkova mesto (k je že tema po možnosti)) ... te že definira za mal drugačnega od velike večine slovencov.
velika večina jih tm še ni bla (si drznem trdit).
se drznem trdit tudi, da velika večina od tistih ki tm ni bla, ma pa ta plejs v zavesti, da ga ma v zavesti kot slabega ...

kot ne-main-stream-ovskega

neglede na to, da se je vlada zamenjala!

drznejo se bit drugačni
drznejo si izstopit iz matrice
čeprov za kratek čas
tisti katerih izstop ne zlomi ... lahko živijo izven matrice
tm RES ni davkov ... izven matrice ... je sam energija
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #57 - 03.06.2005 at 09:16:10
 
sinjeoka wrote on 01.06.2005 at 10:07:02:
jaz se s tem načeloma strinjam, toda v naši družbi naj bi veljala določena pravila za brezplačno uporabo javnega dobrega oziroma za brezplačno uporabo nečesa kar je v lasti občin ... zato ker velja načelo enakosti oziroma dostopnosti pod enakimi pogoji

... kar je bistvena razlika od tega, da se nekdo nekje nasilno naseli in se dere, da je to nejgova pravica, zato ker je samozvan umetnik

umetnost je nemreč stvar vrednostne sodbe nekoga, ki stvaritve ni ustvaril, pa tudi ne neke skupine, ki stoji za neko stvaritvijo ... z drugimi besedami umetnost je stvar presoje opazovalca

ustvarjalnos enega mladinca pa je vredna točno toliko za kolikor lahko svojo stvaritev nekomu proda.  Sidharta je svoje stvaritve dobro vnovčila ... in vsaka ustvarjalnost pač nima "vrednosti"



Dajem repliko samo na tale odgovor, ostalo moram še prebrati.
Pravila, pravila, pravila,... pravilo je tudi, če neka stvar dolgo stoji, se jo lahko legalizira.
Sicer pa je moje mnenje, da je metelkova, kot spontana, iz trebuha mesta rojena stvar več vredna kot nevem kakšna poslovna in elitna četrt, ki je sicer finančno uspešna, ampak prazna in mrtva. Ubogi revčki, ki bi radi tam gradili, z veliko denarja niso v enakovrednem položaju z eno mularijo, ki tam nekaj bluzi. Seveda, navajeni so biti vedno v poziciji premoči, saj imajo vendar denar, ki je sveta vladar. Jaz prosim, molim, da se zgodi vsaj enkrat, da denar ne zmaga. In ustvarjalnost enega mladinca je za mene vredna vsaj milijon evrov, pa četudi je ta ne proda niti za 1 evro.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #58 - 03.06.2005 at 12:06:10
 
Valentinaa wrote on 03.06.2005 at 09:16:10:
Dajem repliko samo na tale odgovor, ostalo moram še prebrati.
Pravila, pravila, pravila,... pravilo je tudi, če neka stvar dolgo stoji, se jo lahko legalizira.
Sicer pa je moje mnenje, da je metelkova, kot spontana, iz trebuha mesta rojena stvar več vredna kot nevem kakšna poslovna in elitna četrt, ki je sicer finančno uspešna, ampak prazna in mrtva. Ubogi revčki, ki bi radi tam gradili, z veliko denarja niso v enakovrednem položaju z eno mularijo, ki tam nekaj bluzi. Seveda, navajeni so biti vedno v poziciji premoči, saj imajo vendar denar, ki je sveta vladar. Jaz prosim, molim, da se zgodi vsaj enkrat, da denar ne zmaga. In ustvarjalnost enega mladinca je za mene vredna vsaj milijon evrov, pa četudi je ta ne proda niti za 1 evro.


Smiley Smiley Smiley Wink


se popolnoma strinjam, tudi moje mnenje
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Rušenje AKC Metelkove mesta
Reply #59 - 03.06.2005 at 12:19:00
 
sinjeoka wrote on 02.06.2005 at 20:15:28:
em, s sijaj sva se zapeli, ker ona trdi, da so alternativci (torej drugačni), jaz pa trdim, da so samozvani alternativci (torej da sami sebe imenujejo drugačni), da pa so v resnici mainstream

ergo ... jaz nikogar ne označujem za "drugačnega"





em,  em, Sinjeoka, bit alternativa še ne pomen, da si "drugačen" ... em em boš mogla še knjige brat  Roll Eyes

še najmanj pa pomeni (uau  Cry pa glih mene si najdla) da jaz koga označujem za drugačnega, al pa metelkovce za drugačne  Grin

tudi mainstram ni neka "celota", al pa večja celota, tko kot je razumel gape

MAINSTREAM The mainstream  is the group of people or ideas that most people belong to or agree with, and which is therefore regarded as being normal and conventional.
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7