Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 20949 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Vesna Godina
29.04.2005 at 17:40:44
 
V oči mi je padla, ko je objavljala svoje prispevke v sobotnih prilogah Večera. Tak luciden, kritičen pogled...pa tisti neponovljivi slog pisanja... Sem pred kratkim prebrala še Havaje na papirju - tule je njen slog prav zares prišel do izraza. Tako naraven je - v smislu dejanskega poteka misli. Misel po misel - stavek, še krajši stavek, ponovitev besede... Edina, ob kateri sem dejansko začutila pristnost njenih misli, saj jih ne ponuja zgolj vsebinske pač pa tudi skozi proces nastajanja.
Slog, ki s svojo pristnostjo prevzame.  In seveda nič kaj naraven, če za kriterij vzamemo siceršnjo sodobno in malo manj sodobno literaturo.

Ok, slavospev je izpet, zdaj pa prošnja...dajte napisati, če karkoli veste o njej - je bila vaša profesorica na faxu, kakšna je kot predavateljica, kakšna kot izpraševalka. (Se mi zdi, da bi jaz osebno nepopisno uživala ob profesorici njenega kova.)
Jo morda poznate drugače, ste jo kje v živo doživeli?

Pa kakšna se vam zdijo njena stališča, njen način...
Karkoli...bo dobrodošlo.
Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Vesna Godina
Reply #1 - 30.04.2005 at 11:07:21
 
ni bila moja profesorica, pa bi rekla kar hvala temu... ker je neprijetna kot profesorica -- mislim, da je še sedaj precej nepriljubljena med študenti, to pa zato, ker je zahtevna, pa dlakocepska, pa ful jih pade na izpitih ... Roll Eyes

mogoče se je kaj poboljšala kot profesorica, od kar so jo hotli iz faksa spravit ... ne vem

drugače pa ja , tako kot piše, se meni zdi uredu

predvsem mi je všeč, ker je močna ženska, to pa zagotovo da je  Wink Wink

z vsem spoštovanjem do Vesne Godina  Smiley

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vesna Godina
Reply #2 - 30.04.2005 at 11:18:13
 
siaj wrote on 30.04.2005 at 11:07:21:
mogoče se je kaj poboljšala kot profesorica, od kar so jo hotli iz faksa spravit ... ne vem



A slučajno kaj veš, kaj imajo to za ene mučke na faxu?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vesna Godina
Reply #3 - 30.04.2005 at 12:56:24
 
neki malga

http://www.gape.org/gapes/prispevki/vesnavgodina.htm

gape wrote on 20.09.2001 at 20:49:09:



Quote:
Na kratko:
Patološki narcizem - je ena izmed antropoloških kategorij (glede na t-jevo opredelitev) in definitivno to ni bolezen.
Po antropološki defniciji gre za osebe, ki lahko normalno funkcionirajo le tako, da jim drugi ploskajo, odobravajo in hvalijo. Torej počnejo stvari tako, da drugim ugajajo. Ne počnejo tisto kar je PRAV ampak počnejo to, kar mislijo, da drugi od njih pričkujejo. Patološki narcisi so produkt - proizvod današnje potrošniške družbe in, na žalost, se moramo vpršati, ali sploh kdo NI patološki narcis, ne pa ali kdo pozna kakšnega!
Redki so danes ljudje, ki ne delujejo kot patološki narcisi saj le tako lahko živijo v današnji družbi. slava vsem ostalim, ki imajo v sebi še vedno vzgib, da delujejo "PRAV" PO VESTI in ne tako kot drugi hočejo (pa če govorimo o oblačenju, šopingih, prehranjevanju, seksanju, izbiranju prevoznih sredstev....)

V vzgojo (odsotnost očeta, Ojdipov kompleks, razvoj spolne usmerjenosti...) in ostale komponente, ki determinirajo patološkega narcisa se na tem mestu ne bom spuščala. Je pa o tem veliko govorila in pisala "zloglasna" Vesna V. Godina - profesorica na Fakulteti za družbeno vzgojo, antropologinja in ostali veliki antropologi.


Quote:
O pizda. Pišem enobesedne stavke, kot Vesna Godina. Torej sem tudi vesnagodinist. In rekel sem pizda. Torej sem pizdist.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vesna Godina
Reply #4 - 30.04.2005 at 14:08:03
 
ooo, gape, tnx Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Vesna Godina
Reply #5 - 30.04.2005 at 15:14:08
 
Ne poznam je kot predavateljice,niti kako drugače v živo,samo preko njenega pisanja. Strinjam se z napisanim.Večinoma. Pristnost,ok. Nikoli pa mi ni bilo všeč,ne pri njej,ne pri kom drugem,izrazita kritičnost. In sicer v tem smislu,da ne piše ničesar drugega kot pa kritik.Ne zna o nikomer povedat kej dost dobrega.Mogoče je to načrtno,želi provocirat,niti ne vem,če je takšna v privat življenju al samo poklicno. Vem pa,da meni izrazit kriticizem ni bil nikoli všeč.Ker v človeku vzbudi odpor.Do sprememb.
Lahko pa da je stvar drugačna pa da sem samo jaz naletela glih na same članke,kjer samo kritizira...to je pa spet druga stvar.
Tolk o tem,lepo se imejte! Kiss
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vesna Godina
Reply #6 - 30.04.2005 at 18:19:47
 
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Vesna Godina
Reply #7 - 30.04.2005 at 19:18:59
 
Zelo lep članek o njenem življenju. Sicer se mi zdi,da malce pretirava z besedo ozaveščanje in duhovno ozaveščen...Jst bi tut lahko rekla za miljon besed,da so obrabljene,zlorabljene,itd.Npr ljubezen pa rad te imam pa vse sorte...Mislim, da če čutiš tisto kar rečeš,sploh ni pomembna beseda,lahko je to tut 'duhovna ozaveščenost'(aja,kaj pa besedna zveza 'duhovna inteligenca'?),glavno,da si s srcem pri stvari...
Drugače pa zelo lepo povedano vse ostalo. A imaš še kakšen njen članek,po možnosti kakšen med manj kritičnimi,da lahko bolj realno ocenim njeno delo? Tnx.  Smiley
Ali pa mogoče celo kakšnega pred njeno boleznijo in potem.Ker po vsej verjetnosti  je nekoliko spremenila tudi slog pisanja.Al ne?

Lepo se imej! Wink
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vesna Godina
Reply #8 - 30.04.2005 at 19:40:02
 
Zaenkrat sem to našla na internetu. Tudi mene zanima vse o njej. Sem pa nanjo - kot sem že rekla - postala pozorna šele lani oz. letos, ko je objavljala kolumno v Večeru. Tako da ne vem, kakšna je bila v preteklosti.
Meni je totalna asica - pa ravno zaradi kritičnosti. Ker tako zna zadeti žebljiček na glavico.


( Na internetu sem zasledila razmišljanje nekoga, ki gre nekako v tem stilu - "tale trojica Rugelj, Makarovič in Godina naj se izselijo iz Slovenije, če tako zelo pljuvajo po Slovencih").
In potem - ko sem malce premislila, sem ugotovila, da jim je to res skupno. Čeravno Rugelj - za razliko od omenjenih dveh dam - zame vse preveč neumnosti govori.)
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Vesna Godina
Reply #9 - 30.04.2005 at 20:08:25
 
Se strinjam s tabo,da zadane glavico na žebljico...Ampak glavico na žebljico se da zadet tut v pozitivo...To meni pri njej manjka...Ni mi všeč,če ljudje o nekom govorijo samo negativno...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vesna Godina
Reply #10 - 30.04.2005 at 20:23:05
 
Torej - če te prav razumem, si želiš, da bi se več pisalo o pozitivnih stvareh, o tem, kar teče dobro in gladko...Je tako?

Ampak kaj bi nam to prineslo - pisanje o stvareh, ki so itak ok?
Pisanje o stvareh, ki niso ok, pa ozavešča in morda pripomore k temu, da se nekaj tudi naredi v pozitivo, mar ne? Kaže na področja, kamor bi bilo potrebno usmeriti energijo in kaj izboljšati. Po moje imamo lahko od tega vsi skupaj korist.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Vesna Godina
Reply #11 - 03.05.2005 at 07:22:59
 
Ja,prav me razumeš! Cheesy
Kaj bi nam prineslo pisanje o pozitivnih stvareh...? Meni osebno videnje tudi druge strani. Ker pisati samo o negativnih aspektih je popolnoma nerealno in meni osebno ne ponuja celotne slike. Moram rečt,da imam že rahlo dovolj negativnosti v novicah in povsod,kamor se obrnem...in to nam vsem omogoča,da vidimo smo negativno in o svetu si ustvarimo sliko,da je krut,nevaren,negativen,da se je treba ljudi bat,da so grozni,slabi,itd... Še posebej za otroke se mi zdi to zelo slabo. Sicer pa si po moje nihče ne želi od soljudi slišat samo graje in kritiziranja,ali pač? In jaz osebno se raje izogibam ljudi,ki so negativno nastrojeni...imam namreč to šibkost,da se kar hitro navzamem tako negativnosti kot pozitivnosti...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Vesna Godina
Reply #12 - 03.05.2005 at 11:20:58
 
Tale Vesna Godina je res pravi "strup" in jo spoštujem. Njen slog pisanja je sicer nekoliko bolj kritičen, ampak bi rekel zelo realističen, luciden in pronicljiv - resnico pove brez dlake na jeziku in ne ovinkari. Na splošno mi je všeč kot sociologinja, ampak se mi zdi, da je izven svoje stroke vseeno malce "težka", da bi njenemu partnerju bolj trda predla in bi si ga hitro podredila, da bi po njenem plesal in bi jo moral ubogati.   Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vesna Godina
Reply #13 - 03.05.2005 at 15:16:55
 
Lilith wrote on 30.04.2005 at 20:23:05:
Torej - če te prav razumem, si želiš, da bi se več pisalo o pozitivnih stvareh, o tem, kar teče dobro in gladko...Je tako?

Ampak kaj bi nam to prineslo - pisanje o stvareh, ki so itak ok?
Pisanje o stvareh, ki niso ok, pa ozavešča in morda pripomore k temu, da se nekaj tudi naredi v pozitivo, mar ne? Kaže na področja, kamor bi bilo potrebno usmeriti energijo in kaj izboljšati. Po moje imamo lahko od tega vsi skupaj korist.


natanko na tem konceptu gradimo pozitivke, da povemo javnosti da obstajajo tudi reči ki tečejo dobro, gladko in tako. dejstvo je tudi da s pozitivkami dodatno prebujamo aktivnosti ki naj stečejo sploh, ki naj spleljejo sploh, ki jih pri nas sploh še ni, pa zihr obstajajo interesenti.
je pa pri vsej tej poplavi egoizma, bi lahko reku človk, res težko brez kritike skoz pridet. čeprov, kar se mene tiče, če se neki pokritizira, skozi primer da to obstaja, kot slaba rešitev, med tem ko govoriš o boljši, bi to ne smeli dojemat kot kritiko, ampak preprosto, eno od vidednj kako bi bilo mogoče bolje (za neko skupino ljudi - ponavadi ... da best je če je reč taka da dela za vse - na gut).

več kot očino je, da mamo preveč različne namere, da bi karkoli bistvenega lahko blo gut za vse, zato se mor odločt, kaj od obeh bistvenih pristopov boš zagovarju in kaj boš kritiziru in kje boš njablj isku boljše rešitve.


vesna je naštudirala neke reči in je pršla do enih zaključkov, ti so taki, da je treba spremenit ... kaj ...
to ne vem točno do kam je pršla, gledede na intervju ... grem prebrat sploh ...

ja ... vidm
modrost prav ona
uporaba znanja v praxi
in seveda družba

ampak ... the hard wey ... tehnike so basa ... duhovnost je trg ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vesna Godina
Reply #14 - 03.05.2005 at 21:20:42
 
exodus wrote on 03.05.2005 at 11:20:58:
, ampak se mi zdi, da je izven svoje stroke vseeno malce "težka", da bi njenemu partnerju bolj trda predla in bi si ga hitro podredila, da bi po njenem plesal in bi jo moral ubogati.   Wink


Hja, exo, tale tvoja neverjetna pronicljivost podajanja sodb o privatnih življenjih ljudi me že zelo dolgo fascinira...  Wink


picola wrote on 03.05.2005 at 07:22:59:
Ja,prav me razumeš! Cheesy
Kaj bi nam prineslo pisanje o pozitivnih stvareh...? Meni osebno videnje tudi druge strani. Ker pisati samo o negativnih aspektih je popolnoma nerealno in meni osebno ne ponuja celotne slike. Moram rečt,da imam že rahlo dovolj negativnosti v novicah in povsod,kamor se obrnem...in to nam vsem omogoča,da vidimo smo negativno in o svetu si ustvarimo sliko,da je krut,nevaren,negativen,da se je treba ljudi bat,da so grozni,slabi,itd... Še posebej za otroke se mi zdi to zelo slabo. Sicer pa si po moje nihče ne želi od soljudi slišat samo graje in kritiziranja,ali pač? In jaz osebno se raje izogibam ljudi,ki so negativno nastrojeni...imam namreč to šibkost,da se kar hitro navzamem tako negativnosti kot pozitivnosti...


Zelo konkretno vprašanje zate: kaj narediš, ko vidiš, da se dogaja nekaj, kar se ne bi smelo, kar je v škodo družbi ali posamezniku? Se pretvarjaš, da tega ni? Poskušaš ignorirati? Kaj drugega?

In še - zakaj tako ravnaš?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3