Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 11831 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Intuicija/želja/strah?
Reply #15 - 25.03.2005 at 17:05:43
 
Quote:
no sej nevem , verjetn se tut tko odprejo ce trkas, sam ce prevec trkas ti un notr nau hotu odpret Grin

tezko komentiram tole

ni tko enostavno, tut s sreco ne
ce mas odprta vrata se ne pomen da lah kr hop v theta in vse zves.. js sm sicer ugotovu da tega sploh ne rabim(kontrolirat intuicije) , pac prepustim vse lepo da tece..


khm, najprej praviš, da se prepuščaš toku in zaupanju v življenje...

Quote:
so pa v zvezi s temi vrati bolj pomembne druge stvari,kot pa igrackanje s tem


...že trenutek kasneje pa se ne moreš upreti želji po kontroli oz. strahu pred izgubo le-te in postaneš precej strog do sebe in drugih...s čimer izražaš nezaupanje, da se stvari odvijajo tako kot se morajo (v kar sicer primarno želiš verjet)  ??? Tongue pa dej, pusti človeku, da raziskuje nekaj kar ga zanima in veseli Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Intuicija/želja/strah?
Reply #16 - 25.03.2005 at 17:08:57
 
ixtlan wrote on 25.03.2005 at 16:49:11:
no...ne moreva tega rečt  Tongue v bistvu kar me je zanimalo in kar mi je izziv, je kako napraviti nek konstanten prostor v umu, da simbol lahko sploh opaziš...verjamem pa, da se ti simboli-arhetipi manifestirajo pogosteje in jih tudi pogostoje zaznaš, ko jih imaš dejansko ozaveščene in ti kaj pomenijo-kar je tudi njih namen, da so ti koneckoncev sploh lahko koristni...


Na koncu povsod opaziš znamenja, ki so bla tud prej, sami jih ti  prej nis nikjer vidu...


Quote:
niso pa simboli edini način (čeprav najpriročnejši) kako priti do nekega vedenja - lahko prideš do informacije tudi brez simbola - kar naenkrat ti nekaj postane jasno *puff* brez nekih posebnih umskih naporov..no, nekaterim pa se odvijejo kar celi filmčki...in to preverjeno resnični, saj ti jasnovidec (enega takega poznam) pove celo dogajanje iz tvojega življenja...tebi ni treba tut ust odpret...potem pa reči temu vraževerje, če moreš  Roll Eyes

Tud če si znamenja sposoben razponazavt, to ne pomen, da ni več znamenj, ki jih (še) nis sposben ozavestit. Ko začneš zaupat principu, začneš zaupat brez potrebe po razpoznavanju; kar veš, čeprav ne veš, da  veš...


Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Intuicija/želja/strah?
Reply #17 - 25.03.2005 at 17:54:40
 
hja, ne morm vec pisat ker me narobe interpretiras in stvari k jih nisem napisal polagas v moja usta
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Intuicija/želja/strah?
Reply #18 - 25.03.2005 at 17:56:44
 
titud wrote on 25.03.2005 at 17:08:57:
Ko začneš zaupat principu, začneš zaupat brez potrebe po razpoznavanju; kar veš, čeprav ne veš, da  veš...


ena moja priljubljena jasnovidka (ph.d. in m.d., svoj poklic pa imenuje "medicine intuitive"), katere knjige rad prebiram, razlaga kako se ji poleg filmčka o pacientu običajno pokaže še simbol-arhetip, s pomočjo katerega ji je potem precej lahko razbrati avtentično sporočilo filmčka...in je na ta način lahko zelo uspešna in natančna v svojem delu...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Intuicija/želja/strah?
Reply #19 - 25.03.2005 at 18:13:29
 
Quote:
hja, ne morm vec pisat ker me narobe interpretiras in stvari k jih nisem napisal polagas v moja usta


ma ja no, zase itak najbolš veš. razkol med (brezpogojnim) zaupanjem in strahom pred (navidezno) izgubo kontrole je pa itak kolektiven. prvega si vsi želimo, iz drugega pa delujemo večkrat kot bi bilo zdravo
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Intuicija/želja/strah?
Reply #20 - 06.04.2005 at 17:17:04
 
ixtlan wrote on 19.03.2005 at 16:44:34:
kako potisniti čustvene vzgibe vstran in pustiti pretoku informacij prosto pot?

pa načeloma velja, da je prvi preblisk vedno pravilen ker se udejani preden se usujejo čustva


ja, je res, pa ni. včasih je prvi preblisk pravilen, pa tudi, če se ga zavedaš, ni nujno, da mu slediš, verjetn zarad tistga strahu al nevemčesaže, ki ga omenjaš, je pa hecno nato živeti z vedenjem o tem prvem preblisku, ampak vedno deep down veš, da to je/ni to. torej se gremo igrice, čeprav smo prejeli uvid. vmešavamo človeško igro in se igramo igro moči ... dokler nas ta sama ne dotolče. ok, smo si to izbrali. Bog ve, kako bi bilo, če bi sledili intuiciji, bi nam bilo kaj od tega prihranjeno, bi naleteli na kaj drugega, podobnega, različnega?

včasih je pa tut tko, da nam, verjetn ego sugerira neki, k se pol ful razočaraš in vidiš, da ni tko, kt si si ti zamislu, da je.

funny games ...

Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2