Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 28627 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #45 - 10.03.2005 at 09:42:28
 
siaj wrote on 09.03.2005 at 21:11:36:
ženska ima in mora imeti PRAVICO, da se odloči za otroka (enega ali več) kadar hoče in zaradi tega njena kariera ne bi smela trpet



Ko praviš, da kariera ne bi smela trpet, se moraš vprašat, kaj je to kariera. Če se  kariere pojmuje kot  hirerahično vzpenjanje v neki strukturi, ki predpostavlja medsebojno tekmovalnost, konkurenčno borbo, odgovornost do samega sebe,  pokroviteljstvo in paternalizem,  avtoritarnost in podložnost, pol majo matere ziher manj šans. Če pa kariera pomen bit  prvi  med enakimi, bit osebno  odgovoren in sočuten  za drugega, imet občutek za celoto ob zasledovanju parcialnih ciljev,  pol  po moje mesto ženske/matere v tej kariere ne bi niti moglo bit ogorženo, ampak ma v njem celo priviligiran položaj.

Nikol mi ne bo jasno, kaj se ženske/matere tolk pritožujejte  nad svojo nenakopravnostjo v karieri, poslu itd..., ker v taki karieri in takem poslu ne morejo bit konkurenčene. Jeba je, da zarad take nekonkurečnosti same  omalovažujejete svojo inteligenco, s katero bi lahko vzajemno vzpostavle alternativno družbeno strukturo, ki bi  po prepričanju moških   tud v konkurečnem smilsu daleč prekašala sedanje prevladujoče modele intelektulizma v znanosti in poslu, estetike v kulturi/umetnosti in morale v političnem sistemu.

Ker  to moški čutmo in se počutmo ogrožene,  se paničano 'feminizaramo' v skladu z našo hirerahično strukturino  konkurenčno logiko, da bi v vnaprej izgubljeni bitiki obdržali  primat nad  žensko/materjo  .   Roll Eyes Tongue Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #46 - 10.03.2005 at 09:45:04
 
Siaj, ti mi vedno bolj in bolj pričenjaš delovati kot da nisi za ta svet. In to je sedaj mišljeno kot kompliment, da ne bo pomote.
V tvoji dilemi okrog vprašanja prioritete (otrok - kariera) si odgovorila iz svoje osebne integritete in poštenosti, ker takšna si. Najbrž ne maraš igric tega sveta in nanje če se le da ne pristajaš. Problem ljudi kot si ti je, da jih lahko svet hitro povozi, uniči...če se ne naučijo "pravil igre".
Mogoče bi morala pri sebi ozavestiti, da ni toliko važno, kaj manifestiraš navzven (pa naj butli mislijo, da bi za kariero žrtvovala otroka), pač pa resnično šteje, kaj misliš pri sebi. In ko boš sprejela, da te laž, ki jo boš morda kdaj izrekla, še ne določa kot osebe (ker ti itak nisi takšna, vsaj kolikor te jaz tu doživljam), pač pa da je to laž, ki ti bo v končni fazi omogočila eksistenco - tebi in otroku - in da je pravzaprav tvoj "lažnivi" odgovor skozi tvojo bit iskren- ker s tem zagotoviš varnost tistemu, kar ti največ pomeni - otroku.... potem se boš bolje počutila - po moje vsaj.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #47 - 10.03.2005 at 09:49:18
 
Lilith wrote on 10.03.2005 at 09:45:04:
In ko boš sprejela, da te laž, ki jo boš morda kdaj izrekla, še ne določa kot osebe (ker ti itak nisi takšna, vsaj kolikor te jaz tu doživljam), pač pa da je to laž, ki ti bo v končni fazi omogočila eksistenco - tebi in otroku - in da je pravzaprav tvoj "lažnivi" odgovor skozi tvojo bit iskren- ker s tem zagotoviš varnost tistemu, kar ti največ pomeni - otroku.... potem se boš bolje počutila - po moje vsaj.


zelo lepo povedano tako da se cist strinjam
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #48 - 10.03.2005 at 10:24:31
 
siaj wrote on 09.03.2005 at 22:43:26:
Po takšnih in podobnih vprašanjih (to še zdaleč ni najbolj svinjsko) se potem vedno sprašujem ... a se bi mogla zlagat? A ne bi bilo to bolje tudi za otroka ... tko se mi zdi, da bi mogla bit bolj pragmatična.

Kaj pa vi mislite?


V naši firmi najraje zaposlujemo ljudi z otroki. Mogoče se grdo sliši, ampak so v povprečju boljši delavci, bolj stabilni, imam občutek, da jim služba nekaj pomeni. Itak najprej vprašamo za znanje, delovne izkušnje, izobrazbo, ampak stabilna familija je po moje za delodajalca plus.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #49 - 10.03.2005 at 10:43:51
 
titud wrote on 10.03.2005 at 09:42:28:
Nikol mi ne bo jasno, kaj se ženske/matere tolk pritožujejte  nad svojo nenakopravnostjo v karieri, poslu itd..., ker v taki karieri in takem poslu ne morejo bit konkurenčene. Jeba je, da zarad take nekonkurečnosti same  omalovažujejete svojo inteligenco, s katero bi lahko vzajemno vzpostavle alternativno družbeno strukturo, ki bi  po prepričanju moških   tud v konkurečnem smilsu daleč prekašala sedanje prevladujoče modele intelektulizma v znanosti in poslu, estetike v kulturi/umetnosti in morale v političnem sistemu.

Ker  to moški čutmo in se počutmo ogrožene,  se paničano 'feminizaramo' v skladu z našo hirerahično strukturino  konkurenčno logiko, da bi v vnaprej izgubljeni bitiki obdržali  primat nad  žensko/materjo  .   Roll Eyes Tongue Wink


se mi zdi da je ta ogroženost kar vzajemna ... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #50 - 10.03.2005 at 10:55:52
 
Valentinaa wrote on 10.03.2005 at 10:24:31:
V naši firmi najraje zaposlujemo ljudi z otroki. Mogoče se grdo sliši, ampak so v povprečju boljši delavci, bolj stabilni, imam občutek, da jim služba nekaj pomeni. Itak najprej vprašamo za znanje, delovne izkušnje, izobrazbo, ampak stabilna familija je po moje za delodajalca plus.

Jest sem to opazil pri nekaterih kolegih, ki so se zelo zresnili in spremenili, po tem, ko so dobili otroke. Velja pa na mojem vzorcu to predvsem za moške, medtem ko so nekatere ženske z materinstvom vsaj za nekaj časa zavrle svoje poklicne ambicije.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #51 - 10.03.2005 at 14:22:43
 
Če bi bila na tistem intervjuju za službo jaz in zdaj, z vsem, kar vem in znam (in seveda v filingu, v kakršnem sem zdaj Cheesy), bi se ob tem vprašanju nasmehnila, gledala gospoda globoko v oči in mu povedala približno tako:

Glejte, sebe in druge dojemam kot celostna, kompleksna in večplastna bitja, zato na prvo mesto postavljam svoj samorazvoj, uresničevanje svojih potencialov. Kaj je na prvem mestu, pa je odvisno od posameznega obdobja in situacije. Ne morem in nočem se omejevat s togo, nespremenljivo lestvico prioritet. To se mi ne bi zdelo modro. Saj že managerji hodijo na tečaje na temo 'zadovoljni uslužbenci so temelj za uspešnost podjetja', kjer spoznavajo načine ustvarjalnega in fleksibilnega vodenja kadrov, ki upoštevajo enkratne značilnosti, zmožnosti, potrebe in želje zaposlenih – zakaj torej taka fiksirajoča vprašanja? Moj cilj je biti sposobna prilagoditi se trenutnim razmeram in v njih delovati kar najbolje, ne pa se dajat v vnaprej določene okvirje. Predvsem pa se v vprašanju našteto med seboj ne izključuje, ampak v pravem, vsakokratnim okoliščinam prilagojenem razmerju deluje najbolje. In, če vam to kaj pomeni, v vašem podjetju  bi lahko dobro uresničevala svoje potenciale, kar je najbrž v vašem in mojem interesu.


Drugače pa – če nekdo zastavi nefer vprašanje, je po moje tud nefer odgovor čist primeren. (Če seveda s tem ni nihče prizadet. In v konkretnem primeru ne bi bil.) Jebi ga, what goes arround comes arround, kar seješ, to žanješ. V končni fazi ni druge. Grin
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #52 - 10.03.2005 at 14:37:30
 
Mateja B. wrote on 10.03.2005 at 14:22:43:
Drugače pa – če nekdo zastavi nefer vprašanje, je po moje tud nefer odgovor čist primeren. (Če seveda s tem ni nihče prizadet. In v konkretnem primeru ne bi bil.) Jebi ga, what goes arround comes arround, kar seješ, to žanješ. V končni fazi ni druge. Grin


in kaj v tem primeru seješ ti? Grin
boš požela to kar želiš? Smiley

nisem celega topica brala (sori) - ampak bom povedala z drugega konca, kot človek, ki opravlja razgovore s kandidati za zaposlitev. in običajno jih vprašam po družinskem statusu in kakšne načrte imajo za prihodnost, kje se vidijo, kaj je tisto kar jih veseli in jih bi zadovoljevalo. pa ne zato, ker ne bi hoteli zaposlit nekoga, ki si želi imet otroke, ampak preprosto zato, ker želim izbrati najustreznejšega kandidata. in pri tem se mi zdi precej pomembno upoštevat tudi zasebno življenje, karakter itd.
in z enako odkritostjo ljudem tudi povem o delu - še posebej jih opozorim na 'slabe strani'.

in tudi če si zamislim sebe na razgovoru za službo, mi ni do tega, da bi prišla do zaposlitve na ta način, da bi prodajala nekaj kar nisem. zagotavljala nekaj, kar nimam namena izpolniti. ali se (preveč) prilagoditi za ceno dušenja sebe. gre za strahove .... pa me je kr malo strah tole pisat zdaj, bomo vidli kako mi bo šlo od rok ko bom poklicana to pokazat v življenju. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #53 - 10.03.2005 at 14:57:33
 
Quote:
Jest sem to opazil pri nekaterih kolegih, ki so se zelo zresnili in spremenili, po tem, ko so dobili otroke. Velja pa na mojem vzorcu to predvsem za moške, medtem ko so nekatere ženske z materinstvom vsaj za nekaj časa zavrle svoje poklicne ambicije.

lp bp




Ženske okoli mene zavojo otrok niso izgubile stika s poklicem ... tistih nekaj, ki pa ga je, imajo pa eno skupno lastnost ... pomanjkanje podpore v svojem okolju v smislu asistence očeta, pri izvajanju očetovske - starševske vloge. In asistence moža, ki podpira ženino poklicno udejstvovanje.


Kaj je zame kariera ... plezanje po neki hierarhični lestvici že ne, že iz razloga, da je treba iti preko trupel in na bančnem računu ni nobenega večjega učinkaod plezanja. Zato je plezanje po hierarhičnih lestvicah meni živo sranje.


Zdi se mi tudi zmotno govorit, da za nekatere tipe žensk, da žrtvujejo svoj intelektualni potencial za otroka. Nekatere ženske pač svojega intelektualnega potenciala ne razvijajo - z otrokom ali brez ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #54 - 10.03.2005 at 15:01:37
 
m wrote on 10.03.2005 at 14:37:30:
in kaj v tem primeru seješ ti? Grin
boš požela to kar želiš? Smiley


Sejem tisto, kar je v mojem namenu, in če bi potem dobro delala v to smer, bi tudi požela, kar je bilo nameravano. Sam pogovor pa je del igre, ki se jo igra tu. In igri primerno izbiram način, vlogo, pri tem pa vseskozi ostajam jaz in se zavedam, kaj želim s tem doseči, in gledam tudi na to, da nikomur ne škodijem. Saj veš, kaj mislim. Gre za etiko, ki je nad zgolj načelnimi (osebnimi in družbenimi) moralnimi pravili.

Tisto, kar sem napisala, se navezuje na konkreten primer, ki ga je opisala Siaj (in ki mi ga je povedala v živo že pred časom). Gre za način, na katerega je zastavljeno takšno vprašanje. Tudi 'ne', izrečen na poseben način, lahko pomeni 'ja'. Kje je potem šele vse, kar je vmes!
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #55 - 10.03.2005 at 15:37:45
 
Mateja B. wrote on 10.03.2005 at 15:01:37:
Sejem tisto, kar je v mojem namenu, in če bi potem dobro delala v to smer, bi tudi požela, kar je bilo nameravano.

se prav ti se najprej odlocis kaj bi rada, pol dobro delujes v tej smeri... kdo ti pol po tvoje da rezultat tega tvojega delovanja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #56 - 10.03.2005 at 18:58:32
 
hvala vsem  Smiley, ki ste odgovorili na moje vprašanje, moram povedat, da me to že kar nekaj časa mori

no in mogoče sem zato tko malo nekontrolirano uletela z osebnim problemom  Tongue

seveda se bo očitno še kar nekaj stvari moglo premakniti v moji glavi  Shocked Shocked

naslednja preizkušnja bo povedala svoje  Wink

se mi je do sedaj en podoben (zelo zelo podoben) film rolal po glavi ... pač takšen kot ga je predstavila m

je zanimivo, da je za ene delodajalce dovolj, če samo poveš, da imaš otroka -- tukaj je skrajna točka, se pravi, da bi mogla celo zanikat otroka -- za take bo veljalo isto kot do sedaj, resnica  Kiss

z resnico lahko kratkoročno sicer res izgubiš, dolgoročno pa pridobiš  8)

in jasno, so bili tudi spodobni zaposlitveni razgovori, to je treba povedat, ne bi hotla črno-bele slike tuki prodajat  Lips Sealed

samo, ko se mi taka vprašanja zgodijo, sem vedno presenečena, in nekaj tega, kar jih utemeljuje, je tudi to, čemur bi lahko rekli: človeški predsodki  Undecided

titud, besedo kariera sem jaz uporabila čist tko kot "šiht", tja, kamor greš za nekaj ur vsak dan delat in se prizadevaš dobr delat  Smiley nič posebnega  Tongue
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #57 - 11.03.2005 at 13:04:04
 
siaj wrote on 10.03.2005 at 18:58:32:
titud, besedo kariera sem jaz uporabila čist tko kot "šiht", tja, kamor greš za nekaj ur vsak dan delat in se prizadevaš dobr delat  Smiley nič posebnega  Tongue


Tud če bi bla nekaj posebnega konc koncev, zakaj pa bi morala bit nčposebnega, saj karairera sama po seb ni nujno nekaj nemoralnega, česar bi se moral sramovat in v imenu katere bi nujno moral karkoli žrtvovat. Potreba po delu, družbeno/javno ovrednotnem delu je čovekova imamnetna  potreba, skoznjjo s realizira kot človk, zarad otroka ne more zato pristat na to, da bi bil  samo napol človk in dabi zarad otroka  moral človk delo  obravnavt kot nujno zlo za zagotovitu ekistence tega otroka, kot žrtvovanje zanj, zarad katerga je treba vse živo pretrpet pa prenest.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #58 - 11.03.2005 at 13:09:35
 
titud wrote on 11.03.2005 at 13:04:04:
Tud če bi bla nekaj posebnega konc koncev, zakaj pa bi morala bit nčposebnega, saj karairera sama po seb ni nujno nekaj nemoralnega, česar bi se moral sramovat in v imenu katere bi nujno moral karkoli žrtvovat. Potreba po delu, družbeno/javno ovrednotnem delu je čovekova imamnetna  potreba, skoznjjo s realizira kot človk, zarad otroka ne more zato pristat na to, da bi bil  samo napol človk in dabi zarad otroka  moral človk delo  obravnavt kot nujno zlo za zagotovitu ekistence tega otroka, kot žrtvovanje zanj, zarad katerga je treba vse živo pretrpet pa prenest.      


hvala za tale biser Smiley titud


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #59 - 16.08.2016 at 11:37:25
 
gape wrote on 08.03.2005 at 18:21:43:
Družine so zastarele
Nastati bodo morale nove oblike skupnosti.
Živeti bodo morale v globoki povezanosti.
Družina je vir miljonov bolezni.
Temeljna lastnost družine je posesivnost.
Ljubezen naj bo edini zakon med dvem človeškima bitjema. Če se odločita živeti skupaj, naj bo samo veselje njuna povezovalna sila.
Z Izginotjem družine bodo izginili narodi, er je družina temeljna enota naroda.
Otroke moramo zaščititi pred preteklostjo.
V vzorčni skupnosti bo imel vsak obe kvaliteti, kvaliteto Zorbe in kvaliteto Bude - veliko zanimanja za zunanji svet in prav toliko ljubezni za notranje raziskovanje.
V skupnosti naj bodo zbrani iskalci, ljubimci, prijatelji, ustvarjalni ljudje najrazličnejših dimenzij in življenja.
Raj lahko naredimo tukaj, na zemlji.

Svet skupnosti
V moji viziji je svet skupnosti, svet skupnosti brez narodov, brez velikih mest, brez družin. miljoni majhnih skupnosti razširjenih po vsem svetu. Skupnost naj ima med 5.000 in 50.000 prebivalci, da jo je še mogoče upravljati.
Enake možnosti naj bodo za vse, treba pa je vedeti da niti dva človeka nista enaka. Sem za ustvarjanje enakih možnosti za vse.
V skupnosti bodo starejši ljudje ljubljeni in spoštovani zaradi svojih izkušenj.
Ves svet mora postati enotno človeštvo, razdeljeno na majhne skupnosti, iz praktičnih razlogov. Brez fanatizma, brez rasizma, brez nacionalnosti - potem bo prvič v zgodovini človeštva možno odpraviti misel na vojne.

http://www.gape.org/gapes/osho-zlata-prihodnost-manifest.htm


vedno več jih je k jokajo na to temo ...


fora je samo, sa mormo te skupnosti upravljat sami, ne pa da jih lastniki kapitala za nas :/

itaq pa je use začaran in zamotan 200x, da ko se iz enga kravžla vn izvlečeš si že u drugem ujet :/
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4