Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 
(Read 53802 times)
ViSiON
Ex Member




Re: ProHibiCijA
Reply #75 - 09.03.2005 at 20:35:18
 
ha ha ha ha

Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

nima smisla
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: ProHibiCijA
Reply #76 - 09.03.2005 at 20:47:27
 
Quote:
ha ha ha ha

Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

nima smisla



dokler učinek kukijev ne popusti Tongue
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ProHibiCijA
Reply #77 - 09.03.2005 at 23:29:34
 
*
(v smsilu srečen človek je manj pod stresom in zato bolj imunsko odpronen, ma bolj uravnovešen krvni obtok  itd),
*
kaj a za to rabš raziskavo?
al kaj?
to je ja jasno

*
Trava je v bistvu test/iziv  za klasično zahodno medicino, na kateri bo prsiljena spremenit svojo paradigamo.
*
dobr si reku, jest bom dodal, v duhu prejšnjega citata, medicina bo morala začet ... kako naj rečem ... podpirat tisto kar je dobro s tistim kar je dobo in ne napadat tistea kar je slabo s tistim kar je glih tko slabo, sam ponavad na drug način, če majo dohtarji srečo, tm kjer je človekov (imunski?) sistem močnejši - nepoškodovan.
se reče
tko kt stari kitajci kjer je bil dohtar (šaman po slovensko Grin ) na sceni zadolžen za človk ni zbolu, ne pa tko kt je dons da dohtar na sceno uleti ko si ti že čist u pizdi ... kako so že rekl ... da en čist ogromn procent ljudi pomre od raka, neverjetno ogromnejši procent od teh pa umre za rakom na 4 nivoju - moški plučni rak, ženske rak dojke. kaj je na 4 doma se ve - ljubezen ... ne-čustva - sreča ... zdravje ...
in kaj je rak?
napačno mišljenje, nč druzga!
konstantno obsojanje sebe ali drugih ...
strah
odsotnost ljubezni

ja no ... medikamenti ... k sm prečitu številko kolk slovenci pojeste tablet ... mislm ... štala ... in to ne unih k sm jih jset zanč tud mogu jest ... angal ... pa granobil ... ne ... ospenov, pomirjeval ... tadragih reči - na recept.
nazadnje k sm take jedu so bli ospeni v drugem letniku srednje šole - zato da so se mi turi pozdravl ... pa glava me je v tistih časih konstantno bolela ...
pol sm spoznal mamo travo ... hčerko od mame zemlje
in sm se spoprijateljil z duhom in začel delat ... poleg zase še za vas ...
kolk stanejo une obsevalne naprave za rakave bolnike?
kolk stanejo obsevanja v avstriji?

jest bi si drznu bit brez zrdravstvenega zavarovanja, če ne bi tolk preveč delu in tolk preveč poškodb fasu v zadnjem času, pa še zaposlen sm in mi ni hudga ...
tko da ... plačujem obvezna sranja vsa ...

raka se da pozdravt še s čim drugim kot z obsevanjem, celo, vrabci že čivkajo na strehi, da ko uradna medicina obupa velika večina bolnikov pristane pri zdravilcih (alter) ... in ti imajo uspeh ... mnogo večji procent kot uradna medicina.

ker mind popedenajo ...
najprej
in pol naprej

exo
otrok nimaš
svoj pogled maš lahko
hotu si strokovnjake in sm ti jih dal
2 leti nazaj

prohibicija kot taka slepi!

dekriminaliziral bi travo po nizozemskem zgledu.
zdej namreč, uživanje ni prepovedano, kot tudi ne uživenje heroina, posedovanje, proizvodnja in napeljevanje k uživanju pak ja.
to zadnjo kadilci marihuane med podajanjem đojnta skoz kršijo in napeljujejo en drugega ... taka je interpretacija in za napeljevanje najblj najebeš ...
to je u bistvu po njihovi interpretaciji navajanje k uživanju - omogočanje, čeprov je mogoče glih ta kermu si podal tebe notr povabu in je u bistvu tebe navedu
s tem se seveda nihče ne obremenjuje, ker mamo rajši rasta zakon
man + ganja + word = GOD
holy trinity


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #78 - 09.03.2005 at 23:40:20
 
jst si drznem bit brez zavarovanja zdravstevnga že od oktobra, pa še poham ne več; a nism predrzna Wink

prosim in hvala ti bog da me čuvaš pred defekti Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: ProHibiCijA
Reply #79 - 10.03.2005 at 00:30:18
 
Gape je napisal:

Quote:

tko kt stari kitajci kjer je bil dohtar (šaman po slovensko Grin ) na sceni zadolžen za človk ni zbolu, ne pa tko kt je dons da dohtar na sceno uleti ko si ti že čist u pizdi ... kako so že rekl ... da en čist ogromn procent ljudi pomre od raka, neverjetno ogromnejši procent od teh pa umre za rakom na 4 nivoju - moški plučni rak, ženske rak dojke. kaj je na 4 doma se ve - ljubezen ... ne-čustva - sreča ... zdravje ...
in kaj je rak?
napačno mišljenje, nč druzga!



S takim posplošenim načinom gledanja delaš mnogim za rakom zbolelim ljudem hudo krivico, ker jim  nekako sugeriraš, da so si sami krivi, da so zboleli, ker "napačno razmišljajo". Če si že opazil, je med njimi tudi precejšen delež otrok, pa me res zanima, kako je lahko otrok "napačno razmišljal" , da je zbolel za levkemijo? Pod drugo pozabljaš, da je okolje tako onesnaženo, da je vsa hrana na "umeten" način pridelana (rastline vrastlinjakih poškropljene z vse mogočimi pesticdi, fungocidi, insekticidi, pognojena z X gnojili, da mesna industrija na bazi farm, kjer piške ali pujseke pogostokrat nafilajo z antibiotiki, da na tako ozkem prostoru ne pride do vnetij in podobno, da potem to v končni fazi konzumiramo, razen če ni bio hrana, ampak niti bio hrana ne more več biti bio, ker že dež, ki ga rastlina vsrka je lahko prepojen s strupenimi vodotopnimi plini....)

Bi pa se strinjal, da je večina dandanašjih bolezni res psihosomatskega izvora, ampak drugače ne gre, vsaj večini primerov je potek dneva takšen, da recimo delaš dnevno vsaj 8 ur, prideš recimo domov, skuhaš za družino, greš zopet po kakšnih opravkih, tako da tak tempo terja od nas nek davek, ampak tako pač je, saj gre v večini primerov le za golo preživetje...

Ne moremo primerjati nekih plemenskih zvez z današnjo družbo, kjer se je točno vedalo, kaj kdo počne in še nikoli niso slišali za stres. Tako ne more biti in ne bo več nikoli, ker je "napredek" poteknil svojo pot in nikoli ne nazajduje.


Quote:
pa glava me je v tistih časih konstantno bolela ...
pol sm spoznal mamo travo ... hčerko od mame zemlje
in sm se spoprijateljil z duhom in začel delat ... poleg zase še za vas ...


Možno, da je imela trava na te tak efekt, da si se malo razbremenil psihičnih pritiskov, ampak učinki alkohola niso nič drugačni, če bi spil neakomerno porazdeljeno 0.5 l vina dnevno, bi tudi izginil vsakršen glavobol. Ampak poanta je v tem, da nekdo zapade v alkoholizem (odvisnost) zaradi ugodja in pa predvsem zaradi tega, ker alkohol zlorabi kot antidepresiv. Recimo otrok bo imel učne težave, bo zaradi tega zelo živčen, pa bo si prižgal join.t da bi se razbremenil in se s tem začasno skril pred učnimi težavami, namesto da bi se lotil problemov na konstruktiven način in se spravil k učenju, je raje zbežal....


Quote:
exo
otrok nimaš
svoj pogled maš lahko
hotu si strokovnjake in sm ti jih dal  
2 leti nazaj


mislim, da je to taka mala manjšina, da bi jih lahko na prste preštel, pa še to so sami neki kvazi filozofi, ki kot vemo, da je iznjihove srenje kar zajeten delež "svobodnih umetnikov", ki se ga brez zadržkov radi "nažgejo", predvsem ta mlajša generacija, recimo se spomnim enega učitelja na faxu, filozofa, ki tudi ima doktorat, pa ki se je vedelo, da ga pogosto rauha, čeprav dela v vzgojno-izobraževalni ustanovi, sem prepričan, da ne bi imel čisto nič proti opijatom "v službi človeštva", saj če bi imel kaj, potem bi pluval v lastno skledo... - pri sociologih bi morda našel 1 primerek na 100, pri medicincih 1 eksemplar na 1000, pri psihologih pa dvomim da bi našel en samcat primerek na 10.000 osebkov iz te stroke, ki bi videl v "mehkih" drogah kaj dobrega.... (se pa najdejo tudi taki, jasno, to je itak povsod, povsod imaš gnile jabolke)
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #80 - 10.03.2005 at 09:06:10
 
gape wrote on 09.03.2005 at 23:29:34:
*
(v smsilu srečen človek je manj pod stresom in zato bolj imunsko odpronen, ma bolj uravnovešen krvni obtok  itd),


kaj pa ko se učinek trave porazgubi - dolgotrajni kadilci poznajo efekt jutranjega mačka (in so tečni kot pepe driska) in da zacnejo normalno funkcionirat morajo enega skadit ... (in po nej postanejo normalni, ne pa srečni)
*


gape wrote on 09.03.2005 at 23:29:34:
*

tko kt stari kitajci kjer je bil dohtar (šaman po slovensko Grin ) na sceni zadolžen za človk ni zbolu, ne pa tko kt je dons da dohtar na sceno uleti ko si ti že čist u pizdi ... kako so že rekl ... da en čist ogromn procent ljudi pomre od raka, neverjetno ogromnejši procent od teh pa umre za rakom na 4 nivoju - moški plučni rak, ženske rak dojke. kaj je na 4 doma se ve - ljubezen ... ne-čustva - sreča ... zdravje ...
in kaj je rak?
napačno mišljenje, nč druzga!
konstantno obsojanje sebe ali drugih ...
strah
odsotnost ljubezni



em, ostati zdrav sploh ni velika umetnost - ali pač je ... skupni imenovalec pa je zmernost (nemastna in ne presladka hrana ter redna telesna vadba)

redni tek je najboljši antidepresiv, pa krvni obtok tudi porihta - maratonci na primer pa tudi poznajo "zadetek od hormona sreče", ki se po določeni pretečeni razdalji sprosti

(čeprav usekano laufanje maratonov je vsaj zame tudi pretiravanje)

jgape wrote on 09.03.2005 at 23:29:34:
*

a no ... medikamenti ... k sm prečitu številko kolk slovenci pojeste tablet ... mislm ... štala ... in to ne unih k sm jih jset zanč tud mogu jest ... angal ... pa granobil ... ne ... ospenov, pomirjeval ... tadragih reči - na recept.
nazadnje k sm take jedu so bli ospeni v drugem letniku srednje šole - zato da so se mi turi pozdravl ... pa glava me je v tistih časih konstantno bolela ...
pol sm spoznal mamo travo ... hčerko od mame zemlje
in sm se spoprijateljil z duhom in začel delat ... poleg zase še za vas ...
kolk stanejo une obsevalne naprave za rakave bolnike?
kolk stanejo obsevanja v avstriji?



ko sva glih pri turih, ki so bili tudi moj problem - jaz sem zaradi tega pojedla od ospenov, amoksiklavov, Geomicinov do Clinofugov enga sranja, ki je pomagal samo do momenta ko em jih nehala jemat.

Ama a veš kaj je res pomagal ... to da sem nehala kadit in čaj od koprivce


kar se tiče napeljevanja k drogi (v smislu podajanja jointa), če je že kdo imel probleme s plavimi in s sodniki za prekrške, je to še en dokaz o tem kako zanič je naša pravna država, ki dopušča, da se lahko vsak policaj izmišlja svoj standard koliko terave je še možno imet v žepu, da se šteje, da je za lastno uporabo, oz. razlaganje kaj je napeljevanje k uživanju droge - v smislu podajanja jointa ...

ama to ni problem nelegalizacije, nedekriminalizacije ... in vse kar se greste tule ... trave ... ampak vaš boj poteka čisto nekje drugje in tega vi sploh ne vidite in zato ostajate "nerazumljeni" , mi pa zarukani prohibicionisti ...

V glavnem .. način vašega boja, ki se ga greste je v naprej obsojen na propad in to iz simpel razloga, ker sploh ne veste kaj je vaš boj ... in zato izzvenite glupo, razstreseno, popularistično in demagoško ...

vaš boj je namreč v segmentu pravilne razlage in uporabe obstoječih zakonov ... ne pa neke kvazi legalizacije in kvazi dekriminalizacije

... v tej borbi je pač argument, da se iz konoplje da delati dizel, pa papir smešen ... in nima nobene veze z vašim ciljem

(plus ... ko je nekaterih tok, ko se govori o pravilih "komunikacije", ama sami pa sploh ne znajo povedat kaj bi radi)

in pol se valjda bongamo, zapenjamo in obtožujemo do neskončnosti (še do zdej namreč nekaj modelov tako pro kot contra ni čist poštekalo v čem je keč)
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ProHibiCijA
Reply #81 - 10.03.2005 at 10:32:07
 
Jest nimam razloga zakaj ne bi zaupal gapetovi iskušnji  s travo. Mu je odprla določene blokade, ki so ga okrepile telesno in duhovno.  Nč ni blo zastonj, vse je plačal, tega nč ne skriva, ampak iz  dost takih  iskušnej je mogoče izoblikovat  en sistem, po katerem se plusi in minusi lahko pokrijejo, človk pa  lahko gre naprej proti samorealizaciji namest da bi obtičal na mestu ali regresiral. Seveda so tud drugi načini za duhovno rast in ohranjajnje zdravja, ampak tko kot uživanje trave majo vsi svojo ceno. Tko da kakor komu ljubo, ampak odprto in odkrito, da se vidjo vzroki in posledice, izmenjajo izkušnje in priporočila in določjo pravila po katerih se vsakmu  ohran svoboda izbire tako za kot proti.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ProHibiCijA
Reply #82 - 10.03.2005 at 11:25:02
 
pa si res zihr exo da jim delam krivico?
maš prov raziskavo na to temo na zalogi?
jest mam take podatke

otroci dobijo čudaške misli od staršev.
okolje smo zasvinjali sami - tisti pred nami ... uporabljamo ga vsi - okolje - samo nekateri si izbiramo svoja pota znotraj tega okolja, pota kjer npr v merkatorju laufaš mim mesa, ker ne moreš dihat tistga, al pa se mu ogneš v velikem loku npr ...

no viš ... sej se strinjaš tud ti ... zakaj si pol napisu kar si napisu?
(need a hint?)

to da več nikoli ne bomo brez stresa si se pač zmotu .. če ti žviš v takem svetu, si pomagi

ne pijem vina, ga nikol nism, čeprov sta bla oba dedija vinogradnika - mi je bil zmeri prekisu ... per pa pregrenk for that matter, pa je dedi prslužu penzijo u unionu
žganjica me je pekla, ampak sm vsaj vedu zakaj ...
sm bil tud alkoholik bi lahko reku zase ... dokler nism spoznal svete rastine ...
sm rabu par let da sm pol res nehu z alkoholom, nč na silo ...

neglede na to, kolk ti ne spoštuješ znanja in izkušenj znanstvenikov ki so delal raziskavo, katero so, bod sigurn oblasti ovirale in onemogočale dokler se je dalo, saj nočejo priznat svoje namere, ki je ljudi obdržat v temi, so raziskave kredibilne in so jih delal kredibilni ljudje.
ti si bil zihr med inkvizicijo v enem od prejšnjih lajfov, še dons bi jih dal use na grmado ... zlobneže ...

še dobr da smo si izboril demokracijo in svobodo govora in svobodo veroizpovedi ...

čene bi nas res kr na grmado poslal - nevernike ...


sinjeoka

jutranji maček me spremlja od vedno ... zjutri ni nč dost z mano ... ko se mi je odpelal in me je hotl odnest pred leti, sm za en mesec nehu kadit travo, mi je blo priporočeno, da se prizemljim nazaj ... da me ne odnese ... tobaka seveda nism nehu kadit (on prizemljuje, na žalost pa hkrati zapira srčno čakro, kar pa pri nas preveč odprtežih ni tak blem, ker se pred svetom dandanes quitaq na nek način moraš zapirat) ...
in nism bil zjutri nč mnj zmatran ... tko da ...
jest tega nism opazu kot težavo

pomisl kolk so bogi uni k morjo zjutri, da grejo lahko sploh delat popit šilce ali dva, al pa da ne pomislim na vso neomejeno množico ljudi ki se ga zjutri zadane z tabletko, dvema ali tremi, da sploh lahko funkcionira in kateri brez teh tabletk SPLOH ne more funkcionirat ... jest lahko ...
vsakdo ki je zbližan z duhom lahko

viš ... jest sm iz une generacije ki nismo jedl drugih antibijotikov kot ospen ... 1000 ...
večje sm vidu samo pr tastarih doma ...
in novejše

sorry sinjeoka, jest natanko vem kaj je moj boj, prohibicija ki slepi, je samo ena od reči katero ozaveščam, nikakor pa ne edina.
in to da slepi je dejstvo!
in moj boj res ni dekriminalizacija, jo pa podpiram - aktivno ... če pa temu, da na vaše nastavke pišem svoje poglede, k sm glih popucu tanajnujnejše reči in mam neki časa na razpolago, rečeš boj pa tud ok

kot sm že reku, boj bo ko vas bomo začel bombradirat s fakti, katerih ego več ne bo zdržu in to ne tko kot do zdej, z razlagami stipkanimi ali celo članki o raziskavah, faktih napejstanih s sajtov kateri res bojujejo boj, njih lastniki ...
ne ... direktn šus ... z bilbordov, reklame na tv, gostje pr štefančiču, hribarju in pr useh unih kmetih k vodjo une oddaje ...

to zdej ni boj ... to zdej je nabiranje faktov na kup, prezentiranje njih omejeni javnosti - skrbno izbrani - opazovanje njih odziva na fakte in ozaveščenje zatemnjenih delov zavesti v bralcu

ne gre se za ganđo
gre se za mir
za srečo
za ljubezen
za nedelo
za vse česar nimamo in k čemur stremimo ... vsi

to je boj, to je naloga, ne samo zase, to je naloga ...

zanč sm pejstu, pri unih družinah ti ...
raj lahko naredimo na zemlji
tukaj in zdaj
zase in za okolico, če ona to hoče ...


zakoni mene ne interesirajo niti mal, razen tolk da se jim znam izognt, da v njih ustvarim svoj obstoj. zakon ki govori v sloveniji o drogah, čeprov ga je aleš pomagu sestavljat, men ne dovoljuje obstoja v okviru zakona.
on tak je
tudi, če bi ga hotla slovenčki spremenit, če bi nam ratal ozavestit v njih to kar bi blo treba, bi ga ne mogl spremnit, edin kar je, polcaji bi lahko nehal težit, če bi hotl.
to pa se že dogaja.
ker to, da te bo mulc z ganđo v žepu prpelu do črtice na rami že dolg ne velja več.
ganđa dilerji so premejhni
premal zaslužjo in premal škode nardijo sistemu.

in zdej ... če se povrnem na dizel in papir, je pa tko, da se moram povrnt nazaj tja od koder je prepoved sploh pršla - združeni narodi in še naprej ZDA. po 2 sv vojni so uštimal da se je parim vojakom kao zmešal in da zato treba ganđo prepovedat in so jo - VSO s konopljo vred - za katero so ameriški kmmetje glih pogruntal način za strojno žetje. ste kdaj prebral kolk % surovin za ameriško vojsko med drugo svetovno vojno je blo iz konoplje?
preberte si

se reče ... boj ... treba dokazat da ganđa ni slaba, to da je ona dobra, je stvar vsakega posameznika, njegovega dojemanja sveta in sebe tukaj in zdaj
ko bomo to dokazal, tkrat bodo združeni narodi morali umaknt uno da se ne sme gojit ker ljudje tega več ne bojo hotl, ne bojo hotl več živet v temi, v prepovedi nečesa akr je gut ... tako oblastem ne bo preostalo drugega kot da sprostijo prepovedi in onemogočanja na tem področju ...
se reče
uni k se borijo da bi lahko gojil konopljo industrijsko, ki ima vedno tudi del thcja v sebi, oni se borijo na napačnem bojišču ... oni ne razumejo da je konoplja prepovedana zaradi ganđe in da so to zahteval ameri leta 1950!
al kaj?

tko da ... ni smešn ... argument je krasen ... odličen je ... konoplja, kakršnakoli že pač, je onemogočana na vseh področjih - da nam lahko pa neomejeno ... obstajajo raziskave ...

se reče ... boljši svet za VSE je en in isti boj, ganđa in konoplja sta kle, pozitiva je kle, tehnologije so kle, naprimer, sm dal podatke o novi tehnologiji izkoriščanja vetra v sloveniji ... so modeli nardil vetrnico ki krasna ... in kaj, je kdo opazu da so une vertnice krasne, je kakšen strjnik med vami, če je sploh še kje kdo, ki ve kej o tem kako se ta vaša jebena iluzija sploh premika naprej, sploh pogledu kako so modeli nagruntal, kako bi res lahko delalo?
ne
vsi ste bull u tv in poslušal kako so une triperesne vetrnice hotl postavt po celem hribu nekje na krasu in da bo ptiče ubijal in kaj jest vem kaj še use - čista tema.
k otroke vas zmanipulirajo, pa mate podatke ... je možno da jih ne znate prov ovrednotit?
to bi blo možno
ne razumem namreč kako pri vseh argumentih ki obsatjajo lahko bluzite eno in isto
vsako leto sproti, isti texti samo akterji se mal zamenjajo.

za moje pojme vas ne zanima.
za moje pojme živite v svetu kjer je vse statično, kjer oblast dela za ljudstvo ...

no ... jest ne ... jest vidm ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: ProHibiCijA
Reply #83 - 10.03.2005 at 12:44:51
 

Gape, jaz nimam nič proti uživalcem droge, še manj, da bi si jih želel linčati, ampak nekako opažam, da je večina ljudi, ki vsakodnevno tesno sodelujejo z alkoholom ali marihuano, nekako izhajajo iz bolj kot ne neurejenih družin, kjer je vladalo prepričanje, da moraš otroku nuditi prav vse, torej taki liberalen ali permiseiven način vzgoje, pa kjer so tudi nudli otroku preveč v materialnem smislu, ponavadi so tiste preveč zaščitniške matere, ki so vsedopuščojoče in skrivajo pred svetom recimo to, kakšen je in kaj počne sin; ali pa da so iz takih družin, ki so socialno bolj na dnu, kjer je recimo oče alkoholik, pa vlada nasilje, pa so z drogo seznanjeni že celo življenje, zato to ni za njih noben tabu, ampak nekaj vsakdanjega, tako kot z maslom namazan kruh, ki ga ob zajtrku zaužiejš. Torej gre vsekakor za neke znotrajdružinsko-vzgojne defekte oziroma anomalije, ki so bolj značilni za družine iz zelo visokega ali iz nizkega ranga po socialni strukturi, čeprav ni nihče imun pred demonom omamljanja in mu mnogi zlahka podležejo. Veš, si že slišal, da Bog ljubi grešnika, sovraži pa greh v človeku Isto jaz razmišljam, da nimam nič osebno proti uživalcem droge, ker to sploh ne pomeni, da bi bili zaradi tega kaj slabši odme, ampak se ne morem strinjati z mnenjem, da kakšrnakoli oblika drogiranja prinese s sabo kaj dobrega. Poglej si recimo Eminema, kako zelo je sovražil svojo mater, ki je bila junky, tako da ji je posvetil kar par pesmi - to pa zato, ker ji je bila droga prva, samo da je dobila šus, več ji je pomenila kot živ otrok, ki ga je na ta račun zanemarjala.

Quote:
ne gre se za ganđo
gre se za mir
za srečo
za ljubezen
za nedelo
za vse česar nimamo in k čemur stremimo ... vsi

to je boj, to je naloga, ne samo zase, to je naloga ...

zanč sm pejstu, pri unih družinah ti ...
raj lahko naredimo na zemlji
tukaj in zdaj
zase in za okolico, če ona to hoče ...



Pazi, to je zgolj ideologija, da bomo ljudje izkoreninili nasilje in bomo živeli kot bratje in sestre v ljubezni; koncept, ki teži k neuresničljivi popolnosti, perfekcionizmu, k harmoniji, kar pa je vse utopično (sanje),ker ne sprejema v celoti človeške narave, ki ni enolična... Pozabljaš, da je človek v bistvu lahko mnogo hujši od živali, da bo zloba obstajala na veke vekov - vedno se bo iz človeških duš porajal napuh, lakomnost, nečistost, nevošljivost, požrešnost jeza in lenoba, ki bo vodil v tako ali drugačno destrukcijo - na ta čustva ni nihče imun, celo ironično je, da nekateri delajo pravzaprav slabo, pa se tega niti ne zavedajo, misleč da so dobri. Eldorado ne obstaja, nikoli ne bo, ker se dogaja ravno nasprotno, toliko vojn in pobijanja kot jih je bilo v 20.st. še ni bilo nikoli v zgodovini človeštva. Nebesa lahko morda še največ dosežeš v sebi, znotraj, nikoli pa ne boš mogel preoblikovati mišljenj svojih bližnjih ljudi, jih spreminjati ali moralno preoblikovati, ker smo si med sabo tako različni kot dan in noč, vedno bodo hudobni in dobri ljudje, na oboje sije sonce, kot recimo piše v SP.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #84 - 10.03.2005 at 13:19:13
 
exodus wrote on 10.03.2005 at 12:44:51:
Eldorado ne obstaja, nikoli ne bo, ker se dogaja ravno nasprotno, toliko vojn in pobijanja kot jih je bilo v 20.st. še ni bilo nikoli v zgodovini človeštva. Nebesa lahko morda še največ dosežeš v sebi, znotraj, nikoli pa ne boš mogel preoblikovati mišljenj svojih bližnjih ljudi, jih spreminjati ali moralno preoblikovati, ker smo si med sabo tako različni kot dan in noč, vedno bodo hudobni in dobri ljudje, na oboje sije sonce, kot recimo piše v SP.


Hmm ... ampak saj še vedno živimo v sistemu, ki je nasledek tistega, ki je ustvaril vse grozovite vojne 20. stoletja! Samo nasilje je postalo bolj sofisticirano. To je treba spremenit. Začenši pri sebi, pred svojim pragom pomest ... Skrajni čas je že, to je po moje očitno, glede na vse štale po svetu.  Undecided
Ja nebesa (in pekel) pa lahko res dosežemo v sebi. In bolj ko nam to uspeva, bolj se ta vpliv širi na druge, ker smo vsi povezani med sabo in sploh z vsem – vsi smo v Bogu in v njem se lahko vedno srečamo. To je treba zdej nameravat, v to smer delat. Ta povezanost vsega z vsem sploh ni samo odfurana ezoterična floskula, to zdaj jasno pove znanost, kvantna mehanika.

To sem že večkrat rekla, vem Roll Eyes, ampak moram še enkrat: poglej(te) si dokumentarno-igrani film What The Bleep Do We Know. Ful ful ful poučen in tud dobro narejen. Če bi poučevala, bi ta film gotovo gledali vsi moji učenci.  Cheesy
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ProHibiCijA
Reply #85 - 10.03.2005 at 13:26:53
 
exodus wrote on 09.03.2005 at 18:57:45:
Ampak bi pa me motilo, če bi recimo imel otroke in bi sami posegali po travi, potem tega vsekakor ne bi dopuščal, ker se bi mi to zdelo isto, kot da bi stal križem rok in bi gledal svojega otroka, kako propada, pa ne bi nič ukrenil. Tak način vzgoje bi bil permisiven (ko bi otroku vse dopuščal) in posledično še bolj škodljiv kot avtoritaren način vzgoje.  


Večina otrok, ki zdaj posega po travi, še  nima možnosti uvidet posledic zlorabe  te droge, ker  trava pač  še ni  sestvani del kulture njihovih staršev tko kot sta npr. tobak in  alkohol. Zato jim je sprva trava  predvsem sredstvo,  s katero si oblikujejo od staršev ločeno/drugačno idenenteto. Če svojmu mulcu zdemoniziraš  travo, ki mu  služi tkorekoč  kot  generacijski  simbol, bo on to občutu kot da mu onemogočaš ustvarit nejgovo lastno identiteto in v tem smsilu jest svojmu otroku moram dat prav.  

Ta bitka bo zihr  izgubila ostrino, ko bodo ti otroci  sami imeli otroke, ki bodo prišli v obdobje, ko bodo iskal sredstva  za  samidentifikacijo in bo trava v tem smislu že  od 'tastarih obrabljen' simbol.   To pa se spet ne bo zgodilo samo po seb, še posebej ne, če bo trava  kar naprej odrinjana na rob družbene zavesti oz. če uživalci sami ne bodo ozavsetli njene vloge in  pomena predvsem za njih same  in bodo  zato tud vlogi staršev igrali enake  dvoličneže kot jih sedaj igramo  uživalci tobaka in aklohola, ki nas ni uporaba teh opojnih sredstev ničesar izučila.  

O travi je zato treba govort tko al drgač, čustevno pristransko  ali razumsko argumentirano, mora skratka končno  postat normalen/običajen  del naše kulture in zavesti, šele pol bo izgubila svojo demonskost, ki ji jo dajemo tako s kriminaliranjem njenih slabih  kot idealiziranjem dobrih strani.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #86 - 10.03.2005 at 15:13:16
 
gape wrote on 10.03.2005 at 11:25:02:
sinjeoka

jutranji maček me spremlja od vedno ... zjutri ni nč dost z mano ... ko se mi je odpelal in me je hotl odnest pred leti, sm za en mesec nehu kadit travo, mi je blo priporočeno, da se prizemljim nazaj ... da me ne odnese ... tobaka seveda nism nehu kadit (on prizemljuje, na žalost pa hkrati zapira srčno čakro, kar pa pri nas preveč odprtežih ni tak blem, ker se pred svetom dandanes quitaq na nek način moraš zapirat) ...
in nism bil zjutri nč mnj zmatran ... tko da ...
jest tega nism opazu kot težavo

pomisl kolk so bogi uni k morjo zjutri, da grejo lahko sploh delat popit šilce ali dva, al pa da ne pomislim na vso neomejeno množico ljudi ki se ga zjutri zadane z tabletko, dvema ali tremi, da sploh lahko funkcionira in kateri brez teh tabletk SPLOH ne more funkcionirat ... jest lahko ...
vsakdo ki je zbližan z duhom lahko

viš ... jest sm iz une generacije ki nismo jedl drugih antibijotikov kot ospen ... 1000 ...
večje sm vidu samo pr tastarih doma ...
in novejše

sorry sinjeoka, jest natanko vem kaj je moj boj, prohibicija ki slepi, je samo ena od reči katero ozaveščam, nikakor pa ne edina.
in to da slepi je dejstvo!
in moj boj res ni dekriminalizacija, jo pa podpiram - aktivno ... če pa temu, da na vaše nastavke pišem svoje poglede, k sm glih popucu tanajnujnejše reči in mam neki časa na razpolago, rečeš boj pa tud ok

kot sm že reku, boj bo ko vas bomo začel bombradirat s fakti, katerih ego več ne bo zdržu in to ne tko kot do zdej, z razlagami stipkanimi ali celo članki o raziskavah, faktih napejstanih s sajtov kateri res bojujejo boj, njih lastniki ...
ne ... direktn šus ... z bilbordov, reklame na tv, gostje pr štefančiču, hribarju in pr useh unih kmetih k vodjo une oddaje ...

to zdej ni boj ... to zdej je nabiranje faktov na kup, prezentiranje njih omejeni javnosti - skrbno izbrani - opazovanje njih odziva na fakte in ozaveščenje zatemnjenih delov zavesti v bralcu

ne gre se za ganđo
gre se za mir
za srečo
za ljubezen
za nedelo
za vse česar nimamo in k čemur stremimo ... vsi

to je boj, to je naloga, ne samo zase, to je naloga ...

zanč sm pejstu, pri unih družinah ti ...
raj lahko naredimo na zemlji
tukaj in zdaj
zase in za okolico, če ona to hoče ...


zakoni mene ne interesirajo niti mal, razen tolk da se jim znam izognt, da v njih ustvarim svoj obstoj. zakon ki govori v sloveniji o drogah, čeprov ga je aleš pomagu sestavljat, men ne dovoljuje obstoja v okviru zakona.
on tak je
tudi, če bi ga hotla slovenčki spremenit, če bi nam ratal ozavestit v njih to kar bi blo treba, bi ga ne mogl spremnit, edin kar je, polcaji bi lahko nehal težit, če bi hotl.
to pa se že dogaja.
ker to, da te bo mulc z ganđo v žepu prpelu do črtice na rami že dolg ne velja več.
ganđa dilerji so premejhni
premal zaslužjo in premal škode nardijo sistemu.

in zdej ... če se povrnem na dizel in papir, je pa tko, da se moram povrnt nazaj tja od koder je prepoved sploh pršla - združeni narodi in še naprej ZDA. po 2 sv vojni so uštimal da se je parim vojakom kao zmešal in da zato treba ganđo prepovedat in so jo - VSO s konopljo vred - za katero so ameriški kmmetje glih pogruntal način za strojno žetje. ste kdaj prebral kolk % surovin za ameriško vojsko med drugo svetovno vojno je blo iz konoplje?
preberte si

se reče ... boj ... treba dokazat da ganđa ni slaba, to da je ona dobra, je stvar vsakega posameznika, njegovega dojemanja sveta in sebe tukaj in zdaj
ko bomo to dokazal, tkrat bodo združeni narodi morali umaknt uno da se ne sme gojit ker ljudje tega več ne bojo hotl, ne bojo hotl več živet v temi, v prepovedi nečesa akr je gut ... tako oblastem ne bo preostalo drugega kot da sprostijo prepovedi in onemogočanja na tem področju ...
se reče
uni k se borijo da bi lahko gojil konopljo industrijsko, ki ima vedno tudi del thcja v sebi, oni se borijo na napačnem bojišču ... oni ne razumejo da je konoplja prepovedana zaradi ganđe in da so to zahteval ameri leta 1950!
al kaj?

tko da ... ni smešn ... argument je krasen ... odličen je ... konoplja, kakršnakoli že pač, je onemogočana na vseh področjih - da nam lahko pa neomejeno ... obstajajo raziskave ...

se reče ... boljši svet za VSE je en in isti boj, ganđa in konoplja sta kle, pozitiva je kle, tehnologije so kle, naprimer, sm dal podatke o novi tehnologiji izkoriščanja vetra v sloveniji ... so modeli nardil vetrnico ki krasna ... in kaj, je kdo opazu da so une vertnice krasne, je kakšen strjnik med vami, če je sploh še kje kdo, ki ve kej o tem kako se ta vaša jebena iluzija sploh premika naprej, sploh pogledu kako so modeli nagruntal, kako bi res lahko delalo?
ne
vsi ste bull u tv in poslušal kako so une triperesne vetrnice hotl postavt po celem hribu nekje na krasu in da bo ptiče ubijal in kaj jest vem kaj še use - čista tema.
k otroke vas zmanipulirajo, pa mate podatke ... je možno da jih ne znate prov ovrednotit?
to bi blo možno
ne razumem namreč kako pri vseh argumentih ki obsatjajo lahko bluzite eno in isto
vsako leto sproti, isti texti samo akterji se mal zamenjajo.

za moje pojme vas ne zanima.
za moje pojme živite v svetu kjer je vse statično, kjer oblast dela za ljudstvo ...

no ... jest ne ... jest vidm ...



kaqr se mene tiče, je jutranji maček jutranji maček, ne glede na to ali ga povzroči pomanjkanje alkohola ali THC v krvi (oboji ljudje pa so mi enako ubogi, ker zadevo RABIJO za funkcioniranje na način kot JAZ funkcioniram brez tega). Zato mi prosim lepo oprosti, toda ganje jaz za normalno funkcioniranje ne potrebbujem - ergo je čist nepotrebna.

Če pa jo kdorkoli potrebuje kot ospen, pa naj mu bo lepo prosim na recept - tako kot ospen - dosegljiva, tudi na stroške zdravstvenega zavarovanja.

Ne vidim pa nobene potrebe, da bi jo dali prosto na trg.

glede vlade ta ali prejšnje nimam nobenih posebnih afinitet ... obema moram plačevati davke od svojega zaslužka. Mene pač zato zanima kaj za te davke dobim ... do sedaj še od nikogar nič, sem pa solidarna do vseh, ki dobivajo socialno podporo, ali zdravstveno zavarovanje kot občani ... načeloma jaz v tem ne vidim problema - problem pač vidim v nekom, ki se bori samo na strani TAKE

kar se tiče polemike okoli davka na "samskost" - sem 1x tule že povedala, da je NAČIN, kot je bila zadeva predstavljena v javnosti s stani MEDIJEV totalno zavajanje, poleg tega hm... o tem nobena vlada ni nič govorila ... tako da je očitno, da tudi ti stvari spremljaš na nivoju "rekla-kazala" zato plis ne obtožuj kar direkt, če ne poznaš direktnega konteksta

kar se izogibanju zakonom tiče ... se jih izogibaš ti, jaz, in dva milijona naših državljanov ... ama temu se reče pravna nekultura ...

... pa si se kdaj vprašal zakaj v nekem momentu ljudje začnejo izvajat tako množično državljansko nepokorščino?

... ali ti lahko odgovorim ... vzroki za to so, da so zakoni bodisi pisani, bodisi interpretirani na način, da direkt ustreza eni družbeni skupini ... seveda je potem tu zraven še full represije v korist tej skupini ...

... in več kot očitno je, da ne jaz in ne ti ne spadava med priviligirane ...

... če ti tole "tiranijo" čutiš samo na področju konzumiranja ganje ti gre full dobro ....

... ama, če ne znaš poiskati skupnega imenovalca med "tiranijo" davkov in "tiranijo" prohibicije ... pač to ni problem mojega egiča ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #87 - 10.03.2005 at 15:14:35
 
Hudo dobr tole, U2. Tnx za tako razlago.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #88 - 11.03.2005 at 11:19:55
 
Aja pa mogoče še ena zanimivost ...

V času mojega bivannja v Belgiji sem ugotovila, da Nizozemci in Angleži množično prihajajo v Antwerpen in Gent na vikendaške zabave.

Ja je alkohol v Belgiji precej cenejši, ama ne samo alkohol tudi travica (very wierd)

pa v bistvu ne. Na nizozemskem je kontrola nad travo bistveno višja kot v Belgiji in je količinsko trave na tem trgu precej manj ... Ama a veste kaj je pa najbolj absurden hec .. da v naši Sloveniji je cena še nižja kot v Belgiji ...

Zato se tule sprašujem čemu je namen te deprohibicije ...

konzumenti trave ...
- ne plačujejo davkov-trošarin, ki bi ga, če bi bila zadeva legalna tako kot alkohol ali cigarete
- jim noben prav zelo ne teži, če so low profile in se zapuhavajo doma, ali privat partijih
- dostopna je pa povsod in za ceno, ki nam jo baje zavida ves zahod

Tako da ... moja ugotovitev je še 1x, da je tale prohibicija marš zgolj en pomp, zaradi pompa ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ProHibiCijA
Reply #89 - 11.03.2005 at 12:39:20
 
sinjeoka wrote on 11.03.2005 at 11:19:55:
Aja pa mogoče še ena zanimivost ...

V času mojega bivannja v Belgiji sem ugotovila, da Nizozemci in Angleži množično prihajajo v Antwerpen in Gent na vikendaške zabave.

Ja je alkohol v Belgiji precej cenejši, ama ne samo alkohol tudi travica (very wierd)

pa v bistvu ne. Na nizozemskem je kontrola nad travo bistveno višja kot v Belgiji in je količinsko trave na tem trgu precej manj ... Ama a veste kaj je pa najbolj absurden hec .. da v naši Sloveniji je cena še nižja kot v Belgiji ...

Zato se tule sprašujem čemu je namen te deprohibicije ...

konzumenti trave ...
- ne plačujejo davkov-trošarin, ki bi ga, če bi bila zadeva legalna tako kot alkohol ali cigarete
- jim noben prav zelo ne teži, če so low profile in se zapuhavajo doma, ali privat partijih
- dostopna je pa povsod in za ceno, ki nam jo baje zavida ves zahod

Tako da ... moja ugotovitev je še 1x, da je tale prohibicija marš zgolj en pomp, zaradi pompa ...


Namen po moje ni samo racionlen, je potreba po tem, da se  travo kot simbol nečesa  spravi v zavest folka, čimširšiga, saj  se jo stem  dedemonizira tud  v polulaciji, ki jo drži za vart.  To po moje nima cene, tega se ne da točn ovrednoti, bo plus, tud če bo zaradtega  konzumiranje dražje. Oz naj bo dražje, se splača, samo da je javno, svobodno, da pride ven iz geta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8