Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6503 times)
x
1
*
Offline

I hate that!
Posts: 1

žalostno
06.03.2005 at 17:18:52
 
Zasledila sem tale forum, ki sem ga dolgo iskala. Sama se zavedam da imam velike težave.
V osnovni šoli sem bila od 3-ga razreda, pa vse do 8-ga fizično in psihično zlorabljena. Zlorabljal me je dobesedno cel razred. Vse sošolke so me sovražile in zajebavale (da sm neumna, grda, nesposobna, debela...), fantje ravno tako, samo da so se še fizično s pretepi, z nasilnim šlatanjem... spravljali name. Nisem imela prijateljic, ne v šoli ne v domačem okolju. S starši se nismo pogovarjali o takih stvareh, imam starejšo sestro s katero se sploh ne razumem. Bila sem edina v razredu in zato si nisem upala nikomur povedati, ker sem se bala da bo potem še huje. Vedno sem bila bolj tihe in sremežljive narave. Ocene sem imela zelo slabe, saj se nisem imela volje učiti, bala sem se življenja, zjutri vstati in iti v šoli je bila živa muka s strahom da bom posiljena.
In končno po končani osmoletki sem se oddahnila nasilja. Vendar pa je vse ostalo v meni, ta strah še vedno živi...prav gozno me je ko pomislim na tiste čase, ko ni bil niti en dan v šoli ki bi se ga veselila, se kar zasovražim. Zdaj imam 17 let. Hodim v drugi letnik.
Res da imam dobre ocene, vendar se ne učim zarad sebe, ampak zarad staršev. Še vedno me je  strah. V sebi imam bolečino, ki je ne znam opisati. Počutim se prizadeto. Staršam se ne sanja kako se počutim, saj jima nikoli nisem govorila o prizadetih čustvih. In tut ne mislm k bi mislila da sm neumna in mi nebi vrjela. Imam nerazumljive starše.
Ko jeza pride na vrh, ko se vsega spomnim, ko bi rada shujšala, ko sem tako nezadovoljna, še vedno nimam nobenih prijateljev, in pride želja po nenavadem občutku, rezanju. Nekajkrat sem se zrezala, vendar ne preveč, saj ob globokih ranah padem v nezavest, ker pogled na njih ne prenesem. Občutek rezanja ko ste spraševali kakšen je in zakaj se režemo...Ko se spomnim na ves šit osnovne šole in ko pomislim nase, kako mislim spet kaj bom žrla , če me kdo užali, prizadane, me doleti jeza in se zrežem, dokler ne čutim prehoda v drug svet...počutim se kot bi letela, vse skrbi izginejo, boljše se počutim....
Prvič sem se rezala v sedmem razredu. Zdaj v drugem letniku se nisem ker težko prenesem pogled na kri. Zato se pa do ran praskam po obrazu, ker se ne morem gledat v ogledalo.

Zdaj sem vam zaupala mojo žalostno življensko zgodbo. In zdaj vas prosim če mi pomagate kako naj se postavim na noge, še vedno sem v črni luknji med štirimi stenami ker nočem da me kdo opazi.

Imam fanta, ki sem ga spoznala ob koncu 7-ega razreda, bil je iz paralelke in pravkar končal 8-razred. Še zdaj sva skupaj in me skuša pomgati in mi stoji ob strani. Spolnih odnosov še nisva imela, saj sem spolno zelo zadržana. Upam da me razumete, saj se sovražim iz dna srca, njega imam pa tako rada.

Lahko samo rečem, PROSIM POMAGAJTE MI z vašimi mnenji.   Cry    
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: žalostno
Reply #1 - 06.03.2005 at 17:56:03
 

lepo si povedala
jest morm rečt, da sm forum in vse ostalo postavlju za točno take kot si ti in tebi podobni.
da dobite možnost se odpret in sprejet
to da je okolje tako kot je in kot ga ti opisuješ, je dejstvo, dejstvo pa je tudi, da ti in tebi podobni, bom reku, nč dost ne naredite za to da bi se to spremenil.
niti ne rečem da mate možnosti prov velike.
jest sm bil od zmeri 'sramežljivejši' ampak vseeno nekako dobro sprejet, tko da teh problemov, da bi me zajebaval konstantno, nism mel,  bil sm pa kdaj pa kdaj na strani tistih ki so zajebaval in sm se za to tud kle gor že opraviču, vsem vam. ne samo to ... delam kar delam!
dajem možnost
vsakmu
če si jo le hoče vzet

o rezanju se je kr neki pisal kle po forumu se mi zdi, so zihr prebivalci tud kakšen pameten nasvet na to temo dal ...
če ne najdeš, povej pa ti najdem jest
o strahu istotako

kako pomagat takim kot si ti?
definitvno si moraš sama pomagat
kako?
več al manj vse kar se da je napisano, treba samo prave ključne besede in poiskat - med vso to steljo, je mnogo uporabnega ...
se reče ... za vsak strah obstaja zdravilo - strah je osnovni vzrok za debelost in skoz to selfrespect - zaradi okolja in odzivov nanj.
tvojega doživljanja okolja bi lahko reku
to je pač šola
življenje je treba tko jemat
noben ni brez problemov ...

se reče ... moje mnenje je da vsakdo neglede na to kolk zajeban njegov lajf trenutno zgleda ima možnost vse spremenit na boljš ... boli pak ...
duhovne tehnike pomagajo ... njih obtožavenje za to da delajo svoje delo - čistijo telo, da se pokaže duh - pač ne pomaga ...
človk bi reku da nimaš lahke naloge ... zihr pa ni nemogoča ...

in še to ... vsaka stvar se zgodi z namenom
tud tvoje dosedanje življenje je imelo nek namen, lahko da je ta namen bil drugačen od božjega namena, pa ni tolk panike, je bla šola, da si zdej v takem stanju kot si, natanko takem ... in zdej morš zmagat.

kako naj rečem ... ko prideš na zemljo si nedolžen da bi prec lahko odletu, če bi vedu kam, medtem ko iščeš kam odletet, se tolk zakoplješ, da ko hočeš odletet (ker si najdu kam hočeš), ne moreš, ker si preveč zakopan ... in se morš najprej odkopat ...

premagat to v kar si se zakopala ...
posekat navezave bi lohka reku ...
odvisnosti od kemije v telesu bi tud lohka reku ...

se premaknt precej bolj v duhovne sfere kjer si zdej in azt da te ne odnese, ker prvih nivojev skor zihr še nimaš poštimanih ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: žalostno
Reply #2 - 06.03.2005 at 18:45:00
 
gape wrote on 06.03.2005 at 17:56:03:
kako pomagat takim kot si ti?


zlo fajn se je zavedat, da smo si vsi zelo različni
ni enega modela, recepta, načrta kakšen človek je ali bi mogu bit...vsak ma svoje sposobnosti, svoje slabosti, svoje ambicije, svoje vrednote...in posledično vsak funkcionira po svoje, drugače

gape, nikogar ne bi potiskal iz množice in ga označeval za drugačnega ker resnica je, da smo si vsi zelo različni

x, ko se zaveš, da si drugačna, imaš v glavnem dve varianti - lahko se prilagodiš soljudem ali pa se držiš bolj zase oz. neka zlata sredina, kot vedno, je priporočljiva

ker če se preveč prilagodiš, zgubiš svoj duh
če se premalo, sama sebe izločiš iz družbe, postaneš osamljena

x, to je tvoja odločitev

ni ti treba, da si osamljeni otok, če nočeš bit. ampak, se boš morala sama za to pomatrat. če boš stala s prekrižanimi rokami, ne pričakuj, da bodo drugi naredili še vse namesto tebe, zato da te bodo lahko dosegli, razumeli, sprejeli...no way! to je iluzija...imajo preveč opravka sami s sabo Wink

skratka, izrazi svoje občutke ker se ljudem verjetno niti približn ne sanja kaj doživljaš

pa postavi se zase, punca!
in shujšaj, če hočeš Smiley potrudi se, samo od sebe ne bo nič prišlo...in rada se imej - zaradi svojega truda, zaradi tega ker živiš, zaradi svoje individualnosti, zaradi vsega dobrega v tebi. nikoli te ne bo nihče imel bolj rad kot se boš imela sama...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: žalostno
Reply #3 - 08.03.2005 at 08:35:10
 
x, ...

nehi jest meso (ker s tem povzrocas nepotrebne bolecine drugim zivim bitjem, ki se ti slej k prej vrnejo nazaj). ce ze zdej ne jes mesa pol nehi se pit alkohol ali jemat kakrsnekoli druge droge. poisc si ksno dobro druzbo in se zacni poglabljat vase z meditacijo, v svoje bistvo, v pravi oz. visji jaz. od tam naprej ti bo pol velik lazje.

nikol nisi ciz sama, vedno je ob tebi tvoj pravi in vecni Oce (sam ga trenutno ne zaznavas dost dobr). ce Ga iskreno prosis ti bo pomagal, ampak odlocit za pomoc pa se mors sama.

jz ti zelim Vse-dobro.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: žalostno
Reply #4 - 08.03.2005 at 15:21:09
 
Draga x,

z moje strani najprej vse čestitke za tvoj pogum, da si vse tole, kar se ti dogaja, uspela sploh komu povedat. Pa četudi ljudem, ki jih sploh ne poznaš in so (tudi ostajajo) tebi popolni tujci – pomembno je, da si začela o tem, kar te muči in boli, sploh govoriti! Bravo! Že samo to je lahko prvi korak na tvoji novi poti…

Nekega instant recepta, ki bi ti pomagal rešiti tvoje težave, žal ni. Vsaj jaz ga ne poznam. Še posebno pa takega, po katerem bi ti bilo to omogočeno narediti prav po kratkem postopku. Tudi pred tabo je verjetno dolga pot, ampak vredno jo je hoditi… tam nekje na koncu te namreč čaka prav to, kar si v tem trenutku želiš.

Sem tole tvojo zgodbo sicer prebrala že včeraj in tako zelo bi ti želela pomagati, vendar ostajam tiho. Ker ne vem, kaj naj ti sploh napišem. Morda to, da so tvoje sošolke s tem, ko so ti govorile, da si neumna, grda, nesposobna, debela, v bistvu kazale le svoj izraz, nikakor pa niso s tem določale tebe? Morda to, da so tudi fantje s tem, ko so te pretepali, te šlatali, le pokazali, kdo in kaj so oni, nikakor pa s tem niso določali tvoje vrednosti? Ali morda to, da s tem, ko bi te starša ne razumela, te ne začutila, ne sprejela tvoje prizadetosti in bolečine, ti rekla, da si neumna, tvoja starša kažeta le svojo stopnjo zrelosti, nikakor pa s tem ne določata tebe? Poskusi razmišljati v to smer – nihče nikoli ne more določati tvoje vrednosti! Tvoja vrednost je le tolikšna, kolikšno jo doživljaš ti sama!

Sem zadnjič slišala eno zgodbo. Na nekem seminarju so se pogovarjali o vrednosti človeka. Pa je predavatelj vzel v roke bankovec, ga pokazal udeležencem in jih vprašal: »Kdo med vami bi vzel ta bankovec?« Vse roke so se dvignile. Potem je bankovec prepognil enkrat, dvakrat, trikrat, ga ponovno pokazal udeležencem in rekel: »Dvignite roke tisti, ki bi ta bankovec še vedno vzeli.« Ponovno so vsi dvignili roke. Potem je bankovec zmečkal in valjal po rokah, ga vsega zmečkanega in zmučkanega spet dvignil in spet vprašal: »Kdo med vami še vedno vzame ta bankovec?« Vse roke so se ponovno dvignile v zrak. Predavatelj je bankovec vrgel na tla, ga pohodil in pomečkal s čevlji, ga spet dvignil v zrak in rekel: »Še vedno vzamete bankovec?« Kaj misliš, je kdo zavrnil pomečkan in zmučkan bankovec? Ne, seveda - ponovno so bile vse roke v zraku… In tako kot ima bankovec svojo vrednost sam po sebi, ne glede na to, kako mi delamo z njim, tako imamo svojo vrednost sami po sebi tudi mi. Tudi tvoja vrednost je velika in je določena že samo s tem, da si. Nihče, nobene sošolke, nobeni fantje, nobeni starši, nobena sestra, s katero se ne razumeš, je ne more določati! In prav zato, ker si vredna sama po sebi, si dovoli to začutiti. Poskusi začutiti in dopovedati sama sebi, da si vredna že samo zato, ker si. In si v bodoče prav zato, ker si vredna sama po sebi ne dovoli poniževanja, žaljenja, kakršnegakoli nasilja nad tabo s strani kogarkoli. Ne bo šlo takoj. Preden boš sama sebe sprejela takšno, kakršna si in to, da si vredna sama po sebi, bo minil čas. Hm, lahko stopiš pred ogledalo in se objameš? Lahko stopiš pred ogledalo, se pogledaš, nasmehneš sama sebi in si rečeš, da si lepa? Da si pametna? Da si sposobna? Da zmoreš in znaš?

Če te moti to, da nisi ravno suha in po modelu kakšne manekenke, potem se odloči, izberi dieto, poišči kakšen šport, s katerim bi se rada ukvarjala in začni. Saj veš – slika v ogledalu ti bo povedala, da zmoreš in znaš tudi to…

Tudi kar se učenja tiče – hej, učiš se zase, ne za starše! Učiš se zato, da boš prav ti sama enkrat lahko delala tisto, kar te veseli. V svojem delu uživala, ga odgovorno opravljala, z veseljem hodila v službo, zato prejemala tudi primerno plačilo in si s tem uredila življenje na svoj način. Zmoreš tudi to, veš! Le poglej se v ogledalo, kaj ti bo povedalo…

Najbolj mi je pa težko, ker se v svoji stiski in bolečini odločiš prizadeti svoje telo. Kolikor sem jaz prebrala na to temo, gre pri tem za zelo hudo bolečino in za zelo hudo notranjo stisko. In težko mi je zate. Veš, zakaj? Ker vem, da si vredna že samo zato, ker si. In ker je vredno tudi tvoje telo in ker bi si želela, da bi zmogla ne prizadeti niti tvojega telesa. Če zmoreš, poskusi v takšnem trenutku, ko pomisliš kaj takšnega, pomisliti prav na to in si reci – hej, dragocena in vredna sem! In rada imam tole svoje telo, pa kakršnokoli že v tem trenutku je! In ne želim ga prizadeti! Po vsej verjetnosti sama sebe tudi vidiš popolnoma drugačno, kakršna si v resnici. Če bi v tem trenutku stala tule pred menoj in bi te gledale moje oči – veš, kaj, prepričana sem, da bi videle popolnoma drugačno x, kot se vidiš sama! In prepričana sem tudi, da te tvoj fant vidi popolnoma drugačno, kot se vidiš sama!!!

Bi morda zmogla toliko moči, da bi stopila do svoje splošne zdravnice in ji zaupala to svojo zgodbo? Ona bi te verjetno napotila do kakšnega strokovnjaka, ki bi lahko veliko bolj (predvsem pa zares strokovno) pomagal iz tvoje stiske. Ali pa morda kar sama poiskala kakšnega takšnega strokovnjaka, ki se ukvarja s temi stvarmi (psihoterapevt)? Ne vem sicer, ali potrebuješ napotnico splošnega zdravnika za to, ali kot 17-letno dekle lahko sama poiščeš strokovno pomoč – lahko kdo pomaga z info – Lilith, morda veš?

No, pa sem se kljub temu, da nisem vedela kaj, kar razpisala. Bom zelo vesela, če ti bo karkoli od tega, kar sem napisala, v pomoč. Če pa si se za začetek rada samo pogovarjala o tem, kar se ti dogaja, kako ti čutiš in doživljaš stvari, pa nikar ne utihni… govori in piši… magari nam tukaj na forumu. Samo naredi prvi korak. Pa kakršenkoli že ta bo…

In vedi: vredna in dragocena si. Že samo zato, ker si!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: žalostno
Reply #5 - 08.03.2005 at 19:00:32
 
Sama lahko poiščeš pomoč, še sploh, če čutiš, da starši niso na tvoji strani.
Ne vem, od kod si. Če bi vedela, bi ti morda lahko kakšnega dobrega strokovnjaka priporočila.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: žalostno
Reply #6 - 09.03.2005 at 09:03:55
 
*v bistvu kazale le svoj izraz, nikakor pa niso s tem določale tebe*
v bistvu
lahko gledaš na reč tud tko
one/i so rable nekoga ki so ga zajebavale, da so vidle kaj s tem delajo, da so se pol lahko enkrat, če jim je uspelo, premagale in so si rekle, ne to pa ni prov.
za tiste ki so se lekicje naučile si zihr bla tm natanko za to kar so one rable.
bom obrnu še mal drugač
zato ker one obstajajo, take kot so, se je mogu negdo javt da je šu igrat vlogo katero zdej igraš ti.
ponavad je to vzajemno, namreč ... ti (tudi - ponavadi) rabiš to izkušnjo ...

*Tvoja vrednost je le tolikšna, kolikšno jo doživljaš ti sama! *
100% res
spet pa je tuki dvojni efekt
namreč
lahko se ti začneš doživljat kot neki druzga, ljudje v tvoji okolici te bojo s časom vedno bolj doživljali kot neki druzga. tisti ki bojo to lahko sprejel, se prav, nekdo z istim problemom, bo to velik težje sprejel in te kot tazga zagledu. na tem mestu, te poti, je zelo pomembno da u bistvu, čeprov si čist ne verjameš da si to spremenila pri sebi, začneš 'igrat' da si, začneš sama sebi verjet in začneš kazat to tud na vn. in drugi ti začnejo verjet. in jeba se začne premikat.
z okolico je to tko, mal drugač gre (nekako lažje) edin v osami ... je pa precej blj dolgčas.
tm je pač mal drugač.
v družbi je pak tko.
tko jest vidm.
normalno, istotako, če okolica verjame vate, zaradi česarkoli že pač, imaš ti neomejeno večje možnosti, da uspeš v nalogi katero si si zadala in ki ti gre težko od rok, saj, nekako, telo kr samo zapade tja kjer ti ni gut ...
over and over again
če druzga ne pa v situacije, ki te sesuvajo


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: žalostno
Reply #7 - 09.03.2005 at 11:06:20
 
gape wrote on 09.03.2005 at 09:03:55:
je zelo pomembno da u bistvu, čeprov si čist ne verjameš da si to spremenila pri sebi, začneš 'igrat' da si, začneš sama sebi verjet in začneš kazat to tud na vn. in drugi ti začnejo verjet. in jeba se začne premikat.



Kognitivne tehnike sicer zelo promovirajo to, da naj bi spreminjali svoja prepričanja o sebi na silo...problem je v tem - kot na nek način tudi ti prepoznavaš, ko praviš, da je v družbi težje-  da ljudje hitro začutimo, kdaj je kdo pristen in kdaj ne.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: žalostno
Reply #8 - 09.03.2005 at 12:11:52
 
X, kje pa je rečeno, da so tisiti, ki te  delajo žalostne/nesrečne, v svojem delovanjju prisitni? Pomebno je le, da jh ti  kot take občutiš in le to to zares prizadane. Tiste šolske 'lepotičke' in 'frajerčki' so v seb ravno tako nesigurni in nepristni, ker če bi bli res pristni, pol se jim ne bi blo treba potrjevat z izživljanjem nad tabo, ki iskreno  in prisitno občutiš   svojo nesigurnost, ki je  tako značilna za adolescenta.

Tko da po moje velja, da  če okrog tebe itak vlada  nepristnost, pol boš  v njen krog sprejeta le pod pogojem, da boš sprejela  neprsitnost in postala tud sama nepristna  Ker te bodo kot tako  sprejeli drugi, se boš sprejela tud sama, saj  neprsitnost sploh ne bo več problem, ampak splošno cenjeneno znanje in veščina, zadarad katere se boš pol  tud sam bolj cenila.

Tko da bistvo kognitivne terapije  ni v tem, da bi postala pristna, bistvo prisilnega spreminjajnja prepričanja o seb je v tem, da bi postla  nepristna. Bistvo torej ni, da postneš to kar si (iskreno nesigurna), ampak to kar nis (prisilno sigurna), ker le tako boš  sprejeta od  drugih in se po tej sprejetosti sprejela tud sama.

Tko da če v  svoji nesigurnosti in nesamozvesti res iskrena, če to res tvojo intimno občutje sveta in sebe v nejm,  pol se ti po moje ni treba posiljevat z nekim bolj samaozavestnim obnašanjem, za katerim bi skrivala svojo nesigurnost, dabi bla sprejeta od drugih.  Drgač povedano:  pol je vse kar lahko storiš zase  to, da svoje nesigurnosti ne skrivaš, da jo izraziš na samozavesten način in da s tem razkrinkaš neprsitno skrivanje nesigurnosti  drugih.

Človek je presenečen, kolk prijateljev si pridobi na ta način, da ne skriva svoje nesigurnosti.  Undecided Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: žalostno
Reply #9 - 09.03.2005 at 12:37:09
 
Lilith wrote on 09.03.2005 at 11:06:20:
Kognitivne tehnike sicer zelo promovirajo to, da naj bi spreminjali svoja prepričanja o sebi na silo...problem je v tem - kot na nek način tudi ti prepoznavaš, ko praviš, da je v družbi težje-  da ljudje hitro začutimo, kdaj je kdo pristen in kdaj ne.

sej slej k prej tud sami zacutimo ali smo pristni ali ne. in ko se ne mormo vec na suho zavajat bomo ugotovil, da je vseen boljs bit tisto kar si, ne tisto kar si iz svojega zmotnega prepricanja o sebi zelis ali pa kaj si zelijo drugi oz. si mislis da si zelijo.

avtosugestija je to. doloceni se zavedajo da se avtosugerirajo doloceni pa ne, ampak se. rezultat je itak isti cez tok casa. frustracija.

skoz avtenticno meditacijo lahko dobis stik s pravim-sabo, onkraj fizicnih zaznav in umskih spekulacij in sele takrat si lahko zares pomirjen in srecen v sebi. takrat tud ugotovis kaj je bil razlog, da si se sel ene fizicne/mentalne igrice, ki te itak ne morjo izpolnit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: žalostno
Reply #10 - 09.03.2005 at 13:57:20
 
do avtentične meditacije se je treba prpravt

za to se uporabi tehnika

lilith, nism govoru o tem, ampak o tem da se v osami lažje prepričaš v karkoli, kot pa med ljudmi, kjer moraš prepričat tud njih. pa je prepričat slaba beseda - ampak boljše ne najdem - dejansko pa se gre provzaprov samo za preprogramiranje možganov - sinaps - če si pogledaš film what the bleep do we know
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

bi ti moral bit jasno ...
gre se u bistvu tud za to, da ti se lahko spremeniš, ker pa te okolica še vedno pozna kot takega kot si bil prej ti seveda vsiljuje ta pogled - sili te nazaj tja, u bistvu ...
če zdej razumeš
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: žalostno
Reply #11 - 09.03.2005 at 14:00:51
 
gape wrote on 09.03.2005 at 13:57:20:
lilith, nism govoru o tem, ampak o tem da se v osami lažje prepričaš v karkoli, kot pa med ljudmi, kjer moraš prepričat tud njih. pa je prepričat slaba beseda - ampak boljše ne najdem - dejansko pa se gre provzaprov samo za preprogramiranje možganov - sinaps - če si pogledaš film what the bleep do we know
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

bi ti moral bit jasno ...
gre se u bistvu tud za to, da ti se lahko spremeniš, ker pa te okolica še vedno pozna kot takega kot si bil prej ti seveda vsiljuje ta pogled - sili te nazaj tja, u bistvu ...
če zdej razumeš


ja, te štekam...
bi pa še dodala - a se ti ne zdi, da te ljudje najbolj besno želijo potisniti nazaj v staro vlogo ravno takrat, ko začutijo, da si pristen v svoji spremembi-    in to čisto iz razloga, ker jih v novi volgi ogrožaš ali jim pa vsaj nisi več uporaben
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: žalostno
Reply #12 - 09.03.2005 at 14:08:37
 
Lilith wrote on 09.03.2005 at 14:00:51:
ja, te štekam...
bi pa še dodala - a se ti ne zdi, da te ljudje najbolj besno želijo potisniti nazaj v staro vlogo ravno takrat, ko začutijo, da si pristen v svoji spremembi-    in to čisto iz razloga, ker jih v novi volgi ogrožaš ali jim pa vsaj nisi več uporaben

bi se mogu strinjat ja
jest o tem aspektu niti ne govorim - o zavestnem - blj o nezavednem - ko u bistvu ljudje sploh ne štekajo kaj delajo drugim in posledično sebi, če prej ne ko spoznaš posledice svojih dejanj, s svojimi mislimi, besedam in bog ne daj dejanji

ko to pride v zavest ... takrat se začne boj ...

je ista stvar ... u bistvu ...

o razlogih za to nism razmišlju zakaj to tko je ... za mene je to pač inštalacija - tuja! (have to get rid of it ...)
ona je razlog
pristnost niti ne tolk ...
imho ...





Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: žalostno
Reply #13 - 09.03.2005 at 14:35:09
 
gape wrote on 09.03.2005 at 13:57:20:
do avtentične meditacije se je treba prpravt

za to se uporabi tehnika

loh se, sam ni pa ciz nujno. vcasih priprava tud zamegli bistvo/cilj.


Such affirmations can effect your psychology and thus the way you
think about things. This in turn can effect your physical reality and
your approach to spiritual practice as well. If one is not
psychologically healthy, this condition may impact one's spiritual
practice. Thus affirmations and autosuggestion tailored to one's
psychological needs can be useful. They are certainly useful in a
material sense, and they are also useful for those interested in
spiritual practice whose psychological conditioning gets in their
way. However, there is difference between actual spiritual practice
and fine tuning one's psychology. The chanting of Krsna nama has the
power to touch one's soul, whereas autosuggestion directly affects
only the mind. Swami B.V. Tripurari
Back to top
 
 
IP Logged
 
mihael--
Guest




Re: žalostno
Reply #14 - 09.03.2005 at 20:40:13
 
zdravo x!

cestitke, namrec naredila si korak naprej. Meni je vedno pomagalo ko sem se izpovedal, in, pravzaprav, ko se izpoves, je potem stvar lazja.  Vse se zacne z zavedanjem.
Vidim, da te zelo pesti preteklost - to ni nic nenavadnega ob taki zgodovini. A vendar se je potrebno zavedati se dejstva, da smo kot mali otroci vsi
bli nekako vrzeni v svet, in smo ga dozivljali, ne da bi imeli kaksno moc nad tem, kako bomo to dozivljali..
Vse se samo zgodi, nekateri imajo boljse, nekateri slabse otrostvo. Vsekakor pa kot otroci enostavno ne moremo vplivati na to, kaj in kako se bodo stvari dogajale (vsaj zavestno ne), zatorej ne moremo biti nic krivi za karkoli. Torej, upam da se ne krivis za karkoli si bila in za karkoli so te ostali dolocali da si. Upam tudi, da ne krivis ostalih otrok za to, ker oni so bili tut vrzeni v to, in enostavno niso vedeli, kaj v resnici pocnejo. Odpusti sebi  (in njim). Torej kaksno je nase otrostvo, nismo nic krivi, samo imamo ga in kaj bomo s tem naprej, si pa sami dolocamo..
torej ko smo v fazi odrascanja, recimo v tvoji fazi, se zacnemo zavedati. In stem pridobimo moc nad tem , kako bomo stvari dozivljali.
Vem da ti je tezko. Vsak clovek je nenehno v stiku z nekim obcutkom (razen takrat ko spi).. In ta obcutek je pri tebi trenutno bolj tesnoben in bolec..  Z rezanjem clovek ubistvu hoce pozabit na ta obcutek, ki ga spremlja, hoce odvnrit pozornost od tega obcutka.. Upam da je to le tvoja zacasna pomoc pri temu. Stvari se lahko resijo tudi drugace. Sklepam lahko le, da ta obcutek prihaja iz preteklosti- probaj jo sprejeti preteklost, odpustiti sebi.. odpusti sebi za to kar si, kajti sosolci so ti vcepili obcutek, da se moras kriviti za to kar si.. To je pa cista neumnost. SEDAJ je izbira tvoja, kaksen odnos bos
imela do sebe. S trenutkom zavedanja, je izbira tvoja.

Recimo rekla si da hoces shujsat. To sploh ni problema, ce ma clovek voljo in moc.. Iz kje crpati to moc?
Naj ti pretelkost namesto trpljenja daje moc, daje razlog, daje veter za to, da se sedaj preobrazis.Da postanes to kar si ti zelis.. Vsi vedno sanjajo kaj hocejo postati, in malokdo to zares naredi.. ker ne najde razloga, ne najde moci.. in ravno taka dozivljanja, trpljenje, iz tam izvira prava moc, ki ti da pravi razlog, da uresnicis svoje zelje..(recimo shujsat)


sej nevem, mogoce je to neumno vprasanje ampak vseeno.. bi si bolj zelela shujsat ce te nebi hecali s tem ?
verjetno ne..

no upam da sem vsaj malo pomagal, kajti nisem ravno strokovnjak pri teh zadevah  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2