Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6574 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: žalostno
Reply #15 - 09.03.2005 at 23:00:34
 
ja mdg
lahko ... nism niti napisu moraš ali sopomenke.

je striček zadost lepo povedu
realnost si je u bistvu nekako treba spremenit, da se sploh spraviš na pot duhovnosti
materija jebe ljudi ...
oni niso tm kt ti - vsaj malo odvezani od materije in usmerjeni v popolno odvezavo in čisto ljubezen do boga
oni rabjo druga navodila
najprej se treba razvezat od tega v kar si ujet

*
there is difference between actual spiritual practice and fine tuning one's psychology
*
se morm strinjat
ampak osebnost je treba izučit da se sploh lahko začne ukvarjat z duhovnostjo - besede ki so u bistvu prevod angleških zgoraj si lohka tud zamenjaš
ko te osebnost več ne omejuje, je več ni ... in si free
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: žalostno
Reply #16 - 10.03.2005 at 09:23:40
 
gape wrote on 09.03.2005 at 23:00:34:
ja mdg
lahko ... nism niti napisu moraš ali sopomenke.

ok, sorry.

Quote:
je striček zadost lepo povedu
realnost si je u bistvu nekako treba spremenit, da se sploh spraviš na pot duhovnosti
materija jebe ljudi ...
oni niso tm kt ti - vsaj malo odvezani od materije in usmerjeni v popolno odvezavo in čisto ljubezen do boga
oni rabjo druga navodila
najprej se treba razvezat od tega v kar si ujet

loh tud tko, lohk pa tud...

ce na pravilen nacin direktno prakticiras ljubezen do Boga, pol se avtomatsko odvezujes od iluzije in s tem vseh problemov materialne eksistence. materija ni iluzija. iluzija je to, da mi zmotno mislimo da smo materija pa v resnic sploh nismo. zakaj smo pod vplivom iluzije? ker smo nenaklonjeni Izvoru vsega znanja, Bogu. se prav ce se direktno obrnemo k Njemu, ne glede na nase trenutno stanje bomo z Njegovim blagoslovom lahko zlo hitr pokukal iz iluzije ven.  

Quote:
ampak osebnost je treba izučit da se sploh lahko začne ukvarjat z duhovnostjo - besede ki so u bistvu prevod angleških zgoraj si lohka tud zamenjaš
ko te osebnost več ne omejuje, je več ni ... in si free

po moje se freedom da dosezt le tko, da odstranis vzrok pogojenosti. eni se obrnejo direkt na izvornega eni pa grejo pocas postopoma, in ko odstranjo enga relativnega, vidjo da to se ni dost in iscejo naprej naslednjega in se naslednjega ... da na konc pridejo do izvornega. eni pa se pac takoj obrnejo na izvornega, ker jim je ta moznost ponujena. seveda ni nujno da se za njo odlocis, lahko pa se.

sicer pa "absolute freedom from suffering" se ni najprijetnejsi obstoj, ki ga zivo bitje lahko doseze. potencial ima se za neki vec. ce ti je dana moznost gres lahko tud na ta potencial direkt. tud ce si nevemkok pogojen, gres lahko direkt na to prakso in vse ostale stvari dosezes vmes kot stranski produkt (tud freedom), brez da bi se prevec oziral na ali ustavljal pri njih. odlocit pa se mormo itak sami.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: žalostno
Reply #17 - 10.03.2005 at 13:06:11
 
x wrote on 06.03.2005 at 17:18:52:
Zasledila sem tale forum, ki sem ga dolgo iskala. Sama se zavedam da imam velike težave...


Občudujem te zavoljo tvojega poguma, da si z nami delila svojo zgodbo! Zares, vsaka ti čast! Zavedanje o lastnih težavah je pa že prvi veliki korak na poti k rešitvi. Zato nikar ne skrbi, ker si na dobri poti. Wink


Glede samopoškodovanja je bil pred kratkim tudi članek v Oni, torkovi prilogi dela. Tam so spregovorili tudi psihologi, ki se srečujejo s fanti in dekleti, ki imajo podobne težave. Morda bi v tem članku lahko našla tudi kak predlog zase. Nikar se ne boj poklicati ali poslati e-pošto na kak naslov, kjer bi lahko dobila strokovnejše mnenje, kot pa na tem forumu. Več glav pač več ve. Smiley


x wrote on 06.03.2005 at 17:18:52:
Imam fanta, ki sem ga spoznala ob koncu 7-ega razreda, bil je iz paralelke in pravkar končal 8-razred. Še zdaj sva skupaj in me skuša pomgati in mi stoji ob strani. Spolnih odnosov še nisva imela, saj sem spolno zelo zadržana. Upam da me razumete, saj se sovražim iz dna srca, njega imam pa tako rada.


Nikar se ne sovraži, drago dekle! Vredna si vsega najboljšega, kar ponuja ta svet! Vredna si ljubezni, vredna si sreče, vredna si prijateljstva!

Želim ti, da najdeš pot do svojega bistva, ne brani se pomoči tistih, ki poznajo tvoje težave ali imajo celo svoje podobne izkušnje (in takih ni malo!). Odkrila boš sebe in ugotovila, da se vsi, ki so ti kdaj prizadejali zlo, motijo o tebi!

Prav je, da imaš rada svojega fanta in želim vama vse najboljše. Gotovo je zaradi tvoje ljubezni fant zelo srečen. Želim ti pa, da bi vzljubila tudi in predvsem sebe. Takrat boš videla, koliko več boš lahko čutila tudi do fanta. V življenju je res tako, da če ljubiš sebe, lahko ljubiš tudi druge.

Zares, draga x, želim ti obilo energije pri odkrivanju sebe in "odmetavanju odvečne prtljage", ki jo imamo tako ali tako vsi ljudje.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2