Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 4811 times)
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Lenuhi smrduhi
Reply #15 - 14.02.2005 at 09:54:19
 
Quote:
Če ne želiš vzpostaviti odnosa s temi ljudmi, je to tud neke vrste zanemarjanje s tvoje strani. Zato mislim, da jim komot lahko odpustiš njihovo zanemarjenost. Odpiranje okna v tem primeru nima nobene zveze s tvojo vljudnostjo, kvečemu si diskretna do svojega pomanjkanja razumevanja do takih ljudi in lahko bi rekla, da to kaže pri tebi na neko vrstp dušne lenobe, če že lenobo njim očitaš.



Moja čisto človeška pravica je, da sama izbiram, koga bom spustila v svojo osebno bližino in s kom bom vzpostavila osebni odnos. S temi ljudmi sem v službenem odnosu (v zasebnem življenju z njimi ne kontaktiram) in to jemljem odgovorno in strokovno. V osebni odnos pa mi z njimi ni potrebno iti, zato tudi ne more biti govora o kakšni moji dušni lenobi.

Okno odpiram zaradi sebe, da prezračim prostor. V smradu pač ne želim bivati in tudi to je moja človeška pravica, ne glede na to, ali premorem razumevanje za neumivanje ali ne. In kaj za božjo voljo ima zdaj tu opraviti odpuščanje zanemarjenosti? Tudi to je en zelo popularen termin, ki ga je zgleda dobro vsepovsod potegniti na plan, ko želiš nekomu pripisati slabosti in krivdo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Lenuhi smrduhi
Reply #16 - 14.02.2005 at 09:57:31
 
lola wrote on 14.02.2005 at 09:54:19:
Okno odpiram zaradi sebe, da prezračim prostor. V smradu pač ne želim bivati in tudi to je moja človeška pravica, ne glede na to, ali premorem razumevanje za neumivanje ali ne. In kaj za božjo voljo ima zdaj tu opraviti odpuščanje zanemarjenosti?


Verjetno glih tolko kot ima opraviti biti po naravi vljudnen in diskreten, če odpreš okno, ker ne preneseš smradu.

Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Lenuhi smrduhi
Reply #17 - 14.02.2005 at 10:10:25
 
Quote:
Verjetno glih tolko kot ima opraviti biti po naravi vljudnen in diskreten, če odpreš okno, ker ne preneseš smradu.



Danes, pa še kakšne dni, ti želim polno lenuhov smrduhov v neposredni bližini, da boš lahko z njimi vzpostavila osebni odnos in jim vljudno in direktno vse odpustila. Hvaležni ti bodo. Pa nikar ne odpiraj okna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Lenuhi smrduhi
Reply #18 - 14.02.2005 at 10:20:00
 
Če vesolje deluje sočutno, tako kot verjamem, potem se ti bo želja uresničila. Drugemu naj ne bi želili tistega, za kar ne želimo, da bi bilo nam storjeno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Lenuhi smrduhi
Reply #19 - 14.02.2005 at 10:31:03
 
Quote:
Če vesolje deluje sočutno, tako kot verjamem, potem se ti bo želja uresničila. Drugemu naj ne bi želili tistega, za kar ne želimo, da bi bilo nam storjeno.


Sočutje? A vidim kje sočutje? Sočutje do mene morda?   Neeeeee, ne vidim.


Aja, torej ga jaz ne premorem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Lenuhi smrduhi
Reply #20 - 14.02.2005 at 12:01:47
 
Jao, mam jaz dolgo lajtungo!

Pa saj je jasno, da bodo ljudje najbolj sočustvovali s sebi podobnimi. Torej, neumiti z neumitimi, umazani z umazanimi, smrduhi s smrduhi.  Wink   Tongue

In kdo bo potem imel razumevanje, kaj šele sočutje z nekom, ki želi čist zrak!  


Šalo na stran. Je pač tako, da tisti, ki nimajo priložnosti izkusiti takšne situacije, težko razumejo, da lahko ljudje tako močno smrdijo.

Za ilustracijo naj navedem situacijo, ki sem jo sama doživela, ko sem bila v vlogi smrduha. Bila sem dve uri v štali pri konjih in se v tem času intenzivno navzela štalskega vonja, česar pa se takrat sploh nisem zavedala. Na poti domov me je ustavil policaj, odprla sem okno, policaj je pozdravil: dober dan, gospa, jaz sem odzdravila:dober dan, policaj je nato dejal: nasvidenje gospa, in jaz sem zaprla okno ter se odpeljala. Seveda mi niti najmanj bilo jasno, čemu to pozdravljanje. Šele doma, ko so mi moji bližnji, s katerimi sem v osebnem odnosu, zelo glasno, direktno in nevljudno povedali, da smrdim, sem imela razlago za prejšnji dogodek. Policaj me preprosto ni hotel niti legitimirat, ker sem preveč smrdela.

Tako da, ja, ljudje lahko zelo smrdijo in ja, osebna higiena je pomembna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Lenuhi smrduhi
Reply #21 - 14.02.2005 at 19:08:07
 
zanimiv dialog

dasiravno sem razmisljal o socutju in mi je kliknalo

pa poglejmo en drug primer k je malce drugacen:

recimo da enmu modelu visi smrkelj iz nosa..
ti recmo to vids ane..
zdej kaj je vljudnost?
da si tiho?
ali da mu poves, da si ga naj obrise?

no, pa recimo da se odlocis da mu poves,ker te pac moti, da gledas nekoga k mu smrku visi iz nosa..
(ce si vljuden do sebe, mu bos povedal.)
kako mu bos povedal je pa tist problemcek..
ce si socuten-  da obcutis isto, kot da bi ga ti imel- ,bos deloval tako da mu ne bo tok nerodno,in hitro si ga bo obrisal...

ce se mu pa smejes , ej smrku ti visi iz nosa haha.. mu ze ne bos tok vsec..dosti jih zameri..
lahko poves na vec nacinov,recimo z obsojanjem,jezo..

ce si ga pa noce obrisat (to je zaradi tega, da lahko prenesemo na primer z vonjem:) ker pac , si predstavljam, da nekaterim je vseeno ce smrdijo..

ampk pomoje, ce mu poves na socuten nacin, ne bo  jezn, kot bi bil sicer, ce bi mu povedal brez socutja, z obsojanjem..
in zna se vcasih zgodit da bo obcutil tvojo energijo, in mu bo nerodno, da smrdi..

to samo tko , mimogrede, ko je ravno kolegica mi povedala da je zdejsnji dalaj lama pri nas , da nas uci socutja.. vsak dalaj lama nej bi mel svojo misijo..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2