Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 14
(Read 27210 times)
bp
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #90 - 02.02.2005 at 14:02:11
 
Aha, še to sem hotel vprašat: ali se vam ne zdi, da se ženske veliko bolj same razvrednotijo, če obljubijo naprimer vnaprejšnjo pokornost svojemu zakonskemu partnerju?

bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #91 - 02.02.2005 at 14:04:43
 
Devi in Toni

Torej, tisti ki poznate Lilith v živo, verjetno veste, da se Lilith tudi v real life-u odločno po robu postavlja ponižujočim situacijam. In je deležna res raznovrstnih reakcij- od posmeha, pokroviteljskega poučevanja, da se tu pa res ni vredno postavljat, čudenja, celo agresije -s strani moških.
S strani žensk pa - kakor kdaj, redke redke so somišljenice, pravzaprav se ne spomnim, da bi kdaj v živo katera podobno odreagirala... Me kdaj katera skuša umirit - češ ni vredno, taki pač so moški. No , jaz na "take" moške ne pristajam, vsaj v moji neposredni bližini ne.

Dalje, zakaj negativno izpostavit ljudi, ki ne čutijo tako...Devi, verjetno si mislila ženske, ki se jim ne zdi ravnanje moških poniževalno oz. ki s tem lahko živijo.... Zato, ker s tem soustvarjajo kulturo, ki je v svoji biti poniževalna tudi do njih.... le da tega še ne kapirajo. Pa tudi osebno ne bi bila pripravljena soustvarjati kulture, ki nekomu (pa čeprav ne meni) povzroča bolečino.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #92 - 02.02.2005 at 14:15:20
 
Toni_Zamene wrote on 02.02.2005 at 13:50:14:
Se strinjam, .. s tem, da s tem tvega posmeh in izločenost.

bog se usmili no Toni
s tem predpostavljaš, da si Lilith želi pripadat družbi, ki je ne podpira ???
če se boji tvegat izločenost, pol tud ona bolanost družbe podpira

Lilith wrote on 02.02.2005 at 14:04:43:
Devi, verjetno si mislila ženske, ki se jim ne zdi ravnanje moških poniževalno oz. ki s tem lahko živijo.... Zato, ker s tem soustvarjajo kulturo, ki je v svoji biti poniževalna tudi do njih.... le da tega še ne kapirajo. Pa tudi osebno ne bi bila pripravljena soustvarjati kulture, ki nekomu (pa čeprav ne meni) povzroča bolečino.

tle sem nekej napisala pa pol zbrisala, k morm še mal razmislit o tem
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #93 - 02.02.2005 at 15:22:49
 
Quote:
ok, pustimo razvpitega Ruglja ob strani.

a mi lahko lepo prosim, izbereš dva poljubna psihoterapevta (po možnosti dva taka, ki ju od prej ne poznaš) in na kratko primerjaš njuna terapevtska pristopa?

če je res tako enostavno, ti ne bi smelo vzeti preveč časa in truda. bom zelo vesel, če je res tako.

bp


ooooo a celo sama lahko izberem težavo, ki naj bi jo ta dva terapevta zdravila

plus ... me boš moral malo poquotat, kje sem napisala, da je pot do informiranja kratka ... jaz sem samo pisala o možnosti, da se da ... ne pa tudi o tem kako vztrajen je treba bit ...

... in lenobam ravno tega manjka ... vztrajnosti
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #94 - 02.02.2005 at 16:53:42
 
Quote:
Aha, še to sem hotel vprašat: ali se vam ne zdi, da se ženske veliko bolj same razvrednotijo, če obljubijo naprimer vnaprejšnjo pokornost svojemu zakonskemu partnerju?



A to še danes počnejo, mislim, to z obljubami pa pokoro?  Shocked

Meni najbolj dvigne pritisk to, da ženskam še vedno določajo življenjsko vlogo, ji opredeljujejo in omejujejo življenjske cilje, smisel in vrednote, ker je ženska.

To tako izrazito ilustrirajo reklame v stilu: "oh, kako bom odstranila madež z moževe najljubše srajce?"

Tu je zajeto to, kar "mora" dobra, poštena, spoštovana ženska biti, da bo osmislila svoje življenje: skrbnica svojega moža in družine, pozorna mora biti na potrebe ostalih in jih zadovoljevati, izpolnjevati, razumeti, bla, bla, bla, ....

Meni se .. Angry.., tisti, ki bi rad mel čisto srajco, naj kar sam poskrbi za to!
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #95 - 02.02.2005 at 17:06:43
 
sinjeoka wrote on 02.02.2005 at 15:22:49:
... in lenobam ravno tega manjka ... vztrajnosti

tudi znanja, kar bi morda odkrila, če bi odgovorila na moj izziv.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #96 - 02.02.2005 at 18:22:22
 
Quote:
Za obstoječi položaj v družbi so ženske odgovorne čist toliko kot moški, imo.

Feministke se bunijo, da so ženske marginalizirane, a s tem ko se združujejo skupaj proti moškim, se ironično, same še bolj marginalizirajo.

Tako kot recimo homoseksualci, ki hočejo popolno integracijo v družbo, po drugi strani pa strejtom ne dovolijo vstopa v svoje npr. gej bare – s tem se sami režejo stran od družbe.





loops, še enkrat bom poskušala pojasniti:

feminizem kot družbeno gibanje NI
"boj PROTI moškim" !!!

JE gibanje, ki se zavzena "ZA pravice žensk" in ZA izboljšanje polžaja žensk v družbi, je svetovno gibanje

pa še to: je boj z oblastjo -- pri čemer pa nobena teorija ne pravi, da je OBLAST MOŠKA !!!!!--- razen kakšnih zelo majavih in slabih argumentacij feministk, prvega vala, ki bi jih v tej smeri lahko razumeli; one so res nekako tako oblast dojele - predvsem pa kot PATRIARHALNO OBLAST, ki pa je bolj pisana na kožo moškim

to, kako se feminizem pojmuje kot nekaj, kar naj bi bilo proti moškim je en navaden predsodek, ki pa je, kolikor opažam, še kako prisoten

po svoje me prav zabava tole o razvrednotenju žensk, ko smo prišli celo do tega, da je feminizem razvrednotenje ... in tista definicija, ki jo je Lilith najdla v SSKJ - u, je čist mim, upam, da jo bodo kmalu popravili

seveda pa obstajajo tudi v feminizmu takšni ali drugačni izpadi, kot v kateremkoli gibanju ... da pa geji ne spuščajo v svoje lokale "ostale", mislim, to pa prvič slišim - mislim kako pa preverjajo?  Roll Eyes Shocked

ja, s tem se pa strinjam, da smo ženske same odgovorne za svoj položaj v družbi - sej zato pa takšna in drugačna gibanja




Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #97 - 02.02.2005 at 18:35:39
 
sinjeoka wrote on 02.02.2005 at 15:22:49:
... in lenobam ravno tega manjka ... vztrajnosti


sinjeoka ... bolj ko berem, večkrat ko berem, tvoje pisanje o lenobah ... bolj mi je jasno da ta tip diskurza paše v eno tako krasno kapitalistično ideologijo
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #98 - 02.02.2005 at 19:17:24
 
Devi wrote on 02.02.2005 at 14:15:20:
bog se usmili no Toni
s tem predpostavljaš, da si Lilith želi pripadat družbi, ki je ne podpira ???
če se boji tvegat izločenost, pol tud ona bolanost družbe podpira


believe me, Toni ne misli, da se Lilith boji ali pa da bolanost družbe podpira; sicer lahk pa sam pove

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #99 - 02.02.2005 at 19:25:47
 
siaj wrote on 02.02.2005 at 18:35:39:
sinjeoka ... bolj ko berem, večkrat ko berem, tvoje pisanje o lenobah ... bolj mi je jasno da ta tip diskurza paše v eno tako krasno kapitalistično ideologijo



...se povsem strinjam... Včasih tudi ljudje s tem dvigajo svojo lastno vrednost. To pa naredijo tako, da ljudi delijo v dve ozki skupini, delavni in lenuhi, pri čemer se ti seveda štejejo pod gupo "delavnih", da potem lahko zaničujejo "lenuhe" in se s tem počutijo več vredne... Taka sta bila recimo moj dedek in babica, ki so za njiju bili vsi ostali, razen redkih izjem, lenuhi, onadva pa sta bila "pridna in delavna Slovenca".

. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #100 - 02.02.2005 at 19:26:28
 
...a smo kje že pisali  slučajno o pomanjkanju...srčnosti?
Tongue
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #101 - 02.02.2005 at 19:28:53
 
exodus wrote on 02.02.2005 at 19:25:47:
...se povsem strinjam... Včasih tudi ljudje s tem dvigajo svojo lastno vrednost. To pa naredijo tako, da ljudi delijo v dve ozki skupini, delavni in lenuhi, pri čemer se ti seveda štejejo pod gupo "delavnih", da potem lahko zaničujejo "lenuhe" in se s tem počutijo več vredne... Taka sta bila recimo moj dedek in babica, ki so za njiju bili vsi ostali, razen redkih izjem, lenuhi, onadva pa sta bila "delavna Slovenca".

. Wink



Tule se pa moram vmešat...med vrsticami bi se namreč lahko bralo tudi, da je sinjeoka tiste sorte, ki si mora umetno dvigovat lastno vrednost.

Osebno mislim, da vsak s količkaj zdrave pameti in majčkeno daru za medosebne odnose lahko hitro začuti, kam pes taco moli pri posamezniku. In za sinjeoko model tvoje babice in dedka definitivno ne velja.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #102 - 02.02.2005 at 19:40:13
 
Lilith wrote on 02.02.2005 at 19:28:53:
Tule se pa moram vmešat...med vrsticami bi se namreč lahko bralo tudi, da je sinjeoka tiste sorte, ki si mora umetno dvigovat lastno vrednost.

Osebno mislim, da vsak s količkaj zdrave pameti in majčkeno daru za medosebne odnose lahko hitro začuti, kam pes taco moli pri posamezniku. In za sinjeoko model tvoje babice in dedka definitivno ne velja.



Ne, Sinjeoka je zelo objektivna ali prizemljena, kot se tukaj rado reče. Ampak včasih imam občutek, da deluje preko svojih staršev, saj pravim podobno sta govorila moj dedek in babica, ki sta bila "starega kova", da sta vse ljudi  vkalupla in sta za njiju obstajala samo 2 odtenka, črno ali belo, si dober ali slab, si priden ali poreden, si delaven ali si lenuh...  Saj ne rečem, da je mnogokrat morebiti res tako, ampak včasih se mi zdi, da ljudje to nezavedno uporabljajo, da se uvstijo med "dobre" (da si pripišejo sme pozitivne lastnosti) in to vrednost lahko le potrdijo s tem, da ustvarijo še drugo strujo ljudi "slabe". Potem pa je za take ljudi vseeno, če so dejansko slabo, za njih je le pomembno, kje se vidijo, kar seveda za Sinjeoko ne drži.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #103 - 03.02.2005 at 08:57:10
 
t wrote on 02.02.2005 at 13:55:29:
Sicer je pa še večje vprašanje, če je to razvrednotenje res tako boleče -  mogoče je pač stvar usode, da sploh niso razvrednotene, temveč samo igrajo svojo vlogo v filmu narave. Tule mi kar sama po sebi pride na misel beseda karma. Wink


...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #104 - 03.02.2005 at 08:59:26
 
siaj wrote on 02.02.2005 at 18:35:39:
sinjeoka ... bolj ko berem, večkrat ko berem, tvoje pisanje o lenobah ... bolj mi je jasno da ta tip diskurza paše v eno tako krasno kapitalistično ideologijo



glede na to, da sem socializem za rep ujela, me prosim popravi če se motim

kolikor se jaz spominjam socializma, je poveličeval delo (govorim o ideji) in da je vsaj marksizem v svoji tezi vseboval idejo, da vsak prispeva k družbi po lastnih zmožnostih in v svoji ideji torej ni podpiral lenobe, in the meaning of pomanjkanja motivacije za delo, podpiral pa je solidarnost do ljudi, ki ne zmorejo držati koraka z napredkom družbe, bodisi zaradi bolezni, starosti ali druge naravne prikrajšanosti. Kamor lenoba žal ne spada.

sicer pa, ali je kapitalizem zate slučajno psovka?

kapitalizem je namreč ideja in kot taka vrednostno nevtralna... kako pa ti idejo vrednotiš, je pa stvar tvojih lastnih vrednot, interesov in videnja same sebe v družbenem konteksrtu

in glede na to, da si si vzela to svobodo in me "opsovala" s zagovornico kapitalizma, ti bom v premislek o lastnih vrednotah servirala svojo izkušnjo z "o levih in desnih vrednotah".

Univerza v Belgiji, kjer sem delala magisterij je označena vrednostno za ultra levičarsko (seveda za Belgijske razmere), vendar pa so bile njihove ideje za moj vrednostni sistem vačsih že kar u iber desničarske.

Ama glej ti ta paradoks, v Sloveniji me ljudje označujejo za "desničarko".

Zadeva me je v eni točki zadosti zdrmala, da sem se spravila brat filozofijo in teoretično ekonomijo, da bi prišla do dna tej dilemi.

Moja ugotovitev je, da naše fakultete, ki se ukvarjajo s t.i. humanističnimi in družbenimi študijami, niso le levičarske, ampak so levičarski fundamentalisti, ki jim v svetovnem formatu glede stopnje fundalizma lahko parira le še Bush in Al kaida (govorim striktno o ideologiji!!!)

Z vidika teh fakultet je seveda moja miselnost izrazito desničarska. Pri čemer bi dodala še en dostavek, med diplomanti FF je še mogoče srečat človeka, ki nima do konca opranih možganov z vidika naučenih vrednostnih sodb. Kar se pa FDV tiče pa ... se res ne bi ponavljala ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 14