Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 14
(Read 26672 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #60 - 01.02.2005 at 20:19:27
 
Tako. Ste me direkt sprovocirali s tem feminizmom, pa sem si šla pogledat, kaj feminizem sploh pomeni.
SSKJ: feminizem - 1. v meščanski družbi gibanje žensk za enakopravnost z moškimi 2. pojavljanje ženskih značilnosti pri moškem

Takole- enih par vas vztraja, da je moj prispevek feminističen.  
No, kje točno pa se borim za enakopravnost z moškimi? Nikjer nisem rekla, da želim, da bi ženske pričele določati moškim kdo in kaj naj bodo.  

Tako da, dragi t - ti meni neargumentirano feminizem, jaz tebi neargumentirano drekec-pekec. Pa lahk greva na pir, ko sva si kvit. Wink

Devi...kako to misliš - svoj spol začeli obvladovati? Jaz mislim, da lahko obvladuješ kvečjemu sebe. In pa da drugemu ne dovoliš, da bi te obvladoval ali določal. In točno o tem jaz govorim.

Miha- a tako izgleda prestrašeni moški- vsake toliko kakšno opazko spusti, upajoč, da bo ta "ogrožujoči" pogovor prenehal?  Grin  Don't worry, sem ziher, da je na svetu ogroooooomno žensk, ki nimajo nič proti temu, da so tretirane kot objekt. Še več, ene v tem celo uživajo.

Bp...grem natančno prebrat, kaj si nazadnje napisal. Wink
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #61 - 01.02.2005 at 20:35:00
 
Quote:
Dialog, kot ga je postavil Toni, je zame oblika ne posebej subtilnega  pritiska na dekle, da naj spremeni svoj način življenja.  (i.e. Kaj misliš kar skoz tko živet!?!)

Odgovor je (zame pričakovano) obramben, namesto da bi razmišljala o drugih možnostih in tem kaj bi rada, išče dekle načine, kako najti opravičilo za to kar počne.

Niti besede o njenem razmišljanju, željah, načrtih, ciljih, samo pritisk -- spremeni se, podredi se. Komu, čemu?

Sad

bp

P.S. Ali so hipnotizirane cerkvene miške lahko feministke?


Tole o miših sicer ne vem (mogoče pa ne štekam, kaj hočeš povedat)...lahko pa pokomentiram ostalo.
Pozorna sem postala na tvoj drugi odstavek.  Najprej je treba razčistiti, da to dekle ne živi tako kot živi, zaradi obrambe pred Tonijem. Grin  Pač pa so razlogi drugje. Jaz verjamem, da s svojim življenjem ni zadovoljna. In to verjamem iz čisto subjektivnih razlogov- ker zaupam Tonijevi presoji in v vseh letih njegove prakse ne vem, če je kdaj zatajila.

Kako pa vprašati po željah dekle, ki si je izbralo nek life style kot pozo? Itak  bo to pozo veselo promovirala naprej- na nek način razumljivo - ker drugače ne zna (pre)živeti. Edini način zame je- soočati jo z realiteto.  Če je dovolj  pripravljena (beri: pogumna) soočiti se z lastno bedo - potem bo pogovor morda uspešen.  Če ni- potem se bo z lastno bedo soočila, ko se ji bo v življenju hudo zalomilo. In spet lahko uporabim tisto Tonijevo misel- da življenje ne odpušča, tako kot to zmore duh časa. Ker v življenju ni popravnega izpita za nazaj.

Mislim, da čutim osnovni razkorak v naših mišljenjih v točki "pravice živeti lastno življenje po svoji volji". Tonijev pristop ne odreka dekletu te pravice. Ji pa da misliti (če ima punca dovolj kapacitete seveda), da je na svetu še kaj drugega kot kratkoročni užitek.



Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #62 - 01.02.2005 at 22:43:45
 
Lilith wrote on 01.02.2005 at 20:19:27:
Devi...kako to misliš - svoj spol začeli obvladovati? Jaz mislim, da lahko obvladuješ kvečjemu sebe. In pa da drugemu ne dovoliš, da bi te obvladoval ali določal. In točno o tem jaz govorim.

Mal večpomenski izraz je tole res. nisem misla da bi mogli obvladovat cel ženski spol al pa moški spol. sam svoj ženski al pa moški spol. ker namreč ravno zaradi tega, ker ga ne obvladaš (al pa boljše rečeno živiš) lahko drugi (al pa stereotipi al pa če hočeš grehi) vplivajo nate s svojimi zamislimi, kako bi ga pa po njegovem moral izražat. namesto da bi se tako počutil.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #63 - 02.02.2005 at 08:34:40
 
Quote:
Ali s tem, ko nekoga poskušamo na vsak način obvarovati, da ga življenje ne bi posrkalo na nek tir, za katerega ne vemo, kam vodi, ali mu s tem res ponudimo tisoč možnosti svobodne izbire, ali ga morda le ne preusmerimo na drug tir, ki se nam zdi bolj primeren / varen?

bp


Ne spoznam se tolk precizno na psihoteparapijo, ampak po moje bio morala bit tolk široka, da prenese  tud čist preprosto čudenje 'duhu  časa' oz. prevladujočim vrednotam, ki obvladujejo tudi medsebojne odnose in s tem tud  manifestacijo  spolnih praks.  Ker če nekaj ne razumeš zato, ker ne spada v tvoj vrednostni sistem, tega kot terapevt samo zarad nerazumevanja po moje ne smeš preusmerjat na 'drug tir, ki se ti zdi bolj primeren, varen' samo zato, ker je tebi bolj domač.

Po moje bi si  terpevt moral dopustit, da se enostavno čudi, saj na tak način   najbolj iskreno  pokaže živo zanimanje za  klienta oz. za njegov 'way of life'. Čudenje je po moje najboljš rešitu tud  zato, ker sogovornika  spodbuja k artikulaciji svojih  lastnilh filingov brez samocenzure s  tem posredno tud k samoreflesiji, na podlagi katere se je klinet  je tud sam sposoben zavedat morebitnih omejitev 'duha časa', kar ga naredi dojemljivega  za presegenje teh omejitev, ki jih vsak nov  'duh časa' kljub vsej inovativnosti nujno vzpostavlja že zato, ker je specifičen in ne univerzalen.    Seveda spet na svoj način in ne na način, ki bi mu ga terpevt v naprej predpisal in do katerga bi klient  ziher imel odpor, ker se ne sklada z njegovim 'duhom časa'.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #64 - 02.02.2005 at 08:38:39
 
Lilith wrote on 01.02.2005 at 20:19:27:
Tako da, dragi t - ti meni neargumentirano feminizem, jaz tebi neargumentirano drekec-pekec. Pa lahk greva na pir, ko sva si kvit. Wink
Wink



Na pir itaq.

Klikor vem sem napisal samo, da bi citirani del tvojega govora lahko v svoj govor lahko vključila tudi klasična feministična aktivistka in da se mi zato ne zdi čudno, če smo prišli do feminizma.

Sicer pa moški in ženske bomo enaki, ko boste ženske scale v pisoarje, moški pa na OI tekmovali v sinhronem plavanju in ritmični gimnastiki.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #65 - 02.02.2005 at 08:55:58
 
t wrote on 02.02.2005 at 08:38:39:
Sicer pa moški in ženske bomo enaki, ko boste ženske scale v pisoarje, moški pa na OI tekmovali v sinhronem plavanju in ritmični gimnastiki.



Torej nikoli  Grin

Hvala bogu in živele razlike  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #66 - 02.02.2005 at 10:21:39
 
titud wrote on 02.02.2005 at 08:34:40:
Ne spoznam se tolk precizno na psihoteparapijo, ampak po moje bio morala bit tolk široka, da prenese  tud čist preprosto čudenje 'duhu  časa' oz. prevladujočim vrednotam, ki obvladujejo tudi medsebojne odnose in s tem tud  manifestacijo  spolnih praks.  Ker če nekaj ne razumeš zato, ker ne spada v tvoj vrednostni sistem, tega kot terapevt samo zarad nerazumevanja po moje ne smeš preusmerjat na 'drug tir, ki se ti zdi bolj primeren, varen' samo zato, ker je tebi bolj domač.

Po moje bi si  terpevt moral dopustit, da se enostavno čudi, saj na tak način   najbolj iskreno  pokaže živo zanimanje za  klienta oz. za njegov 'way of life'. Čudenje je po moje najboljš rešitu tud  zato, ker sogovornika  spodbuja k artikulaciji svojih  lastnilh filingov brez samocenzure s  tem posredno tud k samoreflesiji, na podlagi katere se je klinet  je tud sam sposoben zavedat morebitnih omejitev 'duha časa', kar ga naredi dojemljivega  za presegenje teh omejitev, ki jih vsak nov  'duh časa' kljub vsej inovativnosti nujno vzpostavlja že zato, ker je specifičen in ne univerzalen.    Seveda spet na svoj način in ne na način, ki bi mu ga terpevt v naprej predpisal in do katerga bi klient  ziher imel odpor, ker se ne sklada z njegovim 'duhom časa'.


Titud,  to vse drži, če to berem kot član družbe, ki nima s konkretnim ničesar za opraviti.

Tej konkretni punci pa s tem nisi v ničemer odvzel njene (nepriznane) življenjske stiske. Po moje si jo, glede na pogoje, ki   določajo njeno identiteto, pustil na cedilu. Dal si ji "svobodo" življenja, s katero pa ne ve kaj početi.

Nehajmo bluzit in se sprenevedati, da nas bo predanost h klicu duha časa odrešil . Življenje ima lastne zakonitosti in osebnost človeka se formira skozi dogodke različnih relativno samostojnih motivacijskih sistemov ( Stern npd. navaja sledeče : potreba po    fiziološki regulaciji, - potreba po vezanosti z drugim , - potreba po raziskovanju okolja, - potreba po zavzemanju za sebe in sposobnosti odklonitve , - potreba po nežnosti, čutnosti in po seksualnem vzdraženju ). In  če hoče biti človek zdrav v širšem smislu mora ta sistem potreb  kolikor toliko med seboj "špilati". Vsa toleranca okolja nam pri tem, če to ni tako , nič ne pomaga.
Istočasno pa se je potrebno zavedati, da je narava sama poskrbela za sebe in človekovo psiho ustvarila tako, da je sposobna zelo široko   kompenzirati / lahko pa   tudi patološko nadgrajevati / manjke v psihičnem funkcioniranju. In le malo ljudi je, ki imajo pogum in v sebi začutijo dolžnost, da lastnega "spravljanja" z življenjem ne bodo krpali s cenenostjo duha časa  ,ampak bodo lastni   duši in s tem samememu sebi prisluhnili na drug način - na način , za katerega ponuja  duša pogoje že ves čas sama : s spoznavanjem samega sebe.

Tako mi  je prav nagravžno včasih poslušati kakšne naše ali tuje psihologe, ko se znotraj komentiranja kakšnih dogodkov ali pojavov  dobrikajo potencialnemu poslušalstvu, ker so ti ljudje glede na lastne sposobnosti in značilnosti sposobni  le to " prebaviti".


Sicer pa je že Lilith zelo dobro opredelila stvari, enako Sinja, in bilo bi dobro, da se usmerimo bolj na uvodno sporočilo topica.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #67 - 02.02.2005 at 11:30:12
 
titud wrote on 02.02.2005 at 08:34:40:
Ne spoznam se tolk precizno na psihoteparapijo, ampak po moje bio morala bit tolk široka, da prenese  tud čist preprosto čudenje 'duhu  časa' oz. prevladujočim vrednotam, ki obvladujejo tudi medsebojne odnose in s tem tud  manifestacijo  spolnih praks.  Ker če nekaj ne razumeš zato, ker ne spada v tvoj vrednostni sistem, tega kot terapevt samo zarad nerazumevanja po moje ne smeš preusmerjat na 'drug tir, ki se ti zdi bolj primeren, varen' samo zato, ker je tebi bolj domač.

Po moje bi si  terpevt moral dopustit, da se enostavno čudi, saj na tak način   najbolj iskreno  pokaže živo zanimanje za  klienta oz. za njegov 'way of life'. Čudenje je po moje najboljš rešitu tud  zato, ker sogovornika  spodbuja k artikulaciji svojih  lastnilh filingov brez samocenzure s  tem posredno tud k samoreflesiji, na podlagi katere se je klinet  je tud sam sposoben zavedat morebitnih omejitev 'duha časa', kar ga naredi dojemljivega  za presegenje teh omejitev, ki jih vsak nov  'duh časa' kljub vsej inovativnosti nujno vzpostavlja že zato, ker je specifičen in ne univerzalen.    Seveda spet na svoj način in ne na način, ki bi mu ga terpevt v naprej predpisal in do katerga bi klient  ziher imel odpor, ker se ne sklada z njegovim 'duhom časa'.


jaz bi pa Tonijev komentar še malo upgradala

bom začela ob predpostavki, da je novorojenček tabula rasa - nepopisan in nezavzorčen list (tako da prosim, ne mi s kakšno teorijo o reinkarnaciji tule gor usekat)

in potem ej tabuli rasi damo vso svobodo, da si sama izbira kaj se bo učila ...

... to tabulo raso ne naučimo maternega (jezika), da je ne zavzorčimo, ker potem bo imela probleme razmišljat v kitajskem jeziku

... ne naučimo je moralnih vrednot (ker morala je itak balast v življenju)

... ne naučimo jih zakonsko določenih vrednot (ker so zakoni birokratski)

and so on ...


in potem v končni fazi tabula rasa postane volčji deček ...

življenje pa ne odpušča ... zakon narave namreč pravi, da se sposobnosti za učenje govora po 2-3 letu drastično zmanjšajo

za mamine sinkote pa velja recimo ... da če čustveno ne dozorijo do 30-ega leta ... ne bodo nikoli


torej, zaključek ... tabuli rasi, dajmo vso svobodo
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #68 - 02.02.2005 at 11:33:04
 
Quote:
Če te prav razumem, zagovarjaš to, da je treba na nekoga, ki je morda že sicer pod pritiskom, še direktno in dodatno pritisnit, v upanju, da se bo "zlomil na tapravi način"?

Ali sem kaj spregledal?

bp


ne

samo iskanje psihološkega nasveta pomeni, da se nameravaš izpostaviti kritiki lastnega življenskega stila, in the meaning of ... da boš o sebi slišal nekaj zelo neprijetnega (ljudje smo pač konformisti in rešitev po pravilu začnemo iskat, ko nam u iber zagusti)


vprašanje svobode pa je, ali kritiko sprejmeš
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #69 - 02.02.2005 at 11:55:29
 
sinjeoka wrote on 02.02.2005 at 11:33:04:
ne

samo iskanje psihološkega nasveta pomeni, da se nameravaš izpostaviti kritiki lastnega življenskega stila, in the meaning of ... da boš o sebi slišal nekaj zelo neprijetnega (ljudje smo pač konformisti in rešitev po pravilu začnemo iskat, ko nam u iber zagusti)

vprašanje svobode pa je, ali kritiko sprejmeš



Tukaj si lepo razkrila del paternalizma poboljševalcev človeka - prej so to funkcijo opravljali farji, zdaj pa so jo v veliki meri prevzeli psihologi. Načeloma več ne gre toliko za razkrivanje samega sebe, kot za popravljanje k nekemu od neznano kje postavljenemu idealu.

(to je po moje točka, ko psiholog postane diagnoza in preneha biti poklic)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #70 - 02.02.2005 at 11:58:25
 
Toni_Zamene wrote on 02.02.2005 at 10:21:39:
Titud,  to vse drži, če to berem kot član družbe, ki nima s konkretnim ničesar za opraviti.

Tej konkretni punci pa s tem nisi v ničemer odvzel njene (nepriznane) življenjske stiske. Po moje si jo, glede na pogoje, ki   določajo njeno identiteto, pustil na cedilu. Dal si ji "svobodo" življenja, s katero pa ne ve kaj početi.



Stiska je porojena iz nekekga konkretnega življenjskega stila, ki ga diktira  'duh časa,  zato se tud  njegova možnost razrešitve kaže znotraj tega 'duha časa' in ne v neki univerzalnosti, ki bla  lahko kvečejemu transcedentna. Kot psiholog ne moreš ponujat folku duhovne odrešitve.    


Quote:
Nehajmo bluzit in se sprenevedati, da nas bo predanost h klicu duha časa odrešil . Življenje ima lastne zakonitosti in osebnost človeka se formira skozi dogodke različnih relativno samostojnih motivacijskih sistemov ( Stern npd. navaja sledeče : potreba po    fiziološki regulaciji, - potreba po vezanosti z drugim , - potreba po raziskovanju okolja, - potreba po zavzemanju za sebe in sposobnosti odklonitve , - potreba po nežnosti, čutnosti in po seksualnem vzdraženju ). In  če hoče biti človek zdrav v širšem smislu mora ta sistem portreb  kolikor toliko med seboj "špilati". Vsa toleranca okolja nam pri tem, če to ni tako  nič ne pomaga.
Istočasno pa se je potrebno zavedati, da je narava sama poskrbela za sebe in človekovo psiho ustvarila tako, da je sposobna zelo široko   kompenzirati / lahko pa   tudi patološko nadgrajevati / manjke v psihičnem funkcioniranju. In le malo ljudi je, ki imajo pogum in v sebi začutijo dolžnost, da lastnega "spravljanja" z življenjem ne bodo krpali z cenenostjo duha časa  ,ampak bodo lastni   duši in s tem samememu sebi prialuhnili na drug način - na način , za katerega ponuja  duša pogoje že ves čas sama : s spoznavanjem samega sebe.


Spozanvanje samega sebe je po moje možno samo znotraj konkretnega prostora in časa, paradoks pa  je, da samega sebe nikol ne moremo do konca in brez ostanka spoznat znotraj konkretnega  prostora in časa.  Odrešitve nam tako ne more prinest še tako popolna pokritje z 'duhom časa', ker je glede na našo  univerzalno zasnovano naravo/pisho odrešitev možna samo v transcedenci, to je v preseganju  konkretnosti.

Tega zavedanja posebno mladi ljudje (še) nimajo, zato  predvsem mladi prisljeni kreirat  ta 'duh časa', skoz katerga se samospoznavajo in ki jim zaradi svoje omejenosti tud povzroča stikske, ki jih lahko presegajo samo v transcedenci in ne nekem drugem/ustreuznješem 'duhu časa', ker vsak 'duh časa' je omejen s konkretnostjo časa in prostora, v katerem je  bil oblikovan. Ne moreš mlademu človeku svoj 'duh časa' ponujat kot tisto odrešujeoče/univerzalno, s  katertim ga boš odrešu stisk, ker njegov 'duh časa' kao ni dost  univezalnen.  

Quote:
Tako mi  je prav nagravžno včasih poslušati kakšne naše ali tuje psihologe, ko se znotraj komentiranja kakšnih dogodkov ali pojavov  dobrikajo potencialnemu poslušalstvu, ker so ti ljudje glede na lastne sposobnosti in značilnosti sposobni  le to " prebaviti".


Navduševnje nad  'duhom  časa'  časa v  obliki, kako se univerzalno na sicer omejen način odraža v konkrektnem, po moje ni nč nagravžnega. Nekaj takega je včasih sposoben nardit žižek, zato pogosto izpade 'trendovsko'in  'populistično', čeprav ne počne drugega kot izraža čudenje nad nekim splošnim ali marginalnim pojavom v aktualni kulturi, ki ga drugi sploh ne razpoznajo kot pojav, ki bi bil lahko sploh deležen zanimanja filozofa za katerga se prepostavlja, da je vsak konkreten pojav spsoben takoj pokrit v  univerzalen koncept in se s tem odvezat  čudenju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #71 - 02.02.2005 at 12:02:34
 
t wrote on 02.02.2005 at 11:55:29:
Tukaj si lepo razkrila del paternalizma poboljševalcev človeka - prej so to funkcijo opravljali farji, zdaj pa so jo v veliki meri prevzeli psihologi. Načeloma več ne gre toliko za razkrivanje samega sebe, kot za popravljanje k nekemu od neznano kje postavljenemu idealu.

(to je po moje točka, ko psiholog postane diagnoza in preneha biti poklic)


uživaj!


t,
kaj misliš, kje so razlogi za obstoj psihofarmakologije , psihoterapevstke prakse ( ter drugih praks) ?
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #72 - 02.02.2005 at 12:12:19
 
t wrote on 02.02.2005 at 11:55:29:
Tukaj si lepo razkrila del paternalizma poboljševalcev človeka - prej so to funkcijo opravljali farji, zdaj pa so jo v veliki meri prevzeli psihologi. Načeloma več ne gre toliko za razkrivanje samega sebe, kot za popravljanje k nekemu od neznano kje postavljenemu idealu.

(to je po moje točka, ko psiholog postane diagnoza in preneha biti poklic)


uživaj!



em se nikoli nisem niti trudila trdit karkoli drugega ...

toda za razliko od doktriniranih farjev ...in izza časa nesekularizirane (ali polsekularizirane) države imamo danes zadosti pestro paleto izbora psihoterapevtov vseh mogočih svetovnih nazorov

sicer pa g. Rugelj, ne pravi nič drugače ... kdor hoče, da mu JAZ pomagam bo moral živeti na način kot ga živim JAZ

glede uspešnosti njegove metode smo pa tule pritisnili dovolj črk
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #73 - 02.02.2005 at 12:13:35
 
Toni_Zamene wrote on 02.02.2005 at 12:02:34:
t,
kaj misliš, kje so razlogi za obstoj psihofarmakologije , psihoterapevstke prakse ( ter drugih praks) ?




V potrebi. Nič ne obstoji brez nekega zadostnega razloga.

Meni kot pristašu direktne poti, so jasna tudi tveganja, ki jih takšna pot ponuja, vendar mi je cilj pomembnejši kot ostalo.

Tu bi vseeno še enkrat poskušal prikazati nekaj: za duševne bolezni so zadolženi psihiatri, za takšne in drugačne "probleme" pa psihologi, zato je psiholog s te točke diagnoza ne pa poklic - so prej del problema kot pa njegova rešitev.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #74 - 02.02.2005 at 12:18:30
 
sinjeoka wrote on 02.02.2005 at 12:12:19:
toda za razliko od doktriniranih farjev ...in izza časa nesekularizirane (ali polsekularizirane) države imamo danes zadosti pestro paleto izbora psihoterapevtov vseh mogočih svetovnih nazorov



Imamo tudi ogromno farjev vseh mogoči psihoterapevtskih praks. Se mi zdi, da ni neke omembe vredne razlike med doktriniranim terapevtom in sekulariziranim farjem. Vsi trdno verjamejo v svoj prav in vsi hočejo samo dobro - vsi so tako dobri, da bi jih morali že zdavnaj obravnavati kot Jezuse.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 14