Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 14
(Read 26680 times)
koruzni
Guest




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #30 - 01.02.2005 at 00:49:50
 
exodus wrote on 01.02.2005 at 00:24:36:
Koruzni, zakaj se meni dozdeva, sodeč po tvoje pisanju, da ti ne živiš niti na koruzi (z ljubico), čeprav si ves koruzni, niti s partnerko (ženo ali punco) - skratka nič ženskega ni v tvoji bližini, čeprav bi si verjetno še kako želel? Frustracije se dajo še na kak drug način sproščati, ni ti treba zaradi tega biti jezen na vse ženske, če nimaš sreče...   Grin


Emmm... exodus... "koruzni" nisem zaradi žensk.

*v srednji šoli sem požrl toliko koruznega kruha da sem si prislužil nadimek "koruznik"*

Z ženskami pa nimam kakih velikih sporov. Kljub temu da mi feminizem gre močno na jetra se še zmeraj najde deklina tudi zame Grin

Sicer pa... zakaj te pa to sploh zanima?
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #31 - 01.02.2005 at 08:51:01
 
marina wrote on 31.01.2005 at 21:52:37:
Siaj, ne vem, nisem opazovala levinj:)  Sklepam samo po živalih okoli sebe pa po otrocih. Kaj ni lev tisti, ki ima pod svojim okriljem samice pa njihove mladiče? Kaj pa vem.


gre se za opozicijo aktivno/pasivno

in jaz v živalskem svetu ne vidim razlik, nisem še vidla mačke , na primer , ki bi bila bolj pasivna od mačka ?!?

v živalskem svetu prej vidim precej večjo aktivnost samic

lev, samec je precej bolj pasiven kot je pa levinja, zato se gre
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #32 - 01.02.2005 at 08:53:44
 
Quote:
Feminizem je že tako ali tako naredil že zadosti škode v tem svetu za vse nas, brez takšnih zdrah kot so tvoje.  


po moje res neprijetno, če ti feminizem useka direkt na jetra  Grin

to je res velika škoda  Grin
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #33 - 01.02.2005 at 09:54:33
 
Kaj ti gre na jetra? Hepatitis
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #34 - 01.02.2005 at 10:01:06
 
siaj wrote on 01.02.2005 at 08:51:01:
gre se za opozicijo aktivno/pasivno

in jaz v živalskem svetu ne vidim razlik, nisem še vidla mačke , na primer , ki bi bila bolj pasivna od mačka ?!?

v živalskem svetu prej vidim precej večjo aktivnost samic

lev, samec je precej bolj pasiven kot je pa levinja, zato se gre




Najbrž bi morala pogledati tudi tisto oddajo, kjer so se levinje fajtale s hijenami - dokler ni prišel lev je izgledalo, da bodo levinje ob svoj plen. Potem pa uleti kralj in sam obračuna z bando hijensko.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #35 - 01.02.2005 at 10:03:49
 
eh..   Kralj je Kralj..    Tongue  Grin

Wink
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #36 - 01.02.2005 at 11:01:49
 
Hehe, pri 20 letih sem se skoz kar vsepovprek fajtala z drugimi, pa jih prepričevala, da smo enaki in da je nepravično NEenakopravno obravnavati ženske...sem imela prav v jetrih tole, kar pošizila sem, bog ne daj, da je kdaj prišlo do kakega spora, jaz sem bla kar skoz na strani ženk loool.
Ko sem pa vidla, da ne morem sveta spremenit, sem pa utihnila in se začela brigat za sebe Grin
Ker veste baš me boli, če so v našem Mercatorju zaposlene 4 ženske, stare od 35 do 55 let in so sprejeli enega 20 letnika v službo na pripravništvo in so tega mulota pol, ko je šla šefica v penzijo, povišali na mesto ŠEFA. Hvala bogu je ta mulo precej cartljiv na videz, verjetno dela tako,kot mu svetujejo "mame okoli njega", skratka, ko pride punca iz sosednjega bara, z občudovanjem reče: "Kje pa imate danes mladega gospoda šefa?A naj tudi njemu prinesem kavico?"  Če nobena izmed starih izkušenih gard ne reče nič  in je kao vsem vse kul,kaj bi pol jaz jezik stegovala. Pa čeprav je nespoštljivo do žensk z izkušnjami in prakso. One so njega učile, zdaj je pa on vodja.Očitno je to kul:)

Koruzni, na tak način,kot ti govoriš o ženskah, da se kakšna 'deklina' tud zate najde...in da za kaj drugga pa itak niso, kuhanje pa to...Glede na to lahko tudi ti pričakuješ enak odnos žensk do tebe, pač en dedec, ki jo lahko uštima, kakšnega resnega obravnavanja in zaželjenosti pa od nje ne moreš pričakovat. Pa mogoče malo glumiš, kako se kakšna najde,namreč,  kar tako brez kakšne čustvene povezanosti pa ženske tud ne dajo seksat...Če bi res obvladal ženske in tu pa tam kero poseksal, bi se praviloma malo boljše spoznal nanje in ne bi imel tega mnenja. Torej verjetno lahko izbiraš samo med kakšno izmed okoliških kurbic,ki jim ni treba plačat.(ali pa)
Sicer pa mene mišljenje takih moških,kot si ti, ne moti več. Ker jaz trdno vem,da od mene ne morejo nikoli ničesar dobiti Grin, in torej lakho govorijo, mislijo in čutijo,kar hočejo, jaz s takimi ne morem bit čustveno  povezana...S kakšnim od teh, pa imam kolegialno prijateljstvo (ne romantično) ker čutim  in vem,da je njihova nejevera v ženske posledica nedostopne, nesočutne matere in se mi pravzaprav smili...Ne boste našli moškega,ki bi ženske pošiljal za štedilnik, čeprav bi njegova mama bla normalna, ga crkljala v otroštvu, mu bila v oporo in ponosna nanj. Čeprav mu tega,da se mi smili, nikoli ne bom povedala, ker vem,da noče pred mano izpast šibek - pazi, vseeno sem 'samo ženska' zanj, pred katero pa on nikakor ne sme izpasti ranljiv,to bi blo ponižanje zanj. Mogoče pa se kdaj zgodi čudež in se ti bo vera v ženske vrnila,ko te bo kakšna znorela in boš pozabil na svoje predsodke,ker to so navadni predsodki.Smiley Sem jaz tud mislila,da se človek ne spremeni ali pa težko, pa sem vidla pol,da čas vse odnese in se napravi prostor za nekaj novega. Ker zdaj samo mučiš sebe s tem,nihče ni robot.Na srečo je vse prehodno, prepričanja se menjajo, včasih v naše dobro.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #37 - 01.02.2005 at 11:43:15
 
marina wrote on 01.02.2005 at 11:01:49:
Koruzni, na tak način,kot ti govoriš o ženskah, da se kakšna 'deklina' tud zate najde...in da za kaj drugga pa itak niso, kuhanje pa to...Glede na to lahko tudi ti pričakuješ enak odnos žensk do tebe, pač en dedec, ki jo lahko uštima, kakšnega resnega obravnavanja in zaželjenosti pa od nje ne moreš pričakovat.


Kolk se men zdi, je koruzni svoje napisal s sarkazmom.

Frustracija feministk se nahaja v tem, da same priznavajo nadmoč moškemu delu populacije, toda tega se očitno ne zavedajo, zato ostajajo v vrtincih borbe bolj samih s seboj, kot pa kaj drugega. Iz tega bi lahko izpeljala celo, da je feminizem neke vrste razvrednotenje žensk.


Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #38 - 01.02.2005 at 12:19:09
 
Quote:
Z ženskami pa nimam kakih velikih sporov.



... pa bližnjih srečanj verjetno še manj. Zato se pazi NLP-jev in žensk, da morebiti ne srečaš katerega (katero), čeprav je možnost enako skoraj pozitivni ničli, nikoli ne veš, kaj te čaka tam zunaj!   Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #39 - 01.02.2005 at 12:27:12
 
Seveda je glavno gonilo feministk frustracija zaradi moške nadvlade. Toda če je frustracija bit feminist(ka), je prav tako še večja frustracija bit šovinist, ker obojne grize nemoč - feministke bolj zarad družbene neenakopravnosti žensk, šoviniste pa bolj na osebnem nivoju v partnerstvu, ker tile nimajo neke politične moči, razen da svoje neslanosti klatijo v gostilnah okrepljeni s pirom Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #40 - 01.02.2005 at 12:44:52
 
koruzni

Ta glavna komedija si ti.
Ker si tako neumen, da moj prispevek razumeš kot feminističen.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #41 - 01.02.2005 at 12:57:15
 
Quote:
Kolk se men zdi, je koruzni svoje napisal s sarkazmom.

Frustracija feministk se nahaja v tem, da same priznavajo nadmoč moškemu delu populacije, toda tega se očitno ne zavedajo, zato ostajajo v vrtincih borbe bolj samih s seboj, kot pa kaj drugega. Iz tega bi lahko izpeljala celo, da je feminizem neke vrste razvrednotenje žensk.




neznosna lahkotnost obravnavanja vprašanja feminizma je tole

feminizem ni samo zažiganje modrčkov, je tudi volilna pravica za ženske, pravica, da se udejstvujemo v javnem življenju, hodimo v službo ...

just name it ... feminizem v tisti skrajni obliki, ki zagovarja tezo, da so moški in ženske enaki je po mojem nesprejemljiv, ker škodi tako moškim kot tudi ženskam

feminizem, ki se bori za podiranje tabujev med spoloma in ki spola uči živeti in spoštovati njuno različnost ter ju uči sodelovanja, pa je več kot za pozdravit.

Mene samo žalosti dejstvo, da moški šovinizem nima kake humane komponente, ampak se bori za staro pravdo po principu "babe za štedilnike"

meni se namreč zdi, da manjka eno družbeno gibanje, ki bi moške učil biti moški (ne pa pokvečene spake v obliki maminih sinetov ali šovinističnih agresivcev)
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #42 - 01.02.2005 at 12:58:39
 
Lilith wrote on 01.02.2005 at 12:44:52:
koruzni

Ta glavna komedija si ti.
Ker si tako neumen, da moj prispevek razumeš kot feminističen.



Pa saj neumnost ne boli, ne se sekirat....  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #43 - 01.02.2005 at 14:12:45
 
sinjeoka wrote on 01.02.2005 at 12:57:15:
feminizem, ki se bori za podiranje tabujev med spoloma in ki spola uči živeti in spoštovati njuno različnost ter ju uči sodelovanja, pa je več kot za pozdravit.



Tudi jaz se za to borim, pa zato ne rabim bit feministka ali feminizmu naklonjena  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #44 - 01.02.2005 at 14:20:24
 
sinjeoka wrote on 01.02.2005 at 12:57:15:
feminizem ni samo zažiganje modrčkov, je tudi volilna pravica za ženske, pravica, da se udejstvujemo v javnem življenju, hodimo v službo ...

just name it ... feminizem v tisti skrajni obliki, ki zagovarja tezo, da so moški in ženske enaki je po mojem nesprejemljiv, ker škodi tako moškim kot tudi ženskam

feminizem, ki se bori za podiranje tabujev med spoloma in ki spola uči živeti in spoštovati njuno različnost ter ju uči sodelovanja, pa je več kot za pozdravit.

Mene samo žalosti dejstvo, da moški šovinizem nima kake humane komponente, ampak se bori za staro pravdo po principu "babe za štedilnike"

meni se namreč zdi, da manjka eno družbeno gibanje, ki bi moške učil biti moški (ne pa pokvečene spake v obliki maminih sinetov ali šovinističnih agresivcev)


hej, na tole se pa klanjam  Smiley

je res zanimivo, kako se je topik od Lilith sprevrgel v debato o feminiznu, ker v osnovi res nima veze s tem

ali pa ima (in to veliko) še s predsodki, ki so še prisotni (kakor hitro ženska pove kaj kritičnega, ali zgolj ugotavlja gola dejstva ... jo že ožigosajo da je nevem kaj)

kakor sem jaz razumela in razumem začetno vprašanje se gre predvsem zato, do katere meje naj ženska tolerira nespoštljiv govor, ki se nanaša na njo

pa valda se ne gre niti zato, da smo vsi enaki ... gre se zato, da smo enakopravni - kolikor toliko v tej družbi


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 14