Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 14
(Read 26669 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #135 - 04.02.2005 at 07:58:30
 
Res ne vem, zakaj bi komu moral korkoli komerkoli karkoli prikazovat al pa skrivat, da bi dobil uno crkavico od sociale.

Določen znesek bo moral vsakmu  pripadat že zato, ker si član tolk bogate skupnosti, da si  lahko  to privošči, in amen.

Zarad tega tud ne bi imel noben  občutka, da je kaj manj vreden kot drugi, ker vsem tolk pač pripada, in amen.

Člani skupnosti smo si med sabo preveč odtujen in naši odnosi so  preveč instrumentalizirani, da bi eksistenco posameznika  prepuščal sferi   socialnih transferjev.  Moje preživetje je individualna pravica, ki ne sme bit odvisna od trenutnega stanja na trgu delovne sile ter od trenutnega  razmerja moči med solidarnostjo in pohlepom oz. od političnih interesov tistih, ki so na oblasti ali želijo na oblast prit.

Noben te ne more tolk razverednotit kot ti lahko razvrednotiš samega sebe, temeljni dohodek pa  bi lahko bil ta ščit pred totalnim razvrednotenjem samega sebe. Šele ko tvoja eksitenca sama po seb ni odvisna od dobre volje drugih, lahko socialna in davčna politka opravljajo vlogo usmerjanja folka k družebno zaželjenim ciljem. Če si deležen njunih ugodnosti ali ne je potem  lahko tvoja osebna izbira, ne sme  pa od sposobnosti poniževanja, fehtanja in goljufanja sistema bit  odvisna tvoja temeljna eskistenca.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #136 - 04.02.2005 at 07:58:40
 
Quote:
Sicer pa kaj je hujše, reklame za praške za samske ženske, kjer le te poskušajo le te prepričat, da se lahko izrazijo predvsem skozi belino reklamirane žajfe (noben moški v reklami se ne zgraža nad sivo srajco), reklame za praške za poročene ženske, ki jih poskušajo prepričat, da je uporaba reklamiranega praška najboljši dokaz njihove povezanosti in skrbi za družino (kar implicira tudi tradicionalno vlogo, čeprav se mi zdi da je tukaj to sekundarnega pomena), ali reklame recimo za Pepsi ali pa Mars (recimo Snickers), ki mularijo prepričuje v skrajni individualizem, ki se seveda oblikuje predvsem skozi potrošnjo.


  Grin   Grin   Grin

Ta reklama je zame luškan primer, ki ilustrira in hkrati posreduje sporočilo o tradicionalni vlogi ženske, ki je očitno še vedno aktualna in zaželjena v (moškem) svetu.

In to meni močno smrdi, da mi zaradi spola določajo vlogo, smisel, cilje, pa kaj se še spomnijo. Jaz si to želim in imam človeško pravico sama izbirati, ker, najprej sem človek in potem ženska. Če mi v danem trenutku to ustreza, bom komu z veseljem oprala srajco, samo naj tega ne jemlje kot mojo samoposebi umevno dolžnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #137 - 04.02.2005 at 08:43:33
 
Quote:
kaj ti še ni jasno?

P. bp,  zdaj  mi  je  vse  jasno.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #138 - 04.02.2005 at 11:24:37
 
lola wrote on 04.02.2005 at 07:58:40:
  Grin   Grin   Grin

Ta reklama je zame luškan primer, ki ilustrira in hkrati posreduje sporočilo o tradicionalni vlogi ženske, ki je očitno še vedno aktualna in zaželjena v (moškem) svetu.

Reklama nič ne sporoča, reklama poskuša prodat in zato o išče nek mehanizem, ki bo izdelek postavil v pozitiven čustven kontekst in vzbudil zadosti močen odziv. Pri samskih ženskah je to naprimer pritegnit pozornost potencialnega partnerja, pri poročenih povezanost z družino, pri mulcih pa zgleda eksces.

Reklame za praške so namenjene ženskam, reklamarji najbrž vejo zakaj. Doma mi recimo ne zaupajo pranja perila (svojega sicer pogojno lahko, za ostalo pa imam prepoved), baje so nekatere zadeve predrage in preobčutljive, da bi se prale skupaj z rdečimi štumfi na 90ih stopinjah. Tako da tudi iz štacune vedno prinesem tisti prašek, ki mi ga naročijo. Kako je prišlo do tega ? --  hmm dobro vprašanje.

Reklame navadno ne vzpostavljajo novih razmerij in odnosov, ker ne delujejo zadosti dobro, če se za njimi ne skriva nek potencialni čustveni odziv na videno, kvečjemu izkoristijo in poudarijo že obstoječe odnose in odzive povezane z njimi.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #139 - 04.02.2005 at 11:45:11
 
Quote:
Reklama nič ne sporoča, reklama poskuša prodat in zato o išče nek mehanizem, ki bo izdelek postavil v pozitiven čustven kontekst in vzbudil zadosti močen odziv. Pri samskih ženskah je to naprimer pritegnit pozornost potencialnega partnerja, pri poročenih povezanost z družino, pri mulcih pa zgleda eksces.


Reklama odraža/izraža družbene vloge, neke stereotipe o vlogah, jih včasih karikira in potencira. Zato mi je služila kot ilustracija.

Quote:
Reklame za praške so namenjene ženskam, reklamarji najbrž vejo zakaj. Doma mi recimo ne zaupajo pranja perila (svojega sicer pogojno lahko, za ostalo pa imam prepoved), baje so nekatere zadeve predrage in preobčutljive, da bi se prale skupaj z rdečimi štumfi na 90ih stopinjah. Tako da tudi iz štacune vedno prinesem tisti prašek, ki mi ga naročijo. Kako je prišlo do tega ? --  hmm dobro vprašanje.


Hm, zakaj je pri tebi tako, ne vem, morda so preveč ponotranjili stereotip - ženska gospodinji, moški raje ne, ker tako in tako ne zna. Jaz sem naučila moje smrkoline vklopiti pralni stroj in tudi kaj skuhati, pri bolj ali manj posrečenih poskusih sem vedno izražala zadovoljstvo in vzpodbudo.
In nedavno tega me je silno očaral moški, ki sam pere in kupuje  svoje perilo, oh  Roll Eyes

Quote:
Reklame navadno ne vzpostavljajo novih razmerij in odnosov, ker ne delujejo zadosti dobro, če se za njimi ne skriva nek potencialni čustveni odziv na videno, kvečjemu izkoristijo in poudarijo že obstoječe odnose in odzive povezane z njimi.

bp


Morda pa vendarle, četudi le posredno?
Z vzpodbujanjem k potrošništvu se še kako oblikujejo odnosi v družini, ko morajo, če ne gre zlepa tudi zgrda (s prepirom in solzami) uskladiti (z reklamami umetno ustvarjene/vzpodbujane) želje, potrebe in proračun.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #140 - 04.02.2005 at 12:05:16
 
sinjeoka wrote on 03.02.2005 at 16:07:24:


no vids kaksne so punce.. recejo sej bo boljs, po tem ko te stisnejo med svoje oprsje Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #141 - 04.02.2005 at 12:23:15
 
lola wrote on 04.02.2005 at 11:45:11:
Reklama odraža/izraža družbene vloge, neke stereotipe o vlogah, jih včasih karikira in potencira. Zato mi je služila kot ilustracija.

Če na ta stereotip ne bi bile obešene zadosti močne čustvene vsebine, stereotipov v reklamah ne bi bilo.

Obstajajo reklame, ki ne gradijo na stereotipih, ampak na humorju, kjer pa je ponavadi smešno, če se kak stereotip postavi na glavo. Ampak očitno tiste prve bolje prodajajo, ker jih je več.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #142 - 04.02.2005 at 12:27:33
 
Quote:
Če na ta stereotip ne bi bile obešene zadosti močne čustvene vsebine, stereotipov v reklamah ne bi bilo.


Točno, pa saj to ves čas trdim. Namreč, da meni dvigne pritisk, ko mi na TV še v obliki reklame vsiljujejo stereotip ženske - skrbnice, gospodinje, bla, bla, .... uh.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #143 - 04.02.2005 at 12:36:32
 
lola wrote on 04.02.2005 at 12:27:33:
Točno, pa saj to ves čas trdim. Namreč, da meni dvigne pritisk, ko mi na TV še v obliki reklame vsiljujejo stereotip ženske - skrbnice, gospodinje, bla, bla, .... uh.

Pozitivne čustvene vsebine. Jeza ne prodaja.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #144 - 04.02.2005 at 12:53:03
 
Quote:
Pozitivne čustvene vsebine. Jeza ne prodaja.

bp


Seveda ne, saj tistega praška nalašč ne kupim  Wink  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #145 - 04.02.2005 at 13:26:47
 
lola Grin Grin Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #146 - 04.02.2005 at 13:44:18
 
Lilith wrote on 02.02.2005 at 14:04:43:
Dalje, zakaj negativno izpostavit ljudi, ki ne čutijo tako...Devi, verjetno si mislila ženske, ki se jim ne zdi ravnanje moških poniževalno oz. ki s tem lahko živijo.... Zato, ker s tem soustvarjajo kulturo, ki je v svoji biti poniževalna tudi do njih.... le da tega še ne kapirajo. Pa tudi osebno ne bi bila pripravljena soustvarjati kulture, ki nekomu (pa čeprav ne meni) povzroča bolečino.

Evo, da ti zdaj še na to odgovorim. Misla sem na to, da vsa ravnanja niso poniževalna, al pa z namenom poniževanja izvedena. (kot sem napisala že zadnjič tenov izraz: včasih je tud cigara samo cigara). In če se to dogaja v odnosu med dvema drugima (kjer nisi vpletena in te tudi nihče ne vpleta in nihče ne išče tvoje pomoči), pa jima posežeš v njun odnos s korigiranjem, da se tak ne sme pogovarjat, so v bistvu v igri tvoji predsodki, ne njun problem.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #147 - 04.02.2005 at 14:59:56
 
Vrednotenje ženske same sebe skoz  to, da je vredna tolk, kolikor je objekt poželenja moškemu, je vrednotenje same sebe skoz tisto,  za kar se  dejansko nima. Vedno podajamo največjo vrednost tistemu, česar ne poseujemo.  Ko ženska ozvesti, da je  moškemu objekt poželenja sama po seb, pol tega ne jemlje kot osnovo za vrednostenje same sebe ampak za samumevno dejstvo, ki nima v njenjem vrednsotnem sistemu nobene posebne vrednosti.


Enako je z dnarjem. Če se kot človek  vrednotiš  po tem, kolk ga poseduješ, pol ga nimaš nilkol dost al pa se ves čas bojiš, da ti ga zmanjkalo.   Če pa jemlješ denar kot nekaj, kar ti neodtujljivo in samoumevno pripada, pol ni razloga,  da bi sebe zreduciral na   objekt,  s katerim drug drugemu  tešimo slo  po denarju.

Ni torej problem v   tem, da  je  ženska objekt poželenja, ampak v stalnem ustvarjanju vzdušja kot da ni vredna tega poželenja.  In ni problem v tem , da je na svetu premalo denarja za vse, ampak v ustvrjanju vzdušja, kot da ga vsi niso vredeni. V tem jest vidm problem samorazvrednotanja, ki ženski jemlje tisto, kar je in človeku naslpoh tisto kar, mu samoumevno pripada.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #148 - 05.02.2005 at 07:52:14
 
sinjeoka wrote on 03.02.2005 at 20:55:28:
veš merjenje brezposelnosti je pri nas ena zelo kunštna zadeva in mene je presenetil podatek iz EUROSTATA, da so mladi pri nas tako netržna delovna sila, da stopnja brezposelnosti narašča ravno med njimi ... pri vsem delu preko študenta imajo dejansko delovne izkušnje, ki recimo nič ne štejejo ...

je meni ravno en kolega zganjal apologijo, da so ŠS pri nas potrebni, ker študente usposabljajo in jim dajo delovne izkušnje (de facto) ... ama sem za štos 1x poslala svoj življenjepis na eno firm kjer so hoteli 5 let delovnih izkušenj in sem priložila vsa potrdila in priporočila moji delodajlcev za katere sem delala preko ŠS, ki so potrjevala da imam dejanske (življenjske) izkušnje iz zahtevanega področja ....

intervju je bil zelo zabaven ... po principu, ste zelo zanimiv kader, vendar pa nimate dovolj izkušenj ...

bi razumela, če bi bili neka državna uprava ... ama podjetja so pri tovrstni politiki lahko bolj fleksibilna ...

... in po drugi strani .... noben delodajalec za katerega sem delala preko ŠS me ni vprašal, če imam delovne izkušnje, pa sem običajno delala precej zahtevne zadeve .... tko da

meni podatki o naraščajoči brezposelnosti mladih pove dvoje:

1. ali naš šolski sistem proizvaja imbecile
2. ali pa jih trg ponuca na kakšen drug način in jih ne zaposli redno

... kar se pa služb tiče ... ja VIP ali pa kader, ki bi ga z lupo iskali na trgu ... vsa ostala "raja" pa avtorske pogodbe fura


pa čist tko? kot je BP že ugotovil ... od kje vam to, da bi jaz socialo kar ukinila  ???



jaz tebe nikoli nisem brala tako, da bi ti socialo ukinila  Wink

tole z delovnimi izkušnjami in ŠS-ji se popolnoma strinjam (jih imam tudi sama cel kup, pa dostikrat ni kaj dosti zaleglo).... se pa najde sem in tja kdo, ki to celo upošteva, v gospodarstvu seveda - državna uprava pa nikakor ne, razen spet ena izjema, v nekem muzeju, ko je direktorica muzeja to upoštevala (ampak službe pa tud nisem tam dobila ?!? - al je konkurenca  huda  Grin )

eni pravijo naj bi celo voluntersko delo bolj pomagalo kot referenca

ja, bi rekla, da stopnja brezposelnosti narašča med mladimi ... vendar po nekih meritvah in "standardi" demokratizacije in "socialne pravičnosti" ... naj bi bile problem tudi starejše ženske - ok, to zna bit precej izven konteksta zdej ...

pri izpolnjevanju obrazcev za socialo je tko, da naj bi posameznik navedel, če ima še kakšno stanovanje poleg tistega, v katerm živi, ampak tko kot mislim, da je že Lola napisala, nihče to ne preverja ... in se po moje lahko gladko to ne napiše

obstajajo pa ene take "pravičnice", kot jaz na primer, pa prijavim vsak honorar, pa me to pol useka za 4 mesece naprej ... a nihče ne pomisli, da svojo finančno situacijo urejam za sproti, jaz TA mesec rabim denar, zato tud delam ... za drugi mesec, pa recimo da ne vem, če bom lahko zaslužila, saj je delo preko avtorskih in honorarnih negotovo, danes je, jutri ga lahko ni - ... in potem se mi dogaja tako, da kar naprej ene zmešane formularje izpolnjujem ... pa itak, sama sem si kriva, jaz sem svoje že vzela na svoja ramena, ni panike ... pa že toliko sem videla bolj zajebanih primerov, da se itak nimam kej bunit  Tongue

mislim pa, da če bi folk tok gruntu o tem, kako spremenit in izboljšat sistem, kot grunta kako bi državo okol prinesu, bi bilo pa tud boljš za vse
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: kako ženske same sebe razvrednotijo
Reply #149 - 05.02.2005 at 08:14:29
 
tole pa za debato o reklamah, en moj pogled:

tko kot sta že bp in Lola precej povedala o tem, se gre po eni strani za nanašanje reklam že na obstoječe "kvalitete", "norme" v družbi, po drugi plati pa te reklame tudi prispevajo k reproduciranju teh norm, prispevajo k ohranjanju teh stereotipov in samoumevnosti

imajo sporočilni naboj v smislu: to je naravno, to je normalno (temu se v bolj strokovnem jeziku reče naturalizacija)

tako da recimo neka ženska, ki opravlja takšna dela doma in potem še gleda te reklame, lahko ugotovi, da je pač to sestavni del repertoarja vsake ženske, da je pač to tako, da je to žensko delo ... in da s tem, boh ne daj, pa res ni nič narobe

je pa zanimivo, kako so se tega lotili na Švedskem, ko so reševali problem rodnosti ... so se lotili podobnih subtilnih mehanizmov, tako da so zavestno in subtilno z reklamami, pisanjem  in govorjenjem v medijih razširjali podobo moškega, skrbnega očeta, sofisticiranega moškega, ki nekako enakovredno skrbi za otroke in domača opravila --- in po desetih letih se jim je splačalo, za nekaj procentov so uspeli dvignit nataliteto, tudi procent koriščenja starševskega dopusta s strani moških je tam večji
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 14