Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 18
(Read 159661 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #75 - 21.01.2005 at 16:01:41
 
sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 15:47:11:
od kdaj pa je Mladina strokovna revija  Grin  Grin  Grin
(mene osebno deluje ena taka FDV humoreska)

- bodi tok pa pejt pogledat koliko Zavodov je v Metelka mesto
(Metelkova se financira skozi več virov
- lastniško
- projektno
- UVI
- preko EU in Sorosa (za kar mora iti skozi državni filter, odobritve)
- preko davčnih olajšav (recimo ali si se vprašall koliko bi morali plačati za najem elitne lokacije v centru LJ - tudi to je po pravilih EU državna oziroma javna subvencija, ki je čist tko baj d vej protipravna)


(pozabila si omeniti ŠOU pa mene)

V danem primeru se je Mladina izkazala za precej bolj strokovno od financ (poleg tega pa so Mićota postavili na laž kar ljudje z ministerstva). Medtem ko se je Mićo izkazal za večjega amaterja od FDVjevcev. Gre za preprosta dejstva (če veš 1+1 pa to), kjer se je Mićo izkazal za običnega populističnega kopitarčka kopitljavega.


Očitno tudi ti še nisi bila na Metelkovi.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #76 - 21.01.2005 at 16:20:10
 
t wrote on 21.01.2005 at 16:01:41:
(pozabila si omeniti ŠOU pa mene)

V danem primeru se je Mladina izkazala za precej bolj strokovno od financ (poleg tega pa so Mićota postavili na laž kar ljudje z ministerstva). Medtem ko se je Mićo izkazal za večjega amaterja od FDVjevcev. Gre za preprosta dejstva (če veš 1+1 pa to), kjer se je Mićo izkazal za običnega populističnega kopitarčka kopitljavega.


Očitno tudi ti še nisi bila na Metelkovi.


uživaj!


Grin  Grin  Grin

od kdaj pa so gospodje z ministrstva pojem resnicoljubja?

in kdaj je FDV (ali pa FF) že obdelal oblike državnih subvencij---

a si se ti recimo kdaj vprašal, zakaj se s strokovnega stališča noben ne loti Mrkota - ampak po partijsko (da ne zna prepisovat....)



Roll Eyes  Roll Eyes  Roll Eyes

to pa da jih ti financiraš je pa čist izvajanje tvoje pravice do proste izbire - v katero se pač nimam pravice vtikat

tako kot recimo ne ti v mojo, da mi je ljubše it v videoteko po Vesno
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #77 - 21.01.2005 at 16:22:38
 
t wrote on 21.01.2005 at 15:50:28:
Tukaj ni ničesar ambivalentnega - popolnoma normalno je, da bo vsak hotel od svojega dela čim več. Poleg tega pa država od mene pobere popolnoma dovolj, že s tem da sem. Sicer pa res ne vem, kako si predstavljaš to minimalno plačo.

Zato sam vidim UTD kot nekaj, kar naj bi pripeljalo do večje racionalizacije celotnega sistema, ne pa kot večjo obremenitev tistih, katerim se jemlje.

Prvi absurd vseh humanitarnih organizacij in social je to, da lahko nekdo popolnoma mirno kuje dobiček na tuji nesreči pri čemer sploh lahko mirno zaspi oziroma si misli, da dela dobro - u bistvu mi gre ob tem na kozlanje. To, da se določeni preživljajo s tem, da drugim teče voda v grlo, to ni niti približno pravično.


uživaj!



no bp ... a znaš ugotovit kje je tuki ambivalenca?

(te imam za brihtnega pob'ča ... pa sej ten naja tudi)
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #78 - 21.01.2005 at 16:32:31
 
sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 16:20:10:
od kdaj pa so gospodje z ministrstva pojem resnicoljubja?

in kdaj je FDV (ali pa FF) že obdelal oblike državnih subvencij---

a si se ti recimo kdaj vprašal, zakaj se s strokovnega stališča noben ne loti Mrkota - ampak po partijsko (da ne zna prepisovat....)



V danem populističnem članku o alternativcih, zaradi katerih množično umirajo rakavi bolniki, je Mićo tako brcnil mimo, da se pojmu strokovnosti niti približal ni - preprosto se je izkazal kot nekdo, ki nima pojma.

Kolikor vem je dobil tudi kvalitetne strokovne ugovore na svoje zagovarjanje čimprejšne razprodaje vsega državnega premoženja, kjer pa je zavzel klasično balkansko obrambo, namesto relevantnih ugovorov se je raje lotil zmerjanja. Če temu rečeš strokovnost, tudi prav...

Sicer pa se tudi sam nagibam k libertističnim idejam, vendar z določeno mero egalitističnega liberalizma - za začetek je treba uvesti UTD. Nekatera podobna stališča pa je opaziti tudi pri njih.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #79 - 21.01.2005 at 16:34:37
 
sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 16:22:38:
no bp ... a znaš ugotovit kje je tuki ambivalenca?

(te imam za brihtnega pob'ča ... pa sej ten naja tudi)



Zgleda, da si se učila iz napačnega slovarja.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #80 - 21.01.2005 at 19:25:07
 
sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 12:25:29:
plačevanje delavcev po kolektivnih pogodbah. Zdi se, da pri takih pogodbah vsi dobijo, delavci visoke plače, delodajalci pa mir pred stavkami. No, resnica je malce drugačna. Zaradi individualnih razlik v produktivnosti delavcev bi dobri delavci z individualnimi pogodbami dobili več, slabi pa manj.  
Dobri delavci so torej žrtve (!) kolektivnih pogodb in slabih delavcev, slabi, nemotivirani in neustvarjalni delavci pa so de facto izkoriščevalci svojih sindikalnih kolegov.

drugače pa gape ... za razliko od nekaterih jaz v svojem delu čist uživam in mi prav paše delat več kot predpisanih 8 ur ...

rajt ... odnaši torej tetkam od rite ... in uživi v tem ...


jest mislm da vsak nadrejeni vidi kdo zares dela in brez koga se proizvodnja celo ustavi. po mojih izkušnjah majo ti delavci vsaj več točk iz katerih se računa pribitek k plači, če že nobenga druzga privilegija ne.

se reče ... nima panike, nč bat ... ne rečem da ne obstaja nadrejeni ki tega nima poštiman v svoji fermi, zihr pa ni res da zakonodaja tega ne bi omogočala.

mrki mičo zgleda res ne ve glih najbolj, al je pa tole blo napisano v kakšnem drugem kontextu in on ne bi bil vesel če bi vidu ta text postavljen v kontext kjer ga lahko gledaš trenutno

čeprov ne vem kolk glih štekate ta kontext
nekateri




Lilith wrote on 21.01.2005 at 12:26:43:
Gape, lej, tak ti bom rekla.
Če bi bila socialna višja, bi jaz mirno pustila službo, pa se pustila vzdrževat od države. Pa hitr ne bi bilo več koga, na čigar žuljih bi se lahk prejemniki pomoči redili, ker bi vsi bili naenkrat kandidati za pomoč. Kapiraš?

kapiram jest tvoj pogled - upam da ne zameriš - ego pogled.
če bi vsi mi rekl kapiram in se zabubl pod kovtr, bi to tko ostal, tko pa mi ne jebemo.
koutr sameva.
štekaš?
nikjer ni govora o socialni (vsaj v utdju ne).
edin o nje postopnem odpravljanju, zaradi nje neuporabe.
(tuki morm naglas poudart da je ta ideja (utd) ideja ki ni PROTI sociali & stuff ampak je ZA izenačevanje razlik (bassically))
bom reku tko, če bi blo možno, ljudem, ki so popušil od leta 90 pa do danes, na celi črti, omogočit dostojnejše življenje, kjer jim ne bo treba prosjačit, pa dokazovat da so reveži, kjer jim ne bo treba izpolnjevat miljon obrazcev da dobijo en jeben dnar da preživijo, pa ni problem v izpolnjevanju ampak v neskončnih možnostih napak prosilcev - to so sicer spet ego bolezni, tokrat pač druga skrajnost, sm za to da se možnost zelo intenzivno razišče.
sej ne da me kdo vpraša, sm pa vesel k lahko na todo spiskih prečrtam reči ki so že upedenane, jih več ni treba men spedenat (namely, pro vojska, prostitucija).
štekaš?

se pravi, da ti pomagam mal.
sociala ne bo višja.
ne boš rabla pustit službe, če boš hotla boš še zmeri lahko delala, predvsem, če boš hotla met več kot drugi.
Grin
če pa ne boš tolk zahtevna in boš živela bolj asketsko življenje v kakšni skupnosti, ti pomoje ne bo hudga niti mal s tistimi 20 tisoč.
kot sm reku ... treba stopt na POT.

brez POTi v majndu ne bo šla tale kalkulacija skoz.

in zdej ... ko bo prišlo do tega, da ne bo nikogar več, ki bi hotu delat - met več kot drugi, to za mojo logiko pomeni da je ego mrtu in da smo na nivoju 4


kapiraš ti mene?
slučajno?






t wrote on 21.01.2005 at 12:36:53:
tisti, ki nima nič ne more ničesar ceniti?!
Ali potem tisti, ki ima vse tudi ceni vse?
Klasičen primer razmišljanja polne riti ali sita vrana lačni ne verjame.

Grin
ja hudo dobr si to napisu ...
Grin




xe xe xe titud
titud wrote on 21.01.2005 at 12:41:25:
Zdej smo pa spet pr tem, da bi utp sicer ziher  prispeval zvišanju zavesti folka, ampak  ga brez zvišanja zvesti folka ni mogoče izvest...

se reče ... začnimo uvajat utd (dvigat ljudem zavest na tem področju - ZAKAJ UTD JA), da se bo splošna zavest dvignla, da ga bomo lahko uvedl, da se bo zavest res LAHKO dvignla.




t wrote on 21.01.2005 at 13:09:56:
Baje, da sedaj kandidira za dekana Kranjske sormone... Ko je postal predsednik "sveta modrecev"

k sm pa to slišu pa nism mogu verjet, ni glih svet modrecev, ja pa nekih super strokovnajkov svet in da se je predsednik njega odloču za kandidaturo na neki univerzi al neki, sej lahko da je full pomembno mesto, ampak poln je bil idej kwa use bojo pa u državi popedenal, zdej k je janša gor ...



sinjeoka zakaj tolk čez študentske servise skoz pljuvaš?
zakaj se skoz osredotočaš kaj nekateri goljufajo preko njih in zakaj skoz vztrajno mižiš pred tistimi ki popolnoma v skladu z zakonodajo uporabljajo ta način dela?
jest verjamem da maš neke številke ki govorijo o ogromnem procentu bdpja, ki se pretoči prek njih, ker to, da ljudje u bistvu zlorabljajo napotnice, za to pač ne morejo obstajat številke. lahko pa obstajao v tvojem okolju. pa ni rečen da so vsa okolja taka.

mislm
* minimalna plača pri nas ni tista v kolketivni pogodbi, ampak tista, ki jo plačuje ŠS*
kaj naj to recimo pomeni?

k se že glih tolk mente o tem kaj je t mislu s tem kar je napisu ...
kaj pomeni zgornji stavek?
konkretno?


... vidm da bom mogu še unga pogledat ... od študentov ...
... vidm tud številke k jih maš ... pr študentih spisane ...
neglede na to, me zanima aspekt po katerem gor sprašujem ...  


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #81 - 21.01.2005 at 19:52:05
 
sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 12:35:39:
čist tko baj d wej..ta sistem so že imeli na Švedskem in so ugotovili, da če so UDT-ji preveliki noben ne dela, če so premejhni ni nobenega socialnega učinka ...


in ideja je v tem, da vsak kao neki dobi, več pa je odvisno od njihovega osebnega prizadevanja .... ama kdo si bo karkoli prizadeval, če bo vedel, da mu bo več kot pol itak pobrala država, da bo nekemu revežu, ki mu stanovanje ni bilo podarjeno dala UDT.

Čist tko baj d wej ... v ZDA so delali analizo kolikšna je uspešnost  prehoda družinskega podjetja iz ene generacije(očeta) na drugo generacijo(sinove) in je bila ugotovitev porazna .... 99% podjetij tega prehoda ne preživi ... tko da ni važno samo roditi se v zibko blaginje, ampak tudi naučiti se s tem premoženjem delat

... če pogledam mlado gardo japijev pri nas ... pa kakšnega sinkota od Zokija, boš videl, da vse kar so se naučili v lajfu je zapravljat keš, ki ga očka domov nosi in pa to, da imajo vsi kupljene diplome, ter da menjajo službe zelo na hitro, ker očetovi prijateljčki ugotavljajo, da je od njih samo škoda ....

tisto "premoženje" pa v roku 5-10 let popapajo davki, če se z njim ustrezno ne ravna ... v končni fazi ... še v vsako bajto ali satnovanje je bilo treba investirat, da se je v njej sploh dalo živet več kot 10 let



ma k je bil en zokijev sinček lih moj sošolec, mi je mal mim, da pluvaš po nekomu kar tako; samo zato ker je zokijev sinček; ata pač tolk poln denarja, da lahko hodi 3x letno an exotične počitnice in ima hude avte....

ampak.... a misliš, da je lahko bit otroku Zokijev sinček?

sory...zelo grdo...   sem marsikaj že slišala, še preden je zoki postal "svetovno" znan...in ti povem, da bi raj bla klošar k v žlahti s tiranom ... Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #82 - 21.01.2005 at 20:07:09
 
Meni gre tud na živce, ko se čez debelorite tetke tolk pljuva, češ da ne lovijo rib, samo jedo jih.

Nov pojem zate, t- delo = ribolov in v to kategorijo poleg proizvodnje in storitev spada tudi delo v državni upravi. Za razliko od ribofehtanja, kjer se nahajajo delomrzneži.

Naj ti še pojasnim, kaj razlikuje delavca (konkretno kar debelorito tetko) od delomrzneža.
Prvi zgodaj zjutraj vstane in že par ur oddela do takrat, ko se drugi komaj zbudi. Prvi ne more na malco, ker ima gužvo pred vrati, drugi se s kofetkom pred mtv spravi. Prvi gre po osmih urah- če ni kak nujen primer aktualen- končno lahk domov. Drugi se približno ob tem času prav zbrihta. Prvi ima doma pred sabo še en šiht - gospodinjstvo. Drugi prenese svojo rit v gostilno in tam do konca ubije dan.

Glede paternalističnih metod. Kolikor je meni znano, sociala deluje po principu svobodne volje posameznika. Razen v primerih, ko se dogajajo zlorabe otrok.
In takrat več ni milosti- vsaj z mojega gledišča. In ni svobodne volje. Ker ko bi kdo svobodno rad drugega maltretiral, je skrajni čas, da ga zakon ustavi. (Pa o tem zakonu da ne govorim- tisočkrat premehek in premil je.
Roll Eyes Intervencije, ki se dejansko zgodijo, so le vrh ledene gore. )
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #83 - 21.01.2005 at 20:16:03
 
Lilith wrote on 21.01.2005 at 20:07:09:
Meni gre tud na živce, ko se čez debelorite tetke tolk pljuva, češ da ne lovijo rib, samo jedo jih.

Nov pojem zate, t- delo = ribolov in v to kategorijo poleg proizvodnje in storitev spada tudi delo v državni upravi. Za razliko od ribofehtanja, kjer se nahajajo delomrzneži.


Plačana pa sta oba iz istega vira, s tem da tetka dobi za to kar (ne)počne precej več denarja. Tetka je plačana iz dela drugih - tetka je pač zajedavka, tako kot delomrznež. Problem je v tem, da tetka opravlja funkcijo, katero bi lahko sistemsko ukinili. In takih tetk iz državne uprave je mnogo preveč.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #84 - 21.01.2005 at 20:49:25
 
t wrote on 21.01.2005 at 20:16:03:
Plačana pa sta oba iz istega vira, s tem da tetka dobi za to kar (ne)počne precej več denarja. Tetka je plačana iz dela drugih - tetka je pač zajedavka, tako kot delomrznež. Problem je v tem, da tetka opravlja funkcijo, katero bi lahko sistemsko ukinili. In takih tetk iz državne uprave je mnogo preveč.



uživaj!


Potem pa mislim, da se strinjava, da ni problem v tetki, pač pa v sistemu. Ker tetka bo s svojo voljo do dela, ki jo že sedaj aktivno izkazuje, itak iskala in našla nov job- mogoče celo tak, ki bo t-ju bolj povšeči.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #85 - 21.01.2005 at 22:56:43
 
'tetice' so sistem
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #86 - 22.01.2005 at 11:22:16
 
Petra. wrote on 21.01.2005 at 19:52:05:
ma k je bil en zokijev sinček lih moj sošolec, mi je mal mim, da pluvaš po nekomu kar tako; samo zato ker je zokijev sinček; ata pač tolk poln denarja, da lahko hodi 3x letno an exotične počitnice in ima hude avte....

ampak.... a misliš, da je lahko bit otroku Zokijev sinček?

sory...zelo grdo...   sem marsikaj že slišala, še preden je zoki postal "svetovno" znan...in ti povem, da bi raj bla klošar k v žlahti s tiranom ... Wink


ja res bogi
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #87 - 22.01.2005 at 11:38:19
 
gape wrote on 21.01.2005 at 22:56:43:
'tetice' so sistem



meni se zdi pa tale UTD sistem ena huda egič varianta

ker gape ino t nista odgovorila na vprašanje kje ali komu bosta jemala za ta UTD (ker recimo zdaj dobiva 50 000 ljudi po cca 80 000 SIT/mesec, potem pa če to maso denarja, ki je trenutno namenjena za socialo razporedim na 2 milijona dobi vsak 2000 SIT s katerimi si (vsaj po mojem mnenju ni baš za pomagat)

no pa pejmo 1 korak dalje

če se jima približno sanja koliko tetk naj bi s tem zgubilo službo?  (ker tale ideja, da stroški administriranja odpadejo je bosa) - se pa verjetno res zmanjšajo, ama fanta pozabljata, da to morda pomeni, da na vsakem Csd v slo največ ena tetka izgubi službo. kar recimo je na vso slovenijo ene 500 tetk s povprečno bruto plačo 300 000 SIT, kar pomeni še dodatnih 75 SIT na vsakega slovenca ?


aja pa gape ... tisto od ptudentskega servisa ni iz mojega okolja, ama je info precej direkt iz ŠS samega.

kar se izjave t ja tiče, da so marsikatere tetke zajedavke se čisto strinjam, ama vse zajedalke ne delajo v sistemu socialnega varstva (jaz bi recimo rada videla, da pogrunta kakšen UDT za splošno državno upravo) - bo prihranek precej višji  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #88 - 22.01.2005 at 12:50:03
 
sinjeoka wrote on 22.01.2005 at 11:38:19:
meni se zdi pa tale UTD sistem ena huda egič varianta

ker gape ino t nista odgovorila na vprašanje kje ali komu bosta jemala za ta UTD

če se jima približno sanja koliko tetk naj bi s tem zgubilo službo?  (ker tale ideja, da stroški administriranja odpadejo je bosa)

jest mislm da bi egič preprosto imel (še) manj izgovorov na katere bi lahko kazu zunaj sebe, da je tm kjer je. zdej je teh izgovorov neomejeno.
kaj si pa ti hotla povedat spet?

in tud (še kar)
* minimalna plača pri nas ni tista v kolketivni pogodbi, ampak tista, ki jo plačuje ŠS*
kaj naj to recimo pomeni?

kje ali komu
kje je dost banalno vprašanje
tm kjer je keš - proračun
za začetek, da je keš v proračunu je treba zagotovit njega ne porabo, najboljš najprej na področjih ki sedaj urejajo to vprašanje - precej neuspešno, čeprov smo slovenci menda, kr precej socialna država.
jest številk točnih ne poznam, sm pa zihr da aparat (ne samo s plačami, tud s prostori, računalniki, softwerom, storitvami ki jih uporabljajo za to da aparat deluje) košta mnjogo denar.
jest sm sto posto da bi bla cena aparata, ki bi vsakomur z davčno številko (al pa čim) v sloveniji nakazu 20 čuka na račun, kakšen procent cene aparata ki obstaja v isti namen sedaj, plus tega, da sedanji aparat ni 100% ampak je v mnogočem odvisen od odločitev raznoraznih ljudi ki so nujno subjektivne in s tem za (marsi)koga napačne.
se reče, aparat ki obstaja uporablja neverjetno komplicirane načine za zagotavljat pomoč pomoči potrebnim. in včasih, da ne rečem mnjogokrat, tisti (nekateri) ki so pomoči RES potreni le te sploh nikol ne dobijo. vsaj ne v taki obliki da bi jim pomagala.
ker bi ta keš dubu vsak k ma davčno bi družina, ki je popušila vse in ma 4 člane imela 80 čuka na mesec, ne rečem da je to dostojno življenje človkea za dandanašnji dan za ta prostor, ampak mislm da bi preživel.

se reče
na račun aparata samega - mnjogo denar
na račun denarja ki ga aparat sedaj razdeljuje - še več mnjogo denar
na račun manj bolnih ljudi - ker imajo osnovni problem razrešen in se lahko ukvarjajo s čim bolj kreativnim (to zdravi samo po sebi) - mnjogo denar
ker se bi keš flow poveču, ker bi raja kr naenkrat mela za zapravt tolk keša, bi se dohodek iz naslova ddv poveču - mnjogo denar - ko pa se TA mašina zakurbla jo je pa težko ustavt.

s tem bi se nujno začela tud nova prerazporeditev sredstev, ki bi sicer tistim, ki hočejo, še vedno omogočala pridobivanje dodatnih sredstev (normalno, ne vem zakaj bi tako pridobitev šu človk ubijat - ekonomija je ql - ampak ne če si prisiljen v njeno igro in brez možnosti pavze), tokrat pač z menjavo. za u bistvu tisto kar je bil prej njihov denar, ki če ga ni v obtoku ubija njihovo igro.

zdej dejstvo da bo velika večina aparata takega kot je (da k ena mama - ma sej u bistvu se grejo simulacijo mame - da razložim - na začetku je bla šefica mama - bog je bil ženska; ljudje so živel v plemenih, boljkotne, vsi so nosili k mami in mama je razdeljevala, vsakemu tolk kot je rabu, ne tolk kt je al hotu al pa si zaslužu, to je bla njena naloga) precej hitro obsolete - saj, na foro mame ... tm je bla mama ena, je zbirala hrano, neki je valjda sama pojedla, ostalo je razdelila in nepokvarljivo hrano je spravla.
če je bil pleme mejhn in mama šefica debela, je znala bit štala ... če ne ... ni blo panike ... ker mama šefica ni mela aparata kot tazga, razen mogoče unih k so nosil notr pa vn, je zmeri dost ostal za une k so dobrine - hrano predvsem nabrali ali nalovili ali ki so kakorkoli drugače ŽIVELI v plemenu.  

zdej, ta atova simulacija mame, je upedenala da je Up To 25% plemena mama.

strošek velik - dejstvo

mama predebela
raja mame ne more nahrant
mama čist požrešna
si kdo zna predstavljat mamo o kateri govorim?
mogoče jo pa kdo zna narisat???



... ja ... ker bojo obsolete se bojo valjda morale prestrikturirat - tetice - isto kt se bojo mogle une u šiviljski industriji al pa čevljarski, pa bomo obleke in čevlje nosil še en cajta k ne bomo več rabl aparata tazga kot je!
verjamem da je ogromna razlika
dobivat 250 čuka in pol bit na zavodu je zihr 'težje' kot pa itak skoz životart na manj kt 100 čukih, pol par mescov ne dobivat plače in pol bit na zavodu.
isti problem bi bil če bi mel uno rento varjanto ... težje ... če lahko sploh temu rečem težje, ker je bolj intenziven padec v krajšem času ... to je po moji izkušnji za telo težje kot pa isto intenziven padec razpotegnjen čez daljši čas ...
kaj je pa boljš ... kolkr za koga pomoje ...



tuki nekje no ...
to je pač vrh ledene gore, ki bi se začela topit od veselja, ki bi vladal v gori. blj bi se topila več veselja bi povzročila.


se reče ... slabih fantov ni, tisti k pa so, se bojo pa poboljšal ... zato, ne se bat ... dejmo si možnost da zaživimo dejmo si možnost in odživimo ta lajf tko kt treba ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #89 - 22.01.2005 at 14:10:17
 
res  Roll Eyes, od kod pa misliš, da prihaja keš v proračun?

e whatever ...

... glede na to, da pravite tule vsi smo eno, kar je kao sinonim za vsi smo povezani, bi bilo fajn, da se malo vtakneš v to kako gre kešflow v in iz proračuna, da ga ne boš mešal s kakšnim ZPIZ-om ali ZZZS-jem

ok računalniki so tudi oprema, ki bi postali nepotrebni ko bi tistih 500 tetk izgubilo službe

aja pa niso računalniki tisti, ki razdeljujeo denar, ampak tetke ... in masa denarja je še vedno 50 000 ljudi x 80 000 SIT

ama, tudi v bodoče boš moral imeti infrastrukturo(banke, ki bodo vodile žiro račune ljudi - seveda računalniško), ki ti bo omogočila nakazilo 2000000 ljudi hkrati .. sicer bo izračun malo bolj simpel, ker bodo vsi dobili enako, ama še vedno ne tok cenej, da bi se to v znesku poznalo.

Aja čist tko btw ... kdo bo plačeval šole (mislim s tem gradnjo objektov in vzdrževanje), ceste(vzdrževanje), železnice(vzdrževanje) .... ?
ali boš za nujne investicije tud nakazoval železnicam UDT?


na vprašanje o minimalni plači preko ŠS je že bilo odgovorjeno na threadu o obdavčitvi ... seveda je odgovor impliciten in zahteva malo poznavanja slovenskega sistema plač, plačevanja prispevkov za ZPIZ, ZZZS in davkov. Potem pa lahko informacijo brez problema ekstrapoliraš ven iz faktov, seveda ob predpostavki delovanja klikerjev. Ama o tebi itak ne dvomim, ker si u iber pameten, plus egič te očitno ne zajebava plus zaposlen si tko da dobivaš plačilno listo 1x na mesec na kateri ti delodajalec naredi obračun iz bruto plače na neto plačo. So gape I really have faith in you  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 18