Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 31704 times)
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Kako se naj reinkarniram ?
Reply #45 - 11.02.2010 at 12:09:58
 
Robi wrote on 11.02.2010 at 11:37:38:
Quote:
Ampak dejstvo ostaja: tvoja misel je stara borih 50 let, tvoje leto ima 50 let, vse drugo je stvar domišljije, ki hoče segat nekam v neskončnost.

Jaz bi rekel temu izkušnje namesto misli.
Ker misel ni vezana na časovni dejavnik, kot telo. Misel živi  v lastni dimenziji časa. Če ne bi imel telesa, bi le na podlagi svojih misli, težko določil svojo starost.
Prav tako naše misli niso le plod lastnih izkušenj, ampak je misel, ki uporablja spomin, izpolnjena tudi z znanjem iz preteklosti.

Robi, izkušnje jaz razumem kot misli. A maš ti lahko misli, če nimaš nekih izkušenj. A maš lahko misel v obliki besede "ogenj" če se nisi nikoli spekel? A maš lahko misel v besedi "whatever" če nisi imel te izkušnje "whatevra"?.

Mi mislimo, da se nekaj prenaša iz generacije v generacijo, samo to "znanje" recimo tehnološko moraš ti znova in znova osvojit, če ne ni nič.

A boš rekel, da se jezik prenaša iz generacije v generacijo? Al se mora čisto vsak otročaj naučit jezika, pa ni važno kje se rodi? In ali lahko nekdo, ki ima starše Slovence in bi potemtakem moral govoriti slovenski jezik, a se lahko tak otrok rodi recimo na Gorenjskem ampak, da govori z dolenjskim naglasom??? Ne more, ker se mora vsega naučit znova, ni važno kakšni jezikovni maherji so njegovi starši, vsak otrok štarta od čiste nule, kar pomeni, da se nič ne prenaša.

Hja, mogoče so edin geni tako premešani, da nekomu omogočajo, da se hitreje nauči recimo udarjat po klavirskih tipkah. In potem takega otroka starši spodbujajo in otrok postane koncertni pianist. Ampak ni se v genih preneslo "znanje" o igranju klavirja, bolj se gre za usklajeno koordinacijo roke-vida, potem za dober slušni aparat, potem za veselje do glasbene harmonije - in ko to vse skupaj namešaš v genskem koktajlu, potem lahko dobiš samo dobro zasnovo iz katere lahko potem narediš al to al pa nekaj drugega. Samo samo golo "znanje" o čemerkoli pa se ne prenaša, edino če rečeš da so skladni gibi nek genski template, ki se lahko klesti in izpopolnjuje tekom tisoč in tisoč let. Potem da. Drugač pa ne.

In misel ti je isti šmorn. Otrok se rodi globoko vernim krščanskim staršem. A otrok že zna Biblijo, al se jo mora naučit od začetka? Če bi se misel prenašala potem bi otrok lahko znal odstavke iz Biblije že samo zato, ker jih starši znajo.

In tako pridemo do poslednjega sklepa:
Mi smo trenutna, začasna formacija.
Dobimo samo genski in umski template od naših prednikov.
Potem ga naslikamo sami.
Tabula rasa, je govoril že John Locke.
Čeprav na to tabulo raso ogromno vpliva že okolje.
Determiniranost. Genski template. Kar hočeš potem.
Kar hočeš naslikati. Ni važno.
Začasno platno, ki pride iz Enosti v življenje. Si ti. Smo mi.
Živimo. In pleskamo. Kakor nam paše. Z mislimi.
Ki so začasne. Se ne prenašajo.
Se jih naučimo od nule.
In jih potem uporabljamo. Kakor želimo.
In se potem spet vrnemo.
Od koder smo prišli.
Vmes pa pleskamo. Na svoje platno.
Karkoli. Kadarkoli.

Howg
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kako se naj reinkarniram ?
Reply #46 - 11.02.2010 at 12:37:15
 
Quote:
izkušnje jaz razumem kot misli. A maš ti lahko misli, če nimaš nekih izkušenj. A maš lahko misel v obliki besede "ogenj" če se nisi nikoli spekel? A maš lahko misel v besedi "whatever" če nisi imel te izkušnje "whatevra"?.

Zame pa izkušnja pomeni izkušnja, torej, da govorim o lstni izkušnji na primer ognja.
Misel pa lahko obstaja ne glede na izkušnjo. Če je tako, potem pravimo, da človek bluzi, torej nekaj misli, pa nima pojma kako to v resnici izgleda.
Zato sta zame misel in izkušnja dva različna pojma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kako se naj reinkarniram ?
Reply #47 - 11.02.2010 at 12:40:51
 
Quote:
Mi mislimo, da se nekaj prenaša iz generacije v generacijo, samo to "znanje" recimo tehnološko moraš ti znova in znova osvojit, če ne ni nič.

A boš rekel, da se jezik prenaša iz generacije v generacijo? Al se mora čisto vsak otročaj naučit jezika, pa ni važno kje se rodi?

Se strinjam.
S tem, ko sem napisal, da je misel izpolnjena z znanjem iz preteklosti, sem mislil iz človeške preteklosti na primer iz knjig...Zato lahko misel na videz razširi svoje dojemanje časa in se postavi v preteklost s pomočjo znanja in spomina. To pa seveda ni izkušnja, ampak le miselne predstave.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kako se naj reinkarniram ?
Reply #48 - 11.02.2010 at 12:44:08
 
Quote:
Hja, mogoče so edin geni tako premešani, da nekomu omogočajo, da se hitreje nauči recimo udarjat po klavirskih tipkah. In potem takega otroka starši spodbujajo in otrok postane koncertni pianist. Ampak ni se v genih preneslo "znanje" o igranju klavirja, bolj se gre za usklajeno koordinacijo roke-vida, potem za dober slušni aparat, potem za veselje do glasbene harmonije - in ko to vse skupaj namešaš v genskem koktajlu, potem lahko dobiš samo dobro zasnovo iz katere lahko potem narediš al to al pa nekaj drugega. Samo samo golo "znanje" o čemerkoli pa se ne prenaša, edino če rečeš da so skladni gibi nek genski template, ki se lahko klesti in izpopolnjuje tekom tisoč in tisoč let. Potem da. Drugač pa ne.

To je res. Prenašajo se nagnjenja, ki določajo telesno delovanje. Zato se nekdo lahko prej ali lažje nauči not in igranja...Ali pa umetniška "žilica", kot ji rečemo. Na primer jaz bi se lahko celo življenje učil slikati, pa nikoli ne bi bil kot Picasso. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kako se naj reinkarniram ?
Reply #49 - 11.02.2010 at 14:47:29
 
Robi wrote on 11.02.2010 at 12:44:08:
Quote:
Hja, mogoče so edin geni tako premešani, da nekomu omogočajo, da se hitreje nauči recimo udarjat po klavirskih tipkah. In potem takega otroka starši spodbujajo in otrok postane koncertni pianist. Ampak ni se v genih preneslo "znanje" o igranju klavirja, bolj se gre za usklajeno koordinacijo roke-vida, potem za dober slušni aparat, potem za veselje do glasbene harmonije - in ko to vse skupaj namešaš v genskem koktajlu, potem lahko dobiš samo dobro zasnovo iz katere lahko potem narediš al to al pa nekaj drugega. Samo samo golo "znanje" o čemerkoli pa se ne prenaša, edino če rečeš da so skladni gibi nek genski template, ki se lahko klesti in izpopolnjuje tekom tisoč in tisoč let. Potem da. Drugač pa ne.

To je res. Prenašajo se nagnjenja, ki določajo telesno delovanje. Zato se nekdo lahko prej ali lažje nauči not in igranja...Ali pa umetniška "žilica", kot ji rečemo. Na primer jaz bi se lahko celo življenje učil slikati, pa nikoli ne bi bil kot Picasso. Smiley


Dejstvo je,da sta naša''' razumskost kot bebavost'' stvar našega dednega podedovanega  genoma!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Kako se naj reinkarniram ?
Reply #50 - 12.02.2010 at 08:09:33
 
Alojz in Sandib wrote on 11.02.2010 at 14:47:29:
Robi wrote on 11.02.2010 at 12:44:08:
Quote:
Hja, mogoče so edin geni tako premešani, da nekomu omogočajo, da se hitreje nauči recimo udarjat po klavirskih tipkah. In potem takega otroka starši spodbujajo in otrok postane koncertni pianist. Ampak ni se v genih preneslo "znanje" o igranju klavirja, bolj se gre za usklajeno koordinacijo roke-vida, potem za dober slušni aparat, potem za veselje do glasbene harmonije - in ko to vse skupaj namešaš v genskem koktajlu, potem lahko dobiš samo dobro zasnovo iz katere lahko potem narediš al to al pa nekaj drugega. Samo samo golo "znanje" o čemerkoli pa se ne prenaša, edino če rečeš da so skladni gibi nek genski template, ki se lahko klesti in izpopolnjuje tekom tisoč in tisoč let. Potem da. Drugač pa ne.

To je res. Prenašajo se nagnjenja, ki določajo telesno delovanje. Zato se nekdo lahko prej ali lažje nauči not in igranja...Ali pa umetniška "žilica", kot ji rečemo. Na primer jaz bi se lahko celo življenje učil slikati, pa nikoli ne bi bil kot Picasso. Smiley


Dejstvo je,da sta naša''' razumskost kot bebavost'' stvar našega dednega podedovanega  genoma!!!

Opažam!!  Cheesy Grin

By the way, Alzi, kje je pa kej tvoj podmladek? Ga že več let ni bilo na ta forum.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kako se naj reinkarniram ?
Reply #51 - 12.02.2010 at 10:46:51
 
EL Poeta

Hčerke pravijo,da jih ne zanima noben poet.Pa ena te sploh ne pozna!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Kako se naj reinkarniram ?
Reply #52 - 12.02.2010 at 10:53:36
 
Alojz in Sandib wrote on 12.02.2010 at 10:46:51:
EL Poeta

Hčerke pravijo,da jih ne zanima noben poet.Pa ena te sploh ne pozna!

Jaz sem itak že srečno zaseden, tak da ni panike. Nisem mislil to. Mislil sem kje je tisto bitje, ki je napisalo tole:

Jakopinka wrote on 14.02.2008 at 20:53:55:
Pozdravljeni!

Sem Jakopinka, Alojzova hči, ki poznam njega in njegovo delo, mnogo bolje od vseh vas.

Res je prišlo do pomote, ker je oče pisal prijavljen z mojim geslom.

Toda to ne spremeni dejstva, da ste nevedni, kar sem opazila že takoj, ko sem prvič začela brati vaše poste!

Ne znate povezati dejstev, ki so dokazana s strani znanosti...ne znate povezati niti dejstev, povezanih z religijo.

Vsak od vas komentira samo eno področje, ali znanosti, ali religije!

Do sedaj še nisem videla koga, ki bi zadeve, ki se dogajajo in obstajajo že od pamtiveka povezal v celotno obširno, t.i. komplementarno znanje-slednje moj oče tudi počne in to je njegovo "videnje", ki ga podpiram že zaradi tega, ker pojasni vesoljno pojavnost na vseh nivojih ali, če hočete samo na enemu-enotnemu nivoju...

To kar počne, ni nič drugega, kot nadgrajevanje že poznanega v celovitost-enotnost. To znanje pa črpa iz sebe.

Kaj pa delajo znanstveniki?
Vsake toliko časa odkrijejo nekaj, kar obstaja od nekdaj!
In potem to na dolgo in široko objavljajo, kot bi to odkrito stvar sami naredili!

Alojz pa ta odkritja nadgradi s svojim komplementarnim znanjem.
Komplementarno znanje ni znanje fizike ali pa znanje mehanike ali pa religije, itd.
To je znanje, ki zaobjema vse kar je okoli nas od nekdaj in je neločljivo na posamezna področja, kot je to danes.

To znanje sem jaz sprejela že kot otrok, vi pa ga kot odrasli ne morete...zavihajte rokave fantje in dekleta in poskusite na tem nivoju dojeti sami sebe in vašo okolico!

Na ta račun sem se vam velikokrat smejala...saj niste krivi, da ne znate, mogoče niste vedeli, da ne znate...toda zdaj veste Wink

Pozdrav,
vaša Jakopinka


Ker kako ona že od malega pozna to o čemer ti govoriš. In ali je sploh imela kakšno možnost, da ne bi razmišljala po tvoje? To se vprašam. Za hec, mal razlož, al pa tud ne. Glede na to, da praviš da se tud pamet prenaša iz roda v rod.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kako se naj reinkarniram ?
Reply #53 - 12.02.2010 at 11:20:39
 
One vedo,kaj jaz počnem že več kot 20 let in s tem niso obremenjene-imajo lastno življenjsko pot. Svobodno in brez mojega ali  ženinega diktata.Jih ne obremenjujem-vedo pa za moje početje.In to je vse! Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Kako se naj reinkarniram ?
Reply #54 - 05.03.2010 at 01:56:28
 
čudo svetovno, obremenjuješ/gnjaviš cel forum doma pa jim daš mir?
Upam res da vsaj njim ne bluziš
mesaja samozablužen lojzek
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kako se naj reinkarniram ?
Reply #55 - 05.03.2010 at 08:42:20
 
Quote:
čudo svetovno, obremenjuješ/gnjaviš cel forum doma pa jim daš mir?
Upam res da vsaj njim ne bluziš
mesaja samozablužen lojzek

NE UČIM JIH DA JE TELE VOL TAKO KOT TRDIŠ TI DAVID:
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
Re: Kako se naj reinkarniram ?
Reply #56 - 25.08.2010 at 08:01:30
 
gemba wrote on 05.01.2005 at 19:32:07:
Vem da sem neozdravljivo bolan.
Bi se pa ful rad reinkarniral in bi poskusil znova. Kako naj dosežem da bom sebe in vsega znanja spomnil v naslednjem življenju ?

Samo imam velik problem v tem da sploh ne verjamem v reinkarnacijo. Če mene vprašate, reinkarnacije ni !


Vsem tistim, ki ste morda bili v skrbeh sporočam:
ŠE VEDNO SEM ŽIV !

Nisem še čisto zdrav, ampek vejamem pa, da sem na dobri poti !

Back to top
 
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Kako se naj reinkarniram ?
Reply #57 - 25.08.2010 at 17:35:45
 
 Smiley   Smiley


Še mnoga leta in čim manj težav zdravje in ostalo
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kako se naj reinkarniram ?
Reply #58 - 26.08.2010 at 12:30:33
 
gemba wrote on 05.01.2005 at 19:32:07:
Vem da sem neozdravljivo bolan.
Bi se pa ful rad reinkarniral in bi poskusil znova. Kako naj dosežem da bom sebe in vsega znanja spomnil v naslednjem življenju ?

Samo imam velik problem v tem da sploh ne verjamem v reinkarnacijo. Če mene vprašate, reinkarnacije ni !



Če lahko verjameš v reciklažo, potem tudi reinkarnacija ne bi smela biti problem...

Znanje je pa itak ena taka univerzalna zadeva - če pa res, kaj edinstvenegna znaš, potem moraš koga na učiti pa ni panike...

Wink
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kako se naj reinkarniram ?
Reply #59 - 26.08.2010 at 14:23:37
 
t wrote on 26.08.2010 at 12:30:33:
gemba wrote on 05.01.2005 at 19:32:07:
Vem da sem neozdravljivo bolan.
Bi se pa ful rad reinkarniral in bi poskusil znova. Kako naj dosežem da bom sebe in vsega znanja spomnil v naslednjem življenju ?

Samo imam velik problem v tem da sploh ne verjamem v reinkarnacijo. Če mene vprašate, reinkarnacije ni !



Če lahko verjameš v reciklažo, potem tudi reinkarnacija ne bi smela biti problem...

Znanje je pa itak ena taka univerzalna zadeva - če pa res, kaj edinstvenegna znaš, potem moraš koga na učiti pa ni panike...

Wink


Reciklaža ni reinkarnacija!! Reinkarnacija je pri človeštvu nerazumljena,ker se je ne veže na celotno vesoljno samopojavnost.Reinkarnacija je zadeva človeške genetike in vesoljne elektromagnetne sile-duha.Potrebno je razumeti vesoljno samodelovanje.Cikle maso-energijo-genetiko in sile,ki delujejo na naš genom.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5