Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2536 times)
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: tsunami-vide0 in sat slike
Reply #1 - 05.01.2005 at 17:38:08
 
Na netu sem našla tole zanimivo novico.
Link pošljem naknadno (če ne bom prej pozabila).

     
Domača naloga, ki je rešila življenja
05.01.2005


Verjetno se bi ogromnemu številu žrtev cunamija pridružilo še 100 turistov, ki so v času potresa počitnikovali na tajski plaži Maikhao, če ne bi 10-letna Tilly Smith opozorila na nenavadno obnašanje morja. Dva tedna pred odhodom na počitnice je Tilly za domačo nalogo iz zemljepisa izbrala podvodne potrese in njegove posledice.
''Učitelj Andrew Kearney nam je predaval o potresih in kako le ti povzročajo cunamije. Govoril nam je tudi o nenavadnem obnašanju morja, ki se prične umikati, čemur po petih do desetih minutah sledi rušilen val. Bila sem na plaži, ko se je morje pričelo nenavadno obnašati. Bilo je polno mehurčkov, čemur je sledila
velika oseka. Ugotovila sem, da se nam bliža cunami, kar sem povedala tudi mami'', je dejala Tilly.

Njena mati Penny je hitro ugotovila, da hči kljub mladosti ve kaj govori, zato so na nenavaden pojav opozorili hotelsko osebje, ki je spraznilo plažo le minuto pred udarom ogromnega vala. Celotna skupina turistov je preživela po zaslugi dekletinega znanja – plaža Maikhao je ena izmed redkih tajskih plaž na kateri ni bilo smrtnih žrtev. Družina Smith je na prošnjo tajskega ministra za kulturo ostala na otoku Phuket do izteka aranžmaja.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: tsunami-vide0 in sat slike
Reply #2 - 10.01.2005 at 21:51:43
 
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: tsunami-vide0 in sat slike
Reply #3 - 10.01.2005 at 22:02:24
 
Good.
respect

..sam eni ne stekajo nic od tega, eni so še vedno nekaj več.
..mimogrede, danes so obsodili pridigarja, odgovornega za morilsko akcijo kukluksklana. Po 40 letih.
Misisipi gori, še vedno..
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1