Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9996 times)
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
informacijsko nasilje - informacijske smeti
27.12.2004 at 13:15:43
 
TV, radio, plakati, nalepke, oglasi, gsm, časopis, ...
Ful mi gre na živce vse skupaj ! Preveč informacij. Preveč agresivno. Kot da nas posiljujejo z nepotrbnimi informacijami !



Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: informacijsko nasilje - informacijske smeti
Reply #1 - 27.12.2004 at 13:20:43
 
men ej anjbolj smešn kle v lj, ko dobmo vsak dan miljon pošte-reklame, pol nas pa meščanov ne znajo obvestit kdaj je kje kaka javna prireditev, pa ognjemet....

fuj!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
Re: informacijsko nasilje - informacijske smeti
Reply #2 - 27.12.2004 at 14:10:12
 
Ja pa ne samo to.
Novinarji imajo tako doktrino da morajo narod stalno vznemirjajti, obremenjevati z popolnoma nerelevantnimi in pogosto grozljivimi informacijami o dogodkih na drugem koncu planeta. Preveč informacij in preveč vznemirjenja pa ljudi zmede in potem ne vedo več nič.  
Če ne bi toliko poročali v medijih o nasilju, vojni in grozljivkah doma in po svetu potem bi se take grozote tudi dejansko redkeje dogajale. Mediji služijo denar s tem da vznemirjajo narod in ga mečejo iz ravnotežja.

Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: informacijsko nasilje - informacijske smeti
Reply #3 - 27.12.2004 at 14:29:00
 
!mashina dela svoje
informacijska sita
..pa tud posilstva


..lahko pa izključiš TV, al pa vsaj delaš selekcijo kaj boš gledal, z dnevnim časopisjem se da zlo dobro podkurit na kakšnem pikniku..
Grin
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: informacijsko nasilje - informacijske smeti
Reply #4 - 27.12.2004 at 19:18:05
 
gemba wrote on 27.12.2004 at 13:15:43:
TV, radio, plakati, nalepke, oglasi, gsm, časopis, ...
Ful mi gre na živce vse skupaj ! Preveč informacij. Preveč agresivno. Kot da nas posiljujejo z nepotrbnimi informacijami !



know exactly what you mean

delo mi povzročajo s tem, da vzamem iz nabiralnika in dam v smeti

vedejo se kot da smo smetnjaki pred vhodom v nakupovalno središče ti vsilijo reklamo v roke in potem imaš zasedene roke in pravzaprav predstavljaš half way through to the bin

enostavno smetijo s tem po nas

jaz kar rečem hvala brez da vzamem in zarad mene bi lahko takoj ko me zagleda 'moj' izvod direkt dal v koš (če stoji blizu koša)  Cheesy

lp  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
soncica
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 6

Re: informacijsko nasilje - informacijske smeti
Reply #5 - 27.12.2004 at 19:29:31
 
Mene pa to ne moti, smo si razlicni.. Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: informacijsko nasilje - informacijske smeti
Reply #6 - 27.12.2004 at 19:35:17
 
sem se hotela izogniti smetenju nabiralnika in sem vestno šla kupiti tisto nalepko na pošto ... in je bil celo en teden mir, pol je pa en zavistni sosed (ali celo! soseda) nalepko dol spraskal ... in sedaj spet mečem v smeti

če mi pa letak ali reklamo ponudijo v roko, pa rečem: ne in pomigam s kazalcem, levo desno, ... (da je sporočilo zelo jasno)

in ko grem na faks to že pri vstopu naredim ene petkrat

včasih so se mi ti podajalci letakov kar smilili in sem iz vljudnosti  Tongue vzela letak in pol imela problem, za katerim vogalom naj najdem smetnjak ... zdej, ko je pa tega toliko, pa res ne morem več  Roll Eyes

nazadnje so me najbolj razkurile reklame na TV za razne tabletke, ki lajšajo bolečine ob prehladih ... uaaa  ???... sem kar prešaltala ... to je prav masovno sugeriranje
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: informacijsko nasilje - informacijske smeti
Reply #7 - 27.12.2004 at 21:32:34
 
soncica wrote on 27.12.2004 at 19:29:31:
Mene pa to ne moti, smo si razlicni.. Roll Eyes


Hvala Bogu.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: informacijsko nasilje - informacijske smeti
Reply #8 - 27.12.2004 at 21:49:29
 
Mene je to nekaj časa ful motlo...sedaj pa ne gledam tv(oziroma zelo redkokdaj, nekej specifičnega),preklopim radio ob novicah in reklamah,pogledam stran ob srečanju z jumbo plakati(če je to sploh še možno,ker se obrneš stran od enega pa zagledaš drugega,še bolj blizu),ne berem časopisov(oziroma samo tiste časopise/vsebine,ki me res zanimajo),imam nalepko za nabiralnik(brez zavistnih(?) sosedov)...in zanimivo...še vedno izvem veliko stvari,ki so čist mim ali pa zelo negativne( v vsakdanjih pogovorih,slučajno ujetih novicah ali reklamah,itd)zato se ni za bat,da bi bila za luno...berem pač stvari,ki me zanimajo in se obrnem proč od tistih,ki me ne...se pa še vedno ujamem,da grem kupit nekaj samo zato,ker sem vidla na eni reklami ob cesti in me zanima,kako izgleda/funkcionira (ponavadi kaka kozmetika al pa kej).
No,in moram rečt,da sem se bistveno nehala obremenjevat s tem,ker vem,da ne bo čist nič boljš(razen,če bi se vsi odločili pa bi protestirali proti temu umskemu zastrupljanju...v kar pa močno dvomim...-očitno imamo že beneficije od tega...al kaj?)
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: informacijsko nasilje - informacijske smeti
Reply #9 - 27.12.2004 at 22:15:29
 
sej ne gre niti toliko zato, da bi se obremenjevali s tem

ampak nas oni obremenjujejo in nas silijo v pozicijo, ko si pač izmislimo neko strategijo temu v bran

po eni strani imamo svobodo govora in tiska, ok, vse lepo in prav

na žalost pa ta svoboda bolj velja za komercialna sranja kot za kaj drugega

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: informacijsko nasilje - informacijske smeti
Reply #10 - 30.12.2004 at 17:41:58
 
informacij je res veliko... in sam osebno komaj čakam da bomo presedlal na super dlančnike... k bo skoz priključen na net in bomo vsi imeli samo še e-pošte... tam pa bomo seveda določali da ne želimo prejemat reklam...

glede reklam v nabiralniku se vedno vprašam koliko dreves so morali uničiti?... potem se počutim slabo in vse kar  LAHKO naredim je to da reklam ne vržem v koš temveč da jih zlagam in potem vse naenkrat vržem v

smetnjak za papir.
Če bi vsi to delali - bi mej jest kr svojo predelovalnico papirja Smiley

glede TV-ja pa se strinjam s picolo - res je prepotreben selekcije in sam sem TV sedaj zmanjšal na 1-2 ura/teden  Shocked ... pa mi še vedno zmanjkuje časa da bi počel vse kar si želim  ???

bojda takrat ko gledamo TV so naši možgani pasivni - celo mnogo bolj pasivni, kot pa med spanjem  Shocked ...

men je nasploh zanimivo dejstvo - da reklame delujejo... da smo delno zaradi TV-ja - velika večina ( Roll Eyes) postal pasivni do problemov okoli nas... in še bolj da ne ločimo več (ne ravno vsi ) kaj je resnično pomembno... katere informacije imajo veliko vrednost zame...    8)

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: informacijsko nasilje - informacijske smeti
Reply #11 - 30.12.2004 at 20:09:29
 
pa še neki se mi zdi nasilno. insicer vdiranje v tvoj dom po telefonu. zadnje čase me kličejo samo kakšni anketarji ali pa zavarovalničarji. in jih zanima, če si zaposlen, pa tut če nisi, imajo ponudbo ravno zate, mislim, enough is enough.  danes sem izštekala špago za telefon. vsi, za katere želim, da me kličejo imajo mojo mobi št., ostali so pa itak nezaželjeni. ne vidim nobenega rezona, da te nadlegujejo telefonsko in sprašujejo s čim se prehranjuješ pa če zaslušiš nad ali pod 300k, pa če bi kupu kakšno knjigo, pa kaj si misliš o Mickey Mousu npr.

Tongue

smo si različni. jaz, če sem razpoložena se vključim, zato mi je www. fajn, ni mi pa fajn, da te 'dvignejo' kot internet drugi. ko te pokličejo in s tem drugi usmerja tvoje zavedanje, ker te on 'dvigne', moraš ti usmert pozornost, tja kamor niti nisi želel, in ti na tak način porabniku neprijazno smetijo ravnotam, kjer naj bi bil pred tem 'zaščiten'. žal pa ne vem, če obstaja kakšen zakon o t.i. harrasmentu/nadlegovanju, ki je po definiciji vsako nepovabljeno ravnanje/vabljenje ...

lp  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
Re: informacijsko nasilje - informacijske smeti
Reply #12 - 03.01.2005 at 11:52:42
 
Ja gre v bistvu za nerelevantne informacije in za preveliko količino informacij, ki pa niso nujno dezinformacije ali laži. In to lahko marsikoga zmede.




Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: informacijsko nasilje - informacijske smeti
Reply #13 - 03.01.2005 at 11:57:10
 
..velikokrat nam rišejo samo tiste slike katere bi oni radi da jih vidimo.
>>manipulacija<<

(oni?/mi?)
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: informacijsko nasilje - informacijske smeti
Reply #14 - 11.01.2005 at 13:56:26
 
gemba wrote on 27.12.2004 at 13:15:43:
TV, radio, plakati, nalepke, oglasi, gsm, časopis, ...
Ful mi gre na živce vse skupaj ! Preveč informacij. Preveč agresivno. Kot da nas posiljujejo z nepotrbnimi informacijami !

A je bil mogoče s tem mišljenj TUDI Gapetov forum, ali mogoče TUDI senčne negativke (ki same sebe rade imenojejo sončne pozitivke)?

Ni važno, za katerega od teh dveh tvoja ugotovitev velja, se z njo zvečine strinjam. Le to ne drži, da je preveč informacij... Pravilno povedano bi bilo: JE PREVEČ DEZINFORMACIJ!!!...
Wink
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Pages: 1 2