Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 11786 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Aseksualnost
13.12.2004 at 12:13:17
 

Četrta spolna orientacija (najbrž kar orientacija prihodnosti) naj bi bila aseksualnost:

Quote:
Ljudje naj bi se po svoji spolni usmeritvi delili na tri osnovne skupine: heteroseksualce, homoseksualce in biseksualce. Kot kaže, se jim bo v kratkem pridružila še četrta skupina: aseksualci. Ljudje, ki še nikoli niso imeli spolnih odnosov. Ljudje, ki jih seks ne zanima. Ljudje, ki ne čutijo spolne privlačnosti ne do nasprotnega ne do istega spola. Ljudje, ki ne hodijo na randije, ne poznajo poljubljanja, se ne marajo dotikati in ne razumejo, kaj vsi ostali vidijo v obredu parjenja. Ljudje, pri katerih "ne jebem!" ni zgolj popularna žargonska sintagma, ampak način življenja.


iz:

http://www.mladina.si/tednik/200449/clanek/nar--zivljenski_stil-max_modic/

Vsekakor mi je dalo misliti: čaprav sem mnenja, da je to vsekakor bolj kulturno pogojeno, kot pa biološko, čeprav pravi aseksualci pravijo, da želje po seksu z drugim sploh nikoli niso čutili in so še nedolžni.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aseksualnost
Reply #1 - 13.12.2004 at 20:59:09
 

8) Zanimivo, kako se nekatere stvari privlačijo:



http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Aseksualnost
Reply #2 - 14.12.2004 at 11:08:04
 
sicer mi ni jasno, kaj si mislil s tem, kako se nekatere stvari privlačijo ... ??? ... mogoče si mislil na avtoerotizem, značilen za narcise (gr. autos; sam in eros; ljubezen - zaljubljenost v samega sebe)

ampak glede aseksualnosti sem skeptična ...

če kdaj slučajno ujamem, rada gledam oddajo City folk in tam je bil zadnjič tip, ki je precej živel samozadostno, v bistvu sam, neke izume je ustvarjal, take kako preživeti v naravi popolnoma sam ... čoln za v nahrbtnik ... take čudaške, ampak, čeprav je tip zgledal aseksualno .. je povedal, da edini njegov živi stik z drugimi je, da ima tu in tam kakšen seks z žensko ... sicer pa itak komunicira s svetom preko neta

zdej, če prav razumem, bi bila pri aseksualcih lahko načeloma zadeva obratna: oni komunicirajo normalno z okoljem, ampak ne seksajo ... hm

seveda je askeza glede spolnosti možna, samo če pomislim na menihe ... in nune, a tule že nastane zame problem, ker te ustanove so (bile) zaprt svet in težko mi vemo, kaj se tam dogaja in kako so in še krotijo spolne vzgibe

ne bom rekla, da ni možno, da nekdo živi celo življenje, ne da bi se mu treba ukvarjat s svojo spolnostjo (na takšen ali drugačen način), al pa da sploh ne čuti nobene potrebe po spolnosti in nima spolnih fantazij, niti v sanjah ... ok, rečem, je možno

čeprav se mi pa bolj zdi, da je to pojav (kolikor recimo ni populistično prenapihnjen) ene čudne erotike, ene take zakasnele in - čudne,  Roll Eyes skratka, predvsem pa začasne rešitve na individualni ravni, ne pa trajne

definitivno se mi pa ne zdi zdravo  Grin



Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aseksualnost
Reply #3 - 14.12.2004 at 11:25:29
 
siaj wrote on 14.12.2004 at 11:08:04:
sicer mi ni jasno, kaj si mislil s tem, kako se nekatere stvari privlačijo ... ??? ... mogoče si mislil na avtoerotizem, značilen za narcise (gr. autos; sam in eros; ljubezen - zaljubljenost v samega sebe)


Zanimivo je, da sem odprl ta topic, potem pa se je odprl še topic o narcisizmu - kjer je kar nekaj lepih nastavkov za razlago aseksualnosti

siaj wrote on 14.12.2004 at 11:08:04:
seveda je askeza glede spolnosti možna, samo če pomislim na menihe ... in nune, a tule že nastane zame problem, ker te ustanove so (bile) zaprt svet in težko mi vemo, kaj se tam dogaja in kako so in še krotijo spolne vzgibe

ne bom rekla, da ni možno, da nekdo živi celo življenje, ne da bi se mu treba ukvarjat s svojo spolnostjo (na takšen ali drugačen način), al pa da sploh ne čuti nobene potrebe po spolnosti in nima spolnih fantazij, niti v sanjah ... ok, rečem, je možno

definitivno se mi pa ne zdi zdravo  Grin



Aseksualci sebe definirajo tako, da pač nimajo nobene želje po stiku z nasprotnim ali s svojim spolom: pri čemer je samozadovoljevanje, kakor sem razbral iz članka še vedno v igri: mislim, da tu Freud ne bi imel nobenega problema in bi jih takoj uvrstil pod klinično definicijo narcisizma.

Seveda pa se razlikujejo tudi od celibaterjev, saj se ne odrekajo seksu, temveč preprosto nimajo nobene želje po njem.


uživajate!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Aseksualnost
Reply #4 - 14.12.2004 at 14:09:31
 
t wrote on 14.12.2004 at 11:25:29:
Zanimivo je, da sem odprl ta topic, potem pa se je odprl še topic o narcisizmu - kjer je kar nekaj lepih nastavkov za razlago aseksualnosti



Aseksualci sebe definirajo tako, da pač nimajo nobene želje po stiku z nasprotnim ali s svojim spolom: pri čemer je samozadovoljevanje, kakor sem razbral iz članka še vedno v igri: mislim, da tu Freud ne bi imel nobenega problema in bi jih takoj uvrstil pod klinično definicijo narcisizma.

Seveda pa se razlikujejo tudi od celibaterjev, saj se ne odrekajo seksu, temveč preprosto nimajo nobene želje po njem.




se strinjam glede na povezavo z narcizmom

zame pa je pojem spolnost, seksualnost precej širok pojem in recimo, da je del tega pojma tudi samozadovoljevanje ... in potemtakem nebi mogla sprejet pojma aseksualnost, razen v ekstremni obliki
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Aseksualnost
Reply #5 - 14.12.2004 at 14:28:19
 
tud, ce nekdo nima zelje po doloceni vrsti materialnega cutnega uzivanja to ne pomen, da nima zelje po nekateri drugi vrsti. in tud ce nekdo nima zelje po katerikoli obliki materialnega uzivanja se zmeri ne pomen, da ima zeljo po transcendentalnemu sluzenju Bogu, Šri Krišni.

na eni strani so uzivalci, na drugi strani istega kovanca pa so odpovedovalci. oboji so nenaklonjeni Šri Krišni in oboji so notranje vznemirjeni.

kdaj bom jaz razvil zeljo po druzenju z in sluzenju tistih, ki so popolnoma naklonjeni Šri Krišni?

om santih santih santih
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aseksualnost
Reply #6 - 14.12.2004 at 16:47:10
 
siaj wrote on 14.12.2004 at 14:09:31:
zame pa je pojem spolnost, seksualnost precej širok pojem in recimo, da je del tega pojma tudi samozadovoljevanje ... in potemtakem nebi mogla sprejet pojma aseksualnost, razen v ekstremni obliki



Pri aseksualcih gre za to, da nimajo želje po stiku z drugimi, niti z osebami drugega, niti z osebami istega spola; kar pa ne izključuje samozadovoljevanja, če želja nastopi pri sebi.


lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Aseksualnost
Reply #7 - 15.12.2004 at 00:20:24
 
t wrote on 14.12.2004 at 16:47:10:
Pri aseksualcih gre za to, da nimajo želje po stiku z drugimi, niti z osebami drugega, niti z osebami istega spola; kar pa ne izključuje samozadovoljevanja, če želja nastopi pri sebi.


lp


Grin

OK, do tukaj sem uspela poštekat že takoj

lp
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Aseksualnost
Reply #8 - 16.12.2004 at 10:53:23
 
Ali mislite, da je aseksualnost nov pojav? Mogoče obstaja že ves čas, samo šele sedaj se ljudje kot taki tudi deklarirajo. Se mi zdi, da ima skoraj vsaka familija kakšno neporočeno teto ali neporočenega strica, največkrat se nanje spomnimo pri dedovanju  Tongue, mogoče je pa kateri od teh pač aseksualen, samo nihče tega kot takega ne ve, pač včasih ni bilo moderno deklarirati se.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Aseksualnost
Reply #9 - 16.12.2004 at 11:42:55
 
recimo, da je bila devica Marija aseksualna  8)

sicer je pa ta pojem zame larifari  Tongue
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Aseksualnost
Reply #10 - 16.12.2004 at 14:26:01
 
Še kitajska različica poročeniha aseksualcev:



http://www.rtvslo.si/zabava/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_men...




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Aseksualnost
Reply #11 - 23.12.2004 at 13:20:43
 
Jaz sem zaenkrat aseksualna. Celoživljenje. S tretjim križem. Me ne zanima. Se ne samozadovoljujem, ker mi "ne deluje". In me prav malo brigajo moški in ženske. Jaz sem svoje odhrepenela- nisemdobila, ko sem potrebovala.Pr 20s tipom poskušala in na noben dražljaj se mi telo ni odzvalo, niti ščegi ne, kaj šele druge erogene cone, jaz sploh ne vem, da obstajajo! In veste kaj, to ni smešno! Taka sem. In že dolgo ne verjamem več v ljubezen. Ne obstaja. Ko sem bila otrok, sem verjela, da je zame en človek, ki bi me popolnoma sprejemal in ljubil in me imel za del sebe. Ampak to se ni zgodilo, v vrtoglavi zaljubljenosti sem vedno izgubila možnost za telesne stike, ker je bil tisti pač z drugo ali predaleč, ali kakorkoli že, ni blo. Ko sem se potem spravljala v zadevo načrtno, jaaaak, sploh ne morem opisat, kako smešna in bedasta situacija je bla, ko me je poskušal nekako segreti in sem razmišljala, kaj morm  jaz narediti in kako je tiščal svoj spolni ud na mojo čist posušeno joni, ki se seveda ni odprla na srečo, angel me je ščitil, da ni šlo prodret, ker bi mi naredil hudo bolečino na suho. Pa kje sem takrat pr 20 imela pamet  Shocked  Zdaj se mi pa jebe, kaj si kdo misli in se že daaaavno ne obremenjujem več z opravičevanji in razlaganji radovedni žlahti in sodelavkam, kaj pa čakam in če mislim bit celo življenje sama. Me baš boli. Na moških ne vidim ničesar, na ženskah tud ne. Imela sem eno sodelavko, za katero nisem prepričana, če je aseksualna in ko smo enkrat resno govorili o tem, ji je ena srbska kolegica rekla, da res škoda zanjo, da ima lepo službo, otroka (ki ga je povila še v srednji šoli) da pa ima trpljenje na tem področju, ker njej en pomemben,normalen vsem dan del življenja,NI dan.
Ona je komentirala takole: Sem pa očitno mogla bit v prejšnjem lajfu neka težka kurba al kaj, da mi je zdaj odvzeto.
Tako je, na silo ne gre, če ni čustev, ne gre. In spolni nagon zamre, kot da ga ni. In meni ne manjka nič- kako ti pa hoče manjkat nekaj, česar ne poznaš, to ni tolažba, pač pa logika. Ne moreš pogrešat nirvane al pa neke eksotične jedi, če je še nikoli nisi jedel. Sem pa slišala,da se nekje v ZDA aseksualci povezujejo v neke skupine in vzlikajo NO SEX, kar je bedasto, saj ne morejo bit prepričani, da se nikoli v življneju ne bojo na smrt zaljubili (in to ne samo platonsko:). Ko pa si ti enkrat že toliko star, da izbrišeš iz spomina pretekle nedoživete čustvene vezi s svojim ali drugim spolom in svojo samskost sprejmeš po vsem tem času kot edinega sebe, ker si tak in ker si bil vedno tak - samski, pol pa ti je težko "gledat" in čutit okoli sebe in se zanimat, kajti nič  ne želiš in niti ne pričakuješ. To ni tako lahko, kot da bi hoteli pasivno razumevajočega angleščino naučiti aktivne angleščine, ampka tako težko, kot da bi od nekoga s podpovrečnimi matematičnimi sposobnostmi pričakovali, da bo znal rešit neko enačbo za matematične genije. Ne more, ne gre. Ne se norčevat...Če je to bolezen, pol so vsi bogu zvesti v samostanih bolniki. Sicer pa je bog rekel, da moški in ženska rabita en drugega, človek ni ustvarjen, da bi bil sam. Toda tu res ni izbire, ker   telo zataji. Z razumom se ne da srca in duše prepričat, da bo telo delovalo in se gonilo, pa srce želelo. Kot ni nihče kriv za bi ali homo, ni nihče kriv za aseks...Pa imam tu in tam šanso, da bi se s kom, saj moški rečejo, ampak zakaj bi se ob meni slabo počutili...tud tista dva, s katerima sem poskušala, sta razumela, kot da sta onadva vsega kriva, pa sem jaz ledena, itd...krivda je pa moja valda, kaj pa drugega. Če sem rekla kaj vulgarnega, se opravičujem. Tako je s tem.
Sicer pa so frigidne žene in impotentni možje nekaj znanega, ljubijo, pa jim vseeno ne delajo organi, kot bi morali. Kakorkoli že. Če bi se mi zgodila kakšna usodna ljubezen in bi bla obojestranska in se ne bi počutla na noben način izkoriščeno,pa bi bla že druga zgodba. Sem edina aseks tukaj?Vas je kaj homo in bi? Lepo pozdravljeni:)
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Aseksualnost
Reply #12 - 23.12.2004 at 20:12:00
 


marina wrote on 23.12.2004 at 13:20:43:
 
Tako je, na silo ne gre, če ni čustev, ne gre. In spolni nagon zamre, kot da ga ni. In meni ne manjka nič- kako ti pa hoče manjkat nekaj, česar ne poznaš, to ni tolažba, pač pa logika. Ne moreš pogrešat nirvane al pa neke eksotične jedi, če je še nikoli nisi jedel.


s tem se načeloma strinjam ...ma tko lahko to sprejmem, če je teb cool, why not? ... ampak, pri meni je vedno vsaj še en ampak  Grin... je vprašanje, kje se seksualnost začne ... pa kdaj, seveda  Wink ... recimo, da se v otroštvu neki takega kot je libido že prebuja ... in sedaj je vprašanje, kako da se to pri tebi ni razvilo, ali se je zatrlo  ???

sva se ravno zadnjič s prijateljico pogovarjali o eni podobni temi ... ma je bil konstruktiven pogovor  Shocked... na konc sva prišli do vprašanja ... a je res, da se pri ženskah spolno poželenje prebudi skozi zaljubljenost (eni pravijo, da je to kemija, jaz se nagibam celo v smer, da je to iluzija, ki izhaja iz nekega "fantazijsko - predstavnega centra")... a to res rabmo ženske tko bit zaljubljene in pol anythig goes ... ali je to le nek tabu, predsodek, neki v kar so nas vzgojili ... ne vem, prepoved užitka ženskam (bah zlo radikalno tole rečeno)

ker če pomislim pol na vse ljudi, ki so zaljubljeni ... pa se pojavijo problemčki ... ni tko enostavno tole  Undecided




Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Aseksualnost
Reply #13 - 23.12.2004 at 22:40:42
 
Siaj, saj razumsko vem, da to ni kul in meni to ni ravno kul,ker je tako. Pravim, da mi fizično nič ne manjka zato, ker ne poznam "potrebnosti".
Kar se tiče razvijanja libida skozi otroštvo in puberteto, čisto normalno, naenkrat se pač spomniš, da te nekaj žgečka in da imaš v mislih mednožje drugega spola. Tako kot pri vseh. Ne gre za zatrtje, ampak nekateri enostavno nismo dobili, ko smo želeli in potem pa res zamre. Najlažje je začet seksat v puberteti, ker te razvoj, hormoni k temu vzpodbujajo, kasneje,ko nisi več pod njihovim vplivom, pa ni ničesar.
Ko omenjaš tabu  oz predsodek, da ženska mora bit zaljubljena, da lahko seksa...celo jaz lahko rečem, da se ne strinjam povsem in da to ne drži vedno, ker sem že doživela, da sem kakšnega srečala prvič in je takoj kemija stekla, čeprav ga prej še nisem videla, samo pogled v oči in takoj misel na seks z njim, seveda je ostalo pri tem, ker punca je bila z njim Grin  Prav tako sem bla kdaj zaljubljena na platonski način in do osebe nism čutila poželenja...vse skupaj vedno ob napačnem času..sicer pa sem bla vsega skupaj ene 3 al 4 krat, po 21.letu pa sploh nikoli več. Sem pa govorila z dosti tipi o tem in večinoma so mi rekli, da ponavadi pri moških seks vodi do ljubezni... kolkor poznajo svoje ženske pa, da je pri njih blo obratno -najprej čustva in pol seks. Kakor pri kom pač. Božič je, jaz pa o tej temi...kar slab občutek imam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Aseksualnost
Reply #14 - 24.12.2004 at 00:50:59
 
vprašanje kaj si želiš v povezavi s seksom. če na seks obesiš preveč pričakovanj (v zvezi s partnerjem), potem ti ob neizpolnitvi le-teh (sčasoma) tut seks dol pade...nekak si obljubiš, da nikakor ne boš uživala ob seksu, če ne bo tko pa tko pa tko...potem pa (spet sčasoma), da se sprijazniš s tem, se prepričaš, da seksa sploh ne rabiš

potem se nekje vdaš in praviš tako in tako je zame in seveda potem tako tut je - kar verjameš, zate postane realnost-ni druge variante sploh...(ampak vedno je varianta, da spremeniš mišljenje)

pač en možen scenarij  Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2