Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 11651 times)
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: dokaz za obstoj Boga?
Reply #15 - 15.03.2005 at 09:27:27
 
zadnič sm prebral od enga rasvetljenca;
če kristjan poseže po LSD-ju bo skoraj 100%videl jezusa.. budist bo videl budo..
hindujec pa krishno..itd..odvisno je pač od naših prepričanj...dejal je; če človek verjame v bilokaj je možnost da bo to videl/doživel..
na koncu reče da so vse to naše halucinacije uma in ne pripadajo drugi resničnosti kot pa "mayi"..

lalala
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: dokaz za obstoj Boga?
Reply #16 - 15.03.2005 at 09:48:16
 
nomad wrote on 15.03.2005 at 09:27:27:
zadnič sm prebral od enga rasvetljenca;
če kristjan poseže po LSD-ju bo skoraj 100%videl jezusa.. budist bo videl budo..
hindujec pa krishno..itd..odvisno je pač od naših prepričanj...dejal je; če človek verjame v bilokaj je možnost da bo to videl/doživel..
na koncu reče da so vse to naše halucinacije uma in ne pripadajo drugi resničnosti kot pa "mayi"..
lalala

se strinjam. samo mentalne koncepcije boga niso dovolj, so zacasne in omejene. onkraj uma obstaja cista zavest. skupni izvor enot ciste zavesti (individualnih dus) pa je Nadzavest, Bog. Bog Bog. Vrhovna osebnost, izvor vseh izvorov in vzrok vseh vzrokov. Govinda, Krišna.

sam kot ze receno, dokazat se Boga ne da drgac kokr tko, da izvajas postopek po katerem se ti Bog iz svoje milosti razodene. ce prides v stik z osebami, ki se jim je Bog razodel, ga lahko do neke mere obcutis/vidis/zaznas preko njih... in takrat je zelo velika moznost, da se bos sam prostovoljno lotil postopka, oz. sledil njihova navodila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: dokaz za obstoj Boga?
Reply #17 - 15.03.2005 at 09:53:10
 
tud tisti, ki so onkraj iluzije, maye, so popolnoma osvobojeni, prakticno vejo da niso materija (ne telo, ne um), ampak da so cista zavest jih pritegne lepota Boga, Šri Krišne. na konc se mu predajo in ga zacnejo naklonjeno sluzit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: dokaz za obstoj Boga?
Reply #18 - 15.03.2005 at 09:59:41
 
Kako pa prepoznaš popolnoma osvobojenega, če nisi popolnoma osvobojen sam? In razsvetljenega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: dokaz za obstoj Boga?
Reply #19 - 15.03.2005 at 10:20:43
 
Quote:
Kako pa prepoznaš popolnoma osvobojenega, če nisi popolnoma osvobojen sam? In razsvetljenega?

heh, vprasi nomada kako ve da je od enga razsvetljenca bral.

drgac pa je moj odgovor - po simptomih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: dokaz za obstoj Boga?
Reply #20 - 15.03.2005 at 10:29:51
 
za vecino ljudi je dokoncno razsvetljenje to, da prakticno spoznas, da si cista zavest in ne materija (telo/astral) s katero se lahko v dolocenih okoliscinah zmotno-poistovetis.

od enga v Indiji sem pred parimi mesci slisal, da je tako spoznanje zares "znanje". znanje, ki je neskoncno vrednejse in ki presega vse znanje, ki ga lahko zberes s pomocjo materialnih cutil in preko spekulacij z umom, inteligenco.

ampak pol obstaja pa se "znanost". cista vdanost do Izvora.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: dokaz za obstoj Boga?
Reply #21 - 15.03.2005 at 11:18:54
 
Madan Gopal Das wrote on 15.03.2005 at 10:20:43:
drgac pa je moj odgovor - po simptomih.


Ja, simptomi so pa zate najbrž nekje takšni, a ne? Grin

Bardo_Thodol wrote on 10.09.2003 at 10:42:56:
Realiziranega človeka je dokaj enostavno prepoznati.
Nekaj poglavitnih značilnosti realiziranega človeka:
- Obvezno mora biti doma nekje na vzhodu, najbolje v Indiji (ali pa da je vsaj šolan tam)
- Nositi mora dolga bela oblačila, zaželjeni so dolgi lasje in dolga bela brada (zaradi tega pogoja so ženske bolj težko realizirane).
- Okoli njega se mora vedno drenjati množica sledilcev, ki vneto zapisuje vsako njegovo izgovorjeno besedo.
- Kdor je realiziran, sam ničesar ne zapisuje.  Če že kaj napiše, je to znak, da najbrž še ni realiziran.
- Če mu ne sledi množica sledilcev, zelo verjetno ni realiziran in zato z njim najbrž nima smisla izgubljati časa.
- Realiziran človek mora občasno narediti tudi kak čudež, saj bi mu sicer kmalu nehali slediti.
    (Zadnje čase je zelo pogost čudež izvabljanja denarja od vernikov.)
- In nenazadnje, po smrti resnično realiziranega človeka se  formira versko gibanje, sekta, ki sčasoma preraste v religijo in ki ima z njegovimi nauki zaradi slabega razumevanja sledilcev sicer bolj malo skupnega, vendar to ni taka ovira, da zaradi tega ne bi moglo biti uspešno in perspektivno.

8) Smiley




Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: dokaz za obstoj Boga?
Reply #22 - 15.03.2005 at 11:30:57
 
splosno realiziranga ne spoznas po eksternih stvareh - kako zgleda, iz kje je, kaj pocne itd.

tist, k je prakticno spoznal, da je cista zavest je nevznemirjen v kakrsnikoli materialni situaciji. vedno je notranje pomirjen in ta mir lahko obcutijo tudi drugi, ki so v njegovi prisotnosti. nima zelje po telesnem uzivanju, niti nima zelje po posvetni slavi (umsko uzivanje)  in zarad tega nikol ni nasilen in nihce se v njegovi druzbi ne pocuti ogrozenga. ker itak nic noce od katergakol v tem svetu.

dokocno realizirana oseba, pa ima se ene simptome vec.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: dokaz za obstoj Boga?
Reply #23 - 15.03.2005 at 12:12:47
 
Madan Gopal Das wrote on 15.03.2005 at 11:30:57:
splosno realiziranga ne spoznas po eksternih stvareh - kako zgleda, iz kje je, kaj pocne itd.

tist, k je prakticno spoznal, da je cista zavest je nevznemirjen v kakrsnikoli materialni situaciji. vedno je notranje pomirjen in ta mir lahko obcutijo tudi drugi, ki so v njegovi prisotnosti. nima zelje po telesnem uzivanju, niti nima zelje po posvetni slavi (umsko uzivanje)  in zarad tega nikol ni nasilen in nihce se v njegovi druzbi ne pocuti ogrozenga. ker itak nic noce od katergakol v tem svetu.

dokocno realizirana oseba, pa ima se ene simptome vec.


Realizirana oseba lahko vse kar si navedel, tudi počne, celo željo po posvetnih stvareh lahko čuti, vendar se ob tem konstatno zaveda minljivosti in drugosti.

Dokončno realizirana oseba pa kot taka ne obstaja več, ker pojem čiste zavesti ni predstavljiv; zavesti za čas življenja ni moč spoznati, ker je lahko spoznana le v trenutku, ko se vanjo že spremenimo. Čista zavest je nevzdržna, dokončna oz. smrt. Ni več bivanja v nam znani obliki.  

Težke besede, a? 8) Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: dokaz za obstoj Boga?
Reply #24 - 15.03.2005 at 12:33:59
 
Quote:
Realizirana oseba lahko vse kar si navedel, tudi počne, celo željo po posvetnih stvareh lahko čuti, vendar se ob tem konstatno zaveda minljivosti in drugosti.

ja, to bi recmo bla oseba, ki je na poti do realizacije, ne pa dokoncno realizirana.

dokoncno realizirana oseba nima nobenih posvetnih zelja, v kakrsnikoli obliki ze.

Quote:
Dokončno realizirana oseba pa kot taka ne obstaja več, ker pojem čiste zavesti ni predstavljiv; zavesti za čas življenja ni moč spoznati, ker je lahko spoznana le v trenutku, ko se vanjo že spremenimo.

sej ce necesa ne mors videt z materialnimi cutili in si ne mors predstavljat z materialnim umom se ne pomen da to ne obstaja. to samo pokaze na omejenost teh instrumentov zaznave, ne pa na neobstoj ciste zavesti.

mi smo vecno cista zavest (ce se tega zavedamo ali ne) in se nikol v njo ne spremenimo. mi se v dolocenem trenutku lahko popolnoma zavemo da smo cista zavest in takrat se hkrati tud zavemo, da nismo stalno se spreminjajoca materija, ceprav se z njo pod dolocenimi okoliscinami zmotno-poistovecamo.

obstajajo osebe, ki se jim tehnicno rece jivan-mukta, ki so se v telesu, a se popolnoma zavedajo kdo v resnic so. to so tiste osebe za katere sem prej rekel da so splosno samo-realizirani in opisu nekatere izmed njihovih simptomov.

new-agerji ne spadajo v to grupo. oni so le zaznal, da imajo poleg telesa se um oz. subtilno/astralno/mentalno telo. cista zavest je onkraj tega in je ciz kategoricno razlicna od materije, al grobe al pa subtilne. pr tistih, ki so spoznal da so cista zavest lohk opazis simptome "moralnosti", ki jih pr vecini new-agerjih ne. nenasilje je prva kvaliteta in med drugim tudi nenavezanost na kratkotrajne telesne uzitke.

Quote:
Čista zavest je nevzdržna, dokončna oz. smrt. Ni več bivanja v nam znani obliki.

ja, se strinjam. ko prakticno spoznas, da si cista zavest, potem tvoj  zmotni-ego/identiteta (da si materija) "umre", ni pa nujno da zapustis tud materialno telo, kot sem napisal ze zgori (jivan-mukta). taka oseba navzven navidezno deluje kot vsi ostali, a je ena hudo velka razlika v njegovem dojemanju sebe, drugih in sveta. razlika je tudi v njegovem notranjem pocutju. oni sploh ne morjo zacutit vec strahu, skrbi, smrti, bolezni itd.

kaksno je pol sele pocutje tistih, ki so dokocno samo-realizirani, ne le splosno samo-realizirani.
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: dokaz za obstoj Boga?
Reply #25 - 15.03.2005 at 19:43:05
 
M.G.D.

ne me narobe razumet a ne razumem ljudi določenih religij zakaj potrebujejo točno določenega boga oblečenega v neko podobo po človeški umski podobi..?
nevem zakaj bi sploh rabil kakršnikoli dokaz za obstoj boga? bog, raje imenujem resnica tako je in je bla vedno..resnica je zame že to da sedaj tu diham in živim. ne zdi pa se mi potrebe po tem dokazovat, ker itak ne moreš dokazat in zguba časa..
ali ni že dovolj naš obstoj in vso stvarstvo ki nam ga je bog dalo?
jaz ne vidim po tem potrebe, da bi boga poosebljo v karkoli, bog je, in to na vsakem koraku in mestu je z mano, zato si ga niti nebi upal uvkalupit v neko podobo če pa on je vse kar obstaja kjerkoli..


napisal še vam bom en stavek, ki mi je jezusov najljubši..:

BOŽJE KRALJESTVO JE V TEBI IN POVSOD OKOLI TEBE. NE V ZGRADBAH IZ LESA IN KAMNA.
RAZCEPI KOS LESA, IN TAM BOM.
DVIGNI KAMEN IN NAŠEL ME BOŠ..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: dokaz za obstoj Boga?
Reply #26 - 16.03.2005 at 09:11:00
 
nomad wrote on 15.03.2005 at 19:43:05:
ne me narobe razumet a ne razumem ljudi določenih religij zakaj potrebujejo točno določenega boga oblečenega v neko podobo po človeški umski podobi..?

dragi nomad.

umske spekulacije glede Boga so iz Absolutnega vidika neuporabne. pa naj bo ta opisan kot clovek ali pa kot nad clovek, ali pa kot nekaj impersonalnega, kot ga ponavad opisujes ti.

Bog je samo-razsvetljen. Ima svojo lastno voljo in spozna Ga lahko le tisti, kateremu se On odloci razodet, ker On je Vrhovna osebnost.

npr. ce mi hocmo vidt Sonce ponoc, ga ne mormo izsilt oz. vidt z nobeno sveco, lucjo, reflektorjem itd. ker Sonce je samo razsvetljeno. Le ko on zjutraj vzide, ga mi lahko vidimo po njegovi milosti tj. preko njegovih lastnih zarkov. seveda ce hocemo. lahko tud zapremo oci in ga ne bomo vidl. ampak tud ce imamo odprte oci, pa sonce ni pred nami s svojimi zarki ga ne mormo vidt.

na podobn nacin, Bog, Absolutna resnica je samo-razsvetljen. le ce se mu brezpogojno predas, ga lahko po Njegovi milosti vidis. brezpogojne predaje nas lahko naucijo le njegovi osebni zarki... realizirani svetniki.

omejena materialna cutila (oci, nos, itd.) in um/intelekt ga ne morjo zaznat, ker je On spiritualen. le s spiritualnimi ocmi lahko vidis spiritualnega Boga po njegovi milosti.

Quote:
nevem zakaj bi sploh rabil kakršnikoli dokaz za obstoj boga?

sej ni bil namen topika dokazat Boga, ampak povedat, da se obstoja Boga niti ne da ovrzt niti dokazat z zgoraj omenjenimi omejenimi instrumenti zaznave.

Quote:
bog, raje imenujem resnica tako je in je bla vedno..resnica je zame že to da sedaj tu diham in živim. ne zdi pa se mi potrebe po tem dokazovat, ker itak ne moreš dokazat in zguba časa..

vidis, ceprav imas zraven svoje slikce napisano da se resnice ne da poucevati (opisovati) jo ti vseen opisujes, le da jo ti opisujes v skladu s tvojo trenutno realizacijo resnice.

kakrsnekoli umske spekulacije in opisi iz tega ven, da je Bog/Resnica tak ali drugacen so omejene. en prav da je bog osebnost, en prav da ni osebnost. en prav da ima obliko en prav da je nima. en prav da bog je, drug prav da ga ni in pol se kregajo v nedogled.

ce hoce nekdo Boga oz. Absolutno resnico spoznati, se Mu bo moral brezpogojno predati in le po Bozji milosti ga bo lahko spoznal.

Quote:
ali ni že dovolj naš obstoj in vso stvarstvo ki nam ga je bog dalo?

ce si zadovoljen s takim obstojem, ki ga imas trenutno pol res ne bos pripravlen nicesar spreminjati. ce pa bos, pa se lahko obrnes na razne konce po pomoc in v skladu s tvojo iskrenostjo, zeljo in potrebo bos dobil odgovor.

Quote:
jaz ne vidim po tem potrebe, da bi boga poosebljo v karkoli, bog je, in to na vsakem koraku in mestu je z mano, zato si ga niti nebi upal uvkalupit v neko podobo če pa on je vse kar obstaja kjerkoli..

se strinjam, ceprav je Bog vse-prisoten, to se ne pomen, da On oblike in osebnosti nima. res je pa tud to, da je Njegova osebnost in oblika razlicna od teh oblik in osebnosti ki jih mi lohk zaznamo z materilnimi cutili in umom, a vseeno so neke podobnosti s tem kar lahko zaznamo. Zato v Bibiliji tud lepo pise, da je clovek narejen po Bozji podobi. ampak ta verz lahko dejansko dojame le tisti, ki je sel onkraj uma in se Bogu popolnoma predal.

Quote:
napisal še vam bom en stavek, ki mi je jezusov najljubši..:

BOŽJE KRALJESTVO JE V TEBI IN POVSOD OKOLI TEBE. NE V ZGRADBAH IZ LESA IN KAMNA.
RAZCEPI KOS LESA, IN TAM BOM.
DVIGNI KAMEN IN NAŠEL ME BOŠ..

ja, Bozje kraljestvo tako kot Bog sam je vse-prisotno, se strinjam. ampak kako to da mi tega trenutno ne opazmo, niti ne prijetno obcutimo?

vzrok je pomanjkanje predaje, prakticne predaje. le teorija sama po seb nas ne more izpolnit. prav tako ne nepravilna praksa.

tist k je iskren ne bo nikol prevaran.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2