Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13142 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kolektivna odgovornost?
Reply #45 - 19.12.2004 at 17:36:02
 
siaj wrote on 16.12.2004 at 12:44:11:
vsaka misel, čustvo, beseda, stvaritev, delo ... je tudi vibracija, energija, ki jo pošljemo v svet in tako smo sokreatorji našega sveta, v katerem živimo vsi


thank you Smiley

vsaka misel ob kreaciji postane svoja entiteta. pozitivne misli pritegnejo energijo, negativne pa odbijajo (se da zmerit z nihalom).

sta mogoč komu sprejemljiva pojma kolektivni um in kolektivna zavest?

besede lahko v dobi interneta potujejo daleč, še posebej, če so podkrepljene z dejanji. s transportom, ki nam je na voljo, pa tudi dejanja niso lih lokacijsko omejena

nevaren pristop je "jebe se mi za cel svet" - ko to pomisliš, psiha začne kreirat realnost "celemu svetu se jebe za mene" - in tako začneš svet tut dojemat.

siaj wrote on 16.12.2004 at 12:44:11:
zemlja je planet, na katerem živimo in nam daje življenje (zato ljubiti in spoštovati zemljo z vsemi njenimi prebivalci)

potujem preko gozdov, puščav, mest ... in naprej do morskih obal, ogromne prostranosti oceanov in velikosti celin,  ... in potem v prostranstvo vesolja, galaksije, osončja


nice! Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Kolektivna odgovornost?
Reply #46 - 21.12.2004 at 00:12:21
 
ixtlan wrote on 19.12.2004 at 17:36:02:
nevaren pristop je "jebe se mi za cel svet" - ko to pomisliš, psiha začne kreirat realnost "celemu svetu se jebe za mene" - in tako začneš svet tut dojemat.



zelo res tole - bolj kakor bi si sploh želela priznat  Grin

hvala  Smiley


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
miha-
4
****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 445

Re: Kolektivna odgovornost?
Reply #47 - 02.01.2005 at 22:08:04
 
ravnokar mi je v glavo padel en primer, ki pribliza to abstrakcijo kolektivne zavesti na nek bolj razumljiv nivo, kolk je pa vredn, pa se nevem Smiley

ok. kolektivna odgovornost.
gre pa tkole..

zamislimo si cloveka. nato si zamislimo, da je ta clovek zaposlen v neki veliki firmi.. in ta velika firma se imenuje Zivljenje..zaposlen si od takrt k se rodis do takrt k umres. sodelujes celo  zivljenje, odpoved das lahko samo, ce se ubijes... in zdej,
eni vejo da so v te firmi in da sodelujejo z vsemi, drugi pa ne.. in kle zdej pase kolektivna odgovornost, razumejo tisti, ki vejo da so vsi okol njega sodelavci..in ne samo to - vejo tudi kaj je namen firme


k smo pa glih ze pr tem mi je pa se neki v glavo padel.. namrec zdej v ta model recimo vstavmo se neko "lastnost" ki sem jo opazil v realnosti, oz nam jo je povedal profesor iz ekonomije..  zastavl smo si problem, "ali se naj firme v sloveniji zavarujejo pred terorizmom? " (tiste firme, ki so izpostavlenje teroristicnemu postefektu)  pa smo pustil na stran gola dejstva, da pac sj slovenijo nebi napadl ker mi nismo nc itd...
in po nekaj idejah nam je sam povedal se idejo,ki se v zadnem obdobju vse bolj pojavla v ekonomiji, in tudi empiricne raziskave kazejo na resnicnost te resitve.
resitev bi bla: vprasi cim vec folka , kaj si misl.. tako je tudi najverjetneje da bo....

nam je tudi dal eno stran na internetu k se ful polagajo stave na te stvari.. na FUL.. sm zasledu tut " a bo jackson obsojen al ne" "kdaj bodo ujel bin ladna" itd..
in za nazaj pac se pokazal da to kar najvec folka misl, da tko ponavad je..
js sm mogoce kle notr zasledu to, kolektivno zavest..k nekak ljudje v masi (ko)kreirajo realnost... ce vecina sodelavcev "hoce" v fermi to pa to, se tko zgodi.. "hoce" seveda v narekovajih,prav tako pa zanimiv aksiom

no zdej mi pa na zalost al pa na sreco nc vec ni v glavo padl,    Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Kolektivna odgovornost?
Reply #48 - 02.01.2005 at 22:49:35
 
miha- wrote on 02.01.2005 at 22:08:04:
js sm mogoce kle notr zasledu to, kolektivno zavest..k nekak ljudje v masi (ko)kreirajo realnost... ce vecina sodelavcev "hoce" v fermi to pa to, se tko zgodi.. "hoce" seveda v narekovajih,prav tako pa zanimiv aksiom

no zdej mi pa na zalost al pa na sreco nc vec ni v glavo padl,    Smiley


podobno glede tega sem zadnič jaz tud bol podrobno to skužil..
to kar NOČEŠ da bi bil, to postaneš!

pri men je blo tako; vedno, ko sem šel ven in sem zraven vzel kitaro, zmeraj sem jo počoho al pa se je ji kaj zgodlo. to pa zaradi tega, ker sem se bal, da se ji bo kaj, in nakoncu se je..
človek, ki se boji izubit bogastvo, ta ga slej ko prej popuši..

še to bi rekel, nekakšen prebran indijanski rek;
ko še ni smo poznali ključavnic nismo poznali ropov..
če ne bi bilo orožja ne bi bilo vojn...
pomoje se je edino zlo začelo z prihodom belega človeka in njegovega načina življenja, v betonu in jeklu...

vse dobro..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4